Povežite se s nama

Sport

Samobor prebrodio koronu i Turopoljac

Samoborci nakon samoizolacije nadigrali Turopoljac

Objavljeno

na

Utakmica 15. kola Jedinstvene županijske lige na praznom Gradskom stadionu u Samoboru, po prohladnom vremenu još nije pošteno ni počela, a domaćin je već poveo. Igrač domaćih Kolar u 4. minuti izveo je korner s desne strane i ubacio u peterac gdje je najviši bio Ištuk i glavom pospremio loptu u mrežu. Golman Turopoljca Kovačić ostao je ležati na zemlji, tražeći prekršaj, ali sudac je samo odmahnuo rukom i pokazao na centar. Početak utakmice iz noćne more!

Nakon toga, “zeleni” iz Kuča polako se vraćaj “u život” i uspijevaju imati loptu sve više u svom posjedu na sredini terena, ali bez nekih većih prijetnji prema golmanu Štefkoviću. A u 20. minuti zaprijetio je domaći igrač Voloder, ali golman Turopoljca, Kovačić ovaj put je uspješniji.

Turopoljac prijeti u 23. i 24. minuti, ali najprije sudac označava zaleđe Perića, a drugi put je udarac istog igrača završio visoko iznad gola domaćih.

Foto: Zlatan Sever/Cityportal.hr

Igralo se uglavnom na sredini terena, a nekoliko poluprilika stvoreno je na jednoj i drugoj strani. Kod domaćih Štulec je taj koji stavlja obranu Turopoljca na iskušenja, ali što Kovačić što Paradžik ili Iličić, gosti uspijevaju otkloniti opasnosti. I tako sve do 42. minute, kada Samobor ima skraćeni korner s lijeve strane i Štulec povisuje vodstvo domaćina na 2:0. Obrana Turopoljca ovaj put nije uspjela otkloniti opasnost.

Drugo poluvrijeme opet opasnim udarcem otvaraju domaćini, ali udarac Galića, koji je ušao u poluvremenu, Kovačić uspješno brani. A u 52. minuti domaći napadači su izigrali obranu gostiju i na dodavanje Štuleca, Voloder povisuje vodstvo domaćina na 3:0.

Turopoljac se i dalje pokušava organizirati i oduprijeti domaćinu, ali bez većih uspjeha. Tek u 58. minuti uspijevaju odigrati dobru akciju u kojoj lopta dolazi na desnu stranu do Martinića čije ubacivanje nije bilo uspješno. U 62. minuti trener gostiju Marinić odlučuje se na zamjene tri igrača odjednom, ali ni taj potez nije donio značajniji pomak na bolje.

Foto: Zlatan Sever/Cityportal.hr

Na sceni se tada opet pojavljuje već puno puta spomenuti Štulec koji je pobjegao obrani gostiju i povisio rezultat na visokih 4:0 za Samobor.

Domaći nisu više imali potrebe juriti rezultat, već su uspješno čuvali loptu na sredini terena. Najviše problema domaćinima zadavao je igrač Turopoljca Šestok, kojemu domaći nikako nisu uspijevali uzeti loptu, ali to nije bilo dovoljno za Turopoljce da naprave nešto konkretnije. Jedan od rijetkih napada gostiju zaustavljen je prekršajem na oko 18 metara, malo s desne strane golmana Štefkovića. Loptu je namjestio Tomislav Horvat, naciljao i pogodio u same rašlje. Pravi euro-gol.

Do kraja se Štulec još jednom našao u prigodi, ali Kovačić je na mjestu i brani njegov udarac.

Ekipa Samobora igrala je bolje od Turopoljca i zaustavila njihov niz pobjeda. Iako su u pojedinim periodima igre, gosti imali posjed lopte i igru u svojim nogama, pobjeda Samobora potpuno je zaslužena. Greške gostujuće obrane bile su prečeste i prevelike za nešto više od poraza. Visoki igrači u napadu Samobora, Štulec, Ištuk i Lovrić dobivali su većinu zračnih duela u kaznenom prostoru Turopoljca i poentirali. Kod ekipe Turopoljca osjetilo se neigranje nekoliko standardnih prvotimaca, dok je Samobor nedostatak svojih igrača puno lakše prebrodio.

Foto: Zlatan Sever/Cityportal.hr

Izjave trenera:

– Čestitam protivniku na zasluženoj pobjedi i boljoj igri. Ne želeći umanjiti pobjedu domaćina, smatram da su moji igrači napravili previše pogrešaka i dali previše poklona protivnicima, a oni su te poklone znalački iskoristili. Problem je činila igra glavom i nedostatak skoka, a Samobor ima visoke i kvalitetne napadače i to je rezultiralo ovakvim završetkom susreta – kazao je Milan Marinić, trener Turopoljca.

Franjo Pužin, trener Samobora, trener koji je trenirao i Velikogoričke klubove Radnik i Udarnik, preteče Gorice i Kurilovca, rado se prisjeća tih vremena. Što se tiče utakmice, smatra da je bila prava prvenstvena utakmica u kojoj se Samoboru na vrijeme otvorilo i dali su golove odmah na početku i kraju prvog poluvremena što je odvelo utakmicu na njihovu stranu. Smatra da je Štulec najbolji igrač utakmice, dobri su bili još i Ivkovčić i Kolar i sretan je što se ekipa oporavila nakon ove skoro dvotjedne stanke zbog korone. Za Turopoljac je rekao da se vidi da su dobro vođena i trenirana ekipa, da se vjerojatno osjetio nedostatak nekih igrača, a istaknuo je Horvata i njegov slobodni udarac, te Šestoka koji je više puta “ispremiješao” njegove igrače. Čestitao je gostima na fer i korektnoj igri.

Jedinstvena županijska liga 2020./2021. – 15. kolo
NK Samobor – NK Turopoljac 4:1 (2:0)
Samobor, Gradski stadion. Subota, 14.11.2020., u 14.00 sati., bez gledatelja. Vrijeme maglovito i prohladno, teren blatnjav, težak za igru.
Glavni sudac: Radišić Božo. Pomoćnici: Benković Dominik i Horvatić Daniijel (svi iz Zaprešića). Delegat: Zelenika Ivan (Stupnik)
Strijelci: 1:0 – Ištuk (4), 2:0 – Štulec (43), 3:0 – Voloder (53), 4:0 – Štulec (73), 4:1 – Horvat (76)
NK Samobor: Štefković, Burić, Makarun, Kolar (od 82. Bišćan), Ivkovčić, Brčić, Štulec, Voloder (od 68. Kotarski), Ištuk (od 60. Grgečić), Guliš, Lovrić (od 46. Galić)
Trener: Franjo Pužin
NK Turopoljac: Kovačić, Martinić (od 63. Fabijančić), Avramović, Paradžik, Ilčić, Jandriš (od 69. Jaki), Lučić (kapetan), Preradović (od 63. Šutalo), Horvat, Šestok, Perić (od 63. Đuračić).
Trener: Milan Marinić
Igrač utakmice: Štulec Željko

Tekst i fotografije: Zlatan Sever/Cityportal.hr

Sport

FOTO Prvo mjesto rukometaša Gorice u Ligi za ostanak

Objavljeno

na

Objavio/la

Vodeća Gorica je u posljednjem kolu Lige za ostanak u derbi susretu pobijedila Osijek rezultatom 33:30 i tako potvrdila prvo mjesto. Domaći su cijelu utakmicu bili u rezultatskoj prednosti u prvom poluvremenu, najviše 5 golova (16:11) u 23. minuti.

Velika Gorica, 03.05.2025. Premijer liga-Liga za ostanak, 10.kolo: HRK Gorica-RK Osijek 33:30. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 03.05.2025. Premijer liga-Liga za ostanak, 10.kolo: HRK Gorica-RK Osijek 33:30. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 03.05.2025. Premijer liga-Liga za ostanak, 10.kolo: HRK Gorica-RK Osijek 33:30. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Slično se odigravalo i u drugom poluvremenu (20:15, 36′), gosti su se vraćali nekoliko puta na minimalnu razliku (25:24, 29:28, 30:29), ali su propustili prigodu da izjednače rezultat.

Velika Gorica, 03.05.2025. Premijer liga-Liga za ostanak, 10.kolo: HRK Gorica-RK Osijek 33:30. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 03.05.2025. Premijer liga-Liga za ostanak, 10.kolo: HRK Gorica-RK Osijek 33:30. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 03.05.2025. Premijer liga-Liga za ostanak, 10.kolo: HRK Gorica-RK Osijek 33:30. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Najefikasniji u redovima Gorice Marko Grubišić sa 7 golova, Juro Čakarić 6 i Hrvoje Ceković 6(4). Za Osijek Fran Čurić 6(3), Noa Kovačević 5 i Borna Oršolić 5.

Velika Gorica, 03.05.2025. Premijer liga-Liga za ostanak, 10.kolo: HRK Gorica-RK Osijek 33:30. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 03.05.2025. Premijer liga-Liga za ostanak, 10.kolo: HRK Gorica-RK Osijek 33:30. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica (18 12 2 4 568:496 26) je s 26 bodova osvojila prvo mjesto, a Osijek (18 11 1 6 532:503 23) se s 23 boda plasirao na 2. mjesto.

Galerija fotografija

Premijer liga – Liga za ostanak 2024./2025., 10.kolo

HRK Gorica – RK Osijek 33:30 (17:15)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 100. Subota, 03.05.2025., 19 sati. Suci: Lovro Kasunić i Sašo Nikolovski (oba iz Karlovca). Delegat: Gordan Vukušić (Zagreb).

GORICA: Sorić (V), Turčić (V), Jozepović (V), Ceković 6(4), Dujić 4(1), Lasan 2, M.Jurić 1, Čakarić 6, E.Š.Jurić, Neralić 3, Solariček, Grubišić 7, Barišić, Starčević 4, Filipović. Trener: Matej Mišković.

OSIJEK: Frajhaut (V), Kampić (V), Bošnjak 2, Oršolić 5, Budač 2, Čurić 6(3), Kekez, Mandić 4, Benja, Ćurak 2(2), Maganić 3, Bolanča 1, Kovačević 5, Podunavac, Šunda Šarić. Trener: Frano Veraja.

Sedmerci: Gorica 5/7, Osijek 5/7. Isključenja: Gorica 6 min., Osijek 4 min.

Nastavite čitati

Sport

Misija Rujevica: ‘Vjerujemo u sebe, bit ćemo drukčiji nego što smo znali biti…’

Nogometaši Gorice u nedjelju od 18.15 sati gostuju na riječkoj Rujevici, kod trenutačno druge momčadi prvenstva, koja ima priliku ponovno preuzeti vodstvo. Međutim, Gorica ima priliku i matematički osigurati ostanak…

Objavljeno

na

Objavio/la

Petak u HNL-u donio je novu dobru partiju posljednjega Šibenika, koji je tek u završnici ostao bez pobjede u Varaždinu. Subota u HNL-u donijela je najveći hrvatski derbi i veliku pobjedu Dinama na Poljudu, ali i “nulu” s određenim repovima u sudaru Lokomotive i Istre. A nedjelja HNL-u donijet će okršaj Slaven Belupa i Osijeka u Koprivnici, a na kraju i nama ono najvažnije, gostovanje Gorice na Rujevici.

Šest utakmica bez poraza ostalo je iza Goričana u posljednjem razdoblju, u kojem su Riječani imali podosta problema, uključujući i još uvijek aktualni niz poraza, što sve opcije u ovoj utakmici ostavlja potpuno otvorenima i realnima.

– U dobrom smo nizu i na Rujevicu idemo puni samopouzdanja. Znamo da nas čeka brz teren i odličan protivnik, koji se bori za naslov prvaka, momčad kojoj trener daje jednu nenormalnu energiju i tenziju. Igraju vrlo energično, sasvim sigurno će nas pokušati staviti pod presing i što ranije riješiti utakmicu, ali mi smo spremni na to. Baš vjerujem u moju momčad, vjerujem da možemo tamo nešto napraviti i veselim se toj utakmici – kaže trener Mario Carević uoči drugog uzastopnog, ali i pretposljednjega gostovanja u ovoj sezoni.

Duga je, bogata i sadržajna povijest međusobnih ogleda Gorice i Rijeke, imali su Goričani i svoje jako lijepe trenutke na tom stadionu, no takvo nešto već se neko vrijeme nije dogodilo. Promjenu takvog trenda Carevićeva momčad lovit će bez pomoći Matea Leša, a gotovo sigurno i bez duže ozlijeđenih Jurice Pršira i Ivana Fiolića, koji sve aktivnije sudjeluju u treninzima. Svi ostali su na raspolaganju, zdravi i spremni…

– Leš vrlo vjerojatno neće participirati, a s Fiolićem i Prširom moramo biti oprezni. Ja bih volio da su oni na sto posto, ali to nije slučaj. Uključili su se u rad s momčadi, ali treba biti pametan i ne napraviti neku glupost. Vidjet ćemo hoće li biti u kadru – govori Carević.

Neće kompletna biti ni Rijeka, koja će ovo prilikom “očistiti” kartone kod dva važna igrača.

– Neće im biti Fruka, ali neće biti ni Oreča, koji također ima tri žuta kartona. Ta dva igrača će im nedostajati, ali oni imaju i širinu i kvalitetu, nisu slučajno toliko dugo na prvome mjestu – kazao je trener Gorice i nastavio:

– Izuzetno ih cijenim kao momčad, ali unatoč tome vjerujem u nas. Teren je jako dobar, moći će se igrati nogomet, a mi ćemo biti skroz drukčiji nego što smo bili u nekih prethodnim utakmicama. Znamo se prilagoditi na okolnosti i to me veseli. Bit će to sigurno dobra utakmica!

Rijeka će ovo prilikom imati šansu vratiti se na vrh tablice, preskočiti Dinamo, ali svoje šanse lovit će i Gorica. Pobjeda u ovoj utakmici, naime, i matematički bi osigurala ostanak u društvu najboljih i osmu uzastopnu sezonu u HNL-u. Ulog je velik na obje strane, a Goričani bi u “misiju Rujevica” mogli krenuti u ovakvom sastavu:

Banić – Mikanović, Steenvoorden, Krizmanić, Sikošek – Halilović, Pajaziti – Šlogar, Elezi, Ndockyt – Čuić

Nastavite čitati

Sport

Najbolji u travnju kod najboljih u HNL-u: Kako opet postati crna mačka…

Nogometaši Gorice u nedjelju od 18.15 sati gostuju kod Rijeke na Rujevici, u utakmici koja je domaćinu presudno važna, ali i u utakmici koja dolazi u trenutku kad je Gorica u najboljoj, a Rijeka u najlošijoj formi ove sezone…

Objavljeno

na

Objavio/la

Ogledom Varaždina i Šibenika u petak poslijepodne otvoreno je 33. runda SuperSport HNL-a, jedne od najluđih liga u europskom nogometu u ovome trenutku. Liga je to u kojoj se sve više čini kao da nitko ne želi biti prvak, liga u kojoj posljednji bez problema “mazne” prvoga, liga u kojoj je naša Gorica, donedavno aktivni sudionik teške borba za ostanak – najbolja momčad u državi! Uvjetno rečeno, naravno, jer to se odnosi samo na posljednjih pet kola, u kojima je Gorica uzela 11 od 15 raspoloživih bodova.

U tih pet posljednjih utakmica ulaze pobjede protiv Dinama, Osijeka i Istre, zajedno s remijima kod Varaždina i Šibenika, a niz neporaženosti još je jednu utakmicu duži, jer počeo je remijem kod Lokomotive. Goričani u tom razdoblju možda i nisu oduševljavali svojim prezentacijama u smislu lepršavosti i atraktivnosti, ali trener Mario Carević pronašao je način kako mijenjati trendove. Kako biti pragmatičan, čvrst, agresivan, kako skupljati ozbiljan broj bodova iz kolo u kolo.

S obzirom na situaciju u kojoj je naša momčad bila cijele ove sezone, to je apsolutno najvažniji segment, to je ono što je donijelo određenu razinu mira i spokoja uoči posljednja četiri kola ove prvenstvene kampanje. Situacija u kojoj se golovi ne primaju, ili se primaju vrlo rijetko, u kojoj se skupljaju pobjede i bodovi, donosi i lijepu količinu samopouzdanja, a kad je tako, nema razloga da se ne vjeruje u to da ovakav niz može potrajati…

A da bi potrajao, bit će potreban novi pothvat. U nedjelju od 18.15 sati, naime, Gorica gostuje na Rujevici kod vodeće Rijeke, po bodovnom učinku trenutačno najbolje momčadi u državi. Ispada tako da najbolja momčad u posljednjih pet kola gostuje kod najbolje momčadi u ova 32 kola, pa ćemo se okršaj Riječana i Goričana usuditi nazvati i nekom vrstom derbija. U vikendu u kojem nas očekuje veliki okršaj Hajduka i Dinama na Poljudu takva terminologija zvuči u najmanju ruku pretenciozno, ali da će na Rujevici biti vatreno, sigurno hoće.

Iako, gledajući recentnu povijest, kao i položaj na tablici, ovo bi morala biti utakmica u kojoj će Rijeka biti izraziti favorit. Gorica je, kaže statistika, u posljednjih 12 međusobnih ogleda samo jedanput uspjela pobijediti Rijeku, i to u onom ludom proljeću 2023., pod vodstvom “ludog” Željka Sopića. Uz to, prije remija (0-0) koji se dogodio 1. ožujka na Gradskom stadionu, Rijeka je povezala šest uzastopnih pobjeda nad Goricom, što će puno reći o odnosu snaga.

Međutim, ne treba pritom zaboraviti ni logičnu tezu koja kaže da statistika ne mora ništa značiti, da je svaka utakmica priča za sebe. I da ovu utakmicu Rijeka dočekuje ozbiljno poljuljana, s tri poraza u nizu, s tri utakmice bez postignutoga gola, a uz to će momčad Radomira Đalovića ovoga puta biti i bez Tonija Fruka, svog daleko najboljeg igrača. U prijevodu, Gorica je u najboljoj formi ove sezone, Rijeka u najlošijoj…

I zato, imamo se pravo nadati. I vjerovati da niz neporaženosti može dobiti svoju novu epizodu. I da se u nedjelju navečer možemo sjetiti onih vremena kad je Gorica redovito “mazala” Rijeku… Upravo na Rujevici Goričani su odigrali svoju povijesnu prvu utakmicu u najvišem rangu hrvatskog nogometa i izgubili 2-0, da bi u sljedećih devet međusobnih sudara Gorica upisala sedam pobjeda, od toga tri na Rujevici, uz dva remija. Nakon poraza od Gorice, primjerice, s klupe Rijeke otišao je Matjaž Kek, a problema su nakon toga imali i Igor Bišćan, i Simon Rožman.

Gorica je u to vrijeme bila nazivana “riječkom crnom mačkom”, jer na Rujevici su se ježili na sam spomen kluba iz Turopolja, što je okončano početkom travnja 2021., kad je Rijeka na Gradskom stadionu vodila 4-0, pa jedva sačuvala pobjedu 4-3. Ukratko, svega je bilo u povijesti ogleda Rijeke i Gorice, događali su se tu brojni preokreti i iznenađenja, što će reći da imamo dovoljno razloga vjerovati da je sve moguće i ove nedjelje.

Ajmo, crne mačke!

Nastavite čitati

HOTNEWS

Nova ulaganja u sportsku infrastrukturu: Stigla nova rasvjeta na Udarnik

Grad je financirao investiciju u vrijednosti oko 40 tisuća eura.

Objavljeno

na

Objavio/la

Najnoviji projekt Grada Velike Gorice vezan uz ulaganja u sportsku infrastrukturu, unaprjedit će uvjete treniranja na SRC-u Udarnik.

Naime, na pomoćnom terenu Nogometnog kluba Kurilovec postavljena je nova, moderna rasvjeta vrijedna oko 40 tisuća eura, koja će omogućiti kvalitetnije održavanje treninga i sportskih aktivnosti u večernjim satima, posebno tijekom zimskih mjeseci.

–Nastavljamo s ulaganjem u sportsku infrastrukturu kako bi našim sportašima omogućili što bolje uvjete rada. NK Kurilovec je klub s bogatom tradicijom i snažnom bazom mladih igrača, a nova rasvjeta omogućit će im bolje uvjete za rad i napredak. Nova rasvjeta znači više treninga, više nogometa i ono najvažnije više djece na terenu – poručio je gradonačelnik Krešimir Ačkar.

Nova rasvjeta omogućit će i veću dostupnost terena sportašima tijekom cijelog dana, čime se dodatno povećava iskorištenost sportske infrastrukture.

–Imamo više od 300 mladih nogometaša koji svakodnevno treniraju na našim terenima, a sada kada imamo reflektore možemo raditi na unaprjeđenju rada nogometne škole, ali time su nam se otvorila vrata za nove projekte poput razvoja amaterskog nogometa u Velikoj Gorici. Ova investicija za nas znači jako puno i zato  zahvaljujem Gradu na čelu s gradonačelnikom Ačkarom što je prepoznao naš rad s djecom – komentirao je trener i sportski direktor NK Kurilovca, Senad Harambašić.

Još jedno u nizu ulaganje Grada Velike Gorice u sportsku infrastrukturu, stvara kvalitetnije uvjete iza sportaše ali i za građane koji žele aktivno provoditi slobodno vrijeme na otvorenom.

Podsjetimo da je nedavno otvoreno i novo igralište s umjetnom travom u Mraclinu, a u tijeku je i izgradnja nove polivalentne dvorane u Rakarju.

Nastavite čitati

Sport

Dvostruki trijumf za USPON, Lučić i Sečenj briljirale u Podgorici

Članice parastolnoteniskog kluba Uspon, Mirjana Lučić i Marija Sečenj, ostvarile su zapažene rezultate na turniru ITTF Para Challenger.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Parastolnoteniski klub USPON/Facebook

Na međunarodnom stolnoteniskom turniru ITTF World Para Challenger, održanom u Podgorici, članice parastolnoteniskog kluba Uspon iz Velike Gorice, Mirjana Lučić i Marija Sečenj, osvojile su srebrnu i brončanu medalju, ostvarivši tako izniman uspjeh za svoj klub.

Mirjana Lučić dominirala je turnirom, upisavši tri uvjerljive pobjede. Vrhunac njezina nastupa bila je pobjeda rezultatom 3:0 protiv Mađarice Alexe Szvitacs, aktualne broj 1 na svjetskoj rang ljestvici. U finalu se susrela s Poljakinjom Pek, zlatnom paraolimpijkom iz Pariza, protiv koje je izgubila rezultatom 1:3, čime je natjecanje zaključila na visokom drugom mjestu.

Foto: Parastolnoteniski klub USPON/Facebook.com

Marija Sečenj također je ostvarila zapažen rezultat. Nakon što je prošla grupnu fazu kao drugoplasirana, u polufinalu ju je rezultatom 3:0 svladala Helena Dretar Karić, njezina kolegica iz reprezentacije. Time je Sečenj osvojila brončanu medalju.

Ovaj sjajan nastup u Podgorici potvrđuje ne samo njihovu individualnu kvalitetu, već i snagu cijelog tima. Pobjeda protiv najbolje svjetske igračice i dvije medalje s jakog međunarodnog turnira snažna su poruka da ovaj klub ima ozbiljne adute za najveća svjetska natjecanja.

Nastavite čitati

Reporter 447 - 17.04.2025.

Facebook

Izdvojeno