Povežite se s nama

Vijesti

Sjećanje na heroja Domovinskog rata Damira Črnka – pridružite se obilježavanju tužne obljetnice

Damir Črnko je poginuo prvog dana mjeseca kolovoza 1992.godine u borbama u Bosanskoj Posavini, u dobi od samo 30 godina. Udruga veterana Domovinskog rata koja nosi njegovo ime i Mjesni odbor Kuče pozivaju na odavanje počasti ovog utorka u Parku hrvatskih branitelja s početkom u 10 sati.

Objavljeno

na

Mjesni odbor Kuče i Udruga veterana Domovinskog rata Velika Gorica – Klub ‘Damir Črnko’, Kuče pozivaju sve članove udruge, branitelje i mještane da u utorak, 1. kolovoza s početkom u 10 sati odaju počast poginulom branitelju Damiru Črnku kod spomenika u Parku hrvatskih branitelja u Kučama.
Črnko je poginuo prvog dana mjeseca kolovoza 1992.godine u borbama u Bosanskoj Posavini, u dobi od samo 30 godina.
Od rođenja je živio u selu Kuče gdje pohađa prva četiri razreda Osnovne škole, a slijedeće četiri u susjednom selu Vukovina. Jako je volio glazbu, ponajviše harmoniku koju je svirao od pete godine. U Turopolju, pa i šire, mnogi i danas pamte Damira i njegovu harmoniku. Nastupao je i u folklornom društvu ‘Seljačka sloga’  iz Buševca. Godine 1984. se oženio i dobio kćer Marinu. Kao tehničar na održavanju elektroopreme i pisaćih strojeva radio je u Centru usmjerenog obrazovanja “Vladimir Bakarić” u Velikoj Gorici. 

Školovanje koje je započeo na Višoj tehničkoj školi prekida početkom Domovinskog rata. U listopadu 1991. pristupa 153. velikogoričkoj brigadi s kojom odlazi na pokupsko, te dubrovačko ratište.
Izbijanjem rata u Bosni i Hercegovini odlazi pomoći obranu Bosanske Posavine kao dio TG-153. Ondje i pogiba 1. kolovoza zajedno s Arminom Abazovićem, Mladenom Starešinom, Nikolom Radulovićem i Zoranom Točakovićem. U Damirovom mjestu Kuče podignuto je spomen obilježje u sjećanje na njega‘, zapisao je Borna Marinić u Monografiji 153.brigade HV-a.

Vijesti

Triumf Velikogoričkih mažoretkinja na Državnom turniru! Europsko prvenstvo zagarantirano

“Iza nas stoji puno sati rada, truda, odricanja, kreativnosti  i discipline”

Objavljeno

na

Objavio/la

U subotu, 21. veljače, 30 članica Velikogoričkih mažoretkinja predstavljalo je Grad Veliku Goricu na 45. Državnom turniru Saveza mažoretkinja i pom pon timova Hrvatske u sportskoj dvorani Srednje škole Bedekovčina. Na turniru je nastupilo 20 timova, a ukupno je izvedeno oko 200 koreografija.

Velikogoričke mažoretkinje natjecale su se u četiri dobne kategorije, djeca, kadeti, juniori i seniori te s tri različita rekvizita, štapovima, pom ponima i batonflagovima. Djeca su osvojila prvo mjesto u solo i mini formaciji štapa, dok su seniori zauzeli drugo mjesto u solo twirling acrobatic baton i treće mjesto u solo 2 štapa.

Sve kadetske, juniorske i seniorske kategorije, osim medalja, izborile su kvalifikaciju za Europsko prvenstvo koje se u lipnju održava u Varaždinu. Sljedeći izazov za Velikogoričke mažoretkinje bit će 46. Državni turnir za velike formacije, 19. travnja u Sisku.

Ono što možemo reći je da smo zadovoljne i ponosne na sve postignute rezultate, iza kojih stoji puno sati rada, truda, odricanja, kreativnosti  i discipline. Naš tim je na turniru osim mažoret vještina i plesnosti pokazao kako smo u svim situacijama jedni uz druge, kako njegujemo zajedništvo i timski duh”, poručuju mažoretkinje.

Nastavite čitati

Kultura

Premijera albuma posvećenog Ivici Potočniku i kreativne radionice izrade torbica – proslava Dana žena u TZ Velike Gorice

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Turistička zajednica grada Velike Gorice

Turistička zajednica Velike Gorice obilježava Dan žena programom koji spaja kreativnost, tradiciju i glazbu. Vikend u Centru za posjetitelje pruža priliku za druženje, stvaranje i uživanje u umjetničkim sadržajima.

U subotu, 7. ožujka u 11 sati, održat će se kreativna radionica „Izradi svoju torbicu metodom veza“ u suradnji s brendom Ethnotina. Sudionice će izrađivati torbice ručnim vezanjem, a program je otvoren za individualne sudionice i mame s djecom, koji će kroz zajednički rad doživjeti posebno iskustvo.

Svaki rad prati mali poklon, a povodom Dana žena Turistička zajednica Velike Gorice preuzima dio troškova sudjelovanja. Time želi omogućiti prigodnu, promotivnu cijenu radionice, kao simboličan znak pažnje i podrške svojim sugrađankama. Stoga je cijena radionice 30 eura umjesto 42 eura koliko iznosi puna cijena.

Prijave su moguće putem ovog linka.

Vikend se nastavlja u nedjelju, 8. ožujka u 19 sati, predstavljanjem prvog albuma ansambla Jane pod nazivom „Kad zapjeva Jana“ u sklopu Janskih večeri. Jane publici donose album koji posvećuju svom dugogodišnjem glazbenom mentoru Ivici Potočniku, koji je uz Danijela Skrbina i glazbeni producent albuma. Posjetitelji će uživo slušati pjesme, upoznati se s pričama iza njih te osigurati svoj primjerak albuma.

Tako Centar za posjetitelje Velike Gorice postaje prostor susreta kreativnosti i glazbe, intimne atmosfere i kulturnog sadržaja – jedinstvena proslava Dana žena kroz tradiciju, zajedništvo i suvremeni umjetnički izraz.

Nastavite čitati

Vijesti

Velikogoričani jučer darovali 161 dozu krvi, akcija se nastavlja i danas

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Crveni Križ Velika Gorica/FB

Velikogoričani su jučer u akciji darivanja krvi, koju organizira Crveni Križ Velika Gorica, prikupili ukupno 161 dozu.

Akcija se nastavlja i danas, a počinje u 13 sati te traje do 18:50 sati, s pauzom od 15:45 do 16:30 sati.

Iz Crvenog križa pozivaju građane da se i danas odazovu u prostorije Crvenog Križa te svojim darivanjem pomognu osigurati dovoljne zalihe krvi.

Nastavite čitati

Priroda

Briga o okolišu briga je svih – OŠ Vukovina dobila donaciju za reciklažu

Objavljeno

na

Objavio/la

Velika Gorica, grad koji brine o okolišu i zajednici, nastavlja poticati ekološke inicijative među svojim građanima i školama.

OŠ Vukovina zahvaljuje tvrtki Kova d.o.o. na donaciji novog kontejnera za prikupljanje starog papira, koji je postavljen iza zgrade matične škole.

Posebna zahvala ide Gradu Velika Gorica, osnivaču škole, na podršci u provođenju ekoloških aktivnosti.

Škola poziva sve učenike, roditelje i mještane da se uključe u akciju prikupljanja starog papira i pomognu u očuvanju okoliša.

Foto: OŠ Vukovina

Nastavite čitati

Vijesti

Policija pratila autoškole – evo kako su instruktori “prošli na testu”

Policijski službenici kontrolirali su dokumentaciju, označenost i opremljenost vozila za obuku, kao i tehničku ispravnost automobila.

Objavljeno

na

Objavio/la

U ponedjeljak, 23. veljače 2026., policija je na području Policijske uprave zagrebačke provela pojačani nadzor vozila autoškola i instruktora vožnje. Kontrolirano je ukupno 54 vozila, a nepravilnosti su utvrđene kod gotovo trećine nadziranih instruktora. Policija je evidentirala 19 prekršaja, uglavnom vezanih uz nepropisno vođenje dokumentacije, dok je u jednom slučaju utvrđena tehnička neispravnost vozila.

Akcija je bila usmjerena na provjeru poštuju li se propisi tijekom osposobljavanja budućih vozača. Policijski službenici kontrolirali su dokumentaciju, označenost i opremljenost vozila za obuku, kao i tehničku ispravnost automobila koji se koriste u nastavi vožnje.

Nepravilnosti su zabilježene kod 17 instruktora vožnje, jednog stručnog voditelja, jedne pravne osobe te jedne odgovorne osobe unutar pravne osobe.

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno