Povežite se s nama

Sport

Rapsodija u Rijeci: Juniori Gorice utrpali šest komada u utakmici za pamćenje!

Juniori Gorice pobijedili su vršnjake iz Rijeke rezultatom 6-1, pri čemu su taj jedini gol primili u 85. minuti, nakon što su već poslali šest lopti u domaću mrežu. Stunja je zabijao dvaput, po jednom Raguž, Josić, Fall i Štefanac

Objavljeno

na

U svome otvaranju, gledajući rezultatski, nije ovo osobita sezona za Nogometnu školu HNK Gorica, ali nema ni tu ni natruha razloga za bilo kakvu paniku. Prvo, zato što u mlađim uzrastima rezultat ne smije biti prioritet i drugo, zato što se sve to brzo može okrenuti. Bitno je da postoji ideja, vizija i smjer, jer ta kombinacija će donijeti rezultat.

Kao što ga je, recimo, donijela u Rijeci ove subote. U pitanju su juniori, momčad koju vodi Ivan Parlov, družina koja je u prvih devet kola upisala po tri pobjede, remija i poraza. Ukratko, šareno. A onda je ista ta momčad došla na pomoćni teren riječke Rujevice…

Trener Parlov krenuo je s postavom Cundeković, Horvat, Dukić, Raguž, Dulčić, Kučiš, Topić, Kordej, Josić, Vrzić i Stunja, a “pipa” se otvorila već u 11. minuti. Petar Raguž donio je Gorici rano vodstvo, sve je nakon toga bilo lakše, pa tako i podebljati to vodstvo već nakon pola sata igre. Svoj prvi gol zabio je Fran Stunja, da bi već do poluvremena Goričani otišli i na 3-0. Iz obrane je naprijed otišao Zvonimir Josić i poslao treću loptu u riječku mrežu.

Vrlo sličan ritam držali su mladi igrači Gorice i u nastavku, ne dižući nogu s gasa ni u jednom trenutku. Već u 52. minuti Fran Stunja pogodio je i drugi put, što je dalo naslutiti da se ovdje događa nešto posebno. Tu je negdje došlo i vrijeme za igrače s klupe, pa je u 71. minuti, pet minuta nakon što je ušao, peti gol zabio Arona Fall, da bi Romeo Štefanac pogodio i šesti put u 80. minuti, samo četiri minute nakon što je ušao…

Zastrašujuće je djelovalo tih 0-6 na semaforu, Riječani nisu znali što ih je snašlo, a nije se puno promijenilo ni nakon počasnoga gola domaćina, kojeg je za konačnih 1-6 zabio Lukas Murica.

Uz zadovoljstvo zbog načina na koji je utakmica odigrana, juniori Gorice iz ove su priče izašli i sa nova tri boda, koja su ih dovela na deseto mjesto, a zapravo – nadomak vrhu! Naime, deseta Gorica ima 15 bodova, a četvrta Kustošija 17. Između njih smjestilo se čak pet klubova sa po 16 bodova.

Tim skokom na deseto mjesto, u konkurenciji 16 momčadi, juniori su postali i najbolje plasirana HNL-generacija u akademiji HNK Gorice, budući da su pioniri također deseti, ali od 14 momčadi u ligi. Oni su, inače, jučer odigrali 2-2 u gostima kod Lučkog, no također ih ne dijeli puno od vrha, jer četvrti Osijek je na četiri boda više.

U najlošijoj poziciji trenutačno su kadeti, koji su u subotu izgubili 2-1 u Lučkom i sad su na 12. mjestu u ligi sa 14 klubova. Oni, treba i to napomenuti, igraju s jako velikim brojem igrača iz mlađeg, 2009. godišta, onog koje je prošle sezone uzelo titulu prvaka kod pionira…

Sport

Istrčano šesto kolo turopoljske lige cestovnog trčanja – o pobjedama su odlučivale sekunde

Na dionicama od 4 i 8 kilometara ponovno su se tražile sekunde.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Atletski klub Turopolje/FB

Atletski klub Turopolje istrčao je šesto kolo Turopoljske lige cestovnog trčanja.

Najbrži na 8 kilometara u muškoj konkurenciji bio je Martin Marčec s vremenom 30:49. Iza Marčeca su na 8 kilometara u muškoj konkurenciji stigli Toni Smiljan (31:47) i Kruno Štriga (32:46)

Na kraćoj muškoj utrci od 4 kilometra najbolji je bio Slavko Parlov, koji je stazu istrčao za 15:14. Drugo mjesto pripalo je Sanelu Fazliću (16:00), a treći je bio Danijel Trgovac (16:42).

Na dionici od 8 km kod u ženskoj konkurenciji, najbolji rezultat je ostvarila Luca Žagar (38:05). Drugo mjesto osvojila je Jasna Mikulić (38:21), dok je treća kroz cilj prošla Jasminka Zvonar (39:10).

Na 4 kilometra kod žena najbrža je bila Pia Teskera s vremenom 15:49, ispred Matee Pokas (18:29) i Kristine Terzić (19:39).

Svi rezultati dostupni su ovdje.

Nastavite čitati

Sport

FOTO VG Boys u derbi susretu bolji od Velike Mlake

Objavljeno

na

Objavio/la

Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica (NSVG) nastavljena je utakmicama 20. kola u kojem je na pet odigranih utakmica postignuto 23 gola.

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Derbi kola bila je utakmica između VG Boysa i Velike Mlake na igralištu u Kobiliću. Pogreška obrane Mlake u početku utakmice iskoristio je Škrinjarić i u 4. minuti plasirao loptu u mrežu za vodstvo. Igra je u prvom poluvremenu bila ravnopravna, propuštene su po dvije šanse s obje strane.

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Drugo poluvrijeme bolje je izgledala Mlaka, jer je naknado pristigao Piličić i diktirao tempo. Njegovom zaslugom rezultat je izjednačen na 1:1. Ipak, nekoliko minuta kasnije Boys su poveli s 2:1, nakon slobodnog udarca Šimuna i nespretne intervencije vratara. Slijedio je atraktivan pogodak u završnici za konačni rezultat – 3:1!

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vrlo korektnu utakmicu vrlo dobro je vodio sudac Stjepan Sučić.

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmice 21. kola igraju se u petak, 15. svibnja, a utakmice 22. kola u ponedjeljak 18. svibnja 2026. godine.

Galerija fotografija

Liga veteranskih momčadi NSVG-a 2025./2026., 20. kolo

Rezultati 20. kola (08./11.05.2026.): Hruševec – Lukavec 1:1, Buna – Dinamo 3:3, Lekenik – Vatrogasac 2:1, Klas – Polet 5:3, VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1, Kurilovec – Posavec odgođeno, Gradići slobodni. 18. kolo: Dinamo – Posavec 4:0.

Poredak nakon 20. kola: 1. Klas 43 (17 13 4 0 79:23), 2. Kurilovec 41 (18 13 2 3 56:17), 3. VG Boys 38 (19 12 2 5 55:22), 4. Dinamo 34 (18 11 2 5 61:36), 5. Velika Mlaka 1947 31 (18 10 1 7 47:37), 6. Vatrogasac 30 (18 9 3 6 33:25), 7. Lekenik 29 (18 9 2 7 49:41), 8. Lukavec 22 (19 6 4 9 29:35), 9. Buna 21 (19 6 3 10 28:37), 10. Gradići 15 (18 4 3 11 21:59), 11. Polet 14 (19 4 2 13 25:44), 12. Hruševec 9 (17 2 3 11 20:73), 13. Posavec 8 (17 1 5 11 9:61).

Nastavite čitati

Sport

Tri medalje za Karate klub Velika Gorica – Ema Jukić viceprvakinja Hrvatske

Na državnom prvenstvu u borbama gorički karatisti osvojili su tri medalje, a nekoliko njih završilo je među najboljih sedam u svojim kategorijama.

Objavljeno

na

Objavio/la

Karate klub Velika Gorica imao je uspješan nastup na Prvenstvu Hrvatske u borbama za uzraste kadeta (U16), juniora (U18) i mlađih seniora (U21), održanom proteklog vikenda u Zagrebu. Kući su se vratili s tri medalje, predvođeni Emom Jukić koja je osvojila srebro i postala viceprvakinja Hrvatske u juniorskoj kategoriji do 48 kilograma.

Brončane medalje osvojili su Mia Čunčić u juniorskoj kategoriji do 53 kilograma te Luka Lukačić u U21 kategoriji do 75 kilograma.

Vrlo blizu medalje bio je Nikola Huzjak, koji je u kategoriji do 75 kilograma zauzeo peto mjesto, kao i Katja Braica u U21 kategoriji do 61 kilogram. Sedma mjesta osvojili su Matea Kordić (juniorke -59 kg), Luka Lukačić (juniori -76 kg) i Sara Banović (kadetkinje -61 kg).

Na prvenstvu su nastupili i Petar Buhin (kadeti -52 kg) te Antonio Brletić (juniori -61 kg), no natjecanje su završili u ranoj fazi. Klub navodi kako je nastup bio otežan zbog ozljeda, zbog čega su nastupili u 13 od mogućih 18 kategorija.

Nastavite čitati

Sport

Mladi hrvač iz Velike Gorice među najboljima na državnom prvenstvu u Zagrebu

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Hrvački klub Velika Gorica 1991/FB

U Zagrebu, u subotu 9. svibnja, u dvorani ŠSD Peščenica, održano je Prvenstvo Hrvatske u hrvanju grčko-rimskim stilom za mlađe seniore (U23), na kojem je nastupilo 57 natjecatelja iz 18 klubova.

Jedan od klubova koji je nastupio bio je Hrvački klub Velika Gorica 1991, kojeg je predstavljao Gabriel Đukić u pratnji .

Borio se u kategoriji do 72 kg te je izborio peto mjesto.

Nastavite čitati

Sport

Takewondo klub Velika Gorica u konkurenciji od 300 natjecatelja ostvario dvostruki plasman na postolje

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Tkd Velika Gorica/FB

Na međunarodnom taekwondo turniru E2 Čigra Zagreb International Open u Zagrebu, na kojem je nastupilo više od 300 natjecatelja iz preko 20 država, natjecatelji Taekwondo klub Velika Gorica osvojili su dvije medalje.

Zlatom se okitio Patrik Lončar, dok je Matej Turković stigao do bronce, čime su obojica donijela klubu i vrijedne bodove za europsku rang listu.

Klub je na natjecanju nastupio s ukupno osam članova.

Nastavite čitati

Reporter 459 - 30.04.2026.

Facebook

Izdvojeno