Povežite se s nama

Sport

Skupština Gorice u novim bojama

Objavljeno

na

Nove boje hrvatskog nogometa slogan je Gorice u marketinškoj brošuri kojom klub predstavlja svoj rad. Skupština koja je bila redovna i planirana za kraj lipnja svoje svjetlo ugledala je u rujnu. Osim što je pomak datuma bio neplanski ipak je dobro došao jer zbog usklađenja sa Zakonom čiji su rokovi 01. listopada, neke su udruge bile prisiljene odraditi dvije sjednice Skupštine, a Gorica je ipak sve uspjela povezati u jednoj. Sva izvješća usvojena su jednoglasno, promijenjen je statut Udruge, izabran zlu ne trebalo likvidator, a na prijedlog predsjednika Skupštine Ervina Kolarca izabrani su i dopredsjednici – Renato Ivanuš i Marko Jurlina.

Črnko se zahvalio svim klupskim strukturama i najavio nove još kvalitetnije pomake

Predsjednik kluba Nenad Črnko u svom je izlaganju istaknuo da sve rezultate koji su postignuti tijekom izvještajnog razdoblja ne bi bilo moguće postići bez pomoći grada i županije te svih članova Izvršnog odbora, Skupštine i osoblja koje radi u klubu, te naravno igrača i trenera koji su ipak najzaslužniji za onaj, sportski rezultat. Poseban osvrt dao je na rezultate nogometne škole, broj registriranih igrača i selekcija u natjecanju jer je po svim pokazateljima naš klub vodeći u županiji.  Osvrnuo se i na stručni rad nogometne škole za koji je istaknuo da je zadovoljan, da se u školi kvalitetno radi i da očekuje nastavka pa i poboljšanje ovakvog trenda. Činjenice koji ukazuju na kvalitetan rad jesu i pokazatelji da su samo ove godine klub napustila dva trenera zbog poziva u Dinamo (M. Žirović) i H.Dragovoljac (M.Pancirov) a radi se o trenerima koji su se afirmirali u našem klubu. Klub će i dalje nastojati poboljšati uvjete trenerima za rad i edukaciju a od njih se očekuje odgovornost u radu nogometne škole i profesionalno obavljanje zadaća.

foto: HNK Gorica

foto: HNK Gorica

Tijekom ove godine izgrađen je i stavljen u funkciju teren s umjetnom travom koji ima certifikat UEFA Two Starr, što ga po kvaliteti trave čini trenutno i najkvalitetnijim nogometnim poligonom u Hrvatskoj. Za potpunu funkciju potrebno je još staviti u funkciju tehničke klupe, a potom i u dogledno vrijeme izgraditi i tribine za barem 100 gledatelja. Time bi u potpunosti ovaj teren bio u funkciji i na njemu bi se mogle igrati i najzahtjevnije utakmice.
Posebno je pohvalna činjenica da klub nema financijskih dubioza koje bi opterećivale rad kluba što je pokazatelj uspješnosti kluba, ne samo za izvještajno razdoblje već je takvo stanje općenito u klubu duži niz godina. Ovim podatkom se malo koja udruga u našem društvu u ovom trenutku može pohvaliti.
Istaknuo je i vrlo dobru suradnju između velikogoričkih klubova za koju je napomenuo da je sve bolja i sve kvalitetnija i svi velikogorički klubovi znaju da u Gorici imaju klub koji je uvijek spreman pomoći u skladu s mogućnostima.
Zahvaljujući svima klub postiže dobre rezultate u svim područjima djelovanja – klub ima financijsku stabilnost i poželio je da se ovakvi pa možda i još bolji rezultati ostvare u vremenu koje je pred nama – rekao je na kraju Črnko. Predsjednik Gorice nije zaboravio na proljeće kada je i pismeno ponudio ostavku predsjedniku Skupštine. “Smatram da sam i kao predsjednik i kao gradski vijećnik mogao i morao napraviti više ne bi li danas Gorica bila prvoligaš. Ja sam u Veliku Goricu došao sa tom vizijom koja nije bila prvenstveno moja već i vizija ljudi zbog kojih sam ovdje došao. Sam sebi predbacujem da nisam dovoljno lobirao da ovaj klub dobije na kraju ono što zaslužuje da bi napravio i taj iskorak prema I HNL, a to je stadionska infrastruktura i zato smatram da je od mene moralno i logično da ponudim svoj mandat na raspolaganje Skupštini.” – pojasnio je predsjednik Gorice. Skupštinari nisu tako mislili pa je ostavka ostala tek samo na ponudi mandata a takvo razmišljanje predsjednika Kluba jednoglasno je odbijeno od strane Skupštinara.

Kolarec poželio atraktivan nogomet i još više gledatelja na stadionu

Predsjednik Skupštine Ervin Kolarec je u svojem izlaganju rekao: “Ponosni smo na sve klupske rezultate i nitko nije mogao vjerovati da ćemo u tako kratkom vremenu postići sve što je navedeno. Napravljeni su veliki pomaci u radu kluba po svim pitanjima a posebice u nogometnoj školi.

foto: HNK Gorica

foto: HNK Gorica

Konačno smo stvorili kvalitetnu piramidu ali ne na račun bilo kojeg drugog kluba, pokazali smo još jednom da je Velika Gorica grad sporta, a vjerujem da će doći i bolja vremena kada ćemo još kvalitetnije moći pratiti cjelokupni velikogorički sport a time i nogomet. Nismo dozvolili da se ijedan klub s našeg područja ugasi a vjerujemo da ćemo moći pružiti još više svim klubovima a na tome već radimo i u proračunu za 2016.godinu. Vjerujem da će dolaskom Milinovića i Grlića klub nastaviti postizati bolje rezultate i da igrati kvalitetan i atraktivni nogomet i na taj način privući još više gledatelja na gradski stadion i to na, treba isto tako biti jedan od ciljeva.
Projekt prve lige smo emotivno doživjeli i kasnije smo vidjeli da u postojećim okolnostima ovaj projekt nije moguće pratiti. Nismo imali pravo u ime grada odvojiti dodatna sredstva koja su klubu bila potrebna jer su druge potrebe grada bile veće i prioritetnije i zato smo se odlučili na takav potez. U vremenima koja su pred nama, za nekoliko godina, cilj nam je svakako prva liga jer po svemu to i zaslužujemo. Dva puta smo već bili veoma blizu te realizacije i mislim da će i to vrijeme doći. I dalje moramo jačati nogometnu školu, kroz školu možemo iznijeti kvalitetu da u prvoj momčadi igraju naši igrači. Ostali igrači igrati će u ostalim VG klubovima i to će im biti velika pomoć. Klub financijski dobro stoji i nema dubioza za što pohvale idu svima koji rukovode klubom, prije svega predsjedniku i članovima Izvršnog odbora, a lijepo je vidjeti toliki broj predstavnika naših klubova na današnjoj skupštini i time je moje zadovoljstvo veće. Suradnju sa svim klubovima moramo nastaviti i dalje jačati i to je isto jedan od ciljeva kojem trebamo težiti. Posebna zahvala predsjedniku kluba Nenadu Črnku i Upravi kluba na svemu što je učinjeno i što se čini za klub, a dosadašnji rezultati daju nam za pravo da smo na dobrom putu i tako treba i nastaviti, dobre stvari učiniti još boljim.” 
– rekao je na kraju Kolarec.

Skupštini su se u svojim pozdravima obratili i nazočni gosti, a nakon završetka službenog dijela neformalno druženje nastavljeno je u klubu 100.

galerija fotografija:

Sport

Juniori Dinama Hidrel prvi u ligi jug “A”

Trener Filipović zahvalio roditeljima, ali i navijačima, od kojih ih redovito prati pedesetak glasnih “drukera”.

Objavljeno

na

Objavio/la

U subotu, 24. svibnja u Samoborskom Otoku odigrano je 21. kolo Lige juniora Jug “A”, a slavila je gostujuća momčad Dinamo Hidrel iz Novog Čiča 0-4. Tako su mladi nogometaši Hidrela i trenera Alena Filipovića potvrdili prvo mjesto skupine.

–U klubu su nam u subotu nakon pobjede pripremili malo slavlje ali čekaju nas još dvije utakmice protiv Rakovca koji je pobjednik skupine “B”. Prvi dvoboj majstorice je idućeg vikenda u Rakovcu a onda je konačna odluka o najboljem u Novom Čiču. Kako god bilo, hvala na podršci čelnika kluba ali i roditelja te navijača koji su nas vjerno pratili, pa i u Samoborskom Otoku. Na našem igralištu prati nas i pedesetak glasnih “drukera”, kao za primjer protiv vrlo dobrog Kloštar Ivanić – komentirao je trener Filipović nakon slavlja u okolici Samobora.

–Čestitka ide i mojim igračima a ne želim nikoga od njih izdvajati. Svi su dali koliko su mogli i znali a na kraju je ovo rezultat rada momčadi i međusobne podrške. Kroz prvenstvo su igrali: Ivan Martić, Martin Šafranko, Ante Jurić, Antonio Marić, Filip Žarina, Ivan Varivoda, Mišo Suhalj, Gabriel Bujić, Ivica Jelekovac, Leo Černetić, Gabriel Pandža, Vito Petrić, Matej Vidak, Ivan Hasanović, David Bošnjak, Šimun Lučić, Vanja Martin Kvakan, Dorijan Bučan, Đavor Matej, Roko Matković, Petar Gelo i na kraju naš najmlađi Fran Milanščak, unuk legende kluba pokojnog Franje Milanščaka Gire – dodao je trener juniora.

–Neki su igrali više, neki manje ali svi su dali doprinos u stvaranju dobrog, pozitivnog i pobjedničkog ozračja. Mišo Suhalj i Filip Žarina koji je najbolji strijelac i kapetan igraju i za seniore a prestaje im juniorski staž ali kostur ekipe ostaje i za iduću sezonu – zaključio je Filipović.

Nastavite čitati

Kultura

FOTO Održano 12. Državno prvenstvo mažoretkinja HUMT-a i Europa Grand Prix EMTA-a u Crikvenici. Kup Hrvatske osvojile Mažoretkinje Dubrovčan

Objavljeno

na

Objavio/la

Državno prvenstvo mažoretkinja u organizaciji Hrvatskog udruženja mažoret timova (HUMT), predsjednik Vlado Palac, održano je u organizaciji HUMT-a i suorganizaciji Grada Crikvenice i Turističke zajednice Crikvenice prošlog vikenda (23. do 25. svibnja 2025. godine). Prvenstvo je u Crikvenici u Sportskoj dvorani otvorio izaslanik gradonačelnice Grada Crikvenice.

Crikvenica, 23.-25.05.2025. 12.Držžavno prvenstvo HUMT-a i Europa Grand Prix EMTA-e. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Crikvenica, 23.-25.05.2025. 12.Držžavno prvenstvo HUMT-a i Europa Grand Prix EMTA-e. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Crikvenica, 23.-25.05.2025. 12.Držžavno prvenstvo HUMT-a i Europa Grand Prix EMTA-e. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sudjelovalo je, prema prijavama udruga, više od 750 mažoretkinja iz 19 udruga: Belečke mažoretkinje (Belec), Halubajke (Viškovo), Jelačićke-Zaprešićke mažoretkinje (Zaprešić), Kutinske mažoretkinje (Kutina), Mažoretkinje DND Budinščina, Mažoretkinje Dubrovčan (Dubrovčan), Mažoretkinje Grada Splita, Mažoretkinje Grada Sveti Ivan Zelina, Plesna udruga Dijamant (Sisak), Plesna udruga Magi (Graberje Ivaničko), Plesna udruga Ritmokracija (Brdovec), Plesna udruga Stardance (Sisak), Plesni klub Barbara (Velika Mlaka – Velika Gorica), Primoštenske mažoretkinje (Primošten), Rogozničke mažoretkinje (Rogoznica), Tribunjske mažoretkinje (Tribunj), Triljske mažoretkinje (Trilj), Vodiške mažoretkinje (Vodice) i Drniške mažoretkinje (Drniš).

Crikvenica, 23.-25.05.2025. 12.Držžavno prvenstvo HUMT-a i Europa Grand Prix EMTA-e. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Crikvenica, 23.-25.05.2025. 12.Držžavno prvenstvo HUMT-a i Europa Grand Prix EMTA-e. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Crikvenica, 23.-25.05.2025. 12.Držžavno prvenstvo HUMT-a i Europa Grand Prix EMTA-e. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Crikvenica, 23.-25.05.2025. 12.Držžavno prvenstvo HUMT-a i Europa Grand Prix EMTA-e. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Na trodnevnom natjecanju izvedeno je sveukupno 320 koreografija u konkurenciji kadetkinja, juniorki i seniorki. Izvedbe je ocjenjivao sudački žiri u sastavu: Vlado Palac, Lucija Palac, Ivana Mišević (svi iz Velike Mlake), Josipa Razum (Ivanić Grad), Sara Bogović (Veliko Trgovišće), Ana Marija Benčić (Kutina), Mateja Bauman, Katarina Ahel (obje iz Siska), Petra Kocman  (Budinščina), Mateja Letoja, Tajana Kovačević (obje Viškovo) i Kristijan Bogdanović (Beograd). Delegat natjecanja: Vlado Palac.

Crikvenica, 23.-25.05.2025. 12.Držžavno prvenstvo HUMT-a i Europa Grand Prix EMTA-e. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Crikvenica, 23.-25.05.2025. 12.Držžavno prvenstvo HUMT-a i Europa Grand Prix EMTA-e. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Crikvenica, 23.-25.05.2025. 12.Držžavno prvenstvo HUMT-a i Europa Grand Prix EMTA-e. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mažoretkinje Dubrovčan pobjednice su Kupa Republike Hrvatske u konkurenciji seniorki (drugi put uzastopce) s minimalnom prednošću ispred Plesnog kluba Barbara. U konkurenciji juniorki Kup nije ni dodijeljen, jer niti jedna udruga nije ispunjavala minimalne uvjete (jedan defile i dvije velike formacije). U konkurenciji kadetkinja Kup su odnijele mažoretkinje PK Barbara.

Crikvenica, 23.-25.05.2025. 12.Držžavno prvenstvo HUMT-a i Europa Grand Prix EMTA-e. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Crikvenica, 23.-25.05.2025. 12.Držžavno prvenstvo HUMT-a i Europa Grand Prix EMTA-e. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Crikvenica, 23.-25.05.2025. 12.Držžavno prvenstvo HUMT-a i Europa Grand Prix EMTA-e. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Trećeg dana na prvenstvu mažoretkinje su se natjecale i za priznanja odnosno medalje Europa Grand Prix pod okriljem Europske asocijacije mažoret timova (EMTA), a sudjelovale su i mažoretkinje iz Njemačke, Poljske, Švicarske, Srbije i Crne Gore. Predsjednica Francuske nacionalne asocijacije sudjelovala je u mimohodu zastava i predstavljanju članica.

Crikvenica, 23.-25.05.2025. 12.Držžavno prvenstvo HUMT-a i Europa Grand Prix EMTA-e. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Crikvenica, 23.-25.05.2025. 12.Držžavno prvenstvo HUMT-a i Europa Grand Prix EMTA-e. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Crikvenica, 23.-25.05.2025. 12.Držžavno prvenstvo HUMT-a i Europa Grand Prix EMTA-e. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Voditeljica programa bila je Dina Jurić.

Galerija fotografija

 

Nastavite čitati

Sport

Dinamovci iz Novog Čiča u vrlo dobroj utakmici dobili Milku Trninu

Prema prilikama, rezultat je mogao biti 3:0 ali i 2:3.

Objavljeno

na

Objavio/la

U 28. kolu prvenstva Jedinstvene prve ŽNL u Novom Čiču Dinamo Hidrel je uspio 2-0 pobijediti Milku Trninu iz Vezišća nedaleko Križa gdje je i rođena proslavljena operna diva i umjetnica na svjetskoj razini po kojoj je i dobio ime tamošnji lokalni nogometni klub.

Na nedjeljnoj jutarnjoj matineji od 11 sati malobrojni gledatelji svjedočili su tehnički i taktički kvalitetnoj, neizvjesnoj, borbenoj utakmici a prema prilikama moglo je završiti i 3-0 ali i 2-3. Gosti su već i trećoj minuti tražili kazneni udarac kad se u kazneni prostor Dinama sjurio mladi teško zaustavljivi osamnaestgodišnji Brazilac iz Sao Paula Avelar Santos Filipe ali sudac je procijenio da je prekršaj bio na samom rubu kaznenog prostora.

Foto: Mato Paviša

Izrađenih kombinacija i prigoda za pogotke bilo je obostrano još ali pogodaka u prvom poluvremenu nije bilo.

Nakon odmora već u 50. minuti Mario Pavlović pucao je silovito sa 16 metara, netko iz obrane gostiju dirao je loptu koja je tako prevarila odličnog vratara Moguljaka i bilo je 1-0 za domaće.

Foto: Mato Paviša

Samo šest minuta kasnije, uz gostujućeg Brazilca Santosa ponajbolji na terenu iskusni i prekaljeni dinamovac Marko Rus, majstorski je po sredini dubinski poslao u zicer Pavlovića i već je bilo 2-0.

Foto: Mato Paviša

Do kraja gosti su i dalje tražili pogodak pa su gađali i vratnicu, promašili veliki zicer a i domaći su imali svoje prigode ali ostalo je 2-0. Korektna utakmica zaključena je zajedničkim druženjem uz roštilj i osvježavajuće napitke a onda je došlo vrijeme praćenja završnice našeg državnog nogometnog prvenstva.

Foto: Mato Paviša

DINAMO HIDREL – MILKA TRNINA 2-0

NOVO ČIČE Igralište Dinama Hidrel. Gledatelja 43. Sudac: Davor Munić (Samobor). Pomoćnici: Albert Trstenjak (Samobor) i Damir Ratešić (Hrastina). Delegat: Velibor Miličević (Velika Gorica).

STRIJELCI: 1-0 Pavlović (50), 2-0 Pavlović (61).

DINAMO HIDREL: Šimić, Smilović, Balenović  (od 65. Ljubas), Marko Rus, Beljan, F. Đuksi (od 67. Vidović), Pravdić, Žarina (od 46. Vukadin), Babić, Pavlović, Leo Hemen. Trener: Stiven Žitnik

MILKA TRNINA: Moguljak, Kipson (od 46. Fešta), Dumbović (od 88. Šimunović), Košutić (od 88. Ivanković), Čičević, Avelar Santos Filipe (od 66. Medved), Bilać, Božić (od 74. Lučić), Radman (od 74. Janeković), Marić, Podgorski. Trener: Marijo Moštak

IGRAČ UTAKMICE: Mario Pavlović

Nastavite čitati

Sport

Četiri gola i uvjerljiva pobjeda – Mraclin zapečatio treće mjesto protiv Libertasa

Objavljeno

na

Objavio/la

Mraclin je uvjerljivom pobjedom protiv novljanskog Libertasa na svojoj Grabi praktički “zacemtirao” treću poziciju na tablici. Gosti su većinu utakmice proveli u defenzivi, iako su domaći imali nekoliko odličnih prilika. Već u 16. minuti, Domagoj Matić se našao u odličnoj poziciji, ali njegov udarac s ruba šesnaesterca uzdrmao je prečku. Samo sedam minuta kasnije, Jurica Brdek izbija oči u oči s gostujućim vratarom, no njegov udarac obranio je Libertasov golman. Ipak, u 26. minuti Mraclin je napokon probio obranu gostiju. David Marjanović je preciznim centaršutom s desne strane pronašao Igora Hajduka, koji je sa nekoliko metara iz blizine poslao loptu u mrežu za 1:0. U drugom poluvremenu, u 71. minuti, domaći su povećali svoju prednost. Matej Godinić je nakon lopte s lijeve strane uklizao pospremio loptu u donji lijevi kut golmana, povisivši na 2:0 i praktički zaključivši utakmicu.
U završnici, u 86. minuti, Bruno Dandić je izveo pravi spektakl. S lijeve strane, desnom nogom je odapeo precizan udarac koji je odsjeo u lijevim rašljama Libertasovog gola, ostavljajući vratara gostiju bez šanse. I prije nego je sudac označio kraj, Marin Sudar je u 90. minuti postavio konačnih 4:0, čime je Mraclin potvrdio svoju apsolutnu dominaciju na terenu.

IV. NOGOMTNA LIGA SREDIŠTE ZAGREB – B , 28. kolo

MRACLIN – LIBERTAS 4:0

Stadion Nova graba. Gledatelja 69. Sudac: Vuković (Zelina). Pomoćnici: Križe (Topolovac) i Ivana Kuljanac (Vrginmost).

STRIJELCI: 1:0 – Hajduk (26), 2:0 – Godinić (71), 3:0 – B. Dandić (86), 4:0 – Sudar (90).

MRACLIN: Zagorac (od 67. Matejčić), Marjanović (od 67. Grižić), Strunje, Matić, Lukavečki (od 50. Rakas), Brdek, Ivanković, Rajić, Borovac (od 80. Sudar), Đurašić (od 46. B. Dandić), Hajduk (od 67. Godinić). Trener: Marko Biljan.

LIBERTAS: Huska, Poturica, Vidić (od 64. Matešković), Crnojević, Šakić, Škarić, Jagatić, Filipović, Varga, Hadžić, Kovačević. Trener: Dario Večerić.

Nastavite čitati

Sport

Remi za oproštaj od Udarnika: Šarić kasno opalio, Maksimir još kasnije…

Nogometaši Kurilovca odigrali su 1-1 u pretposljednjem kolu 3. NL Centar, pri čemu su gol postigli u završnici, a primili ga u sudačkoj nadoknadi. Ostalo je još samo gostovanje kod Samobora…

Objavljeno

na

Objavio/la

Nada u čudesan preokret u samoj završnici sezone na Udarniku je nestala još prije tjedan ili dva, kad je postalo jasno da je nemoguće dostići vodeće Lučko, a nakon toga je preostalo samo završiti sezonu na što bolji način. Nakon 2-2 u Odranskom Obrežu tjedan dana ranije, Kurilovčani su željeli protiv Maksimira doći do pobjede kojom bi se oprostili od svojih navijača, ali… Zamalo!

Kombinirao je trener Senad Harambašić, na gol je stao mladi Lučan, s klupe su krenuli Sedlaček i David Pršir, a u takvim uvjetima Kurilovec i Maksimir bili su na nuli sve do same završnice. A onda je, u 85. minuti, Mijo Šarić pogodio za 1-0 i dao povod okupljenima za još jedan aplauz u sezoni koju ćemo pamtiti isključivo po svijetlim tonovima.

Nažalost, taj je rezultat bio aktualan samo do ulaska u sudačku nadoknadu, kad je Lovro Nežić pronašao komadić prostora i poslao loptu u kurilovečku mrežu za konačnih 1-1. Uz lijepih 16 pobjeda i sedam poraza, bio je to šesti remi Kurilovčana ove sezone, jedan od onih zbog kojih nitko neće previše žaliti. Bilo bi ljepše da su se “Senad Boysi” oprostili od domaćeg terena pobjedom, ali daleko od toga da je itko tugovao…

Loše u svemu zapravo je jedino to što je Kurilovec s drugoga pao na treće mjesto, jer Ravnice su sad broj 2, a Kurilovčani će se na tu poziciju pokušati vratiti u zadnjem kolu, na gostovanju kod Samobora. U svakom slučaju, i ova se sportska priča bliži kraju, a vremena za analize bit će dovoljno kad se odradi i tih posljednjih 90 minuta.

Nastavite čitati

Reporter 448 - 14.05.2025.

Facebook

Izdvojeno