Povežite se s nama

Sport

Sesar: Samo da ne bude novog ‘lockdowna’, to bi bilo pogubno za sport!

Vratili smo se treninzima nakon 15 dana izolacije, ali situacija nije dobra, tijela igrača zapamtila su dva tjedna kretanja isključivo po stanu… Neće biti lako uloviti formu, ali važnije je da ostanemo zdravi, da se sezona ne prekida, rekao je Josip Sesar, trener košarkaša Gorice

Objavljeno

na

Dugo je gorički sport nekako “bježao” od virusa koji je okupirao naše živote, ali i ta je serija po zakonu logike morala prestati. Dogodilo se to prvo s košarkašima, koji su otišli u dvotjednu izolaciju i morali odgoditi tri svoje utakmice, a nastavilo s nogometašima Gorice, pa Kurilovca…

– Situacija nije normalna, virus koji vlada je nepoznat, čak ni stručnjaci ne znaju dovoljno o njemu, a kamoli mi laici. I zato se treba što više čuvati, držati se uputa, pri čemu je moje mišljenje da bi određene protokole trebalo prilagođavati situaciji i okolnostima. Primjerice, volio bih da je u košarci kao u nogometu, da u samoizolaciju odlaze samo pozitivni, a da ostali mogu normalno trenirati i igrati, ali dobro, to je ipak stvar epidemiologa – kazao je trener Gorice Josip Sesar, presretan što je samoizolacija konačno završila, što se momčad konačno ponovno okupila na treningu.

– Od nas 16, bilo je šest pozitivnih. Kako smo proživjeli sve to? Ha, prvo ti je šok, sjediš doma i prva tri, četiri dana čekaš simptome. A onda, kad se oni ne pojave, kad shvatiš da si zdrav, počne nervoza. Zatvoren si u kući, ne smiješ izaći ni prošetati, ne možeš se družiti ni s ukućanima, a kamoli nekih drugim… Nije to lako – kaže Sesar.

Lako neće biti ni vratiti se u pravi ritam. Pogotovo s obzirom na to da je cijela momčad doma sjedila 15 dana, a taman kad je to isteklo, samoizolacija je smanjena na deset dana… I sve skupa se vratilo na početak.

– Počeli smo trenirati, ali situacija nikako nije dobra. Dosta se toga izgubilo, tijelo pamti, predugačak je ovo period, pogotovo s obzirom da ovo nije čak ni uobičajni odmor, kakav igrači imaju između sezona. Ovdje si zatvoren, ne možeš ni šetati, ograničen si na kretanje po stanu i zato će najveći problem bit pluća, kako se tu vratiti u formu. Pokušavali smo se nekako održati, profesor Matej Filipi, naš kondicijski trener, organizirao je treninge preko aplikacije Zoom, znalo je to trajati i po sat i pol, ali na kraju je sve to ipak samo improvizacija i posljedice se vide – priča Sesar.

Prevedeno, sad je na njemu da sa suradnicima odradi pripreme do – utorka. Tad, naime, u Veliku Goricu dolazi Škrljevo, što znači da će imati manje od tjedan dana za pripremiti momčad za nastavak sezone. Nakon dva tjedna u stanu.

– Tako nekako, kao da smo na početku priprema. E sad, koliko će nam to uspjeti, koliko ćemo se brzo vratiti u pravi ritam, jako je teško predvidjeti. Pogotovo s obzirom na činjenicu za koju ni ne znam je li dobra ili loša za nas… Naime, od 3. studenog do 28. studenog imamo 11 utakmica za odigrati! Neće biti lako sve to izgurati, ali prvi mi je zadatak pokušati podići momčad do utorka koliko god mogu. Pri tome, naravno, ne smijem pretjerati, ali u svakom slučaju moramo ‘probuditi mašine’… A kasnije gledati da bude i dovoljno odmora i dovoljno treninga da bi se izgurao taj naporni studeni. Samo da ne bude puno problema s ozljedama… – poželio trener Gorice.

Iako, u vremenu u kojem živimo najava o “11 utakmica u 25 dana” može biti i prilično uvjetna, budući da je novi “lockdown” stalno u zraku, lebdi kao latentna opcija u svakom trenutku.

– Opet kažem, glavnu riječ tu moraju voditi epidemiolozi, ali svejedno mi u sportu moramo napraviti sve da ne dođe do prekida sezone, do nekog novog ‘lockdowna’, jer to bi bilo pogubno. Već su nam sponzori pobjegli, nema ni gledatelja… Dođe li do novog zatvaranja, bojim se da bi dosta igrača koji nemaju velika primanja, a ima ih takvih u velikom broju sportova, u tom slučaju otišli za nekim drugim poslovima. Što je i logično, jer od nečega čovjek mora živjeti… – govori Sesar.

U vrijeme samoizolacije odgođeni su sudari sa Šibenkom, sinjskim Alkarom i osječkim Vrijednosnicama, a prvi protivnik nakon pauze bit će Škrljevo na domaćem parketu. Igra se u utorak od 20 sati, bez gledatelja na tribinama, ali barem se igra.

– I ono i su imali sličan problem kao bili, samo što su kraće bili u izolaciji, odnosno ranije su iz nje izašli. Dobro su startali u sezonu, imaju nekoliko dobrih novih igrača, imaju i dva, tri svoja, domaća… Riječ je o dobro posloženoj i dobro vođenoj momčadi, ali tek ćemo vidjeti u kakvom smo stanju nakon svega ovoga i mi i oni. O tome će ovisiti kako će sve skupa izgledati na parketu – zaključio je trener goričkih košarkaša.

Sport

FOTO Klas borbenom igrom do osme pobjede u prvenstvu

Objavljeno

na

Objavio/la

Klas je u 19. kolu Premier lige pobijedio Turopoljac iz Kuča rezultatom 2:0 golovima Leonarda Mikića i Filipa Gajskog. Drugom pobjedom u nastavku proljetne polusezone (pobjeda 3:2 u 18. kolu protiv Sloge u Križu) premier ligaš iz Mičevca potvrdio je odličan proljetni start.

Mičevec, 14.03.2026. Premier liga-19.kolo NK Klas – NK Turopoljac 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mičevec, 14.03.2026. Premier liga-19.kolo NK Klas – NK Turopoljac 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon prvog poluvremena bez pogodaka treneri su nakon odmora krenuli s nešto izmijenjenim sastavima. Trener Turopoljca je uvođenjem u igru Mije Jandriša i Marka Preradovića imao namjeru ojačati veznu liniju i pojačati pritisak na vrata domaćih. Gosti su imali nekoliko obećavajućih prilika, ali izostala je konkretnost.

Mičevec, 14.03.2026. Premier liga-19.kolo NK Klas – NK Turopoljac 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mičevec, 14.03.2026. Premier liga-19.kolo NK Klas – NK Turopoljac 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Domaći su odgovarali kontranapadima i u 61.minuti došli u vodstvo. Hitri Mikić je iskoristio pogrešku obrane Turopoljca i pogodio nebranjenu mrežu za 1:0. Gosti su odgovorili još žešćim napadima, ali nisu pogađali vrata. Domaći vratar je s dva istrčavanja u kritičnim situacijama spriječio izjednačenje. Efektnim pogotkom u sudačkoj nadoknadi Gajski je potvrdio 2:0 pobjedu domaćih.

Mičevec, 14.03.2026. Premier liga-19.kolo NK Klas – NK Turopoljac 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Klas (19 8 3 8 30:31 27) je s 27 bodova na 8. mjestu u trenutačnom poretku, a Turopoljac (19 8 3 8 26:28 27) je s istim brojem bodova na 9. mjestu.

Galerija fotografija

Premier liga NSZŽ-e 2025./2026., 19. kolo

Mičevec. ŠRC Mičevec. Gledatelja: 70. Subota, 14.03.2026., 16 sati. Sudac: David Vrljić. Pomoćni suci: Matej Mrkoci i Dario Anđel. Strijelci: 1:0 – Mikić (61), 2:0 – Gajski (90+3).

KLAS: Petrović, Petir (cap.), Županić, Mikić, Mesić (od 90. Kulušić), Gajski, Matić (o 46. Jakić), Hadaš (od 78. Kruezi, od 90+2 Marković), M.Tadić, Gredelj, Janić. Trener: Josip Tadić.

TUROPOLJAC: Špoljarić, Domić, Martinić, Perić (od 18. Bogović), Gogić, Blažičko (od 46. Jandriš), Horvat (cap.), F.Saraf, Čurek, Krasnić, Blažev (od 46. Preradović). Trener: Romano Župetić.

Nastavite čitati

Sport

FOTO HSTK Velika Gorica – 16. pobjedom potvrđena titula pobjednika lige

Objavljeno

na

Objavio/la

Stolnotenisači Velike Gorice zabilježili su u 11. kolu Prve hrvatske lige 16. pobjedu u 17. mečeva i tako potvrdili svoju vodeću poziciju, odnosno osvojenu titulu prvaka. Igrači domaćeg sastava pobijedili su maksimalnim rezultatom 4:0 sastav STK Malinska-Dubašnica (Malinska), sastav koji je na posljednjem mjestu ljestvice.

Velika Gorica, 14.03.2026. Prva HL-11.kolo: HSTK Velika Gorica – STK Malinska-Dubašnica (Malinska) 4:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 14.03.2026. Prva HL-11.kolo: HSTK Velika Gorica – STK Malinska-Dubašnica (Malinska) 4:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 14.03.2026. Prva HL-11.kolo: HSTK Velika Gorica – STK Malinska-Dubašnica (Malinska) 4:0. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Velika Gorica, 14.03.2026. Prva HL-11.kolo: HSTK Velika Gorica – STK Malinska-Dubašnica (Malinska) 4:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica (17 16 1 62:22 33) je s 33 boda prije zadnjeg kola uvjerljivi pobjednik lige.

Galerija fotografija

Prva hrvatska liga zapad (m) 2025./2026., 11. kolo

HSTK Velika Gorica – STK Malinska-Dubašnica 4:0

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Subota, 14.03.2026., 13:00 sati. Sudac: Goran Miljak.

Marko Vračan – Matija Strilčić 3:1, Domagoj Elger – Adrian Šantić 3:0, Ante Jakić – Nikola Baša 3:0, Marko Habijanec / Domagoj Elger – Adrian Šantić / Nikola Baša 3:0.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Poraz odbojkaša Gorice u derbi susretu sa Splitom

Objavljeno

na

Objavio/la

Odbojkaši Gorice su u 17. kolu Prve lige izgubili od momčadi OK Split rezultatom 1:3 te tako prokockali prvu meč loptu za plasman u Superligu.

Velika Gorica, 14.03.2026. Prva liga-17.kolo: OK Gorica-OK Split 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 14.03.2026. Prva liga-17.kolo: OK Gorica-OK Split 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Izjednačena igra u prvom setu sve do završnice, a onda su gosti iskoristili pogreške domaćih i osvojili set. Gorica je u drugom setu bila u stalnom vodstvu i glatko ga osvojila za izjednačenje rezultata.

Velika Gorica, 14.03.2026. Prva liga-17.kolo: OK Gorica-OK Split 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 14.03.2026. Prva liga-17.kolo: OK Gorica-OK Split 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Treći set bio je sličan prvom i opet su gosti u završnici bolje odigrali te ga dobili (21:25) za vodstvo 1:2. Gorica je u četvrtom setu pokušala sve da utakmicu odvede u peti set, ali Splićani su ipak za nijansu bili smireniji dobili set (25:27) za konačnu pobjedu.

Velika Gorica, 14.03.2026. Prva liga-17.kolo: OK Gorica-OK Split 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 14.03.2026. Prva liga-17.kolo: OK Gorica-OK Split 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 14.03.2026. Prva liga-17.kolo: OK Gorica-OK Split 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmica je ukupno trajala 114 minuta, poeni 91:95.

Gorica (17 10 7 35:30 20) je s 20 bodova na 2. mjestu pred posljednje kolo, a Split (17 9 8 38:32 18) je s 18 bodova na 3. mjestu.

Galerija fotografija

Prva liga seniori 2025./2026., 17. kolo

OK Gorica – OK Split 1:3 (20:25, 25:18, 21:25, 25:27)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 70. Subota, 14.03.2026., početak u 16 sati. Suci: Marko Antolić i Josipa Jugo. Zapisničar: Fran Pavlović. Delegat: Predrag Dilberović. Granični suci: Dominik Jonathan Rossmantih i Ivana Micek.

GORICA: Bruno Slavica, Matej Martić, Bartol Mandić Baranović (L2), Noa Horvat, Ivan Čičak, Matija Klasnić, Luka Mačvanin, Tin Devald, Luka Petrović, Patrik Vidaković, Matej Šakota (cap.), Karlo Pejić, Ivor Mandić, Gabrijel Cindrić (L1). Trener: Gašpar Škorić Budimir.

SPLIT: Ivan Barić, Roko Matkovac, Frane Jakara, Lovre Tomić (L2), Ivan Ćosić, Andrija Staničić (L1), Leo Nikolovski Draganić, Karlo Plazibat, Paško Mudnić, Daniel Krnjača, Bruno Doljanin, Toma Soldo. Trener: Fabijan Ćosić.

Nastavite čitati

Sport

Ni blato ih nije zaustavilo – Goričke juniorke trčale državni kros u Vrbovcu

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: AK Maraton VG/FB

Mlade juniorke AK Maraton Velika Gorica nastupile su u subotu, 14. ožujka, na Ekipnom prvenstvu Hrvatske u krosu održanom u Vrbovcu.

U utrci je sudjelovala 41 natjecateljica iz brojnih hrvatskih klubova, a najbolji pojedinačni rezultat za gorički klub ostvarila je Iva Jurić, koja je kroz cilj prošla kao 23. s vremenom 15:20. Za gorički klub nastupile su i Vita Plepelić, koja je završila na 30. mjestu (16:35), Nika Plepelić na 34. mjestu (17:32) te Katarina Jurić, koja je utrku završila na 39. mjestu s vremenom 19:01.

Utrka se trčala u tipičnim kros uvjetima, po zahtjevnoj i blatnjavoj stazi, no unatoč teškom terenu, goričke su juniorke uspješno završile nastup i ekipno zauzele osmo mjesto.

Nastavite čitati

Sport

Nula sa sadržajem: Gorica se iz Osijeka vraća s jednim i vrijednim bodom

Nogometaši Gorice odigrali su 0-0 s Osijekom na Opus Areni, u utakmici koja je lako mogla otići i na jednu i na drugu stranu. Odmak od Osječana ostao je isti, onaj od Vukovara još se malo povećao…

Objavljeno

na

Objavio/la

Sa samo jednim porazom u posljednjih pet utakmica, onim od Dinama u Maksimiru, samim time i s dobrim ritmom, s lijepom količinom samopouzdanja, nogometaši Gorice stigli su na osječku Opus Arenu. S druge strane bio je protivnik koji je najvećim dijelom ove sezone bio u nogometnoj varijanti nokdauna, ali i momčad puna dobrih pojedinaca, momčad koja je dobila posljednje dvije utakmice…

Trener Gorice Mario Carević nije pripremio nikakva iznenađenja u prvih 11, bez izostanaka ključnih igrača, što bi dalo naslutiti da je ovih 11 i idealna početna postava u trenerovoj glavi u ovom trenutku. Ispred Matijaša su “betonirali” Filipović, Perić i Čabraja, po bokovima jurili Trontelj i Bogojević, u sredini kreirali Pozo, Kavelj, Pršir i Pavičić, a svoj prvi gol u vrhu napada krenuo je tražiti Nigerijac Sule.

Prva prilika bila je osječka, Omerović je gurnuo Jakupovića u sjajnu priliku, ali Gorica se spasila, a potom i zaprijetila. Prvo preko Pavičića, a zatim i preko Filipovića, koji je glavom sjajno ciljao, a Malenica briljantno reagirao. Aktivno je bilo sve do poluvremena, da bi na početku drugog dijela stigla sjajna prilika Pršira. Malo potom prijeti opet Osijek, Teklić je pogodio i stativu, a na kraju od svega toga – ništa!

Ništa od golova, naravno, jer igre je tu bilo, sadržaja je bilo, kao i želje, borbenosti…

– Mislim da je utakmica bila dobra s obje strane, bez obzira na to što nismo vidjeli golove. Moglo je to otići i na jednu i na drugu stranu, a nama fali malo mirnoće u ključnim situacijama. Pogotovo je u drugom poluvremenu bilo dosta prostora, morali smo bolje završavati te situacije… – rekao je trener Mario Carević i nastavio:

– Imali smo u prvom poluvremenu i onu gredu Filipovića, i onu Pavičićevu dobru šansu, Prširovi čisti šut, žao mi je što to nismo realizirali, ali imali su i oni Jakupovićevu šansu, Teklićevu stativu… Sve u svemu, dosta zanimljiva utakmica. Možda nas je malo sputala i njezina važnost, i dalje gledaš međusobni skor i bodovnu razliku.

Gorica je uspjela sačuvati svoju mrežu, uspjela je spriječiti da joj Osijek dođe na samo bod minusa, odvojila se za još jedan bod više od Vukovara, a ohrabruje i to što je forma vrlo stabilna.

– Moram pohvaliti momke, u zadnjih šest utakmica imaš samo jedan poraz, i to od Dinama, uz dvije pobjede i tri remija. I baš ovakve utakmice bi se prije lomile na stranu protivnika, ali sad smo puno stabilniji defenzivno, odgovorniji, a dugoročno gledano to je pravi put – kazao je Carević i odmah se okrenuo sljedećem izazovu:

– Sad imamo Rijeku, mislim da se opet možemo nadigravati, bez obzira na njihovu kvalitetu, i da možemo napraviti dobar rezultat.

Standings provided by Sofascore

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno