Povežite se s nama

Sport

Promjena plana: Skupština poništena, HNK Lukavec je opet NK Lukavec!

Kad su shvatili da su reakcije prilično glasne, kao i da nema previše logike u prethodnoj odluci, na Lukavellu su odlučili poništiti skupštinu s početka srpnja i stvari vratiti na staro. Trener Romano Župetić i nova momčad idu u šesti rang…

Objavljeno

na

Sadržajno je ljeto u tijeku na lukavečkom Lukavellu, nogometnom centru koji je dogurao i do domaćinstva nacionalnim reprezentacijama, ali i mjestu na kojem se u posljednjih 20-ak dana dogodilo cijeli niz promjena, uključujući i ove posljednje…

Cijeli koloplet događanja i preokreta započeo je, da ponovimo gradivo, odlaskom dugogodišnjeg predsjednika Gorana Guteše, ali i sportskog direktora Tomislava Gligore, dvojca koji je predvodio priču koja je završila u četvrtom rangu hrvatskog nogometa, u 3. NL Centar, s unaprijeđenom infrastrukturom i potpuno novim imidžem kluba.

Njihovim odlaskom, kojeg će jedna strana nazivati nekorektnim, a druga logičnim i već dugo najavljivanim, klub je ostao u rukama ljudi iz dotadašnjeg upravnog odbora, a za novog predsjednika na izvanrednoj je skupštini izabran Dubravko Fučkala, dok je dopredsjednik postao Darko Stanilović, poznatiji kao Stendi.

Okupljen je i novi upravni odbor, koji je odmah došao do zaključka da je ovaj rang previsok i da se ide dvije lige niže, u JŽNL, a netko se u cijelom tom društvu dosjetio i da bi bilo najbolje ugasiti klub i pokrenuti novi pravni subjekt.

– Da, klub se više neće zvati NK Lukavec nego HNK Lukavec. Učinili smo to da bismo se osigurali od potencijalnih kostura iz ormara, nekakvih dugovanja – objasnio je tad novi predsjednik Fučkala.

Nakon što je stvar postala javna, počela su i propitkivanja. Predstavnicima drugih klubova nije bilo jasno kako novoosnovani klub, što je HNK Lukavec bio, može ići u JŽNL, odnosno po novome Premijer ligu Zagrebačke županije, umjesto da krene iz najnižeg ranga, od 2. ŽNL, kao i svi novoosnovani klubovi. Povezivalo se to s Inkerom iz Zaprešića, koji je odmah iskočio kao kandidat za preuzimanje mjesta koje je ostalo upražnjeno u 3. NL Centar, a nejasnoća je u svemu skupa bilo koliko hoćeš.

Uostalom, klub koji je tek osnovan ne može ući u sustav financiranja Zajednice sportskih udruga, što bi značilo da u sljedeće tri sezone HNK Lukavec ne bi dobio ni eura financijske pomoći. I tu je negdje sijevnula nova ideja: ajmo se mi vratiti na staro…

– Izvanredna skupština je poništena, kao i sve odluke koje su na njoj donesene. Odmah smo napravili i novu skupštinu, nakon koje je odluka da se klub ne gasi. Ostajemo NK Lukavec i natjecat ćemo se u jedinstvenom rangu županijskog nogometa, dvije lige niže nego dosad – javio se predsjednik Fučkala s posljednjim novostima.

U tim, novim okolnostima, postaje jasno koliko je ova prethodna ideja bila besmislena. I koliko se netko “zaigrao”. NK Lukavec, dakle, ide dalje uz normalno financiranje iz Zajednice, a rang natjecanja više nije sporan.

– Vodstvo kluba donijelo je odluku o istupanju iz 3. NL Centar, a istovremeno i podnijelo zahtjev za sudjelovanjem u Premijer ligi ZŽ. Tu je sve legitimno, budući da propisi kažu kako klub koji istupa u svom rangu može sudjelovati u bilo kojem od nižih rangova. Da su željeli, Lukavčani su mogli igrati i 4. NL Središte, ali zahtjev je podnesen za još jedan rang niže – objasnio je Željko Mihalj iz županijskog nogometnog saveza.

Već u petak NK Lukavec će tako, u novim okolnostima, krenuti s pripremama za novu sezonu.

– Formirali smo potpuno novu seniorsku momčad, u ovom trenutku imamo 20-ak igrača koje smo skupljali gdje smo uspjeli. Dio ih je mlađih, dio ih se vratio nogometu, dio došao iz drugih sredina… Radit ćemo i dalje na dovođenju igrača, a novim trenerom imenovali smo Romana Župetića – otkrio je Fučkala.

Dakle, NK Lukavec ide dalje. U šestoj ligi, s novim predsjednikom, trenerom i igračima, u drukčijoj stvarnosti.

Kako će izgledati nova stvarnost Inkera iz Zaprešića, hoće li zaista “Div iz predgrađa” u 3. NL Centar, doznat ćemo nakon sastanka u HNS-u u četvrtak.

Sport

FOTO VG Boys u derbi susretu bolji od Velike Mlake

Objavljeno

na

Objavio/la

Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica (NSVG) nastavljena je utakmicama 20. kola u kojem je na pet odigranih utakmica postignuto 23 gola.

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Derbi kola bila je utakmica između VG Boysa i Velike Mlake na igralištu u Kobiliću. Pogreška obrane Mlake u početku utakmice iskoristio je Škrinjarić i u 4. minuti plasirao loptu u mrežu za vodstvo. Igra je u prvom poluvremenu bila ravnopravna, propuštene su po dvije šanse s obje strane.

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Drugo poluvrijeme bolje je izgledala Mlaka, jer je naknado pristigao Piličić i diktirao tempo. Njegovom zaslugom rezultat je izjednačen na 1:1. Ipak, nekoliko minuta kasnije Boys su poveli s 2:1, nakon slobodnog udarca Šimuna i nespretne intervencije vratara. Slijedio je atraktivan pogodak u završnici za konačni rezultat – 3:1!

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vrlo korektnu utakmicu vrlo dobro je vodio sudac Stjepan Sučić.

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmice 21. kola igraju se u petak, 15. svibnja, a utakmice 22. kola u ponedjeljak 18. svibnja 2026. godine.

Galerija fotografija

Liga veteranskih momčadi NSVG-a 2025./2026., 20. kolo

Rezultati 20. kola (08./11.05.2026.): Hruševec – Lukavec 1:1, Buna – Dinamo 3:3, Lekenik – Vatrogasac 2:1, Klas – Polet 5:3, VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1, Kurilovec – Posavec odgođeno, Gradići slobodni. 18. kolo: Dinamo – Posavec 4:0.

Poredak nakon 20. kola: 1. Klas 43 (17 13 4 0 79:23), 2. Kurilovec 41 (18 13 2 3 56:17), 3. VG Boys 38 (19 12 2 5 55:22), 4. Dinamo 34 (18 11 2 5 61:36), 5. Velika Mlaka 1947 31 (18 10 1 7 47:37), 6. Vatrogasac 30 (18 9 3 6 33:25), 7. Lekenik 29 (18 9 2 7 49:41), 8. Lukavec 22 (19 6 4 9 29:35), 9. Buna 21 (19 6 3 10 28:37), 10. Gradići 15 (18 4 3 11 21:59), 11. Polet 14 (19 4 2 13 25:44), 12. Hruševec 9 (17 2 3 11 20:73), 13. Posavec 8 (17 1 5 11 9:61).

Nastavite čitati

Sport

Tri medalje za Karate klub Velika Gorica – Ema Jukić viceprvakinja Hrvatske

Na državnom prvenstvu u borbama gorički karatisti osvojili su tri medalje, a nekoliko njih završilo je među najboljih sedam u svojim kategorijama.

Objavljeno

na

Objavio/la

Karate klub Velika Gorica imao je uspješan nastup na Prvenstvu Hrvatske u borbama za uzraste kadeta (U16), juniora (U18) i mlađih seniora (U21), održanom proteklog vikenda u Zagrebu. Kući su se vratili s tri medalje, predvođeni Emom Jukić koja je osvojila srebro i postala viceprvakinja Hrvatske u juniorskoj kategoriji do 48 kilograma.

Brončane medalje osvojili su Mia Čunčić u juniorskoj kategoriji do 53 kilograma te Luka Lukačić u U21 kategoriji do 75 kilograma.

Vrlo blizu medalje bio je Nikola Huzjak, koji je u kategoriji do 75 kilograma zauzeo peto mjesto, kao i Katja Braica u U21 kategoriji do 61 kilogram. Sedma mjesta osvojili su Matea Kordić (juniorke -59 kg), Luka Lukačić (juniori -76 kg) i Sara Banović (kadetkinje -61 kg).

Na prvenstvu su nastupili i Petar Buhin (kadeti -52 kg) te Antonio Brletić (juniori -61 kg), no natjecanje su završili u ranoj fazi. Klub navodi kako je nastup bio otežan zbog ozljeda, zbog čega su nastupili u 13 od mogućih 18 kategorija.

Nastavite čitati

Sport

Mladi hrvač iz Velike Gorice među najboljima na državnom prvenstvu u Zagrebu

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Hrvački klub Velika Gorica 1991/FB

U Zagrebu, u subotu 9. svibnja, u dvorani ŠSD Peščenica, održano je Prvenstvo Hrvatske u hrvanju grčko-rimskim stilom za mlađe seniore (U23), na kojem je nastupilo 57 natjecatelja iz 18 klubova.

Jedan od klubova koji je nastupio bio je Hrvački klub Velika Gorica 1991, kojeg je predstavljao Gabriel Đukić u pratnji .

Borio se u kategoriji do 72 kg te je izborio peto mjesto.

Nastavite čitati

Sport

Takewondo klub Velika Gorica u konkurenciji od 300 natjecatelja ostvario dvostruki plasman na postolje

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Tkd Velika Gorica/FB

Na međunarodnom taekwondo turniru E2 Čigra Zagreb International Open u Zagrebu, na kojem je nastupilo više od 300 natjecatelja iz preko 20 država, natjecatelji Taekwondo klub Velika Gorica osvojili su dvije medalje.

Zlatom se okitio Patrik Lončar, dok je Matej Turković stigao do bronce, čime su obojica donijela klubu i vrijedne bodove za europsku rang listu.

Klub je na natjecanju nastupio s ukupno osam članova.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Seniorke Gorice izgubile od Splita u Ligi za ostanak

Objavljeno

na

Objavio/la

Seniorke Gorice u 8. kolu Lige za ostanak izgubile su od ekipe Splita rezultatom 0:2. Gostujuća ekipa došla je u vodstvo u 17. minuti nakon ubačaja s lijeve strane, u gužvi je najbolje reagirala Antonia Mišura i pogodila mrežu za 0:1.

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Domaće su češće napadale, izvele su i nekoliko udaraca iz kuta, u završnici nije bilo dovoljno preciznosti odnosno vratarka Iman Dumanjić je vrlo dobro čuvala svoja vrata. Jednom je i greda spriječila izjednačenje.

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sredinom drugog poluvremena u obostrano otvorenoj igri Split je povisio vodstvo u 66. minuti autogolom Lucije Ćurić. To je bio, pokazalo se, konačni rezultat vrlo dobre utakmice.

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Rezultat nije utjecao na konačni poredak, jer Gorica je već prije osigurala ostanak u Ligi, a Split će ostanak pokušati zadržati u kvalifikacijskim utakmicama.

Galerija fotografija

Magenta liga – Play out 2025./2026., 08. kolo

HNK Gorica – ŽNK Split 0:2 (0:1)

Velika Gorica. Gradski stadion (pomoćni teren). Gledatelja: 50. Nedjelja, 10.05.2026. Sutkinja: Sabina Bolić (Varaždin). Pomoćne sutkinje: Petra Čabraja i Paola Čabraja (obje iz Zagreba). Delegat: Željko Šarčević (Zagreb). Strijelci: 0:1 – Mišura (16), 0:2 – Ćurić (63-ag).

GORICA: Nuša Vidrih, Marija Belajsa (od 58. Marta Crnković), Andrea Godinić (cap.), Iva Ožbolt (od 83. Ivana Cvetković), Nika Tokić, Ena Pernar Curić, Karla Resanović (od 83. Lorena Šagovac), Ivana Bojčić, Lea Perić, Lucija Vrdoljak, Lucija Ćurić. Trener: Marko Biljan.

SPLIT: Iman Dumanjić (od 46. Anamarija Prljević), Jasmina Skenderi, Antonia Mišura, Ela Dramlić (od 75. Esma Heganović), Lana Rusković, Ana Milinović, Karla Šabašov, Lana Plaziblat (od 65. Gabrijela Sinovčić), Stela Dijanić, Anđela Savović (od 80. Sima Rani Ghale), Božena Botica. Trener: Ivan Matić.

 

Nastavite čitati

Reporter 459 - 30.04.2026.

Facebook

Izdvojeno