Povežite se s nama

Sport

Ranjeni i raspucani: Gorica tricama uništila Osijek, ali nema odmora!

Košarkaši Gorice pobijedili su Vrijednosnice Osijek 108-83 iako je u sastavu bilo samo osam igrača spremnih za igru. U sljedeća tri dana Goričani će odigrati još dvije domaće utakmice

Objavljeno

na

Već na prvi pogled, u trenucima dok je trajalo zagrijavanje košarkaša Gorice za ogled s Vrijednosnicama Osijek, bilo je jasno da tu baš sve i nije kako bi trebalo biti. Zagrijavalo se, naime, samo osam igrača, dok su Ivan Batur i Krešimir Ljubičić sjedili na klupi i promatrali što rade njihovi suigrači.

– U ponedjeljak mi je operacija, ali fali nas pa sam se morao skinuti u dres… – govorio je Batur, koji će zbog puknuća križnih ligamenata u koljenu pauzirati sljedećih šest do osam mjeseci.

Samo malo manje je ozbiljna ozljeda Kreše Ljubičića, kojem je nastradalo rame. I njega čeka operacija te višemjesečni oporavak, a te su dvije vijesti sve samo ne dobre po Gorice uoči raspleta sezone. Pravu šansu u ABA ligi 2 oduzela je korona, a sad se čini da će pravu šansu za velike stvari u prvenstvu dobrim dijelom “ukrasti” teške ozljede, koje su maksimalno skratile gorički roster.

Nije u petak poslijepodne bilo ni Ozrena Pavlovića, također ozlijeđenog, ali kod njega problem nije toliko ozbiljan i očekuje se da će se vratiti na parket u narednom periodu. Zbog svega toga Gorica je na VROS krenula sa samo osmoricom, ali i to je bilo dovoljno. I više nego dovoljno, točnije…

A bilo je tako velikim dijelom zahvaljujući sjajnoj šuterskoj večeri Goričana, koji su utrpali 19 trica, uz 52 posto uspješnosti, što se rijetko viđa na košarkaškim parketima. Ivan Majcunić ubacio ih je pet iz šest pokušaja, Emil Savić četiri od pet, Marko Baković sve tri koje je bacio… Ukratko, za tako raspoloženu Goricu gosti nisu imali rješenje. Od osmorice koji su zaigrali, njih sedmorica su otišli na dvoznamenkasti učinak, svi osim Karla Uljarevića, koji je ostao na tri poena.

– U teškoj smo situaciji nakon ozljeda Batura i Ljubičića, slabo smo trenirali ovaj tjedan, sa svega četiri, pet igrača, ali unatoč tome moram priznati da smo odigrali jednu napadački kvalitetnu utakmicu, lijepu za oko. Nedostaje nam malo mase u defanzivnom dijelu, ali tu smo gdje smo i nastojat ćemo izvući iz ovoga najviše što možemo. Čestitke igračima na ovoj predstavi – rekao je trener Josip Sesar.

Prvo ime utakmice bio je Lovro Mazalin s 23 koša i 11 skokova, Majcunić je ubacio 19, Baković 18, Savić i Kalajžić po 12, Mašić 11, a Kapusta deset, uz devet asistencija. U istom će sastavu Gorica i na Alkar, koji stiže samo 48 sati poslije, u nedjelju od 17 sati, u istom terminu u kojem će Gorica u utorak dočekati Split.

– Tako se poklopilo, imat ćemo tri utakmice u pet dana i moramo jako dobro rasporediti snagu kako bismo spremni dočekali sve što je pred nama – zaključio je Sesar.

Sport

Trail liga stiže na Ključić Brdo! Sutra slijedi 7. kolo Turopoljskih liga trčanja

Objavljeno

na

Objavio/la

Na izletištu Ključić Brdo sutra se nastavlja Turopoljska liga trail trčanja, kao dio programa Turopoljskih liga trčanja u organizaciji Atletskog kluba Turopolje. Sedmo kolo donosi utrke na dvije staze, kraćoj od 4,3 kilometra i dužoj od osam kilometara.

Start utrka predviđen je za 10 sati, a Atletski klub Turopolje poziva sve zainteresirane trkače da se prijave putem službene web stranice, gdje su dostupne i sve dodatne informacije.

“Prognoza je za sutra povoljna, nema na vidiku ni kiše ni snijega, ni magle ni vjetra, idealno za trčanje i druženje”, poručuju iz kluba.

Nastavite čitati

Sport

Taekwondo klub Velika Gorica slavi! Vraćaju se s dvije brončane medalje iz Zagreba

Objavljeno

na

Objavio/la

Taekwondo klub Velika Gorica proteklog je vikenda sudjelovao na E3 Noble Open turniru u Zagrebu, jednom od najvažnijih europskih natjecanja za kadete i juniore. Turnir je okupio 450 natjecatelja iz više od 20 država, u organizaciji Taekwondo kluba Zaprešić.

Klub su predstavljala sedmorica sportaša, a najviše su se istaknuli Lejla Lea Kajfeš (juniorka -59kg) i Matej Turković (kadet -45kg), koji su osvojili brončane medalje. Lejla je završila u top 10 ETU rankinga, dok je Matej donio prvu mušku medalju kluba na europskim rangiranim turnirima.

Blizu medalje bio je i Patrik Lončar, koji je završio na petom mjestu, dok su ostali članovi stekli vrijedno iskustvo na velikom natjecanju.

Sljedeći izazov za klub je G1 Austria Open u Innsbrucku, gdje će nastupiti seniorke u svojoj premijernoj seniorskoj sezoni.

Nastavite čitati

Sport

ŽRK Udarnik otvara upise u školu rukometa – “Pridruži se pobjedničkom timu”

Objavljeno

na

Objavio/la

ŽRK Udarnik otvorio je upise u školu rukometa za djevojčice mlađe osnovnoškolske dobi. Program je namijenjen djevojčicama od 1. do 5. razreda, kao i djevojčicama rođenima 2012., 2013., 2014. i 2015. godine.

“Pridruži se pobjedničkom timu i postani dio rukometne budućnosti”, poručuju iz kluba te dodaju da će polaznice imati priliku učiti osnove rukometa, razvijati sportski duh i sudjelovati na natjecanjima i druženjima s ekipom.

Zainteresirani mogu dobiti više informacija i prijaviti se na broj 098/471 130 ili na [email protected].

Nastavite čitati

Sport

Bitka za finale: Na terenu jedan “Goričanin”, na tribinama barem dvojica…

Hrvatska rukometna reprezentacija će u petak od 17.45 sati krenuti u lov na finale Europskog prvenstva, a svoje adute imat će i Gorica. Luka Lovre Klarica bivši je igrač našega klupa, a bit će tamo i aktualni trener i direktor…

Objavljeno

na

Objavio/la

Godinama smo se, u trenucima velikih rukometnih fešta potkraj siječnja, ponosili činjenicom da je Zlatko Horvat, dugogodišnji reprezentativac, u jednom dijelu svoje karijere nosio i dres Gorice. Igrač koji je sve do same završnice svoje karijere bio “Zagrebov Francesco Totti” pomogao je Gorici u kvalifikacijama za ulazak u prvu ligu i godinama kasnije samo s pozitivnim dojmovima pamtio taj dio svoje karijere.

Imali smo u reprezentaciji i Iliju Brozovića, igrača koji je u Goricu stigao iz Metkovića i sam sebi otvorio put prema onome što je slijedilo. Prvo dres Zagreba, pa Bundesliga, pa reprezentacija… Brozović se usput i školovao na velikogoričkom Veleučilištu, kreirao ozbiljnu emociju prema ovoj sredini, a zbog svega toga i on je svih ovih godina bio “naš”.

U takvom statusu danas je, u trenucima kad hrvatska rukometna reprezentacija gradi put prema povijesnom rezultatu na Europskom prvenstvu, i “naš” Luka Lovre Klarica. Bio je do prije nekoliko dana i Zvonimir Srna, također bivši igrač Gorice, ali on je zbog ozljede otpao do daljnjeg. Klarica je, s druge strane, i dalje tu, spreman uskočiti.

– Klarica je bio s nama tu jednu sezonu, mislim da se radilo o sezoni 2018/19., došao je na posudbu iz Zagreba, a i sezonu poslije nam je došao pomoći i u europskim utakmicama na početku sezone. Što pamtim? Prije svega da je riječ o top dečku! Miran, čak i malo povučen… Iskreno, ne mogu se sjetiti jesam li ga ikad čuo da je opsovao, da se naljutio. Ma baš jako dobar dečko. Družili smo se i izvan terena, znali smo i pogledati koju tekmu kod Panadića, popiti kavu ili nešto drugo… – priča nam vječni kapetan Gorice Hrvoje Ceković.

– Rukometno gledano, vidio se i u tim danima potencijal, jer bio je visok, dobre konstitucije, snažnog šuta i dobre finte, ali tad je bio jako mlad. Rekao bih i da je bio nezreo u nekim situacijama, vidjelo se da mu nedostaje iskustva, a to je dobio i kroz tu našu zajedničku godinu, ali posebno u godinama koje su slijedile, u dresu Zagreba – dodao je Ceki.

Matej Mišković radio je čuda s klincima iz Dugog Sela, uključujući i Kuzmanovića, s brojem 12 na slici…

U goričkom rukometnom taboru s posebnom pozornošću prate Europsko prvenstvo, što zbog Klarice i Srne, što zbog svih ostalih, ali u velikoj mjeri i zbog Dominika Kuzmanovića i Zlatka Raužana. Naime, trener Gorice Matej Mišković bio je prvi trener Kuzmanoviću u RK Poletu iz Brckovljana, a ubrzo su zajedno prešli u RK Dugo Selo, gdje ih je dočekao mali Raužan. Veze su ostale snažne, čak i obiteljske, pogotovo s Kuzmanovićem, koji je poslao dvije ulaznice za finale. Uz Miškovića, prema Danskoj je krenuo i direktor Vlado Malbašić, pa će trening u petak voditi kapetan Ceki.

– Sve smo dogovorili s trenerom, odradit ćemo svoje od 16.30 sati, ali morat ćemo malo i požuriti, s obzirom da polufinale s Njemačkom kreće od 17.45 sati – kaže v. d. trenera.

Stol kod Panadića bit će rezerviran, a optimizam prisutan.

– Imali smo dobar ždrijeb na ovom EP-u, sve se dobro posložilo, moramo priznati da je tako, ali bez obzira na to, sve osim onog poraza od Švedske bilo je izvrsno. Nije lako nikoga dobiti na ovakvim turnirima, pokazuje to i Švicarska, koja je izbacila Švedsku, ali mi smo dobili sve što smo morali dobiti i generalno stvarno dobro izgledamo. Izbornik Sigurdsson jako dobro to vodi, svima daje šansu, koristi sve igrače, a to je pozitivno. I vjerujem da imamo šansu protiv Njemačke – zaključio je Ceki.

Ajmo, Hrvatska!

Nastavite čitati

Sport

FOTO HSTK Velika Gorica – seniori produžili pobjedonosnu seriju

Objavljeno

na

Objavio/la

Stolnotenisači Velike Gorice su u 7.kolu (prvo kolo u nastavku prvenstva) prošle subote (24.01.2026.) pobijedili u gostima momčad STK AL’21 Zagreb rezultatom 4:3 i tako produžili seriju na 10 pobjeda. Susret je bio izjednačen, ali dvije pobjede Domagoja Elgera, jedna Marka Habijanca i pobjeda u paru bile su dovoljne za desetu pobjedu u seriji.

Velika Gorica, 29.01.2026. Prva HL Zapad (m) -07.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 29.01.2026. Prva HL Zapad (m) -07.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorički stolnotenisači u idućem 08. kolu (subota, 31.01.2026.) imaju doma dupli program: 11.sati HSTK Velika Gorica – STK Sveta Nedjelja; 14 sati HSTK Velika Gorica – STŠK Dugo Selo.

Velika Gorica, 29.01.2026. Prva HL Zapad (m) -07.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Seniorke Velike Gorice (9 1 8 8:35 10) imaju, kao i muški, u istim terminima dva susreta: 11 sati HSTK Velika Gorica – STK Opatija-08; 14 sati HSTK Velika Gorica – STK Crikvenica.

Galerija fotografija

1.HL muški zapad – 07.kolo

STK AL’21 Zagreb – HSTK Velika Gorica 3:4.

Rezultati 07.kola: Luka Tepeš – Ante Jakić 3:1, Aldin Džaferović – Domagoj Elger 2:3, Viktorgrantverger – Marko Habijanec 3:1, Tepeš / Grantverger – Elger / Habijanec 1:3, Tepeš – Elger 2:3, Grantverger – Jakić 3:0, Džaferović – Habijanec 0:3.

Poredak: 1. HSTK Velika Gorica (10 10 0 40:12 20), 2. STK Libertas Marinkolor 2 (10 8 2 37:13 18), 3. STK Zabok (10 8 2 34:17 18), …

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno