ktc
Povežite se s nama

Sport

Stop za Dinamo! Hrabra Gorica sačuvala mrežu, pogodila stativu i uzela bod

Nogometaši Gorice odigrali su 0-0 s Dinamom u Maksimiru u 3. kolu HNL-a, pri čemu je Josip Mitrović pogodio okvir gola, promašio još jednu veliku šansu, a Ivan Banić prometnuo se u junaka utakmice. Sad slijedi dva tjedna pauze…

Objavljeno

na

Tek u trećem kolu nove sezone nogometaši Gorice morali su na prvo gostovanje, i to odmah na – najteže moguće. Protivnik je bio Dinamo u Maksimiru, a ideja s kojom su Goričani otputovali u susjedni grad bila je ostaviti bijelu zastavu doma, istrčati na travnjak i pokušati ostvariti svoj plan. I zagorčati život prvaku koliko god je to moguće. A bilo je moguće, itekako je bilo, što će pokazati i konačnih 0-0, ali i sve ono što se događalo. Gorica je imala svoje prilike, imala je i dozu sportske sreće, koja je u ranijim sudarima s Dinamom najčešće izostajala, pa je bod apsolutno zasluženo pospremljen u autobus koji je vozio prema srcu Turopolja.

Počelo je od prve minute onako kako se i očekivalo da će izgledati ogled pretendenta na Ligu prvaka i jedne nove momčadi u izgradnji. Dinamo je dominirao, držao loptu, kružio oko goričke zone, ali u prvih 45 minuta nisu “modri” uspjeli ozbiljnije zaprijetiti Ivanu Baniću. Doslovno. Nije da opasnosti nije bilo, trebalo je držati koncentraciju, taktički odgovarati na sve izazove, no sve to bilo je jalovo, pa golman Gorice nije imao niti jednu intervenciju.

S druge strane, Gorica je čekala i – prijetila! Na trenutku i vrlo ozbiljno, kao prilikom Ndockytova pokušaja glavom s desetak metara, a malo prije isteka pola sata igre stigla je i ogromna, kolosalna šansa za naše nogometaše. U kontranapad je krenuo razigrani Ndockyt, snažno opalio s 25 metara, Livaković se morao dobro pomučiti da to zaustavi, a na odbijenu loptu natrčao je Josip Mitrović. Pucao je iz blizine, iz sjajne pozicije, već se činilo da je lopta u mreži, no završila je na stativi! Velika, ogromna šansa je propala, a Mitar se primao za glavu, žalio…

Tek u nadoknadi prvog poluvremena, u kojem se Gorica maestralno branila uz prvi prekršaj tek u 25. minuti, Dinamo je ozbiljno zaprijetio preko Brune Petkovića, koji je vratio u peterac za Dina Perića, ali ni u toj situaciji nije došlo do pravog, ozbiljnog udarca. Sve u svemu, Gorica je u tom prvom dijelu najčešće bila bez lopte, ali svejedno je bila kudikamo bliža vodećem golu, koji se ipak nije dogodio. Dinamo je, samo za ilustraciju, poluvrijeme završio bez udarca u okvir gola!

U nastavak su treneri Sopić i Bišćan krenuli s istim snagama, a Goričani sa situacijom u kojoj je Francuz Bernauer morao rušiti Mitrovića malo nakon centra, jer u suprotnom bi krilo Gorice odjurilo prema Livakoviću, a bio je to i znak za uzbunu na klupi domaćina. Pa su krenule promjene, i to u hokejaškom stilu. Ušli su Ivanušec, Šutalo i Mihajličenko umjesto Sučića, Kaneka i Barnauera, a to je dovelo do nove razine opasnosti po gorički gol.

Goričani su u prvom dijelu potpuno limitirali Dinamo, da bi u nastavku blistao Ivan Banić na vratima… Foto: Matija Habljak/PIXSELL

Imao je u tom nastavku Ivan Banić značajno više posla, zagrebački sastav puno je konkretnije počeo prijetiti golu naše momčadi, pa je pomagalo u tim trenucima i malo sportske sreće. Međutim, imala je i Gorica u svemu tome, iako rjeđe nego u prvom dijelu, svoje prilike. Pogotovo onu u 71. minuti, kad su ponovno izašli Ndockyt i Mitrović, ponovno je u velikoj šansi bio 22-godišnjak iz Đakova, no njegov udarac iz jako dobre pozicije završio je visoko iznad gola.

Ušli su do kraja još i Ristovski te Emreli, a Sopić je odgovorio s mladim dvojcem Lenny Ilečić – Ante Matej Jurić, debitirao je i danski desni bek Alex Munksgaard, a opasnosti pred Banićem su se redale. Frcale su lopte pokraj stativa, nekoliko puta uspjeli su gorički braniči blokirati pokušaje maksimirskih zvijezda, i bilo je jasno da je glavni cilj preživjeti do kraja. I sačuvati bod u utakmici u kojoj je sudačka nadoknada, pokazao je četvrti sudac, potrajala pet minuta.

Igrala se 93. minuta kad je sjajni Ivan Banić fantastično obranio pokušaj Baturine, potvrdivši time status igrača utakmice. Vratile su se u tim trenucima kao zlosutni “fleshback” sve one situacije iz prošlih godina u kojima je Gorica protiv Dinama padala nesretno, u foto finišu, često i bizarno, ali ovo nije bila ta večer… Gorica je izdržala do kraja, žestokom borbom sačuvala ovaj ogromni bod i otišla kući pjevajući. I dalje ništa od prve pobjede protiv Dinama u prvoligaškim danima, ali i ovaj će bod biti dovoljno dobar za cijelu goričku delegaciju.

Tri kola su tako ostala iza momčadi Željka Sopića, pet bodova je na kontu, a sad je vrijeme za kratki predah, budući da se sljedećeg vikenda neće igrati protiv Rijeke, pa će ova dva tjedna pred nama stručni stožer iskoristiti za dodatno uigravanje, pripremanje igrača koji su kasnije stigli, možda i za dovođenje još ponekog pojačanja… Nakon ovako dobrog starta u sezonu, sve djeluje lakše, ljepše i vedrije.

Sport

Protiv Dinama za finale Kupa: ‘Vjerovat ćemo da je iznenađenje moguće!’

Nogometaši Gorice u srijedu od 18.30 sati na Gradskom stadionu, u polufinalu Kupa Hrvatske, dočekuju Dinamo, vodeću momčad prvenstva, koja je u briljantnoj formi. Međutim, Goričani znaju što je potrebno za uspjeh…

Objavljeno

na

Objavio/la

Polufinale Kupa, treći put! Stigao je i taj trenutak, vrijeme za treći pokušaj, ali prvi na svom stadionu. Jedanput je koban bio upravo Dinamo na Maksimiru, i to nakon produžetaka, a drugi put Hajduk na Poljudu. Treći pokušaj je, eto, stigao u zeznutom izdanju, jer koliko god igraš doma, toliko ti je s druge strane strašni Dinamo… Gaze “modri” sve pred sobom u posljednje vrijeme, izgledaju zaista impresivno, ali valjda moraju jedanput imati i lošiji dan.

– S psihološkog aspekta sigurno je ovo drukčija utakmica, budući da ovdje sve stane u tih 90 minuta. Ili ćeš igrati finale ili nećeš. Priprema će biti drukčija u tom psihološkom smislu, ali u taktičkom i nogometnom sve je otprilike isto – kaže trener Mario Carević najavljujući utakmicu koja može donijeti iskorak u povijest.

S obzirom na Dinamova izdanja u posljednjih nekoliko utakmica, prolazak Gorice u prvo finale Kupa ikad sportska bi javnost doživjela kao prvorazrednu senzaciju. Neće pomoći ni to što je zdravstveni karton fino popunjen, ali bijelih zastava ovdje nema, niti će ih biti.

– Da, imamo problema s ozljedama. Pozo nam je u Varaždinu izašao na poluvremenu zbog ozljed, upitan je, kao i Erceg, koji se ozlijedio pred kraj utakmice i jedan period ćemo morati biti bez njega. Ali dobro, nećemo plakati, ni zbog toga ni zbog ždrijeba. Dobili smo najtežeg mogućeg protivnika, ali nema kukanja, ulovit ćemo se u koštac i sa njima. Naravno da je Dinamo favorit, u vrhunskoj su formi i teško ih je pobijediti. Međutim, mi smo to već jedanput napravili – podsjetio je Carević.

Dogodilo se to još tamo sredinom rujna prošle godine, Trontelj i Pozo golovima su odveli Goricu do prve gostujuće pobjede protiv Dinama, a sad bi valjalo primijeniti sličan recept. I, za početak, vjerovati.

– Ja čvrsto vjerujem u ove momke, vjerujem da možemo napraviti iznenađenje, bez obzira što su oni favoriti, što je na njihovoj strani puno toga. Opet kažem, jedna je to utakmica, mi ako budemo pravi, ako nas malo i poljubi sreća, ako oni ne budu imali svoj najbolji dan, možemo očekivati dobar rezultat. Svjesni smo da ćemo patiti, da će oni nametnuti svoju igru, jer Dinamo ima ogromnu kvalitetu, no spremni smo na sve to – zaključio je trener Gorice.

Nastavite čitati

Najave

Proljetni dječji kros stiže! “Očekujemo i do 300 djece, stižu i poznati sportaši”

Ovogodišnji kros će okupiti osnovnoškolce iz Velike Gorice i okolice.

Objavljeno

na

Atletski klub Maraton Velika Gorica priprema “Proljetni dječji kros grada Velike Gorice“, koji će se održati u subotu, 18. travnja 2026. godine, s početkom u 10 sati na igralištu Osnovne škole Eugena Kumičića.

Kako je istaknuo predsjednik AK Maraton Velika Gorica Darko Mišerić, kros je zamišljen kao natjecanje po dobnim skupinama, odnosno po razredima. Trčat će učenici 1. i 2., 3. i 4., 5. i 6. te 7. i 8. razreda, pri čemu će djevojčice i dječaci nastupati odvojeno.

“Trčat će se 400 metara, odnosno 800 metara za starije kategorije te na kraju će biti i organizirana prigodna utrka za roditelje od 400 metara. Samo proglašenje bit će oko 13 sati. Svi sudionici će dobiti poklon pakete te će doći poznati gorički sportaši koji će im to dodijeliti”, dodao je.

Prema njegovim riječima, na krosu bi se moglo okupiti oko 200 do 300 djece iz velikogoričkih osnovnih i područnih škola, ali i dio mladih atletičara iz klubova sa šireg područja Zagrebačke županije.

“Nadam se da se vidimo u što većem broju. Veselimo se vašem dolasku”, zaključio je Mišerić.

Nastavite čitati

Sport

Trkač iz AK Turopolje popeo se na Sinjal nakon zahtjevnog uspona

Marijan Malčević predstavljao je AK Turopolje na Dinara Verticalu, a nakon utrke otišao je i do Sinjala.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Atletski klub Turopolje/FB

Na Dinari je jučer održana trail utrka Dinara Vertical, koja se boduje kao Prvenstvo Hrvatske u disciplini vertikal, a među natjecateljima je bio i predstavnik Atletskog kluba Turopolje. Marijan Malčević završio je zahtjevnu dionicu dugu 5,8 kilometara, uz 1100 metara visinske razlike, u vremenu 1:27:10.

Riječ je o stazi koja vodi preko planinskog kamenjara, a trkače su na pojedinim dijelovima dočekali i snježni uvjeti, što je dodatno otežalo uspon.

Malčević se, međutim, nije zaustavio na cilju utrke. Budući da je Dinara Vertical bila dio događaja „Utrka na vrh Hrvatske“, nakon službenog dijela s klupskom zastavom nastavio je prema Sinjalu, najvišem vrhu Hrvatske, udaljenom nekoliko kilometara od završetka utrke.

Nakon uspona slijedio je i povratak, pa je ukupno tijekom dana skupio više od 17 kilometara na, kako navode iz kluba, tehnički iznimno zahtjevnom i opasnom terenu za trčanje.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Hattrick Filipa Sarafa za prekid negativne serije Turopoljca

Objavljeno

na

Objavio/la

Turopoljac je u 22. kolu Premier lige pobijedio na domaćem terenu Slogu Križ rezultatom 3:2 i tako prekinuo negativnu seriju od tri uzastopna poraza. Sva tri gola za domaće postigao je Filip Saraf, za goste su uspješni bili Nikola Anić i Lovro Krivec.

Kuče, 06.04.2026. Premier liga-22.kolo: NK Turopoljac – NK Sloga Križž 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 06.04.2026. Premier liga-22.kolo: NK Turopoljac – NK Sloga Križž 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sve najvažnije na ovoj utakmici desilo se u zadnjih petnaestak minuta. Nakon promašaja zrelih prigoda i na jednoj i drugoj strani, uslijedio je brzopotezni festival golova. Prvo je Filip Saraf s lijeve strane u 79. minuti skoro iz mrtvog kuta pogodio malu mrežicu na suprotnoj strani za vodstvo 1:0. Samo minutu kasnije Saraf krade loptu neopreznom stoperu i pogađa za 2:0!

Kuče, 06.04.2026. Premier liga-22.kolo: NK Turopoljac – NK Sloga Križž 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 06.04.2026. Premier liga-22.kolo: NK Turopoljac – NK Sloga Križž 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gosti su uzvratili jednakom mjerom preko Anića (83.) i Kriveca (87.) za 2:2. Domaći su izvršili dodatni pritisak i napucana lopta pogodila je braniča Sloge u ruku, sudac je odmah pokazao na 11m. Najstrožu kaznu Saraf je pretvorio u pogodak i pobjedu – 3:2!

Kuče, 06.04.2026. Premier liga-22.kolo: NK Turopoljac – NK Sloga Križž 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 06.04.2026. Premier liga-22.kolo: NK Turopoljac – NK Sloga Križž 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopoljac (22 9 3 10 32:36 30) je s 30 bodova na 10. mjestu u trenutačnom poretku.

Galerija fotografija

Premier liga NSZŽ-e 2025./2026., 22.kolo

NK Turopoljac – NK Sloga Križ 3:2 (0:0)

Kuče. Stadion: ŠRC Kuče. Gledatelja: 70. Uskrsni ponedjeljak, 06.04.2026., 17 sati. Sudac: Tomislav Bionda. Pomoćni suci: Božo Radišić i Marko Matijašec (svi Zaprešić). Delegat: Tomislav Vlahović (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – F.Saraf(79), 2:0 – F.Saraf (80)), 2:1 – Anić (83), 2:2 – Krivec (87), 3:2 – F.Saraf (90+2, 11m).

TUROPOLJAC: Buđak, Domić, Đuđić (od 64. Milić), Blažičko, Bogović, Horvat (cap.), F.Saraf, Matasić, Krasnić, Preradović, Blažev. Trener: Romano Župetić.

SLOGA KRIŽ: Leš, Supan, Mihaljević, Janeković, Anić, Krivec, Gršić, Oković (od 83. Zakarić), Ćosić, Križe, Korečić (od 90+1 Jurkić). Trener: Davor Kunert.

Nastavite čitati

Sport

Jedan gol, jedan penal i podjela bodova u Maloj Buni

Objavljeno

na

Objavio/la

Susret je bio vrlo čvrst i izjednačen, a svaka momčad uzela je po bod. Gosti iz Lomnice poveli su u 27. minuti kada je nakon kornera glavom precizan bio Zvonimir Čizmadija. Domaćin je do izjednačenja stigao u 75. minuti iz kaznenog udarca, upravo je spomenuti strijelac Čizmadija skrivio penal prekršajem nad Robertom Vukašincem, a siguran realizator bio je Matko Đurašin.

Iako nije bilo puno pogodaka, utakmica je bila borbena i neizvjesna do samog kraja, obje momčadi su imale svoje prilike, ali su na kraju morale podijeliti bodove.

PREMIER NSZŽ , 22. kolo

BUNA – LOMNICA 1:1

Mala Buna. Igralište Bune. Gledatelja 150.
Sudac: Stjepan Sučić. Pomoćnici: Matić i Mirenić.

STRIJELCI: 0:1 – Čizmadija (27), 1:1 – M. Đurašin (75 – 11 m).

BUNA: Vidović, Yetna, Mrkonjić, Žlebečić, Čumpek (od 46. Vukašinec), Stipančić (od 88. Kalisar), Đurašin, Gorenc (od 46. Forjan), Huđber, Đuretić (od 88. Zlodi), Justin (od 63. Đurašić). Trener: Mario Đuretić.

LOMNICA: Luter, Garvanović (od 73. Deverić), Vojnić (od 62. Stepanić), Dijanežević, Burazer, Skupnjak (od 23. Havliček), Ćurić, Šoštarec, Čizmadija, Mostarlić, Arbanas. Trener: Zoran Tomčić.

Tekst je dio programskog sadržaja ‘Moja županija’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom.

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno