ktc
Povežite se s nama

HOTNEWS

Što donosi booster dječjeg fašnika – GeekCon 2025.?

Popis je dugačak: Od Star Wars-a, Call of duty-a, Anime-a, pa do geek shop-a

Objavljeno

na

Turopoljski fašnik – najveselija manifestacija u gradu i ove će godine imati pojačanje Geek Club-a koji ponovo okuplja ljubitelje znanstvene fantastike i pop kulture, zaljubljenike u stripove, gaming i anime, a detalji su danas predstavljeni na konferenciji za medije u velikogoričkom Poduzetničkom inkubatoru.

U sklopu dječjeg fašnika koji će se održavati kroz dva dana; u parku dr. Franje Tuđmana 21. veljače za vrtićance i 22. veljače za osnovnoškolce, u OŠ Eugena Kumičića istovremeno će biti manifestacija GeekCon, točnije 22. i 23. veljače.

Foto: Sanjin Vrbanus

– To će biti San Diego i Los Angeles u Velikoj gorici, koja je oduvijek napredna i hvala Gradu što je i lani dao priliku za ovakav sadržaj. Ove godine smo program nadopunili brojnim sadržajima, tako da bih izdvojio Cosplay natjecanje koje prigodno ide uz fašnik budući da je riječ o kostimiranju u razne uloge. Također, pripremamo i izložbu Star Wars propova za koju smo primjerke sami radili, 3D printali i bojali, što je prema našim saznanjima, jedinstveno u Hrvatskoj – rekao je organizator Geek Con festivala Iven Mastin, a bit će izloženo 60 primjeraka, što lasera, što pištolja, zatim mačeva, blastera, kaciga i drugih rekvizita iz Star Wars franšize.

Igra li itko još Call of duty?

Festival će imati i odjeljak za Anime, gdje će biti sve zanimljivosti o crtanim filmovima iz Japana, koji su unazad nekoliko godina doživjeli veliku popularnost u Hrvatskoj, zatim Retro zonu rezerviranu za gaming i igrice na 70 računala iz ranih 2000-tih.

– Velika pomoć su nam srednjoškolci iz sisačke Tehničke škole koji se školuju za područje gaming-a, a koji će voditi cijelu priču u Retro zoni, što im je inače školski kurikulum – istaknuo je Mastin.

Foto: Sanjin Vrbanus

Kako do ulaznica?

Ulaznice za GeekCon prodavat će se na ulazu festivala, ili ovdje, a besplatan ulaz imaju djeca do 14 godina i umirovljenici.

– Da, zvuči nespojivo, no mi želimo da djedovi i bake dođu zajedno s unucima, i iz različitih vremenskih perspektiva razgledaju Star Wars sadržaje, i bit će vjerujem zanimljivo sagledati festival očima više generacija – objasnio je organizator.

Dodajmo kako će Hrvatska Mensa organizirati i Catan turnir za koji se možete prijaviti ovdje, dok će Orqa, inovativna i svjetski poznata tvrtka iz Hrvatske predstaviti tehnologiju dronova.

Foto: Sanjin Vrbanus

Inovacije su ključ postizanja napretka i dodana vrijednost na području grada

– Za naš grad festivali ovoga tipa imaju značajnu ulogu u postizanju kvalitete turističke ponude i ponude sadržaja za sve generacije – naglasila je Maja Toth, direktorica Turističke zajednice grada Velike Gorice i pozvala da kompletan sadržaj festivala zainteresirani mogu pogledati na web stranici Turističke zajednice.

– Ovo je zaista odlična suradnja između Grada i gradske Turističke zajednice, te inovativnih ljudi koji donose novitete u naš grad, a upravo je Geek Club bio sudionik našeg StartUp VG inkubatora  u kojem smo im pomogli na početku razvijanja poduzetničke ideje – rekao je Domagoj Ilečić, pročelnik Upravnog odjela za poduzetništvo, investicije i fondove EU grada Velike Gorice.

Podsjetimo kako osim znanstvene fantastike, ovogodišnji Turopoljski fašnik donosi i Bachata show u suradnji s Bachata BAM festivalom, tijekom kojeg će najrasplesaniji maskirani par biti nagrađen putovanjem u Veneciju i obilaskom otoka lagune.

Crna kronika

Dvostruka tragedija – žena skočila sa zgrade, u stanu pronađeno tijelo maloljetnice

Objavljeno

na

Danas, 12. travnja oko 10.50 sati, žena se bacila sa stambene zgrade u neposrednoj blizini Policijske postaje Velika Gorica, izvijestila je policija.

Kako doznajemo, radi se o sveučilišnoj profesorici.

Nakon toga, u stanu je pronađeno tijelo maloljetne ženske osobe, a sumnja se da je smrt nastupila kao posljedica nasilne smrti.

Na mjestu događaja u tijeku je očevid, kao i kriminalističko istraživanje kojim će se utvrditi sve okolnosti ove tragedije.

Nastavite čitati

HOTNEWS

FOTO Turopolje u završnici izborilo pobjedu protiv Dinamo Hidrela

Objavljeno

na

Objavio/la

Turopolje je u 21. kolu Jedinstvene 1. ŽNL pobijedilo momčad Dinamo Hidrela rezultatom 2:0 golovima Adriana Perića i Antonia Lozića.

Turopolje, 11.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-21.kolo: NK Turopolje – NK Dinamo Hidrel 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje, 11.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-21.kolo: NK Turopolje – NK Dinamo Hidrel 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gledatelji su u prvom poluvremenu vidjeli uglavnom izjednačenu igru, činilo se da je gostujuća momčad bila malo više ambicioznija. Obrana domaćih je dobro reagirala kod udaraca iz prekida i rijetko je dolazila u kritične situacije.

Turopolje, 11.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-21.kolo: NK Turopolje – NK Dinamo Hidrel 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje, 11.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-21.kolo: NK Turopolje – NK Dinamo Hidrel 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Domaći su u drugom poluvremenu bili napadački orijentirani i u zadnjih petnaest minuta to je rezultiralo s dva pogotka u mreži Dinamo Hidrela. Prvo se Perić u solo akciji u 75. minuti nakon slobodnog udarca na lijevoj strani oslobodio suparnika i s dvadesetak metara prizemno pogodio bliži kut za 1:0.

Turopolje, 11.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-21.kolo: NK Turopolje – NK Dinamo Hidrel 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje, 11.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-21.kolo: NK Turopolje – NK Dinamo Hidrel 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Jednako tako i Lozić je u solo akciji u sudačkoj nadoknadi s lijeve strane iskosa pogodio suprotnu malu mrežicu za konačni rezultat – 2:0!

Turopolje, 11.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-21.kolo: NK Turopolje – NK Dinamo Hidrel 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr  

Turopolje (21 8 5 8 38:34 29) je s 29 bodova na 7. mjestu u trenutačnom poretku, a Dinamo Hidrel (21 3 4 14 24:56 13) je s 13 bodova na posljednjem 16. mjestu.

Galerija fotografija

Jedinstvena 1.ŽNL NSZŽ 2025./2026., 21. kolo

NK Turopolje – NK Dinamo Hidrel (Novo Čiče) 2:0 (0:0)

Turopolje. Stadion: ŠRC Turopolje. Gledatelja: 60. Subota, 11.04.2026., 17 sati. Sudac: Ivan Družanović. Pomoćni suci: Eugen Novak i Josip Žiljak (svi Zaprešić). Delegat: Velibor Miličević (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – Perić (75), 2:0 – Lozić (90+3).

TUROPOLJE: Culović, Ceković (cap.), Zdunić, Jurić, Karlović, Perić, Lozić, Lučić, Matošević, Kos (od 49. Badallaj), Josić. Trener: Stiven Žitnik.

DINAMO HIDREL: Ogrič, Smilović, Varivoda (cap.) (od 85. Veljačić), Budimir, Minković, Rebihić, Jandrić, Milanščak (od 75. Maras), Bilokapa, Sečenj, Babić. Trener: Tomislav Posavec.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

VIDEO Kraj smrada: Moderni pročistač donosi rješenje, prvi korisnici uskoro spojeni

Vrijednost projekta Aglomeracije je 104 milijuna eura, dok je vrijednost izgradnje samog pročistača 37 milijuna eura.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Morena Martinović/Cityportal.hr

Velika Gorica ulazi u završnu fazu velikog infrastrukturnog ciklusa kojim se dodatno podiže razina komunalnih usluga i zaštite okoliša, a jedan od ključnih projekata je izgradnja novog postrojenja za pročišćavanje otpadnih voda.

U sklopu šireg zahvata već je izvedeno više od 145 kilometara kanalizacijske mreže te više od 5.000 priključaka, dok će građani do kraja godine dobiti obavijesti o mogućnosti spajanja. Detalje o radovima koje su obišli gradonačelnik Ačkar i predsjednik uprave Vodoopskrbe Ivan Rak, pogledajte u videu:

FOTO galerija:

 

 

Nastavite čitati

HOTNEWS

VIDEO Sova je sletjela! U Veliku Goricu stigao KTC centar

Zavirite na otvorenje👇

Objavljeno

na

Objavio/la

Sova je sletjela, a kupci napokon dočekali KTC centar!

U Veliku Goricu stigla 15 milijuna vrijedna investicija koja je objedinila sve na jednom mjestu –  zavirite na otvorenje👇

 

Nastavite čitati

CityLIGHTS

VIDEO Dobrodošao Petek na Gorice! Danas hrana ‘po domaći’, gljive na tanjuru i Donat drift

Na jutarnjem izdanju popularnog događanja posjetitelji su obilazili štandove lokalnih proizvođača, a u Centru za posjetitelje obavljala su se i preventivna mjerenja u suradnji s Ljekarnama Zagrebačke županije.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Morena Martinović/Cityportal

Od jutarnjih sati, građani imaju priliku prošetati jednom od omiljenih manifestacija našeg grada, Petek na Gorice. Posjetitelji su mogli obići MLJAC i ART plac, gdje su lokalni proizvođači i kreativci ponudili raznovrsne proizvode, od svježeg kruha, meda i štrukli do gljiva i ručno rađenih predmeta.

Osim kupovine i razgledavanja, dio programa bio je posvećen i zdravlju. U Centru za posjetitelje organizirano je preventivno mjerenje dostupno svim posjetiteljima, u suradnji s Ljekarnama Zagrebačke županije.

Kako je pojasnila Maja Glamuzina, magistrica farmacije iz Ljekarni Zagrebačke županije u Velikoj Gorici, cilj njihova dolaska bio je omogućiti građanima brzu provjeru osnovnih zdravstvenih pokazatelja.

“I ovaj put smo se odazvali na poziv Turističke zajednice grada Velike Gorice. Nama je uvijek drago da možemo izaći iz svojih prostora i družiti se s građanima. Radimo ono što je nekako najbrži screening općeg stanja građana, mjerimo šećer u krvi, određujemo kolesterol, mjerimo krvni tlak. Imamo kolegicu nutricionisticu koja određuje indeks tjelesne mase i sastav tijela. Zanimljivo je uvijek čuti koliki su nam masa mišića i masa kostiju. Imamo i oftalmologinju koja mjeri očni tlak. Također, radimo i savjetovanje o dodacima prehrani koji su korisni u nekakvim zdravstvenim tegobama, za energiju, povišen kolesterol i tako dalje”, pojasnila je.

Popodnevni dio programa nastavlja se u 16 sati k sa sajmom „Gljive na Gorice”, DONUT drift showom te raznim sportskim aktivnostima.

Foto: Morena Martinović/Cityportal

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno