Povežite se s nama

Sport

S posudbe na posudbu: Lovro Nezirović iz Karlovca u Dugo Selo!

Talentirani ofenzivac koji je za seniorsku momčad HNK Gorice debitirao sa samo 16 godina završio je svoju karlovačku epizodu, riješio sve probleme s ozljedama i po novi uzlet kreće u drugom klubu Zagrebačke županije…

Objavljeno

na

Ne tako davno, Lovro Nezirović (19) slovio je za jednog od najvećih talenata iz Nogometne škole HNK Gorica. Klinac s lijevoga krila, vješt dribler dobrog udarca, reprezentativac u hrvatskim U-17 i U-18 selekcijama, za prvu momčad Gorice debitirao je 7. svibnja 2022. godine, točno dvadeset dana prije nego što je proslavio 17. rođendan…

Dvije i pol godine poslije, Lovro Nezirović je na novom početku. Ima to veze i s ozljedama koje su ga pratile, ima sigurno i s odlukama trenera prve momčadi, ali taj je jedan nastup ostao i jedini njegov nastup za prvu momčadi do sad. Igrao je za juniorsku momčad, najčešće je igrao jako dobro, pa su u klubu procijenili da je ovo ljeto trenutak za iskorak.

U svojevrsnom paketu, u kojem su se našli i Luka Brlek te Ino Vuko, Nezirović je otišao na posudbu u Karlovac, u jedinstveni treći rang hrvatskog nogometa, a ideja je na prvu zvučala dosta dobra. Sva trojica su zajedno, kvalitetu imaju, vodi ih osebujni, ali iskusni trener Igor Pamić… Međutim, nije ispalo idealno.

Vuko je nešto prostora i dobio, odigrao je 511 minuta kroz 12 nastupa, dok su Brlek i Nezirović ostali bez prilike. Brlek je opet muku mučio s ozljedom, koja je sad konačno iza njega, a na sličan način vrijeme je provodio i Nezirović. Posvetio se potpunom oporavku od ozljede koljena i temeljitim pripremama za sljedeći korak, a sad je poznato i koji je to korak.

Nezirović će uzlet u seniorskom nogometu pokušati odraditi kroz NK Dugo Selo, na čijim se pripremama pojavio u ponedjeljak. Trener Ivan Klarić prozvao je i njegovo ime, a u prilagodbi će mu svakako pomoći imenjak i donedavni suigrač Lovro Cundeković, koji je ljetos Goricu, najbolji klub u Zagrebačkoj županiji, zamijenio Dugim Selom, drugim klubom u Županiji.

Dugo Selo nakon prve polovice prvenstva u SuperSport 2. NL ima 18 bodova, što je dovoljno za 11. mjesto, a ujedno je i pet više od Marsonije, koja trenutačno drži 15. mjesto, ono koje vodi u niži rang. Prostora bi za Nezirovića trebalo biti, a svi koji su ga ikad gledali znaju da kvalitetu ovaj dečko ima u svojim nogama. Na njemu je da to pokaže i svima ostalima. I da se, možda, nametne za novu priliku u svome klubu…

Sport

Naftaš slavio na Novoj Grabi, Mraclin bez odgovora

Objavljeno

na

Objavio/la

Susret na Novoj Grabi započeo je u ritmu koji je više odgovarao gostima. Mraclin je djelovao oprezno i teško dolazio do posjeda u opasnijim zonama terena, dok je Naftaš od početka nametnuo inicijativu. Takav odnos snaga konkretiziran je u 22. minuti kada je nakon prodora Ćalića po desnoj strani i oštre lopte u peterac, Belavić iskoristio neodlučnost domaće obrane i doveo goste u vodstvo. Primljeni pogodak dodatno je otežao situaciju za Mraclin, koji je do kraja prvog dijela ostao bez ozbiljnije prilike za izjednačenje.

Nedostajalo je protočnosti u veznom redu i konkretnosti u završnici, pa gostujući vratar nije bio pod većim pritiskom. U nastavku susreta domaći trener Pancirov pokušao je promijeniti tijek utakmice izmjenama, no slika na terenu nije se bitnije promijenila. Mraclin je imao više inicijative nego u prvom dijelu, ali bez jasnih i izrađenih prilika.

S druge strane, Naftaš je kontrolirao igru i čekao priliku za potvrdu pobjede. Najveća šansa za goste stigla je u 80. minuti kada je dosuđen kazneni udarac, no vratar Zagorac pročitao je namjeru Džolana i obranio udarac s bijele točke, zadržavši nadu domaćinu. Ipak, do kraja susreta Mraclin nije uspio ozbiljnije zaprijetiti, pa su gosti mirno priveli utakmicu kraju. Mraclin tako ostaje bez bodova u susretu u kojem je nedostajalo ideje i konkretnosti u napadu, dok će u sljedećim kolima morati pronaći bolja rješenja kako bi se vratio na bodovni učinak.

IV. NL SREDIŠTE ZAGREB – B , 19. kolo

MRACLIN – NAFTAŠ IVANIĆ 0:1

Stadion Nova graba. Gledatelja 100.
Sudac: Šoufek (Novska). Pomoćnici: Lalić i Križe.

STRIJELAC: 0:1 – Belavić (22).

MRACLIN: Zagorac, Marjanović, J. Domitrović, Smolković (od 46. Borovac), Rajić, Brdek, Tokić (od 65. Đurašić), Rakas (od 87. Jančić), Krilić (od 75. I. Kos), N. Kos (od 46. Kaurin), Hajduk. TRENER: Marko Pancirov.

NAFTAŠ IVANIĆ: Platužić, Petković, Ivanković (od 68. Šepak), Marić, Starčić, Džolan (od 90. Spudić), Krsnik (od 68. Hadaš), Belavić, Ćalić, Čuni, Vrdoljak (od 88. Kirin). TRENER: Ivica Blažević.

*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Sport Zagrebačke županije’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom.

Nastavite čitati

Sport

Fuji briljirao u Samoboru! Drugo mjesto ekipno i niz medalja za goričke judaše

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Judo klub osoba s invaliditetom "Fuji"/FB

Judo klub osoba s invaliditetom “Fuji” iz Velike Gorice imao je vrlo uspješan nastup na Ishi adapted kupu održanom u Samoboru.

Na turniru su zlatne medalje osvojili Leon Vlašić, Milena Vujević, Ivano Rajković, Dorotea Margetić i Gabrijela Briševac.

Srebro je pripalo Miji Mićanović, Mateju Maleševiću, Toniju Pemperu, Ivanu Pejiću, Josipu Novoselcu i Sari Pereković, koja je medalju osvojila nastupajući u muškoj konkurenciji.

Brončane medalje osvojili su Lana Mićanović, Tvrtko Matanović i Nikola Nestorović.

Osim pojedinačnih uspjeha, ekipa Fujija ostvarila je i odličan rezultat u ukupnom ekipnom poretku klubova, gdje je zauzela drugo mjesto.

Nastavite čitati

Sport

Hrvački klub Velika Gorica 1991 iz Petrinje stiže s 18 medalja

25 natjecatelja donijelo 18 medalja.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Hrvački Klub Velika Gorica 1991/FB

Hrvački klub Velika Gorica 1991 sudjelovao je na Regionalnom prvenstvu Središnje regije održanom u subotu u Petrinji, pod vodstvom trenera Anrija Targuša, Frana Haramusteka i Gabriela Đukića. U konkurenciji 166 natjecatelja iz sedam klubova, gorički klub nastupio je s 25 hrvačica i hrvača te osvojio ukupno 18 medalja, kao i pehar za najuspješniju ekipu u kategoriji djevojčica početnica.

Zlatne medalje osvojili su Mihael Šoljić (33 kg), Jakov Gašparac (65 kg), Gabriel Ivatović (59 kg), Fran Josić (48 kg), Jakov Noršić (85 kg), Katarina Ivatović (40 kg) i Ema Šestak (36 kg).

Srebrna odličja pripala su Egonu Boriloviću (36 kg), Marku Šoljiću (44 kg), Mati Margitu (30 kg) i Mateju Turkoviću (100 kg).

Brončane medalje oko vrata su stavili Šimun Hranilović (30 kg), Jurica Dvorneković (49 kg), Tin Počuća (65 kg), Matej Ivelj (59 kg), Vanja Grgić (49 kg), Alexandar Hrženjak (60 kg) i Josip Kirinčić (54 kg).

Osim osvajača medalja, klub ističe i nastupe Marka Ivelja, Jana Petkovića, Tonija Vidaka, Josipa Orlovca, Marka Šumanovića, Vite Rucića i Marka Grgića, koji su u Petrinji odradili zapažene borbe i prikupili važno natjecateljsko iskustvo.

Nastavite čitati

Sport

AK Maraton VG osvojio broncu na državnom prvenstvu u hodanju

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: AK Maraton VG/FB

Na stadionu u Zagrebu u petak, u subotu 28. ožujka, održano je Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u hodanju na 10.000 metara, na kojem su nastupili i članovi Atletskog kluba Maraton Velika Gorica.

Najbolji rezultat ostvario je Berislav Devčić, koji je u seniorskoj konkurenciji osvojio treće mjesto i brončanu medalju s vremenom 1:08:49,8.

Vrlo blizu medalje bila je i Jasminka Zvonar, koja je utrku završila na četvrtoj poziciji s rezultatom 1:07:45,7. Do postolja joj je nedostajalo malo, no njezin nastup pokazao je da se ravnopravno nosi s najboljim hrvatskim hodačicama.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Stjepan Trputec novi predsjednik Nogometnog kluba Turopoljac

Objavljeno

na

Objavio/la

Izvanredna izborna sjednica Skupštine Nogometnog kluba Turopoljac održana je jučer (subota, 28.03.2026.) u Društvenom domu u Kučama. Odlično pripremljenu sjednicu vodio je predsjednik Daniel Zagorac. Dnevni red sjednice od sedam točaka glatko je apsolviran.

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Izvješća o aktivnostima kluba u 2025. godini i financijsko izvješće jednoglasno su usvojeni. Jednako tako jednoglasno su usvojeni plan rada i financijski plan za 2026. godinu.

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Jednoglasno je izabran novi Upravni odbor kluba od 11 članova: Stjepan Trputec – predsjednik, Dragomir Banić – potpresjednik, Danijel Antolčić – potpredsjednik i članovi: Franjo Berković, Stjepan Fabijančić, Matija Fabijančić, Darko Petković, Dominik Marić, Vjekoslav Lučić, Mario Zagorac i Igor Tačković. Tajnik kluba: Daniel Zagorac.

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Izbornu sjednicu otvorilo je Pjevačko društvo Kučani izvedbom nacionalne himne, a nakon službenog dijela sjednice izveli su još nekoliko glazbenih točaka.

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sjednicu su pratili i brojni predstavnici nogometnih klubova, predstavnici Nogometnog saveza Zagrebačke županije i Nogometnog saveza Velika Gorica, članovi kluba i gosti. Poslužen je prigodni domjenak.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno