Povežite se s nama

Sport

Raspored za novu sezonu: Gorica starta dvaput doma, pa slijede tri “teškaša”

Nogometaši Gorice u novu će sezonu ući ogledima s Varaždinom i Lokomotivom na svom terenu, a zatim slijede sudari s Dinamom, Rijekom i Osijekom. Hajduk nam prvi put u grad dolazi u osmome kolu

Objavljeno

na

Točno 15 dana nakon posljednje utakmice u prošloj sezoni, ogleda Dinama i Gorice na Maksimiru, doznali smo raspored za sljedeću sezonu. Zasad ne detaljan, naknadno će se odlučivati o točnim terminima pojedine utakmice, ali ždrijebom je odlučeno kako će izgledati koje kolo u sezoni pred nama. I pritom je nacionalnim medijima daleko najvažnije informacija da će već u prvom kolu međusobno igrati Dinamo i Hajduk, i to na Maksimiru, i to samo tjedan dana nakon što na Maksimiru odrade Superkup…

Nama je ovom prilikom, pak, puno važnije doznati što čeka našu Goricu, odnosno u kojem će rasporedu naši nogometaši pokušavati ostvariti svoje ciljeve. A taj raspored kaže da će se gorička nogometna priča, zapravo, nastaviti tamo gdje je prošle sezone završila. Domaćim ogledom s Varaždinom i spektakularnom pobjedom 5-2 Gorica je okončala burnu, tešku i dramatičnu sezonu, nakon toga je gostovanje na Maksimiru bilo samo turističke prirode, a domaćim ogledom s Varaždinom krećemo ispočetka.

Nova sezona, dakle, kreće 22. srpnja, uz mogućnost da to zbog odluke nositelja TV prava bude i dan ranije, ali zasad znamo da ćemo na otvaranju, osim Dinama i Hajduka, odnosno Gorice i Varaždina, gledati i sudare Lokomotive i Istre, Osijeka i Slaven Belupa te Rijeke i novog prvoligaša Rudeša.

Dobra vijest za Goričane je i to što će u novu kampanju krenuti s dvije domaće utakmice, budući da tjedan dana nakon Varaždina na našem stadionu gostuje Lokomotiva, a prvo gostovanje u sezoni donijet će kratko putovanje na obližnji Maksimir. Odmah potom u Veliku Goricu dolazi Sergej Jakirović i njegova Rijeka, pa se potom ide u goste Osijeku. Bit će to tri susreta u nizu s klubovima iz “velike četvorke”, no to je već uobičajena pojava, na koji su naviknuti i navijači, i igrači, i svi u klubu.

Šesto kolo donijet će domaći ogled sa Slaven Belupom, u sedmom će Gorica na noge Rudešu, vrlo vjerojatno u Kranjčevićevu ulicu, a u osmom će u Veliku Goricu doći splitski Hajduk. Posljednje kolo prvoga kruga naši će nogometaši završiti gostovanjem u Puli kod Istre 1961, što ujedno znači i da će posljednju utakmicu sezone igrati na svome stadionu protiv sastava iz Pule. A to bi, tko zna, moglo biti posebno važno, jer često mnoge odluke padaju baš u zadnjem kolu…

Ovako na prvu, ždrijeb je bio solidan za Goricu, nudi se prilika za miran ulazak u sezonu, u uvodne dvije domaće utakmice bit će važno uzeti sve što se uzeti može, budući da nakon toga slijede sudari s tri “teškaša”, no u svemu tome ključno je gledati na sezonu kao na – maraton. Ovaj će se raspored, naime, ponoviti još tri puta, sa svakim će se protivnikom Gorica, već po običaju, susresti dvaput doma i dvaput u gostima, a za sve to valja se prije svega dobro i kvalitetno pripremiti.

Trener Željko Sopić okupljanje je zakazao za četvrtak, 15. lipnja, ići će se i u Sloveniju, dočekat će se i neka pojačanja, dogodit će se sasvim sigurno i neki rastanci… Ukratko, odmor se opasno približio kraju.

RASPORED PRVOGA KRUGA
1. kolo: GORICA – Varaždin
2. kolo: GORICA – Lokomotiva
3. kolo: Dinamo – GORICA
4. kolo: GORICA – Rijeka
5. kolo: Osijek – GORICA
6. kolo: GORICA – Slaven Belupo
7. kolo: Rudeš – GORICA
8. kolo: GORICA – Hajduk
9. kolo: Istra 1961 – GORICA

Sport

Mraclin ušao u pripreme s novim trenerom i jasnim ciljevima

Objavljeno

na

Objavio/la

U predvečerje 2. veljače snažni reflektori ponovno su obasjali Staru Grabu, označivši početak priprema nogometaša Mraclina za proljetni dio sezone. Na sportskom objektu okupila se seniorska momčad zajedno s upravom kluba i novim trenerom Markom Pancirovom. Na uvodnom sastanku igračima su se obratili predsjednik kluba Miro Iličić i sportski direktor Luka Cvetnić, koji su istaknuli ciljeve i očekivanja u nastavku prvenstva. Naglašena je važnost zajedništva, discipline i kvalitetnog rada tijekom pripremnog razdoblja. Na kraju se okupljenima obratio novi trener Marko Pancirov, koji je detaljno predstavio plan i program priprema za proljetni dio prvenstva, čiji početak slijedi za nešto više od mjesec dana.
Jesenski dio sezone seniorske momčadi Mraclina u IV. NL Središte Zagreb nije ispunio očekivanja. Nakon 15 odigranih kola igrači su sezonu zaključili na 10. mjestu ljestvice sa skromnih 16 osvojenih bodova. Klub je po završetku polusezone napustio trener Saša Sabljak, koji je prihvatio novi angažman u inozemstvu.

Uprava kluba brzo je reagirala te za novog trenera imenovala Marka Pancirova, koji u Mraclin dolazi iz višerangiranog Samobora. Pancirovu je ovo drugi mandat na klupi Mraclina, a pred njim su jasni ciljevi – podizanje rezultata u proljetnom dijelu prvenstva te slaganje momčadi za iduću sezonu.
– Odluka nije bila teška. Mraclin je bio izuzetno korektan u pregovorima, a veže nas i zajednička povijest. Znao sam gdje dolazim, jer smo još u jesen 2018. zajedno započeli uzlet kluba – istaknuo je Pancirov.
Novi trener podsjetio je i na značajan napredak kluba u posljednjim godinama.
– Igrači znaju što Mraclin predstavlja – znaju za slogu, entuzijazam i ambiciju koja vlada u klubu, a u takvom okruženju svaki sportaš želi biti, volim odane igrače koji se znaju podmetnuti – zaključio je Pancirov.

Novopridošli igrači: Dominik Smolković (Polet Buševec) Nikola Kos (Gradići), Fran Krilić (Velika Mlaka 1947) i Luka Roginić (Kurilovec). Karlo Strunje proljetni dio prvenstva propustiti će zbog poslovnih obaveza, a Marin Sudar otišao je u Posavec.

Pripremne utakmice: Mraclin – Ban Jelačić (V) 7.2., Mraclin – Kralj Tomislav 11.2., Mraclin – Špansko 14.2., Mraclin – Polet (SK) 21.2., Mraclin – Sava (S) 27.2. i Mraclin – Tomislav Radnik (Sveti Ivan Žabno) 28.2.

Igrački kadar: Karlo Matejčić (vratar), Ivan Zagorac (vratar), Toni Borovac, Jurica Brdek, Bruno Dandić, Josip Domitrović, Marko Đurašić, Matej Godinić, Igor Hajduk, Dominik Hodalin, Ivan Jančić, Ivan Kaurin, Nikola Kos, Fran Krilić, David Marjanović, Domagoj Matić, Marko Paradžik, Adrian Manuel Perić, Ivan Rajić, Marko Rakas, Luka Roginić, Dominik Smolković, Josip Tokić.

Nastavite čitati

Sport

Polet polijeće: Ludnica na tablici, show u najavi i jedna želja – titula!

Trener Josip Rožić u ponedjeljak će okupiti igrače Poleta iz Buševca na pripremama za proljeće prepuno izazova: Buševčani su na vrhu tablice, ali konkurenti su i brojni i ozbiljni, a bilo je i promjena u igračkom kadru…

Objavljeno

na

Objavio/la

Na završetak njezine kalendarske verzije još ćemo malo morati pričekati, ali nogometna zima polako je došla svome kraju. Na najvišoj razini vratili smo se u đir odmah iza Nove godine, prvi niželigaši krenuli su sredinom siječnja, a svi ostali kreću početkom veljače. Ovog ponedjeljka tako će krenuti Mraclin, naš jedini predstavnik u 4. NL, ali i Polet iz obližnjeg Buševca, klub s najvećim šansama da se sljedeće sezone pridruži susjedima u višem rangu.

Jesen u županijskoj Premier ligi za Buševčane je bila iznimno uspješna, okončali su je na vrhu tablice, pa je logična želja i ambicija da se na tome mjestu ostane sve do kraja.

– Iskreno, ova dugačka zimska pauza za nas je bila izrazito lijepa, jer svaki put kad pogledamo tablicu, vidimo da smo na samom vrhu. Sjajan je to osjećaj, lijepo je biti jesenski prvak i na tome još jednom čestitke našim dečkima, ali to ujedno znači i da nas čeka vrlo zanimljivo proljeće – kaže uvodno trener Joža Rožić, potpisnik ovog uspjeha.

I nije teško složiti se s njim, jer pogled na tablicu otkriva da je Polet prvi sa 32 osvojena boda, ali isti taj pogled će otkriti i da je opasna gužva odmah iza buševečkih leđa. Drugi Kloštar i treća Sutla-Laduč imaju samo bod manje, četvrta Lonja i peta Dubrava su na dva boda manje… A kad je pet vodećih klubova u pet bodova, show je zagarantiran.

– Liga je velika, broji 18 klubova, puno je utakmica pred nama i puno bodova u igri do kraja. Kako će biti zanimljivo u borbi za ostanak, još će zanimljivije biti u toj borbi za sam vrh poretka. Bodovne razlike su male, nitko se nije odvojio kao prijašnjih par sezona, a sve to skupa dokaz je koliko je ovakva liga zanimljiva. Pogotovo za naše, turopoljske klubove – kaže trener Joža.

Josip Rožić uspješno vodi Polet prema ostvarenju klupskih ambicija, no dug je još put pred Buševčanima… Foto: Vitomir Štuban

Kad je riječ o ambicijama, tajni nema.

– Naše ambicije su iste kakve su bile i u jesenskom dijelu sezone. Prvi cilj je osigurati što prije ostanak u ligi, a mislim da smo jako blizu tog cilja. A ostali ciljevi… Oni su uvijek isti u Poletu. Želimo boriti se za što bolji plasman, pa i za sam vrh ako je to moguće. Kao što sam rekao i prije početka prvenstva, Kloštar i Sutla-Laduč su u ovoj ligi daleko najambiciozniji po mnogim stvarima, čak bih rekao da po tim nekim stvarima spadaju i u sami vrh višeg ranga, ali na nama je da razmišljamo samo o sebi. I da napravimo sve da budemo konkurentni kroz proljetni dio – ističe Rožić.

A da bi borba za titulu bila moguća, valja se dobro pripremiti, počevši od ovog ponedjeljka.

– Pripremni period odradit ćemo u pet tjedana prije samog početka prvenstva. Trenirat ćemo tri do četiri puta u tjednu i odraditi četiri pripremne utakmice, protiv Posavca, Bune i Topuskog, plus kup utakmica 1. ožujka. Moguća je i još koja utakmica u tjednu, ali to će ovisiti o vremenskim prilikama i vjerujem da neće utjecati na naš plan priprema – govori trener Rožić.

Odmah na startu proljetnog dijela sezone Polet ide na teško gostovanje u Kloštar Ivanić, kod prvih pratitelja… Foto: Vitomir Štuban

Klub su tijekom zime napustila tri igrača, uključujući i Dominika Smolkovića, koji je otišao u Mraclin, no tu su i dva nova igrača.

– Da, zasad imamo dva nova igrača, odnosno dva povratnika. Iz Lomnice nam je došao Bruno Jušić, a iz Gradića Luka Komšić, ali nadam se dolasku još jednog ili dvojice igrača kroz pripremni period pred nama – govori Joža i zaključuje:

– Iskreno, mišljenja sam da su nam trenutačno najveća pojačanja oni iz unutarnjih redova. To su igrači koji su kroz jesenski dio imali velikih problema s ozljedama i još nekim obavezama. Najveća želja za proljetni dio nam je da nas zaobiđu ozljede što je više moguće, jer time će i sama konkurencija unutar momčadi biti jača.

Proljeće će odmah krenuti vatreno, jer već u prvom kolu, 7. ožujka, Polet ide u Kloštar Ivanić, kod jednog od brojnih ozbiljnih rivala…

Standings provided by Sofascore

Nastavite čitati

Sport

Kakav igrač! Kako je jedan Španjolac procvjetao u srcu Turopolja…

Španjolac Iker Pozo po kriterijima SofaScorea trenutačno je treći igrač cijele lige! Protiv Hajduka je bio junak pobjede, autor poteza odluke, a po svemu viđenom ove sezone on je – megapojačanje!

Objavljeno

na

Objavio/la

Kad je prvog dana srpnja prošle godine potpisao dvogodišnji ugovor s HNK Goricom, 24-godišnji Španjolac Iker Pozo La Rosa bio je utjelovljenje fraze “dolazak na mala vrata”. Čak nije došao ni sam, nego u paru s Antom Kaveljem, suigračem u Šibeniku, koji je malo prije toga ispao iz lige! Nogometna javnost upoznala je Poza kroz nastupe u dresu Šibenika, ali malo je bilo onih koji su vjerovali da 173 centimetra visoki veznjak može biti ono što je postao…

Mario Carević, međutim, znao je koga je dobio.

Danas je Iker Pozo jedan od najboljih igrača Gorice! Ako ne i najbolji. Po statističkim pokazateljima on je i jedan od najboljih veznih igrača lige, a posljednja vijest je da je heroj pobjede protiv Hajduka. Ne samo zbog gola za pobjedu, nego zbog svega što je odigrao, zbog načina na koji je dirigirao goričkom igrom u oba smjera, zbog cjelokupne partije koju je pružio…

– Hajduk je za četiri puta manje novca mogao imati Poza, a na kraju su doveli Huga Guillamona. A ja tvrdim da je Pozo četiri puta bolji igrač od Guillamona! – rekao je televizijski analitičar Joško Jeličić u epopeji o Ikeru.

– Da sam na ovoj utakmici vidio samo njegovo dodavanje za Fiolića, koji je tu morao bolje reagirati i zabiti, vidio bih dovoljno! Bravo, majstore – dodao je oduševljeni Jeličić.

S analitičarom Joškom slaže se i SofaScore, po čijim je kriterijima Pozo također igrač utakmice, i to s ocjenom 9.0! Izuzev Matijaša (8.4), prvi sljedeći je Filipović sa 7.7… Gledajući prosječne ocjene za cijelu sezonu, Iker Pozo u ovom je trenutku treći igrač lige s prosječnom ocjenom 7.31, odmah iza Adriana Jagušića (7.52) i Sergija Domingueza (7.35). Gol protiv Hajduka bio mu je četvrti u sezoni, ima i tri asistencije, a po oduzetim loptama je drugi igrač lige.

Sve u svemu – megapojačanje!

Iker Pozo bio je čovjek odluke u utakmici protiv Hajduka, za konačnih 1-0 pogodio je u 44. minuti… Foto: Igor Šoban/PIXSELL

Jako puno Gorici je u defenzivi donio Jakov Filipović, uz aut-liniju je ponajbolji desni bek lige Žan Trontelj, u sredini jako dobru sezonu igra i Ante Kavelj, ali teško da bi se itko usudio proturječiti argumentu da je upravo Pozo najveće od svih pojačanja pristiglih prošlog ljeta. Bila je to velika rekonstrukcija momčadi, otišlo je 25 igrača, došlo 12 novih, a među njima je dosad najviše pokazao upravo on. Igrač koji razgrađuje i gradi istovremeno, fajter i šmeker u istom paketu, majstor koji bi dobro došao i klubovima na višim razinama…

A tu negdje dolazimo i do problema. Interes za Ikera Poza navodno je sve intenzivniji, povezuje ga se u nekim pričama čak i s Dinamom, što će reći da postoji opasnost da Gorica izgubi svog ponajboljeg pojedinca. Prijelazni rok u HNL-u traje do 17. veljače, vremena za eventualni transfer ima dovoljno, ali pitanje je ima li smisla puštati toliko važnog igrača. Ne bude li, naravno, u pitanju ozbiljan novac za odštetu… Pozo ima ugovor do ljeta 2027. godine, bilo bi sjajno da ga odradi barem do ljeta.

Zasad sve izgleda kao da je ta opcija najrealnija i da će dečko rođen prije 25 godina u španjolskom gradiću Fuengiroli i dalje biti stanovnik Velike Gorice. Svoju nogometnu priču počeo je u omladinskom pogonu velikog Real Madrida, zajedno s bratom Joseom s 12 godina otišao je u Manchester City, gdje je bio do U-23 momčadi, pa krenuo dalje, preko nizozemskog drugoligaša Eindhovena, Rijeke i Šibenika, sve do Turopolja. U kojem, srećom po navijače Gorice, igra nogomet života.

Neka potraje…

Nastavite čitati

Sport

‘Nismo se pojavili na terenu…’

Košarkaši Gorice doživjeli su drugi poraz zaredom, ponovno na gostovanju, ovoga puta u kultnim Jazinama. Rezultatom 105-89 pobjedu je odnijela domaća Aleta Puntamika

Objavljeno

na

Drugo uzastopno gostovanje i drugi uzastopni poraz košarkaša Gorice. Ovoga puta od davljenika KK Aleta Puntamike koja je u Jazinama bila bolja s uvjerljivih 105:89. Pobjedi domaćina nema zamjerke, bili su bolji i odlučniji, dok se naši košarkaši praktički nisu pojavili na utakmici. Čast izuzecima, naravno…

Domaćini su od samog početka nametnuli visok ritam i već nakon prve četvrtine stekli prednost (20:16), koju su dodatno povećali u drugom dijelu igre. Ključni trenutak utakmice dogodio se u trećoj četvrtini, kada je Aleta serijom brzih poena iz tranzicije i odličnom realizacijom iz reketa potpuno prelomila susret. Uoči posljednjih deset minuta domaći su imali dvoznamenkastu prednost, koju su rutinski sačuvali do kraja.

– Čestitke ekipi Puntamike na zasluženoj pobjedi. Moja ekipa danas se nije pojavila na terenu, što je ekipa Puntamika iskoristila i čestitke im na tome – o utakmici u Zadru reći će trener Damir Miljković.

Najraspoloženiji u redovima Puntamike bio je Ivan Batur, koji je s 22 poena predvodio napad domaće momčadi, a uz njega zapaženu su rolu odigrali Karlo Gobin s 19, Giacomo Valenti sa 17 i Marko Prskalo s 14 poena. Bolji od ostalih u našoj ekipi Borna Dramalija s 24 i Roko Ivanković sa 17 poena.

PRVA LIGA, 15. KOLO
ALETA PUNTAMIKA – GORICA 105-89 (20-16, 26-25, 28-23, 31-25)
ALETA PUNTAMIKA: Jeličić 7, Gobin 19, Brajković 11, Batur 22, Prskalo 14, Valenti 17, Srzić 5, Jerak, Marinović, Madunić 8, Šljaka, Rašić. Trener Jakov Vladović
GORICA: Dramalija 24, Rimac 10, Turić 5, Validžić 7, Kalajžić 9, Ivanković 17, Gruja, Bljaić 3, Miloloža 8, Ninić, Gluhak 6. Trener Damir Miljković

Nastavite čitati

Sport

Četiri medalje za AK Maraton VG na Premier atletskoj ligi

Nastupili su sa 17 natjecatelja iz gotovo svih dobnih kategorija.

Objavljeno

na

Objavio/la

Atletičari AK Maraton Velika Gorica osvojili su četiri medalje na 2. kolu Premier atletske lige održanom u nedjelju, 1. veljače, u Zagrebu, u organizaciji AK Agrama, nastupivši s ukupno 17 natjecatelja iz gotovo svih dobnih kategorija.

Najuspješniji su bili Patrik Buntak, koji je pobijedio u utrci na 200 metara u konkurenciji mlađih limača i limača, te Nelli Komljenović, koja je osvojila dva srebra, u skoku u dalj i na 200 metara. Brončanu medalju dodao je Luka Nikšić na 200 metara.

Velikogorički atletičari nastupili su u disciplinama od sprinta i tehničkih disciplina do srednjih pruga, a u konkurenciji seniorki istaknule su se i Iva te Katarina Jurić, koje su na 2000 metara istrčale osobne rekorde i zauzele četvrto i peto mjesto.

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno