ktc
Povežite se s nama

Sport

Razišli se Batovanja i Lukavec! ‘Trenutak nije baš neki, ali morali smo to napraviti…’

Slavenu veliko hvala na svemu, sudjelovao je u svim najvećim uspjesima kluba posljednjih godina, ostajemo prijatelji i dalje, ali trebao nam je šok u završnici sezone. Do četvrtka ćemo znati ime novog trenera, kaže sportski direktor Tomislav Gligora

Objavljeno

na

Vijest koja je u poslijepodnevnim satima ponedjeljka stigla s lukavečkog Lukavella zvučala je gotovo šokantno. Slaven Batovanja, objavljeno je iz kluba, više nije trener nogometaša Lukavca. Nakon tri i pol godine u drugome mandatu, nakon cijelog niza uspjeha, četiri kola prije kraja sezone u 3. NL, četvrtom rangu hrvatskog nogometa, došlo je do rastanka kluba i 52-godišnjeg trenera koji sve te uspjehe potpisuje.

Iznenađujuće je to samo po sebi, još više iznenađuje trenutak u kojem se to dogodilo, ali upućeniji će otkriti i da je stvar “ključala” već neko vrijeme, da se ovakav rasplet mogao naslutiti. Na kraju, sve skupa objašnjeno je obostranim zasićenjem.

– Da, jednostavno je došlo do obostranog zasićenja – reći će uvodno Slaven Batovanja, koji se u prvom javnom istupu nakon odlaska iz Lukavca naoružao isključivo korektnošću.

– Nema ljutnje, došli do toga da je razlaz neminovan. Sve ove godine u Lukavcu, kad gledam iz ove perspektive, prošle su poput jednoga dana i bilo je zaista lijepo dok je trajalo. Ostavljam iza sebe tri pehara osvojena u kupu, a uspjeli smo i izboriti promociju u 3. HNL, na što mogu biti ponosan – kazao je Batovanja.

Nije zvučao oduševljeno, rastanak ove vrste mora biti bolan i emotivan, ali ostao je Batovanja realan.

– Trenutačno je momčad na 14. mjestu, u dobroj poziciji uoči završnice sezone, a mogu reći i da je klub u cjelini vrlo sređen, da ima sve uvjete za nove iskorake u budućnosti. U tom smislu, svakom svom kolegi bih preporučio dolazak u Lukavec – zaključio je Batovanja.

Odgovor na pitanje tko će biti taj kolega, tko će naslijediti povijesno uspješnog Slavena, doznat ćemo vrlo brzo, a u međuvremenu će se vrtjeti imena mogućih kandidata. Kao što se negdje usput zavrtjelo i ime Marka Pancirova, aktualnog trenera zagrebačkog Zelengaja.

– Razgovaramo s nekoliko trenera, tražimo rješenje, ali naravno da o njihovim imenima zasad nećemo. Mogu otkriti samo da razgovaramo isključivo s trenerima koji su bez angažmana u ovom trenutku – kazao je sportski direktor Tomislav Gligora, koji će odraditi sljedećih dan-dva u ulozi trenera, u suradnji s tajnikom Sedmakom.

– Do četvrtka ćemo donijeti odluku o novom treneru. Ideja je da dogovorimo suradnju do kraja sezone, naravno uz mogućnost nastavka suradnje ako sve prođe kako treba – istaknuo je Gligora, pa se okrenuo rastanku s dugogodišnjim trenerima.

Lukavec je bez trenera ostao nakon serije od tri poraza, na 14. mjestu, četiri kola prije kraja

– Slaven je već godinama tu, s nama, svi najveći uspjesi kluba vezani su uz njega. O njemu apsolutno sve najbolje, hvala mu za sve što je napravio u godinama iza nas i mi svakako ostajemo prijatelji. Međutim, došlo je do trenutka da se moramo razići – kazao je sportski direktor Lukavca i dodao:

– Najbolje je to objasniti nekom vrstom obostranog zasićenja. Uz to, i rezultati su u zadnje vrijeme vodili prema tome da je ovakvo rješenje potrebno. Trenutak je nezgodan, no morali smo povući taj potez. Iz zone komfora na tablici došli smo u zonu u kojoj baš i nema previše komfora i u klubu smo odlučili da je ovo najbolje rješenje.

Čekamo, dakle, vijesti iz Lukavca, iščekujemo objavu imena novog trenera, a onda pratimo i pomake koje će donijeti ovaj potez. Mnogima iznenađujući, ali za ljude iznutra, iz kluba, očito logičan i neophodan. Novi trener debitirat će tako u nedjelju u 11 sati u gostima kod Gaj Mača, nakon čega do kraja sezone preostaju još ogledi s Trešnjevkom, petrinjskom Mladosti i HAŠK-om.

Sport

Bez energije, bez bodova: Lokomotiva uzela ponuđeno u Gorici

Nogometaši Gorice poraženi su 2-0 od Lokomotive na svom stadionu, uz golove Suška i Vasilja, po jedan u svakom poluvremenu. Neprepoznatljiva Gorica nije uspjela ni stvoriti pravu šansu…

Objavljeno

na

Objavio/la

Petak od 15.30 sati, radni dan i dalje u tijeku, samim time i svega nekoliko stotina ljudi na tribinama, sparno vrijeme… Idealni su to bili uvjeti za jednu, pokazalo se, vrlo slabu utakmicu Gorice. Najblaže rečeno vrlo slabu, jer Goričani su protiv Lokomotive odigrali možda i jednu od najlošijih partija ove sezone.

Doduše, nisu ni gosti s Kajzerice odigrali partiju za pamćenje, ali u zadnje vrijeme ih baš ide protiv Gorice. Onu prethodnu dobili su 3-0 ni krivi ni dužni, a ovoga puta su im za pobjedu 2-0 bile dovoljno tri prilike. Gorica, s druge strane, nije imala niti jednu pravu, izrazitu šansu u ovih 90 minuta, što će reći da su Lokosi samo – uzeli ponuđeno.

Na prvu opasnost čekali smo do 27. minute, kad je Wisdom Sule pokušao nakon kornera, ali nije bio precizan. Puno precizniji bio je u 36. minuti Mirko Sušak, koji je Belcarovo dodavanje iz blizine glavom preusmjerio u mrežu. I to je u prvom poluvremenu bilo to.

Tražio je trener Mario Carević rješenje i na klupi, od prve sekunde nastavka ušao je Ante Erceg, nešto kasnije i Fiolić i Kučiš, potom i Vrzić i Gashi, ali rješenja nije bilo. Sve što je Gorica kreirala u drugih 45 minuta svelo se na udarce Ercega i Pršira s distance u razmaku od dvije minute, a Lokomotiva je posao dovršila polovicom nastavka.

Prvo je u 58. minuti Bošković sam izašao na Matijaša, no golman Gorice izašao je kao pobjednik iz tog okršaja. Ništa Davor Matijaš nije mogao deset minuta poslije, kad je Stojaković pronašao Ivana-Antona Vasilja praktički na gol liniji. Ni u jednom trenutku ta prednost Lokomotive nije došla u pitanje i Goričani su na kraju mogli jedino čestitati protivniku.

– Još od zagrijavanja sam imao osjećaj da će utakmica biti ovakva. Energetski smo bili užasni, mentalno ispražnjeni… Možda nam je na naplatu stigao težak niz utakmica, taj zgusnuti raspored, ali ne želim to uzimati kao alibi. Jednostavno moramo biti puno življi… – rekao je trener Carević i dodao:

– Način na koji primamo golove me ljuti, ovoga puta s tri metra glavom i s jednom metra nogom. Baš smo bili izvan fokusa, bez energije i sad moramo gledati kako ćemo se osvježiti, pripremiti za sljedeću utakmicu, koja opet dolazi za pet dana.

U utorak će Gorica gostovati kod Vukovara na osječkom Gradskom vrtu, pobjeda u toj utakmici donijela bi dodatni mir i sigurnost, ali i vratila pozitivno ozračje. Bila je ovo četvrta utakmica nizu bez pobjede, koje nema još od onih fenomenalnih 4-0 protiv Rijeke…

Nastavite čitati

Sport

FOTO Meštrica nastavila seriju od 6 uzastopnih pobjeda

Objavljeno

na

Objavio/la

Meštrica je u 22. kolu Jedinstvene 1.ŽNL pobijedila momčad Graničara iz Tučenika rezultatom 2:1 golovima Marka Tolja i Marca Bana, strijelac za goste Borna Pršlja.

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Momčad domaćih je od početka susreta otvorenom igrom pritiskala obranu gostiju i u 8. minuti došla u vodstvo. Tolj se izborio za poziciju na lijevoj strani kaznenog prostora i dijagonalom pogodio suprotni kut, parada Kosovca samo je uljepšala pogodak. Uslijedila je obostrano otvorena igra s nekoliko povoljnih prigoda, ali zbog nepreciznosti mreže su mirovale.

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Drugo poluvrijeme Meštrica je otvorila bez igrača-trenera Maria Metera (čini se zbog ozljede), a njegovu poziciju stopera preuzeo je iskusni Bartolović. Graničar se posve otvorio, ali nije uspio izjednačiti rezultat. Domaći su iskoristili neopreznost gostiju u 78. minuti i Ban je povisio vodstvo na 2:0.

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Graničar je tek u sudačkoj nadoknadi pogodio mrežu domaćih za konačni rezultat 2:1 jedne vrlo dobre i dinamične utakmice. Meštrica je tako nastavila proljetnu seriju od šest uzastopnih pobjeda.

Galerija fotografija

Jedinstvena 1.ŽNL NSZŽ-e 2025./2026., 22. kolo

NK Meštrica – NK Graničar Tučenik 2:1 (1:0)

Gornja Lomnica. Stadion: ŠRC Gornja Lomnica. Gledatelja: 40. Petak, 17.04.2026., 18 sati. Sudac: Tihomir Sopić. Pomoćni suci: Dejan Kupres i Albert Trstenjak (svi iz Samobora). Delegat: Krunoslav Kos (Mraclin). Strijelci: 1:0 – Tolj (8), 2:0 – Ban (78), 2:1 – Pršlja (90+1).

MEŠTRICA: Budimir, Tolj (od 62. Jeftić), Ban (od 82. Krajina), Puntarić, Šebek (od 82. Božić), Štuban, Karamatić, Rukavina, Kovačević (od 82. Radovanac), Meter (cap.)(od 46. Bartolović), Zorić (od 70. Kalisar). Trener: Mario Meter.

GRANIČAR: Kosovec (cap.), Hmelina, Čerkez, Huff, Gašparac (od 46. Babok), Ivančin, Karačić, Kokot (od 73. Sabljić), Sučić (od 46. Komes), Zlomislić (od 62. Pršlja), Miklečić (od 38. Očić). Trener: Bojan Čerkez.

Nastavite čitati

Sport

Karate klub Velika Gorica osvojio tri medalje na Kupu Hrvatske

Najbliže zlatu bio je Vito Miletović, koji je finale izgubio nakon preglasavanja.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Karate klub Velika Gorica

Mladi članovi Karate kluba Velika Gorica osvojili su tri medalje na Kupu Hrvatske za mlađe uzraste, održanom u nedjelju, 12. travnja, u Zagrebu. Velikogorički klub nastupio je sa šest natjecatelja, a natjecanje je završio s  jednim srebrom i dvije bronce.

Najuspješniji među njima bio je Vito Miletović, koji je u kategoriji 2014. godišta do 42 kilograma izborio finale. U odlučujućem meču za zlato poražen je nakon preglasavanja, nakon što je borba završila rezultatom 3:3, pa je kući ipak ponio srebrnu medalju.

Brončana odličja osvojili su Gabrijel Zagorac u kategoriji 2013. godišta do 45 kilograma te Nikola Krnjaja u kategoriji do 55 kilograma.

Uz osvajače medalja, za Karate klub Velika Gorica nastupili su i Ena Lukačić, Borna Miletović i Ema Žagrović. Lukačić i Borna Miletović ostali su nadomak postolja, ali su poraženi u borbama za broncu te su natjecanje završili na petom mjestu.

Nastavite čitati

Sport

VIDEO Lokomotiva stiže u grad: U lov na pobjedu bez četvorice

Nogometaši Gorice u petak u 15.30 sati na svom stadionu otvaraju 30. kolo HNL-a sudarom s Lokomotivom. Problema u kadru itekako ima, ali ima i dovoljno spremnih za lov na sva tri boda…

Objavljeno

na

Najvećim dijelom u petak, a u cijelosti u subotu, odigrat će se 30. runda HNL-a, koju će otvoriti – Gorica! Nogometni krešendo odradit će Goričani protiv Lokomotive, protivnika s kojim ima i neke neraščišćene račune iz posljednjeg ogleda, kad su “lokosi” ni krivi ni dužni pobijedili 3-0…

Bit će to treća utakmica u osam dana za Goricu, u idući tjedan smjestit će se još jedno kolo, a sve to objašnjava probleme koje trener Mario Carević ima uoči dolaska Lokomotive.

– Ograničeni smo u pripremi utakmica. Fokusirani smo na osvježenje momčadi jer smo igrali svaka tri ili četiri dana i ključ je da budemo svježi u budućim utakmicama – rekao je Carević.

Suparnici su ovo koji se jako dobro poznaju, nema tu nikakvih tajni, i za očekivati je da će odlučivati nijanse, trenuci inspiracije.

– Čeka nas fizički jako zahtjevna utakmica s obzirom na to da su oni jako dobri u pritisku pri otvaranju igre. Imaju dosta visokih igrača i tu ćemo trebati pripaziti – upozorio je Carević, koji ni ovoga puta neće moći računati na nekoliko iznimno važnih igrača.

– Neće biti Pavičića, on ima kartone, a Erceg, Pozo i Vrzić su ozlijeđeni. Da, imamo malo problema u kadru, ali svi ostali su spremni, željni i svjesni važnosti utakmice – istaknuo je trener Gorice i poručio:

– Vjerujem u svoju momčad, jer smo puno puta ove sezoni ponudili dobre izvedbe – zaključio je Carević.

MOGUĆIH PRVIH 11
Matijaš – Perić, Filipović, Čabraja – Trontelj, Kavelj, Bakić, Bogojević – Pršir, Epailly – Sule

Nastavite čitati

Sport

Pojačanje u travnju: Kamerunac Issa pojačao goričku obranu

Moustapha Hadji Issa, 22-godišnji kamerunski stoper, novi je igrač našeg prvoligaša. U Europu je stigao sa 19, igrao za armenski Ararat i belgijskog drugoligaša Beveren, a u Goricu je stigao kao slobodan igrač

Objavljeno

na

Objavio/la

HNK Gorica nastavlja s jačanjem momčadi. Novi član Turopoljaca postao je stoper Moustapha Hadji Issa, koji u klub dolazi s ciljem dodatnog učvršćivanja obrambene linije, objavili su iz HNK Gorice dolazak pojačanja u neobičnom terminu.

Kamerunski branič stigao je polovicom travnja, sedam kola prije kraja aktualne sezone, što samo po sebi znači da se njegov puni doprinos očekuje u sljedećoj sezoni. Kako je istaknuto u objavi, riječ je o “snažnom i fizički dominantnom braniču koji pokriva poziciju centralnog stopera, a krasi ga dobra igra u zraku, čvrst duel i sigurnost u iznošenju lopte.”

– Doveli smo igrača koji se profilom savršeno uklapa u naše potrebe. Vjerujemo da će Moustapha brzo uhvatiti ritam i biti važan dio naše obrane – poručili su iz sportskog sektora HNK Gorice.

Hadji Issa se već priključio treninzima prve momčadi, njegov debi očekuje se u nadolazećim utakmicama, nakon čega ćemo moći dobiti i nešto konkretniji dojam o njegovim kvalitetama.

Zasad znamo da se radi o igraču rođenom 2003. godine u gradu Garoua, na sjeveru Kameruna, a svoju nogometnu priču započeo je u lokalnom klubu Gazelle Garoua. U veljači 2023. godine, kao 19-godišnjak, otišao je prema Europi, odnosno Armeniji. Do ljeta 2024. bio je član Ararata iz Jerevana, iz kojeg je otišao na posudbu u belgijski Beveren. Potom se vratio u Ararat, s kojim je prvog dana ove godine raskinuo ugovor, pa je u Goricu stigao kao slobodan igrač.

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno