Povežite se s nama

Sport

Stiven Žitnik preuzeo Turopoljac, Gradići pojačanja treneru Čagalju traže i na Facebooku

U Kuče je stiglo šest novih igrača, a otišla dvojica, dok su Gradići ostali bez Marija Šandora, ali i vratili Ivana Rajića te doveli dvojicu mladih igrača

Objavljeno

na

U prošlu sezonu Turopoljac iz Kuča krenuo je vrlo ambiciozno, s jasno istaknutom ambicijom da se krene u lov na sam vrh tablice, a u tu svrhu na klupu je doveden Marko Pancirov. Međutim, stvari nisu išle po planu već od rane faze sezone, što je dovelo do brzog rastanka s trenerom koji je počeo sezonu, te dolaskom Gorana Jelavića na njegovo mjesto. Nažalost po Kučane, ni to nije išlo, pa će se u novu sezonu ući s novim trenerom.

Klupu Turopoljca od srijede je tako preuzeo čovjek kojeg u nogometnom Turopolju ne treba previše predstavljati, jer Stiven Žitnik “u điru” je već godinama, čak i desetljećima. Bivši trener Jelačića, Dinamo Hidrela i Mladosti iz Obrezine pokušat će pokrenuti stvari u Kuču, unatoč odlascima Vjekoslava Lučića i Adriana Perića, dvojice vrlo važnih igrača. Šestorica novih već su došla, a možemo očekivati i još poneko pojačanje…

– Zadovoljan sam kadrom koji imam na raspolaganju u ovom trenutku, bez obzira na ta dva odlaska, i očekujem puni angažman svih igrača koji su tu. Bude li tako, moći ćemo računati na visok plasman u sezoni pred nama – rekao je Žitnik na predstavljanju i dodao kako će se s treninzima krenuti 25. srpnja, mjesec dana prije starta sezone.

A kad smo već zašli u svijet nižih liga, recimo i da su u Gradićima došli na ideju koja podsjeća na ono što je nedavno napravio drugoligaš Rudeš.

“NK Gradići poziva sve zainteresirane igrače koji imaju želju igrati 4. HNL na probu i početak priprema. Prijave i informacije na [email protected]”, objavljeno je na klupskoj Facebook stranici.

Objašnjenje smo potražili kod vanjskog suradnika kluba Tomislava Lukšića.

– To smatramo nekom vrstom pilot projekta, koji može pomoći u marketinškom smislu, a vjerujemo da bismo mogli doći i do igrača za koje inače možda ne znamo, koji su nam nepoznati… Vidjet ćemo, čini mi se da se Rudešu isplatilo, nadamo se da će se isplatiti i nama, iako smo nekoliko rangova niže – kazao je Lukšić.

Iz kluba su objavili i kako je novi trener Igor Čagalj, mještanin Gradića i bivši kapetan HNK Gorice, koji je dobio i prva pojačanja. Iz Austrije se vratio Ivan Rajić, a došla su i dva mlada igrača, Matej Godinić iz Gorice i Matej Žarko iz Sesvetskog Kraljevca. Iz Gradića je, s druge strane, otišao Mario Šandor, koji se vraća u Austriju.

HOTNEWS

FOTO Mladost prošla dalje golom iz kaznenog udarca

Objavljeno

na

Objavio/la

Mladost Obrezina pobijedila je u šesnaestini finala Kupa Grada Velika Gorica momčad Dinamo Hidrela golom Adisa Smajića iz kaznenog udarca.

Obrezina, 22.02.2026. Kup Grada Velika Gorica-1/16 finala: Mladost-Dinamo Hidrel 1:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Obrezina, 22.02.2026. Kup Grada Velika Gorica-1/16 finala: Mladost-Dinamo Hidrel 1:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Obrezina, 22.02.2026. Kup Grada Velika Gorica-1/16 finala: Mladost-Dinamo Hidrel 1:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon prodora po lijevoj strani u 54. minuti, Noa Šalković je srušen u kaznenom prostoru u izglednoj prigodi, sudac je bio u blizini i odmah je pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Smajić, vratar je pogodio stranu, ali bio je prekratak da zaustavi prizemnu loptu koja je odsjela u donjem kutu.

Obrezina, 22.02.2026. Kup Grada Velika Gorica-1/16 finala: Mladost-Dinamo Hidrel 1:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Obrezina, 22.02.2026. Kup Grada Velika Gorica-1/16 finala: Mladost-Dinamo Hidrel 1:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gosti su pokušavali otvorenom igrom doći do izjednačenja, izveli su i nekoliko udaraca iz kuta, a dva puta je vratar domaćih Kerkez odlično reagirao i paradama spriječio izjednačenje. Domaći su uzvraćali kontranapadima, ali u završnici je falilo mirnoće i preciznosti tako da se rezultat nije promijenio.

Galerija fotografija

Kup Grada Velika Gorica 2026., 1/16 finala

Mladost Obrezina – Dinamo Hidrel (Novo Čiče) 1:0 (0:0)

Obrezina. Stadion: ŠRC Obrezina. Nedjelja, 22.02.2026., 15 sati. Gledatelja: 70. Sudac: Zlatko Ilčić. Pomoćni suci: Franjo Pranić i Jan Cetin. Delegat: Zoran Smrekar (Turopolje). Strijelac: 1:0 – Smajić (54-11m).

MLADOST: Kerkez, Ćurić, Matić, Đurašin, Kunić, Šalković, Lucin, Lacković, Kokorić, Groznica (još su igrali: Čuić, Geljić, Budin, Špoljar). Trener: Goran Klipa.

DINAMO HIDREL: Ogrić, Jurić, Smilović, Maras, Budimir, Mlinković, Hasanović, Varivoda, Vidak, Sečenj, Babić (još su igrali: Žarina, Šimić). Trener: Tomislav Posavec.

 

Nastavite čitati

Sport

FOTO HSTK Velika Gorica – Dvije uvjerljive pobjede seniora

Objavljeno

na

Objavio/la

Stolnotenisači Velike Gorice zabilježili su u 9. kolu Prve hrvatske lige dvije pobjede i tako povećali  odnosno potvrdili svoju vodeću poziciju. Igrači domaćeg sastava u prvom susretu pobijedili su maksimalnim rezultatom 4:0 momčad Stubice. Ugodno je iznenadio Marko Vrčan koji je u pet setova pobijedio iskusnog Alana Jalžabetića.

Velika Gorica, 21.02.2026. Prva HL zapad muški-09.kolo: HSTK Velika Gorica-Stubica 4:0, -Zabok 4:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2026. Prva HL zapad muški-09.kolo: HSTK Velika Gorica-Stubica 4:0, -Zabok 4:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Goričani su u poslijepodnevnom terminu u derbi susretu nadigrali drugoplasiranu momčad Zaboka rezultatom 4:2 i tako najvjerojatnije osigurali titulu prvaka. Po dvije pobjede raspoloženog Domagoja Elgera odnosno razigranog Marka Habijanca bile su dostatne za vrijednu pobjedu.

Velika Gorica, 21.02.2026. Prva HL zapad muški-09.kolo: HSTK Velika Gorica-Stubica 4:0, -Zabok 4:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2026. Prva HL zapad muški-09.kolo: HSTK Velika Gorica-Stubica 4:0, -Zabok 4:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2026. Prva HL zapad muški-09.kolo: HSTK Velika Gorica-Stubica 4:0, -Zabok 4:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Subota, 21.02.2026. Sudac: Anton Tomkić.

Galerija fotografija

Prva hrvatska liga zapad (m) 2025./2026., 09. kolo

HSTK Velika Gorica – STK Stubica 4:0  Domagoj Elger – David Iveković 3:0, Marko Vračan – Alan Jalžabetić 3:2, Ante Jakić – David Gospočić 3:1, Elger / Marko Habijanec – Iveković /Jalžabetić 3:0.

HSTK Velika Gorica – STK Zabok 4:2  Domagoj Elger – Mislav Posavec 3:1, Ante Jakić – Petar Bašić 1:3, Marko Habijanec – Neven Samac 3:2, Elger / Habijanec – Samac / Posavec 1:3, Elger – Bašić 3:0, Habijanec – Posavec 3:2.

Nastavite čitati

Sport

Gorica u Puli: Dosta je priča o suđenju, ajmo malo na pobjede…

Nogometaši Gorice u subotu od 15 sati gostuju kod Istre 1961 na pulskoj Aldo Drosini. Neće biti Ognjena Bakića, upitna su još dva igrača, ali dobra je vijest da je u kadru opet kapetan Jurica Pršir

Objavljeno

na

Objavio/la

Gorica je u petak otputovala u Pulu, u subotu od 15 sati naši će nogometaši odmjeriti snage s domaćom Istrom 1961, a prva i osnovna želja zvuči ovako: neka se ne ponovi sve što se događalo u posljednje dvije utakmice! Nakon gostujućeg poraza kod Lokomotive pričalo se praktički isključivo u suđenju, a nešto slično događalo se i nakon remija (0-0) s Vukovarom u prošlom kolu. I zato bi bilo sjajno da ovoga puta nogomet bude u prvom planu. I da se Gorici vrati sve što joj je oduzeto…

– Nadam se da ćemo biti na našem najboljem mogućem nivou, da možemo izvući pozitivan rezultat. Znamo da nas čeka stvarno dobra Istra, s odličnim pojedincima, pogotovo u prednjoj liniji. Ako budemo pravi, prije svega defenzivno stabilni, ako ne budemo ništa poklanjali, sigurno ćemo kreirati prilike – rekao je trener Carević u najavi ogleda s Puljanima.

U kadar se nakon odrađene “žutice” vraća kapetan Jurica Pršir, najveće je to moguće pojačanje u ovim trenucima, ali “žutica” je i ovoga puta napadala.

Carević je dodao da vjeruje u svoju momčad unatoč određenim kadrovskim problemima.

– Bakić je suspendiran zbog četiri žuta kartona, a imamo i dvije ozljede, pa su dvojica igrača upitna. Ostali su na raspolaganju i vjerujem da možemo odigrati dobru utakmicu – rekao je Carević pa se okrenuo Istri.

– Sigurno su bolji doma nego u gostima, to je činjenica. U analizi smo se više bazirali na njihove domaće utakmice. Uz sav respekt njima, fokusirani smo prije svega na svoju organizaciju igre i stvari koje moramo popraviti – naglasio je Carević.

Slično razmišlja i Marijan Čabraja, nesuđeni strijelac protiv Vukovara. Zabio je sjajan gol, koji je vrlo vjerojatno morao biti priznat, ali nije se dogodilo.

– To je bila specifična utakmica zbog terena i vjetra, ali sigurno je da smo poboljšali defenzivu u drugom dijelu sezone. Prema naprijed moramo stvarati još više šansi i češće dolaziti u kazneni prostor. Oni su ekipa s baš dobrim pojedincima. Uvijek netko iskoči i napravi razliku, zato moramo biti oprezni i čvrsti u obrani te čekati svoje prilike – rekao je ove sezone sjajni Čabraja.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Učenice Gimnazije pobjednice gradskog natjecanja srednjih škola u košarci

Objavljeno

na

Objavio/la

Gradsko natjecanje školskih sportskih društava (ŠSD) srednjih škola u košarci za djevojke u organizaciji Gimnazije Velika Gorica održano je prije dva dana (srijeda, 18.02.2026.) u dvorani Srednje strukovne škole.

Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Za naslov najboljeg natjecala su se samo dva ŠSD-a: ŠSD GVG (Gimnazija, voditelj Gordan Polan, prof. viši savjetnik) i ŠSD Gorek (Ekonomska škola, voditeljica Ana Tihi Prajdić, prof.).

Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmica je odigrana u trajanju 4×5 minuta, sudio je Ivan Crnković. Djevojke iz Gimnazije bile su bolje i pobijedile su rezultatom 27:19. Odlučujuća je bila prva četvrtina koju su gimnazijalke dobile s 10:0.

Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Obje ekipe nagrađene su odgovarajućim medaljama, a pobjednice su se plasirale na županijsko natjecanje u košarci.

Galerija fotografija

Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za djevojke 2025./2026.

ŠSD GVG – ŠSD Gorek 27:19

GVG: Borna Benković, Antea Meštrović, Ema Duspara, Nika Jukić, Nika Krišto, Ana Mirenić, Magdalena Dalić, Lucija Drezga, Ema Rogić, Lana Buhin, Lana Derbuc, Nika Baričić. Voditelj: Gordan Polan, prof.

Nastavite čitati

Sport

ŽRK Udarnik dobio 145 tisuća eura iz EU fonda za projekt „Rukom podrške za Rukomet“

Velikogorički klub pokreće dvogodišnji projekt kojim će omogućiti uključivanje djece i mladih iz ranjivih skupina u organizirane sportske aktivnosti.

Objavljeno

na

Objavio/la

ŽRK Udarnik Velika Gorica osigurao je bespovratna sredstva za provedbu projekta „Rukom podrške za Rukomet“. Projekt je odobren na natječaju ESF+, trajat će od 10. veljače 2026. do 10. veljače 2028. godine, a ukupna mu je vrijednost 148.257,50 eura, od čega je 145.292,35 eura osigurano kroz bespovratna sredstva.

Projekt predviđa besplatno sudjelovanje u programima rukometa za djecu i mlade u riziku od socijalne isključenosti, djecu s teškoćama u razvoju, mlade s invaliditetom te djecu i mlade iz jednoroditeljskih i višečlanih obitelji. Cilj je potaknuti njihovo uključivanje u sport, razvijati socijalne i motoričke vještine, jačati samopouzdanje i timski duh te im pružiti kontinuiranu podršku kroz strukturirane sportske aktivnosti.

Partner na projektu je Hrvatski rukometni klub Gorica Velika Gorica.

Dokumentacija za prijavu dostupna je ovdje. Prijave se zaprimaju prema redoslijedu te ih se može poslati na [email protected]

“Ovo je potvrda da se trud, godine rada, odricanja, volontiranja i ljubavi prema rukometu isplate. Ovo je naša prilika da svakom djetetu damo šansu. Da netko dobije svoj prvi trening. Svoj prvi osjećaj pripadnosti. Hvala svima koji su vjerovali u nas. Ovo je tek početak naše nove priče”, poručuju iz kluba.

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno