ktc
Povežite se s nama

Sport

Prvi momčadski trening Gorice nakon korone u izravnom TV prijenosu!

I dalje se neće koristiti svlačionice, i dalje će se svakome izmjeriti temperatura uoči svakog treninga, ali stvari su u životima nogometaša Gorice sve bliže normalni. U ponedjeljak u 18 sati kreću s momčadskim treninzima, i to pred kamerama HNTV-a

Objavljeno

na

Dva tjedna treninga, prvih 12 radnih dana, iza je nogometaša Gorice. Lijepih dva tjedna, jer konačno su se vratili nogometu, sastavnom dijelu svojih života, nakon duge i dosadne pauze uzrokovane korona ludilom. Pa makar i u prilagođenom obliku, užitak je vratiti se treninzima, lopti, travnjaku… Treniralo se u manjim skupinama, uvodna faza donosila je i značajna ograničenja, no sad je došlo vrijeme i za puni pogon.

“Dečki, odsad na treninge dolazimo s kostobranima!”, stajalo je u poruci koju je trener Valdas Dambrauskas poslao svojim igračima.

A to znači samo jedno – kreću pravi, normalni treninzi! Ponovno će se cijela momčad okupiti na istome mjestu u isto vrijeme, nema više skupina, trojki i četvorki, kreće se “tutta forza”. Ne planiraju se, naravno, žestoki startovi, kostobrani su ovdje više poslužili kao sintagma koja opisuje trenutak u kojem se vraća nogomet u punom smislu, s duelima, bez one famozne socijalne distance, koja je u normalnom svijetu nogometa apsolutno nepoželjna.

Trener Valdas Dambrauskas konačno će moći raditi na taktici, budući da se dosad treniralo u manjim skupinama

Prvi trening u punom sastavu trener Dambrauskas sazvao je za ponedjeljak u 18 sati, a da bi cijela stvar malo dobila i na glamuru, pobirnut će se – televizijske kamere. Hrvatska nogometna televizija, naime, u sklopu svog novog projekta dolazi s opremom na trening, koji će prenositi uživo u svom programu. Potrajat će taj “live” nekih 40-ak minuta, izmjenjivat će se gosti u improviziranom studiju, govorit će i predsjednik, i sportski direktor, i trener, i igrači…

Šira publika tako će moći iz prve ruke vidjeti način na koji radi litavski trener na klupi Gorice. Spletom okolnosti, Valdas Dambrauskas i nakon tri mjeseca je praktički nepoznat domaćoj nogometnoj javnosti, predstavio se samo kroz one tri utakmice koje je vodio uoči stanke, u pobjedi nad Istrom (3-0), remiju s Varaždinom (2-2) i porazu od Lokomotive. A imat će se tu što vidjeti! Valdas je iznimno zanimljiv tip trenera, s načinom rada koji igračima gotovo u pravilu odgovara. Uključuje to puno rada s loptom, cijeli niz energičnih i zanimljivih vježbi, puno malih nogometnih natjecanja kroz koja se razvija i brzina, i tehnika, i snaga… Zanimljivo i za gledati, kamoli za sudjelovati, bit će zanimljivo i za kamere.

Ivan Banić došao je iz drugoligaša Rudeša, bit će konkurencija kapetanu Kahlini, ali i Čoviću te Išeku

Uklopio se već lijepo i Ivan Banić, jedini igrač kojeg je bilo koji hrvatski prvoligaš doveo tijekom stanke zbog epidemije. Dojučerašnji golman Rudeša, po novome konkurencija Kahlini, Čoviću i Išeku, puno pokazuje na treninzima, daje za pravo onima koji su tvrdili kako se ovdje radi o vrlo ozbiljnom golmanu. Priključila su se i trojica koja su nakon povratka u Hrvatska morala u samoizolaciju, prvo Mudrinski, zatim Hamad, a kao posljednji i Steenvoorden, svi će oni biti na ovom “televizijskom” treningu. Manjih problema ima s ozljedama, nekako je to i normalno nakon svega, ali treniraju svi, ovako ili onako. Uključujući i četvoricu koja su se vratila s posudbi u Sesvetama, Hrvatskom dragovoljcu i Kurilovcu – Martin Šroler, Nasiru Moro, Antonio Bakula i Juraj Spudić.

Dario Špikić se pod kontrolom novog kondicijskog trenera Krešimira Šoša priprema za povratak nakon teške ozljede

Prvenstvo bi opet trebalo krenuti prvog vikenda u lipnju, završetak je planiran za 25. srpanj, a Gorica će krenuti s tri uzastopna gostovanja, kod Belupa, Intera i Osijeka. Koliko drukčija, bolja ili lošija Gorica, tek ćemo vidjeti, jer pravi treninzi, oni taktički, tek počinju. U nešto manje od mjesec dana stići će Dambrauskas puno toga posložiti, a pomoći će i planirane prijateljske utakmice. Protivnici zasad nisu potvrđeni, ali plan postoji, a igralo bi se, logično, protiv prvoligaša.

Sport

FOTO Oproštaj Ante Mašića i uvjerljiva pobjeda košarkaša Gorice za kraj prvenstva

Objavljeno

na

Objavio/la

Košarkaši Gorice su u posljednjem 26. kolu Prve lige pobijedili momčad MKK Novi Zagreb rezultatom 98:84, nakon što su u 3. četvrtini (35:20) prelomili rezultat u svoju korist, a u posljednjoj dionici svi igrači domaće momčadi iz zapisnika dobili su prigodu da odigraju nekoliko minuta.

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Pred početak utakmice upriličen je oproštaj od aktivnog igranja višegodišnjeg kapetana Gorice Ante Mašića. Prigodne darove uručio mu je Duško Radović, predsjednik KK Gorica.

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Borna Dramalija je s 29 poena opet bio najefikasniji u redovima domaće momčadi, ali je Kristijan Validžić bio igrač utakmice s 24 poena (4/4 za tri, 5/7 za dva, 2/2 slobodna bacanja), 9 skokova i 4 asistencije. Dvoznamenkasti su bili Roko Ivanković s 15 poena i Frano Miloloža s 10 poena.

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kod Novog Zagreba tri igrača su bili dvoznamenkasti: Lukas Šuvak 16 poena, Marko Marić 14 i Luka Bilokapić 11 poena (5 skokova i 4 asistencije).

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica (26 15 11 2167:2113 41) se s 41 bodom plasirala na 5. mjesto u konačnom redoslijedu.

Galerija fotografija

Prva muška liga 2025./2026., 26. kolo

KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84 (25:23, 27:27, 35:20, 11:14)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 150. Subota, 18.04.2026., 16 sati. Suci: Jelena Tomić, Matej Findri, Ma Maesano Krapinec. Delegat: Tomislav Ercegović.

GORICA: Ivanković 15, Dramalija 29, Turić 7, Ante Mašić (cap.), Validžić 24, Šutalo 2, Gruja 7, Bljaić, Miloloža 10, Ninić 2, Gluhak 2. Trener: Damir Miljković.

NOVI ZAGREB: Zlopaša 4, Bilokapić 11, Zdrilić 9, Sunara 2, Marić 14, Madunić 9, Vučić 7, Šuvak 16, Strunjak, Kršić 3, Hernaus 9. Trener: Hrvoje Božić. Pomoćni trener: David Matulina.

Nastavite čitati

Sport

Bez energije, bez bodova: Lokomotiva uzela ponuđeno u Gorici

Nogometaši Gorice poraženi su 2-0 od Lokomotive na svom stadionu, uz golove Suška i Vasilja, po jedan u svakom poluvremenu. Neprepoznatljiva Gorica nije uspjela ni stvoriti pravu šansu…

Objavljeno

na

Objavio/la

Petak od 15.30 sati, radni dan i dalje u tijeku, samim time i svega nekoliko stotina ljudi na tribinama, sparno vrijeme… Idealni su to bili uvjeti za jednu, pokazalo se, vrlo slabu utakmicu Gorice. Najblaže rečeno vrlo slabu, jer Goričani su protiv Lokomotive odigrali možda i jednu od najlošijih partija ove sezone.

Doduše, nisu ni gosti s Kajzerice odigrali partiju za pamćenje, ali u zadnje vrijeme ih baš ide protiv Gorice. Onu prethodnu dobili su 3-0 ni krivi ni dužni, a ovoga puta su im za pobjedu 2-0 bile dovoljno tri prilike. Gorica, s druge strane, nije imala niti jednu pravu, izrazitu šansu u ovih 90 minuta, što će reći da su Lokosi samo – uzeli ponuđeno.

Na prvu opasnost čekali smo do 27. minute, kad je Wisdom Sule pokušao nakon kornera, ali nije bio precizan. Puno precizniji bio je u 36. minuti Mirko Sušak, koji je Belcarovo dodavanje iz blizine glavom preusmjerio u mrežu. I to je u prvom poluvremenu bilo to.

Tražio je trener Mario Carević rješenje i na klupi, od prve sekunde nastavka ušao je Ante Erceg, nešto kasnije i Fiolić i Kučiš, potom i Vrzić i Gashi, ali rješenja nije bilo. Sve što je Gorica kreirala u drugih 45 minuta svelo se na udarce Ercega i Pršira s distance u razmaku od dvije minute, a Lokomotiva je posao dovršila polovicom nastavka.

Prvo je u 58. minuti Bošković sam izašao na Matijaša, no golman Gorice izašao je kao pobjednik iz tog okršaja. Ništa Davor Matijaš nije mogao deset minuta poslije, kad je Stojaković pronašao Ivana-Antona Vasilja praktički na gol liniji. Ni u jednom trenutku ta prednost Lokomotive nije došla u pitanje i Goričani su na kraju mogli jedino čestitati protivniku.

– Još od zagrijavanja sam imao osjećaj da će utakmica biti ovakva. Energetski smo bili užasni, mentalno ispražnjeni… Možda nam je na naplatu stigao težak niz utakmica, taj zgusnuti raspored, ali ne želim to uzimati kao alibi. Jednostavno moramo biti puno življi… – rekao je trener Carević i dodao:

– Način na koji primamo golove me ljuti, ovoga puta s tri metra glavom i s jednom metra nogom. Baš smo bili izvan fokusa, bez energije i sad moramo gledati kako ćemo se osvježiti, pripremiti za sljedeću utakmicu, koja opet dolazi za pet dana.

U utorak će Gorica gostovati kod Vukovara na osječkom Gradskom vrtu, pobjeda u toj utakmici donijela bi dodatni mir i sigurnost, ali i vratila pozitivno ozračje. Bila je ovo četvrta utakmica nizu bez pobjede, koje nema još od onih fenomenalnih 4-0 protiv Rijeke…

Nastavite čitati

Sport

FOTO Meštrica nastavila seriju od 6 uzastopnih pobjeda

Objavljeno

na

Objavio/la

Meštrica je u 22. kolu Jedinstvene 1.ŽNL pobijedila momčad Graničara iz Tučenika rezultatom 2:1 golovima Marka Tolja i Marca Bana, strijelac za goste Borna Pršlja.

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Momčad domaćih je od početka susreta otvorenom igrom pritiskala obranu gostiju i u 8. minuti došla u vodstvo. Tolj se izborio za poziciju na lijevoj strani kaznenog prostora i dijagonalom pogodio suprotni kut, parada Kosovca samo je uljepšala pogodak. Uslijedila je obostrano otvorena igra s nekoliko povoljnih prigoda, ali zbog nepreciznosti mreže su mirovale.

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Drugo poluvrijeme Meštrica je otvorila bez igrača-trenera Maria Metera (čini se zbog ozljede), a njegovu poziciju stopera preuzeo je iskusni Bartolović. Graničar se posve otvorio, ali nije uspio izjednačiti rezultat. Domaći su iskoristili neopreznost gostiju u 78. minuti i Ban je povisio vodstvo na 2:0.

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Graničar je tek u sudačkoj nadoknadi pogodio mrežu domaćih za konačni rezultat 2:1 jedne vrlo dobre i dinamične utakmice. Meštrica je tako nastavila proljetnu seriju od šest uzastopnih pobjeda.

Galerija fotografija

Jedinstvena 1.ŽNL NSZŽ-e 2025./2026., 22. kolo

NK Meštrica – NK Graničar Tučenik 2:1 (1:0)

Gornja Lomnica. Stadion: ŠRC Gornja Lomnica. Gledatelja: 40. Petak, 17.04.2026., 18 sati. Sudac: Tihomir Sopić. Pomoćni suci: Dejan Kupres i Albert Trstenjak (svi iz Samobora). Delegat: Krunoslav Kos (Mraclin). Strijelci: 1:0 – Tolj (8), 2:0 – Ban (78), 2:1 – Pršlja (90+1).

MEŠTRICA: Budimir, Tolj (od 62. Jeftić), Ban (od 82. Krajina), Puntarić, Šebek (od 82. Božić), Štuban, Karamatić, Rukavina, Kovačević (od 82. Radovanac), Meter (cap.)(od 46. Bartolović), Zorić (od 70. Kalisar). Trener: Mario Meter.

GRANIČAR: Kosovec (cap.), Hmelina, Čerkez, Huff, Gašparac (od 46. Babok), Ivančin, Karačić, Kokot (od 73. Sabljić), Sučić (od 46. Komes), Zlomislić (od 62. Pršlja), Miklečić (od 38. Očić). Trener: Bojan Čerkez.

Nastavite čitati

Sport

Karate klub Velika Gorica osvojio tri medalje na Kupu Hrvatske

Najbliže zlatu bio je Vito Miletović, koji je finale izgubio nakon preglasavanja.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Karate klub Velika Gorica

Mladi članovi Karate kluba Velika Gorica osvojili su tri medalje na Kupu Hrvatske za mlađe uzraste, održanom u nedjelju, 12. travnja, u Zagrebu. Velikogorički klub nastupio je sa šest natjecatelja, a natjecanje je završio s  jednim srebrom i dvije bronce.

Najuspješniji među njima bio je Vito Miletović, koji je u kategoriji 2014. godišta do 42 kilograma izborio finale. U odlučujućem meču za zlato poražen je nakon preglasavanja, nakon što je borba završila rezultatom 3:3, pa je kući ipak ponio srebrnu medalju.

Brončana odličja osvojili su Gabrijel Zagorac u kategoriji 2013. godišta do 45 kilograma te Nikola Krnjaja u kategoriji do 55 kilograma.

Uz osvajače medalja, za Karate klub Velika Gorica nastupili su i Ena Lukačić, Borna Miletović i Ema Žagrović. Lukačić i Borna Miletović ostali su nadomak postolja, ali su poraženi u borbama za broncu te su natjecanje završili na petom mjestu.

Nastavite čitati

Sport

VIDEO Lokomotiva stiže u grad: U lov na pobjedu bez četvorice

Nogometaši Gorice u petak u 15.30 sati na svom stadionu otvaraju 30. kolo HNL-a sudarom s Lokomotivom. Problema u kadru itekako ima, ali ima i dovoljno spremnih za lov na sva tri boda…

Objavljeno

na

Najvećim dijelom u petak, a u cijelosti u subotu, odigrat će se 30. runda HNL-a, koju će otvoriti – Gorica! Nogometni krešendo odradit će Goričani protiv Lokomotive, protivnika s kojim ima i neke neraščišćene račune iz posljednjeg ogleda, kad su “lokosi” ni krivi ni dužni pobijedili 3-0…

Bit će to treća utakmica u osam dana za Goricu, u idući tjedan smjestit će se još jedno kolo, a sve to objašnjava probleme koje trener Mario Carević ima uoči dolaska Lokomotive.

– Ograničeni smo u pripremi utakmica. Fokusirani smo na osvježenje momčadi jer smo igrali svaka tri ili četiri dana i ključ je da budemo svježi u budućim utakmicama – rekao je Carević.

Suparnici su ovo koji se jako dobro poznaju, nema tu nikakvih tajni, i za očekivati je da će odlučivati nijanse, trenuci inspiracije.

– Čeka nas fizički jako zahtjevna utakmica s obzirom na to da su oni jako dobri u pritisku pri otvaranju igre. Imaju dosta visokih igrača i tu ćemo trebati pripaziti – upozorio je Carević, koji ni ovoga puta neće moći računati na nekoliko iznimno važnih igrača.

– Neće biti Pavičića, on ima kartone, a Erceg, Pozo i Vrzić su ozlijeđeni. Da, imamo malo problema u kadru, ali svi ostali su spremni, željni i svjesni važnosti utakmice – istaknuo je trener Gorice i poručio:

– Vjerujem u svoju momčad, jer smo puno puta ove sezoni ponudili dobre izvedbe – zaključio je Carević.

MOGUĆIH PRVIH 11
Matijaš – Perić, Filipović, Čabraja – Trontelj, Kavelj, Bakić, Bogojević – Pršir, Epailly – Sule

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno