Povežite se s nama

Sport

Rajko za oproštaj: ‘Mnogi prije mene imali su više kredita na klupi Gorice’

Donedavni trener Gorice Rajko Vidović u razgovoru za Sportske novosti osvrnuo se na svoju goričku eru, ali i na razloge, uzorke i način odlaska s klupe našeg prvoligaša

Objavljeno

na

Dok se čeka “bijeli dim”, objava imena novog trenera HNK Gorice, dok se u nogometnim krugovima vrte razna imena, nije loše čuti što ima za reći Rajko Vidović, čovjek koji je do utorka sjedio na klupi našega prvoligaša. Rajko se oglasio u razgovoru za Sportske novosti, čije dijelove prenosimo…

– Nakon poraza 1-4 od Hajduka na Poljudu nazvao sam predsjednika Črnka i ponudio svoj mandat na raspolaganje. Kod mene je to tako, uvijek sam realan. Predsjednik mi je rekao: “Rajko, o tvom odlasku nisam ni razmišljao”. Doživio sam to kao veliku podršku. Primjerice, kad bih izgubio tri utakmice zaredom, sam bih otišao, a dogodilo se da je za odlazak bio dovoljan jedan poraz, presudila mi je slabija partija protiv Lokomotive – rekao je Vidović.

Govoreći o razlozima i uzrocima ovakvog raspleta, kazao je sljedeće:

– Svi smo bili svjesni da smo ostali bez devet važnih igrača iz prošle sezone, sedmorice prvotimaca i dvojice iz rotacije. Igrači koje smo doveli dolazili su prilično kasno, pa Kolar, Mikanović i Pajaziti nisu prošli pripreme, odnosno veći dio priprema. Trebalo im je vremena za prilagodbu, jednako kao i velikom broju mladih igrača koje smo doveli, a nemaju iskustvo igranja prve lige. Od mene se tražilo i da izbacujem mlade igrače i da imam rezultat, a to je proces koji ne ide preko noći. Iako, moj je dojam da bismo se sigurno dizali kako bi sezona odmicala.

Do razlaza s Goricom došlo je desetak dana nakon razgovora s predsjednikom, a povod je bio jasan od prvog trenutka.

– Predsjednik me nazvao u ponedjeljak i odmah sam vidio da razgovor ide u smjeru mog odlaska. Sve je bilo korektno, stisnuli smo si ruku i dogovorili rastanak. Glavna zamjerka bila je da je nedostajalo energije, a sve individualne pogreške mojih igrača preuzeo sam na sebe. Šest od 15 golova primili smo nakon vlastitih kardinalnih pogrešaka, a ja sam platio ceh odrastanja mladih igrača. Ne bježim od toga da sam možda imao lošu pripremu utakmice s Lokomotivom, ali na kraju mi je žao što odlazim jer su neki prije mene na klupi Gorice imali puno više kredita.

Analizirajući svoj učinak na klupi, Vidović kaže:

– Kad uspoređujemo 11 bodova iz prvoga kruga prošle sezone i osam iz ove, mislim da je to korektan učinak. Nisam ugrozio klub, smatram da sam ostavio momčad u vrlo stabilnom stanju, a sa samo jednom pobjedom više bili bismo na bod od europske pozicije. Moja matematika bila je osvajati deset ili 11 bodova po četvrtini prvenstva, doći do 40 na kraju i tu ne bi bilo straha. Ako bih mogao nešto promijeniti, možda bih se borio da ne ode toliko igrača tijekom ljeta, iako sam svjestan da klub mora živjeti od transfera.

Govorio je donedavni trener Gorice i o taktičkom pristupu, o premalo urađenog u napadačkom smislu…

– S prva dva kola nisam bio zadovoljan, a onda sam promijenio formaciju, zaigrao s trojicom u zadnjoj liniji. Međutim, nedostajo nam je pravi golgeter. Trebali smo biti čvršći i agresivniji, ali opet ću se vratiti na ključan problem prevelikih promjena u kadru i kasni dolazak pojačanja. Ne bježim od odgovornosti, ne tražim alibi, samo sam realan.

Odnos s igračima, kaže, bio je besprijekoran.

– Imali smo fantastičan odnos od prvog do zadnjeg dana, a isto mogu reći i za suradnju sa svima u klubu. Mnogi su mi i poslali poruku podrške, zahvalili na vremenu provedenom zajedno i na to sam izuzetno ponosan.

Svjestan je i da njegovu nasljedniku neće biti lako.

– Tko god dođe na klupu, mora biti svjestan da u ovoj izuzetno izjednačenoj sezoni neće biti lake utakmice. Međutim, vjerujem da ova momčad ima kvalitetu za sigurnost sredine tablice i ja svom nasljedniku želim svu sreću.

Prvo njegovo prvoligaško iskustvo tako je završilo nakon 19 utakmica, šest pobjeda i deset poraza, a sad je na redu čekanje nove prilike.

– Otkad sam postao trener, težio sam ovakvom iskoraku i mogu reći da sam uživao u prilici koju sam dobio u Gorici. Smatram da sam je vrlo dobro iskoristio i da će mi ovo iskustvo pomoći u budućnosti. Nastavit ću se usavršavati i čekat ću novu priliku, za koju vjerujem da će doći.

Dojam na terenu nije bio najbolji mogući, ali sve što je Rajko Vidović ostavio iza sebe apsolutno je pozitivne. Riječ je o dobrom čovjeku, poštenom i profesionalnom treneru, ali u nogometu jednostavno ne ovisiš uvijek samo o sebi. Pamtit ćemo Rajka samo po dobrome, ali i pratiti što će se događati s njegovom karijerom u budućnosti. U svakom slučaju, neka mu je sa srećom…

Sport

Buna ide dalje s istim snagama: ‘Sanjamo jedan teren i male tribine…’

U restoranu obitelji Matković u Ključić Brdu održana je 48. izborno-izvještajna skupština NK Bune, na kojoj je aktualno vodstvo dobilo mandat, a bilo je i pogleda unatrag i prema naprijed, bilo je i darova…

Objavljeno

na

Objavio/la

Posljednjeg petka u veljači, u predvečerje nastavka prvenstva u Premier ligi Zagrebačke županije, najvišeg ranga natjecanja u kojem je klub ikad bio, NK Buna održala je svoju izborno-izvještajnu skupštinu. Birali su se vodeći ljudi kluba za sljedeći mandat, ponešto je rečeno i o razdoblju iza nas, kao i o planovima za budućnost, a posebno emotivno bilo je pri podjeli darova zaslužnima.

Pa, idemo redom…

Birali su se, dakle, novi čelni ljudi, a ispalo je da su izabrani – stari čelni ljudi. Dobro, ne toliko stari, koliko dosadašnji, jer predsjednik kluba i u sljedećem će razdoblju biti Josip Jerleković. Ništa manje važno, njegov će zamjenik i dalje biti Daniel Gorenc, ljubitelj lokalnog nogometa u svim oblicima, ali i uspješan poduzetnik.

Spremnim ispuniti očekivanja Gorenc se pokazao i pri predaji darova onima koji su zaslužili isticanje. Prvi među jednakima definitivno je Zlatko Petrac, institucija breškog nogometa, “vječni” tajnik kluba koji to od ljeta 2025. više nije. Na uokvirenom dresu s njegovim imenom, jasno, bio je broj jedan, dok su na preostala dva ispisane stotke. Nagradu povodom stotinu odigranih utakmica za NK Bunu dobio je Robert Zlodi zvani Šiki, dok je još veće dostignuće stotinu postignutih golova za Bunu, u čemu je uspio Robert Huđber zvani Beli.

Naravno, moramo se tu dotaknuti i izvještajnog dijela Skupštine, u kojem je istaknuto veliko zadovoljstvo učinjenim.

– Možemo biti zadovoljni stabilnošću seniorske momčadi u prvoj sezoni višeg ranga natjecanja, uz jasan prostor za napredak i daljnji razvoj – konstatirano je s govornice.

Zadovoljni su u Buni i radom s omladinskim pogonom, koji je ocijenjen s “odličnim”, a budući da su i rezultati u svim kategorijama dobri, vrlo dobri ili odlični, logično je da razloga za zadovoljstvo ima koliko hoćeš. Svi ciljevi uprave, ističu iz kluba, u ovom su segmentu ostvareni.

Što se planova tiče, ima ih itekako. Ozbiljni su i logični, vidjet ćemo u narednom razdoblju i koliko su realni, odnosno ostvarivi.

– Planovi za ovu godinu su pokušati ostvariti cilj da dobijemo trenažni poligon sa umjetnom podlogom i malu tribinu za navijače. Što se samog terena tiče, plan je odraditi sve trenažne aktivnosti po planu i programu trenera u svim selekcijama – istaknuo je predsjednik Jerleković.

O druženju nakon skupštine ne treba na dugo i široko, zna se kako to ide na bregima, a već od ovog vikenda kreće i ozbiljna akcija. Seniori proljetni dio prvenstva otvaraju u nedjelju od 15.30 sati, na svom igralištu, a s druge strane bit će Sutla-Laduč, koja je samo bod iza vodećeg Poleta. Buna u proljeće ulazi kao sedma momčad na tablici, s pet bodova manje od svog prvog protivnika…

Nastavite čitati

Sport

Buna se minimalnom pobjedom plasirala u četvrtfinale Kupa Velike Gorice

U vodstvo je došla tek u 70 minuti.

Objavljeno

na

Objavio/la

Buna je boljom i ofenzivnijom igrom u drugom poluvremenu imala nekoliko izglednih prigoda za pogodak, ali u vodstvo je došla tek u 70 minuti. Emanuel Đuretić je u kontranapadu bio prebrz za obranu Klasa i s desetak metara plasirao loptu u donji kut za zasluženo vodstvo Bune.

Iskusni Antonio Mrkonjić je u završnici propustio povisiti vodstvo svoje momčadi, ali nije realizirao kazneni udarac, loptu je s 11 metara poslao pored vrata.

Mičevec, 01.03.2026. Kup Grada Velika Gorice 1/8 finala: Buna – Klas 1:0. Foto: David Jolić/cityportal

Kup Grada Velike Gorice 2026., 1/8 finala

NK Buna (Mala Buna) – NK Klas (Mičevec) 1:0 (0:0)

Mičevec. Stadion: ŠRC Mičevec. Gledatelja: 80. Nedjelja, 01.03.2026., 15 sati. Sudac: Stjepan Sučić. Pomoćni suci: Ivan Mirenić i Katarina Ćulumović (svi iz Velike Gorice). Delegat: Velibor Miličević (Velika Gorica). Strijelac: 1:0 – Đuretić (70).

BUNA: Vidović (od 46. Petrac), Yetna, Žlebečić, J.Čumpek (cap.), Ngangue (od 64. M.Čumpek), Gorenc (od 64. Šandor), Škojc, Đuretić, Forjan (od 54. Zlodi), Kalisar (od 46. Vukašinec), Đurašić (od 54. Mrkonjić). Trener: Mario Đuretić.

KLAS: Mujkić (od 46. Petrović), Kovačić, Petir (cap.), Mikić, Mesić, Orlović (od 46. Gajski), Matić (od 63. Gredelj), Marković (od 63. Janić), M.Tadić, Maričević, Celčić (od 34. Kruezi ). Trener: Josip Tadić.

Foto galerija

Mičevec, 01.03.2026. Kup Grada Velika Gorice 1/8 finala: Buna – Klas 1:0. Foto: David Jolić/cityportal

Mičevec, 01.03.2026. Kup Grada Velika Gorice 1/8 finala: Buna – Klas 1:0. Foto: David Jolić/cityportal

Mičevec, 01.03.2026. Kup Grada Velika Gorice 1/8 finala: Buna – Klas 1:0. Foto: David Jolić/cityportal

Mičevec, 01.03.2026. Kup Grada Velika Gorice 1/8 finala: Buna – Klas 1:0. Foto: David Jolić/cityportal

Nastavite čitati

Sport

FOTO Turopoljac se plasirao u četvrtfinale boljim izvođenjem penala

Teška ozljeda (puknuće potkoljenice) domaćeg igrača br. 22 Erica Bazira u duelu s vratarom Buđakom, dovela je do prekida utakmice od 18 do 42. minute.

Objavljeno

na

Objavio/la

Momčadi Gradića i Turopoljca ušle su u susret rezervirano, osigurali su prilaz vratima i pokušavali napadati preko krilnih pozicija. Teška ozljeda (puknuće potkoljenice) domaćeg igrača br. 22 Erica Bazira u duelu s vratarom Buđakom, dovela je do prekida utakmice od 18 do 42. minute.

Ozlijeđeni igrač odvezen je vozilom Hitne pomoći u bolnicu.

Susret je završen bez pogodaka, odluka o prolazu u četvrtfinale riješena je izvođenjem udaraca sa 11 metara. Turopoljac je od sedam pokušaja bio uspješan šest puta (jedan udarac obranio je vratar Vasilik), a Gradići su imali dva promašaja (obrana Buđaka i vratnica).

Gradići, 01.03.2026. Kup Grada Velika Gorica-1/8 finala: NK Gradići-NK Turopoljac 0:0, 5:6(11m). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kup Grada Velika Gorica 2026., 1/8 finala

NK Gradići – NK Turopoljac 0:0, 5:6 -11m

Gradići. Stadion ŠRC Gradići. Gledatelja 100. Nedjelja, 01.03.2026, 15 sati. Sudac: Alen Hrgović (Zagreb). Pomoćni suci: Marko Kovač (Velika Gorica) i Danijel Zgurić (Kravarsko). Delegat: Bojan Stanilović (Lukavec).

GRADIĆI: Vasilik, Premec, Vojnić (od 72. Janječić), Lovrić, Krstanović, Matanić, Župetić, Koleš, Meštrović (od 80. Kovačić), Belčić (cap.) (od 72. Cindrić), Bazira (od 42. Plećaš). Trener: Marko Rajić.

TUROPOLJAC: Buđak, Domić, Martinić, Perić (od 54. Blažev), Gogić, Bogović, Horvat (cap.), F.Saraf, Jandriš (od 54. Preradović), Čurek, Krasnić (od 54. Blažičko). Trener: Romano Župetić.

Foto galerija

Gradići, 01.03.2026. Kup Grada Velika Gorica-1/8 finala: NK Gradići-NK Turopoljac 0:0, 5:6(11m). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gradići, 01.03.2026. Kup Grada Velika Gorica-1/8 finala: NK Gradići-NK Turopoljac 0:0, 5:6(11m). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gradići, 01.03.2026. Kup Grada Velika Gorica-1/8 finala: NK Gradići-NK Turopoljac 0:0, 5:6(11m). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gradići, 01.03.2026. Kup Grada Velika Gorica-1/8 finala: NK Gradići-NK Turopoljac 0:0, 5:6(11m). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gradići, 01.03.2026. Kup Grada Velika Gorica-1/8 finala: NK Gradići-NK Turopoljac 0:0, 5:6(11m). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gradići, 01.03.2026. Kup Grada Velika Gorica-1/8 finala: NK Gradići-NK Turopoljac 0:0, 5:6(11m). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nastavite čitati

Sport

Bod u generalki za Dinamo: Kurilovec preko Mača do Maksimira

Nogometaši Kurilovca odigrali su 1-1 na gostovanju kod Gaj Mača i osvojenim bodom otvorili prvenstveno proljeće. Međutim, najvažnije je ipak bilo da se nitko ne ozljedi, budući da slijedi ono što slijedi…

Objavljeno

na

Objavio/la

Ok, odrađeno je i to. Nogometaši Kurilovca otvorili su nogometno proljeće prvenstvenim dvobojem na gostovanju kod Gaj Mača, u utakmici u kojoj je bilo važno pokazati tko si i što si, ali i – ne ozlijediti se. Jer, koliko god su dečki sportaši, koliko god je svaka utakmica važna, ovo je situacija u kojoj dolazi utakmica koja je ipak malo važnija od ostalih. Zapravo, malo je reći da je malo važnija…

U nedjeljno prijepodne u Zagorju tako je Kurilovec odradio generalnu probu za Dinamo, odigravši pritom 1-1 s uvijek neugodnim domaćinom, iako ni pobjeda nije bila daleko. Točnije, bila je na nekoliko minuta udaljenosti, budući da je domaći sastav izjednačio iz penala u 87. minuti. I tako poništio vodstvo koje je Kurilovčanima donio Luka Sedlaček golom u 29. minuti.

Bio je to deseti gol u sezoni prvog strijelca lige, igrača koji će i ove srijede biti jedna od glavnih uzdanica Kurilovca u utakmici za povijest. Bila je to, kažu, utakmica s velikim brojem prilika na obje strane, u kojima su bodovi mogli otići i na jednu i na drugu stranu, pa je valjda i najpoštenije da je završilo podjelom bodova. Kad smo već kod poštenja, šteta što se ova utakmica nije odigrala dan ili dva ranije, ali domaćin je tražio svoju šansu i na taj način…

Najvažnije od svega, važnije i od toga boda, nitko se nije ozlijedio! Ionako su Kurilovčani imali dovoljno muka s ozljedama ove sezone, imaju ih i sad, jer Selman i Chikwado nisu još spremni, nema ni Mije Šarića… Ovi koji su tu zagrijali su motore, odigrali jednu pravu natjecateljsku utakmicu i vjerovat ćemo da spremni dočekuju izazov svih izazova na Maksimiru.

Šušur je sve veći, srijeda je sve bliže, iščekivanje je ušlo u posljednju fazu… Nakon Mača, baš je lijepo čekati Maksimir.

Standings provided by Sofascore

Nastavite čitati

Sport

Zakon braće: Treneri Matej i Dominik bratski podijelili bodove

Rukometaši Gorice odigrali su 27-27 s Dugim Selom u utakmici koja je bila malo drukčija od drugih: na klupi Gorice sjedio je Matej Mišković, a trener gostiju bio je njegov brat Dominik…

Objavljeno

na

Objavio/la

Legenda kaže da je Acu Petrovića, u to vrijeme igrača Cibone, na vratima sobe njegova brata Dražena, u to doba igrača Šibenke, stajala poruka: “Igračima Cibone ulaz zabranjen!” Tako se, eto, ponašao veliki hrvatski košarkaš uoči okršaja s rođenim bratom, a te smo se povijesne crtice sjetili i ove subote poslijepodne…

Trener rukometaša Gorice Matej Mišković, naime, sa svojim je igračima u našoj Gradskoj dvorani dočekao županijske rivale iz Dugoga Sela, na čijoj klupi je sjedio – Dominik Mišković! Matejev rođeni brat, čovjek koji je dva tjedna ranije, prateći pobjedu Gorice protiv Nexea, davao savjete igračima Gorice s tribina, želeći pomoći bratu, sad je bio protivnik. Simpatična situacija, izazovna za obojicu, a na kraju cijele priče utakmica je završila – podjelom bodova! Bratskom podjelom bodova.

Matej je mogao biti zadovoljniji nakon prvih 20-ak minuta, jer Gorica je imala pet golova viška, dominirala i izgledala kao momčad koja zna što hoće. Međutim, stiglo je tad i pet žutih minuta, u tih pet minuta Dugo Selo je napravilo seriju 5-0 i vratilo se u potpuni egal, s kojim se otišlo i na predah.

U nastavku su gosti pokazivali više, preuzeli vodstvo, otišli na tri razlike, da bi se Gorica vratila već na 16-16. Tu je negdje krenuo ritam u kojem je Dugo Selo imalo minimalnu prednost, a to je trajalo sve do same završnice, kad je Gorica došla do prednosti 26-24. S dva vezana gola Ante Kaleba opet smo na početku, a Gorica slavi 25 sekundi prije kraja, jer Andro Lopac pogodio je za 27-26. Nažalost, bilo je to dovoljno vremena da Dugo Selo izjednači, i to preko Tomislava Severca 12 sekundi prije kraja.

Završilo je tako podjelom bodova u sjajnoj rukometnoj predstavi, u kojoj Gorica nije uspjela do kraja iskoristiti jako dobru večer golmana Marina Sorića (15 obrana). Po sedam golova zabili su Marko Karaula i Andro Lopac, koji je gađao 7/7, a s druge strane bolji od ostalih bili su Marin Tomšić sa sedam i Ante Kaleb sa šest golova.

U sljedećem kolu Gorica je opet domaćin, u naš grad stiže Trogir.

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno