Povežite se s nama

Vijesti

Šljeminho osvojio ekipu jelom ‘Gas do daske 2’! Zvonko mu poručio: ‘Bio si odličan, ali ne mogu ti dati deset!’

S 37 bodova mjesto trenutno dijeli s Brankom.

Objavljeno

na

Poduzetnik Karlo Milinković ekipu je ugostio drugog dana turopoljskog tjedna ‘Večere za 5’. Za svoju večeru dobio je 37 bodova te trenutačno dijeli prvo mjesto s Brankom. “Čista desetka, domaćin vrh, opustio se, pravi je domaćin. Predjelo odlično, glavno jelo ‘uh’, anđeli ga jeli”, otkrio je Ivan. “Sve mi je bilo presavršeno”, dodala je Branka, koja je također dala domaćicu deset bodova. “Sve je bilo u redu, a predjelo jednostavno”, zaključila je, pak, Lea koja je udijelila svega osam bodova Karlu. Devet bodova dobio je od Zvonka, koji je objasnio: ‘Bio si odličan, ali brate, muškarac si, ne mogu ti dati deset. Točka’, zaključio je.

Pripravu večere Karlo je započeo glavnim jelom nazvanim ‘Gas do daske 2’. “Kad bi bilo graha na popisu namirnica, razumio bih”, jasan je bio Zvonko. “Dobro svinjsko pečenje”, dodala je Lea. Zaista, priredio je Karlo rebarca i krumpire. Za glavno jelo inspirirao ga je prijatelj. Za desert – ‘Ljubavne instrukcije’, odlučio je spraviti palačinke. “Fina je banana i oguljena, a i u sladoledu”, otkrio je Zvonko o desertu, predosjećajući ispravno da će u njemu biti banane. Za kraj, Karlo je priredio predjelo nazvano ‘Dobar dečkić’. “Sam naziv mi ništa ne odaje, ali pretpostavljam da su tu rajčice, mozzarella…”, ocijenila je Lea. “Naziv odličan – asocijacija nikakva”, zaključio je Ivan.

Foto: RTL

Nakon što je spravio jela, Karlo se okrenuo pripravi aperitiva i dočeka gostiju. Ekipu je okupio za svojim stolom i ponudio ih aperitivom – domaćim likerom od aronije te domaćom šljivovicom. Dečki su pili šljivovicu, a cure aroniju te je Zvonko odmah ustvrdio: ‘Karlo je napredovao u odnosu na jučer, bio je opušteniji, ugodno nas je dočekao. Možda je bila mrvica treme, ali znatno manje nego jučer”.

Pohvale je dobio na samom aperitivu, a onda je uslijedilo predjelo – ‘Dobar dečkić’. Jelo inspirirano boravkom u Napulju stiglo je u vidu bruschetta s rajčicom i mozzarellom. “Oku zanimljivo, jako”, komentirao je Ivan izgled predjela. “Ukusno, fino, nemam primjedbe. Nije komplicirano, ali to što je složio bilo je ukusno”, dodao je Zvonko. “U principu sve što volim, super za predjelo”, zaključila je Branka.

Glavno jelo iduće je stiglo pred ekipu – krumpiri i svinjetina. “Super je izgledalo, super posloženo, ne znam da li mu je još tko pomogao u tome ili je sve sam odradio, ali odlično”, komentirao je Zvonko izgled glavnog jela. “Svatko sebi sudi, ali meni je ovo vrh”, dodao je Ivan tijekom večere, pun riječi hvale. “Med mi je stalno bio u mislima, da ih ne zalije hrpom meda. Međutim, nije to bilo tako, umjereno je stavio med, senf, napravio je fini začin, premaz, točno po mjeri”, zaključio je Zvonko.

Foto: RTL

Za kraj, pred ekipu je stigao desert ‘Ljubavne instrukcije’. “Desert je ok izgledao, makar sam očekivala bananu u komadu”, komentirala je Branka. “Ono što sam vidio na tanjuru, to sam osjetio i na nepcu, fini ukus, tečno, kalorično, za muškarca”, dodao je Zvonko. “Karlo je išao na zicera, proteinska palačinka čas uspije, čas ne. Dosta je pucao na sigurno za ovu večeru”, zaključio je Ivan. Uskoro je Karlo ekipi udijelio prigodne poklone, a za kraj je izostalo iznenađenje. “Iznenađenje je da iznenađenja nema”, otkrio je Karlo ekipi. U zadnji čas mu je iznenađenje odustalo pa je Karlo umjesto toga ekipu pozvao na piće u svoj kafić. “Morat ćemo na piće i tako obići njegov posao, dati mu podršku”, zaključio je Zvonko. Ekipa je zdravicom tako zaključila ugodnu večeru.

Ne propustite nove epizode ‘Večere za 5’ na RTL-u od ponedjeljka do petka od 17.50! Epizoda je dostupna na platformi Voyo 24 sata prije prikazivanja na televiziji.

 

Vijesti

45-godišnjak uhvaćen s 1,59 promila za volanom – sud izrekao kaznu

Objavljeno

na

Objavio/la

U ponedjeljak navečer, oko 23 sata, policija je u Ulici dr. Jurja Dobrile u Velikoj Gorici zaustavila osobni automobil kojim je upravljao 45-godišnji vozač.

Kontrolom je utvrđeno da je muškarac u krvi imao 1,59 promila alkohola, što je višestruko iznad dopuštene granice. Zbog toga je odmah priveden u policijske prostorije, a potom i na Općinski prekršajni sud u Velikoj Gorici.

Policija je u optužnom prijedlogu tražila da se vozača proglasi krivim i kazni novčanom kaznom od 1.320 eura, uz izricanje zaštitne mjere zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije na tri mjeseca. Sud je prijedlog prihvatio te izrekao traženu kaznu.

Nastavite čitati

Vijesti

VG Čistoća organizira odvoz božićnih drvaca! Ovo su lokacije gdje ih možete ostaviti

Objavljeno

na

Objavio/la

Blagdani su iza nas, lampice su ugašene, stoga je VG Čistoća objavila kako je započelo organizirano sakupljanje rezanih božićnih drvaca.

Građani mogu svoja drvca odložiti na javne zelene površine u blizini spremnika za komunalni otpad, kao i uz zelene otoke koji se nalaze u gradskim četvrtima. Osim toga, na raspolaganju su i reciklažna dvorišta u Kurilovcu te u Mraclinskoj Dubravi, pokraj odlagališta. Sva drvca s navedenih lokacija će se odvoziti na kompostiranje.

Akcija će trajati do kraja siječnja, odnosno početka veljače, ovisno o dinamici prikupljanja.

Nastavite čitati

HOTNEWS

POČELE PRIJAVE Gorica u zemlji čudesa – pripreme za 117. Turopoljski fašnik

Bliži se bajka na ulicama grada!

Objavljeno

na

Objavio/la

Od 30. siječnja do 8. veljače grad će imati fašničku etiketu! 

Jedan od najdugovječnijih i najprepoznatljivijih fašnika u Hrvatskoj ove godine nosi naziv „Gorica u zemlji čudesa“, pa budite spremni da će ovogodišnji  117. Turopoljski fašnik na ulice Velike Gorice donijeti bajkoviti svijet u kojem je sve moguće, a pravila svakodnevice barem na nekoliko dana past će u drugi plan. 

Fašnička događanja započinju u petak, 30. siječnja u 11 sati, kada će se ispred Centra za posjetitelje Velika Gorica održati tradicionalno preuzimanje ključeva grada, čime službeno započinje vladavina Princa Fašnika. 

Program se nastavlja u petak, 6. veljače u 16:30 sati, kada je na rasporedu Mali fašnik u dvorani srednjih škola u Velikoj Gorici, posvećen najmlađima i njihovoj neiscrpnoj mašti. 

Vrhunac fašničkih događanja očekuje se u subotu, 7. veljače, kada u 13 sati kreće Velika fašnička povorka. Okupljanje fašničkih grupa započinje od 12 sati u Školskoj ulici, a nakon povorke slavlje se nastavlja ispred Pučkog otvorenog učilišta Velika Gorica, uz glazbu, zabavni program, hranu i piće te koncert Lidije Bačić. 

Uz tradicionalni fašnički program, u subotu 7. i nedjelju 8. veljače održava se i Geek Con, festival znanstvene fantastike koji će se odvijati u Osnovnoj školi Eugen Kumičić i Dvorani Gorica, koji već treću godinu zaredom dodatno obogaćuje fašnički program te okuplja ljubitelje kostimiranja, pop-kulture i kreativnih radionica. 

Kroz cijeli fašnik posjetitelje će voditi prepoznatljivi domaćini – Pajcek, Luk, Žir, Princeza i Princ Fašnik, uz voditelja, komičara i animatora Maria Petrekovića. 

Turistička zajednica grada Velike Gorice poziva sve građane i posjetitelje da se pridruže, zakorače u Goricu u zemlji čudesa i budu dio još jednog nezaboravnog Turopoljskog fašnika. 

Nastavite čitati

Kultura

KOMEDIJA Sudar tovara i purgera – od danas ulaznice prodaji!

U grad stiže hrvatska verzija poznatog engleskog hita RUN FOR YOUR WIFE Raya Cooneya iz 1983. godine

Objavljeno

na

U dvoranu Gorica 28. siječnja od 20 sati stiže večer ispunjena smijehom kroz urnebesnu hit komediju “Muke po Iveku” u režiji Ivana Gorana Viteza u dva čina – hrvatska verzija legendarnog hita Run for Your Wife Raya Cooneya! 

U središtu radnje je zagrebački Uber-vozač Ivan Kovač, koji vodi dvostruki život: on je Ivek purger i Ive Tovar s dvije adrese – Vrbani i Vrbik, gdje ima dvije žene – dalmatinku Mare i purgericu Barbaru! Sve ide po planu, dok prometna nezgoda ne pokrene lanac kaosa u kojem se sudaraju brakovi, identiteti, susjedi i policajci – i nastaje prava komična oluja!  

Vrhunsku kazališnu plavo-bijelu komediju u grad nam donosi Glumačka družina Histrion, a ulaznice su od danas u prodaji na blagajni Učilišta i online.  

Nastavite čitati

Sport

Do pobjede u pet minuta: Debi za pamćenje, dva brza komada i jedna ozljeda

Nogometaši Gorice pobijedili su Radomlje 2-0 u drugoj pripremnoj utakmici u Umagu, a strijelci su bili Filip Čuić s bijele točke i Ivan Fiolić. Svoje prve seniorske minute u karijeri odigrao je 16-godišnji Mihael Kelava

Objavljeno

na

Objavio/la

Druga utakmica, prva pobjeda i nekoliko novih ideja. Tako bi se, u najkraćim crtama, mogla opisati utakmica između naše Gorice i slovenskog prvoligaša Radomlja na pripremama u Umagu. Tri dana nakon 1-1 s Koperom, Goričani su opet išli na megdan klubu iz najvišeg razreda slovenskog nogometa, ponovno se igralo na vrhunski pripremljenom travnjaku u Umagu, a najveća razlika je u konačnom ishodu…

Nakon što je u prvoj utakmici dao priliku Žarkovu i Došenu, ovaj ogled trener Mario Carević počeo je s Davorom Matijašem na golu i sa zanimljivim trojcem ispred njega: Jakovu Filipoviću i Mateu Lešu pridružio je mladog Zvonimira Josića. Budući da zbog crvenog kartona u Osijeku na otvaranju proljeća neće biti Stefana Perića, očito je da trener Carević testira mogućnosti 19-godišnjeg Zvone, dečka koji je dijete kluba u punom smislu te fraze.

Sredinu terena držali su Ognjen Bakić i Iker Pozo, na bokove su se smjestili Žan Trontelj i Elvir Duraković, a Jurica Pršir i Domagoj Pavičić smjestili su se iza leđa jedinog isturenog napadača – Vanje Pelka. I to je jedna od novih varijanti, jer gorički Zagorac dosad je korišten rijetko, a u samom vrhu napada praktički nikad…

Gorica u takvom sastavu nije izgledala loše, ali u prvih 45 minuta golova nije bilo ni na jednoj strani. Najbliže vodstvu Gorica je došla nakon pokušaja svoga kapetana Pršira, koji je pogodio stativu, no nakon svega se na predah otišlo s početnih 0-0.

Već s početkom drugog poluvremena krenule su i prve izmjene, a utakmica je riješena sredinom nastavka, u pet minuta. Prvo je u 67. minuti Bakić izborio jedanaesterac kojeg je u vodstvo Gorice s bijele točke pretvorio Filip Čuić, da bi u 72. minuti Stjepan Kučiš, Josićev vršnjak, još jedno dijete kluba, asistirao Ivanu Fioliću za konačnih 2-0.

Dao je Carević minutažu svim igračima osim trećem golmanu Franu Došenu, junioru Tomislavu Prgometu, lakše ozlijeđenom Luki Vrziću te Anti Ercegu, pri čemu su neki dobili 60, neki 45, a neki 30 minuta na terenu. A u svemu tome jedna se izmjena posebno izdvaja…

Naime, posljednjih dvadesetak minuta, ušavši umjesto Bakića, dobio je 16-godišnji Mihael Kelava, talentirani klinac i jedan od velikih klupskih projekata, pa će taj 13. siječnja 2026. jednoga dana možda postati i vrlo poseban datum. Kelava je, naime, baš ovog utorka odigrao svoje prve seniorske minute u karijeri koja ima sve predispozicije da bude lijepa i uspješna. Imao je Kelava priliku vidjeti gdje je u ovom trenutku u ovakvom društvu, nakon čega mu preostaje jedino – raditi dalje!

A dalje će raditi i Gorica, koja će u Umagu biti sve do subote. Ovaj dio priprema završit će se ogledom s mađarskim ZTE-om uoči polaska kući, a šest dana poslije već slijedi gostovanje u Varaždinu.

Loša vijest iz sudara s Radomljem je ozljeda Domagoja Pavičića, zbog koje je veznjak Gorice morao izaći iz igre, ali svi se u goričkom taboru nadaju da tu neće biti riječ o ozbiljnijem problemu…

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno