Povežite se s nama

Vijesti

Prilika za dobro djelo je tu, udruga ‘Suncokret ‘ traži volontere

Biti će ponuđene neke od aktivnosti poput vođenje ili sudjelovanje u kreativnim radionicama, odlazaka u kino i muzeje…

Objavljeno

na

Udruga za osobe s invaliditetom ‘Suncokret’ priprema mnoge aktivnosti i edukacije u nadolazećim mjesecima za međusobno povezivanje budućih volontera i članova udruge. Predavanja,  na kojima će se govoriti o problematici osoba sa invaliditetom i teškoćama s kojima se susreću u svakodnevnom životu, držat će stručnjaci za logopediju, psihologiju, rehabilitaciju.

Aktivnosti kreću s upoznavanjem same udruge, a termini u kojima će se one održati su 23. i 30. ožujka te 4. svibnja 2019. godine u trajanju od 11 do 12:30 sati .

Potencijalnim volonterima biti će ponuđene neke od aktivnosti, poput vođenje ili sudjelovanje u kreativnim radionicama, odlazaka u kino, muzeje i kazališta, druženje i pružanje pomoći u svakodnevnom životu, posjete starijima i nemoćnima.

– Treba naglasiti da će se zainteresiranim volonterima rad organizirati prema njihovim interesima i slobodnom vremenu te da se mogu javiti i oni koji žele biti u bazi volontera.- poručuju iz udruge

Prepoznaješ se u navedenim aktivnostima i želiš svoje slobodno vrijeme pokloniti onima kojima je to zaista potrebno? Onda ne preostaje ništa drugo nego da se prijaviš.

Potrebne podatke, ime i prezime, datum rođenja, zanimanje, godinu studija, iskustvo volontiranja, ako postoji (gdje, koliko dugo i s kojom skupinom), vremensku raspoloživost i motivaciju za volontiranje dovoljno je navesti u prijavi koju možete poslati na mail: [email protected]. Prijave traju do 17. ožujka ove godine.

Vijesti

Sveti Nikola prvi put stigao u Bukovčak! Djeca pripremila priredbu i družila se s omiljenim svetcem

U Društvenom domu Bukovčak održan je prvi službeni program povodom blagdana Svetog Nikole, uz dječju predstavu, kreativnu radionicu i podjelu darova.

Objavljeno

na

Objavio/la

U Društvenom domu Bukovčak, u organizaciji Mjesnog odbora i mještana, u subotu 6. prosinca, po prvi je put obilježen blagdan Svetog Nikole. Tim povodom, djeca i roditelji okupili su se na priredbi i druženju sa svetim Nikolom koji je tom prilikom darivao najmlađe.

Za ovaj premijerni blagdanski program djeca su pripremila priredbu za svoje vršnjake, a uz nju je organizirana i kreativna radionica. Program je vodila Ana Kosjak, dok je kreativnu radionicu vodila Jelena Cerovski.

Dolazak Svetog Nikole izazvao je veliko uzbuđenje među najmlađima, koji su ga dočekali u prepunom Društvenom domu. Nakon predstave, djeca su se fotografirala i razgovarala s njim o svojim željama i zahvalila mu na poklonima.

“U ime Mjesnog odbora zahvaljujem svim mještanima koji su se uključili i pomogli u organizaciji, pripremama i realizaciji cijelog događaja, bila je to večer koja će se dugo pamtiti”, rekla je Ivančica Kovaček, predsjednica Mjesnog odbora. Dodaje kako je cijeli događaj bio rezultat zajedničkog truda mještana i djece koji su se uključili u pripremu i organizaciju.

Nastavite čitati

Vijesti

U tri dana 33 prekršaja – pogledajte koliko je napuhao rekorder vikenda

Alkohol, brzina i prometne nesreće…

Objavljeno

na

Objavio/la

Tijekom proteklog vikenda, od 5. do 7. prosinca, policija je na području Velike Gorice provela akciju “Pojačan nadzor vozila i vozača u dane vikenda” i pritom otkrila 33 prekršaja. Najveći incident zabilježen je u nedjelju navečer kada je 60-godišnji vozač zaustavljen s 1,48 promila alkohola u krvi te odmah isključen iz prometa.

Vikend nadzor bio je usmjeren na najkritičnije prekršaje, alkohol, brzinu i sigurnosni pojas. Policija je tako ulovila deset vozača koji su jurili brže nego što smiju, sedam ih se vozilo bez vezanog pojasa, a jedan se kretao u krivom smjeru. Uz to, još 12 vozača počinilo je različite druge prekršaje.

Tri vozača zatečena su pod utjecajem alkohola. Svima je privremeno oduzeta vozačka dozvola na 12 sati i nisu smjeli dalje nastaviti vožnju. Najozbiljniji slučaj dogodio se u nedjelju oko 22:10 u Zagrebačkoj ulici. Tamo su policajci zaustavili automobil zagrebačkih registracija kojim je upravljao 60-godišnjak. Alkotest je pokazao 1,48 g/kg alkohola, nakon čega je dobio prekršajni nalog i odmah je isključen iz prometa.

Osim prekršaja, vikend je obilježen i s ukupno šest prometnih nesreća. Srećom, sve su završile samo s materijalnom štetom.

Nastavite čitati

Vijesti

Velikogorički županijski sud danas u zoni visokog rizika

Objavljeno

na

Specijalna vozila - županijski sud

Iako su nedjeljna prijepodneva obično mirnija i opuštenija, prostor oko “Rojca” od ranih prijepodnevnih sati bio je pod budnim policijskim okom, a promet je povremeno bio ograničen. Pred zgradom županijskog suda u Velikoj Gorici uočena su polocijska vozila te specijalno vozilo za prijevoz osoba koji su pod najvišim stupnjem pratnje, odnosno jednostavnim riječnikom predstavljaju opasnost za okolinu prilikom transporta i privođenja na saslušanje. Sve je trajalo nešto više od dva sata, a za to vrijeme su pripadnici specijalnih hrvatskih postrojbi bili u pripravnosti na ključnim točkama ispred županijskog suda u Velikoj Gorici. Javnosti nije poznato tko je osoba koja je privedena u svrhu provođenja istražnih radnji ali u kuloarima se spominjalo ime Srđana Mlađana, iako je obzirom na dosašnju praksu sličnih sigurnosnih mjera moguće da se ovdje radilo o osobama sa međunarodnih tjeralica.

 

Nastavite čitati

Vijesti

Rogla u prosincu, Sljeme u veljači – počinju upisi u dječju školu skijanja

Objavljeno

na

Objavio/la

Klokan sport i ove zime organizira školu skijanja za djecu, a programi će se održati na Rogla i Sljeme. Termin na Rogli je od 26. do 30. prosinca, dok je Sljeme rezervirano za razdoblje od 2. do 6. veljače. Školica je namijenjena djeci od 5 do 14 godina, a prijave su već otvorene.

Roditelji koji žele upisati dijete mogu se javiti putem e-maila [email protected] ili direktno kontaktirati organizatore, Tomislava na 095 316 2776 i Filipa na 091 769 3145. Osim glavnih termina, najavljeni su i vikend programi tijekom siječnja i veljače, kao i individualni treninzi za djecu koja žele dodatnu pažnju instruktora.

Polasci su organizirani iz Velika Gorica, Sesvete i Novog Zagreba.

Nastavite čitati

Najave

“Sve istine o medu” – što je istina, a što mit? Evo gdje možete saznati sve informacije

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Pexels/Towfiqu barbhuiya

U Društvenom domu Kuče će se u subotu, 9. prosinca u 18 sati, održati predavanje pod nazivom “Sve istine o medu”, na koje poziva Udruga žena Kuče. Posjetitelji će imati priliku čuti kako med utječe na organizam te na koji način ga pravilno koristiti.

Prema najavi organizatorica, predavanje je zamišljeno kao praktičan i razumljiv pregled najvažnijih činjenica o medu i imunitetu. Cilj je razjasniti što je znanstveno utemeljeno, a što se temelji na dugogodišnjim, ali pogrešnim uvjerenjima o djelovanju meda. Poseban naglasak bit će na pravilnoj upotrebi meda u svakodnevnoj prehrani.

Iz Udruge žene Kuče pozivaju sve zainteresirane mještane i posjetitelje da dođu, bez obzira na predznanje.

 

Nastavite čitati

Reporter 455 - 17.11.2025.

Facebook

Izdvojeno