Povežite se s nama

Vijesti

Prijevoznici za gradske linije traže skoro 10 milijuna eura više od vrijednosti natječaja

Podsjećamo, ovim natječajem se traži prijevoznik za nove linije po gradu i prema poslovnim zonama, a u pravcu Zagreba i dalje ća vas voziti ZET.

Objavljeno

na

Na ponovljeni natječaj ‘Komunalni javni linijski prijevoz putnika na području Grada Velike Gorice’ zaprimljene su dvije javne ponude, no obje svojim iznosom uvelike premašuju vrijednost natječaja, koji iznosi 15,1 milijun eura uvećano za PDV. Grad je ovog puta zaprimio prijave prijevoznika Autoturist Samobor u iznosu od 25,5 mil eura s uključenim PDV-om, a druga je stigla od Autotransa i iznosi 24.5 milijuna eura s uključenim PDV-om.

Sada je otvoren rok za žalbe, koji traje 10 dana. Kako smo već ranije pisali, ovim natječajem nisu obuhvaćene linije prema Zagrebu, koje će i dalje voziti ZET.

Ovim se natječajem traži novi pružatelj usluge prijevoza na lokalnim linijama na području Velike Gorice u razdoblju od sedam godina, a predviđeno uvođenje kružne linije po gradu, linije prema željezničkom kolodvoru, te linije od željezničkog kolodvora prema poslovnoj zoni Meridian 16. Cilj je omogućiti u što većem broju korištenje vlaka za prijevoz prema Zagrebu.

 

Naslovna fotografija: Sanjin Vrbanus/Cityportal.hr

Moja županija

Zagrebačka županija među najboljima u Hrvatskoj – PRONACUL prvi među 46 projekata

Projekt je značajno ojačao kapacitete destinacije, unaprijedio upravljanje prirodnom i kulturnom baštinom te donio konkretne koristi lokalnoj zajednici.

Objavljeno

na

Na manifestaciji Dani regionalnoga razvoja i EU fondova 2025., održanoj od 2. do 4. prosinca u Šibeniku, projekt PRONACUL – Promocija prirodne i kulturne baštine za razvoj održivog turizma u zaštićenim područjima ostvario je izniman uspjeh.  

U konkurenciji 46 projekata iz cijele Hrvatske, PRONACUL je osvojio 1. mjesto prema izboru čitatelja Jutarnjeg lista i 2. mjesto u kategoriji prekogranične suradnje. Ova priznanja potvrđuju visok stupanj kvalitete, dugoročnu vrijednost projekta i njegov doprinos održivom razvoju destinacije. 

U središtu uspjeha nalazi se suradnja brojnih partnera i stručnjaka, kao i predan rad timova koji su projekt vodili i razvijali.

-Projekt je značajno ojačao kapacitete destinacije, unaprijedio upravljanje prirodnom i kulturnom baštinom te donio konkretne koristi lokalnoj zajednici, što ovakva priznanja dodatno potvrđuju – istaknula je direktorica Turističke zajednice Zagrebačke županije Ivana Alilović.

Ostvareni rezultati potvrđuju stabilan i dugoročno usmjeren razvoj Zagrebačke županije, temeljen na održivosti, partnerskoj suradnji i stvaranju stvarne vrijednosti za zajednicu. 

Nastavite čitati

Vijesti

Tko je parkirao gdje nije smio, kaznu je dobio! Policija kažnjavala nepropisno parkirane

Objavljeno

na

Objavio/la

Policijska postaja Velika Gorica provela je u srijedu, 3. prosinca, preventivno-represivnu akciju nadzora parkirališnih mjesta namijenjenih osobama s invaliditetom, tijekom koje je utvrđeno devet vozača koji su se nepropisno parkirali na mjesta označena znakom pristupačnosti. Akcija je organizirana povodom Međunarodnog dana osoba s invaliditetom.

Uz devet prekršaja vezanih uz zauzimanje mjesta namijenjenih osobama s invaliditetom, policijski službenici zabilježili su još 15 prometnih prekršaja različitih vrsta. Ukupno je tijekom jednodnevne akcije utvrđena 24 prometna prekršaja.

Iz policije naglašavaju da parkirališna mjesta za osobe s invaliditetom moraju ostati dostupna onima kojima su namijenjena, a nepropisno parkiranje na tim pozicijama. Također, apeliraju na građane da pokazuju više obzira i poštovanja u prometu, osobito prema osobama s invaliditetom jer je odgovorno ponašanje na parkiralištima i cestama dio šire kulture sigurnog i pristupačnog kretanja za sve.

 

Nastavite čitati

Najave

Muke po šećeru – u Ščitarjevu tribina o modernom pristupu liječenju dijabetesa

Savjetovat će vas doc.dr.Tomislav Božek, specijalist dijabetolog i endokrinolog iz Centra za dijabetes Vuk Vrhovec iz Zagreba.

Objavljeno

na

Društvo žena Ščitarjevo u subotu, 06. prosinca poziva na zdravstvenu tribinu “Moderan pristup liječenju i prevenciji šećerne bolesti”, na kojoj će gostovati doc.dr.Tomislav Božek, spec.dijabetolog i endokrinolog iz Centra za dijabetes Vuk Vrhovec iz Zagreba.  

-Kako je šećerna bolest najčešća metabolička i endokrina bolest današnjice u kojoj dolazi do poremećaja metabolizma ugljikohidrata, bjelančevina i masti, a može se spriječiti ili učinkovito liječiti, pozivamo vas da nam se pridružite i poslušate korisne savjete za upravljanje bolešću te zdravlje općenito – stoji u pozivu Društva. 

Tribina će se održati u 18 sati u OŠ Šćitarjevo. 

Nastavite čitati

Vijesti

Rezime i prognoza: Studeni iznad prosjeka, mlako i do sredine prosinca

Posljednji put smo bijeli Božić u nizinama imali sad već daleke 2007. godine.

Objavljeno

na

Objavio/la

Mjesec studeni je u našem dijelu Hrvatske po količini oborina bio iznad prosjeka, jer je palo oko 100, u nekim mjestima i više od 100 litara kiše po metru kvadratnom, što je 20-ak litara iznad višegodišnje normale. Kad je riječ o temperaturi zraka, studeni je po podacima DHMZ-a bio u okvirima posljednjeg 30-godišnjeg prosjeka ili malo svježiji. 

-Zanimljivo je istaknuti skoro ljetni početak mjeseca, kada su temperature išle i do 25 Celzijevih stupnjeva, a zatim u drugoj polovici mjeseca stigao je nagli pad temperature koji je donio prvi snijeg, ne samo gorju, nego i većem dijelu nizinske Hrvatske. Sa završetkom studenog završila je i tzv. klimatološka jesen, koja obuhvaća cijeli 9., 10. i 11. mjesec – ispričao je za Cityportal prognostičar s portala Kad će kiša Kristijan Božarov . 

Inače, ove godine jesen je bila malo toplija od prosječne što možemo najviše zahvaliti vrlo toplom rujnu koji je nabio 3-mjesečni prosjek temperature, pa onda ni prohladni listopad i studeni nisu uspjeli u potpunosti poništiti veliko rujansko pozitivno odstupanje. 

-U oborinskom smislu jesen nam je bila normalna, ali neka mjesta još uvijek vuku manjak kiše koji je zabilježen u ljetnim mjesecima,  pa još nismo blizu godišnje oborinske kvote, iako smo pred završetkom godine. S prvim danom 12. mjeseca počela je klimatološka zima, ali izgledi i za prvu polovicu prosinca nisu zimski. Vrijeme će do sredine ovog mjeseca biti blago, bez većih zahladnjenja i bez snijega na vidiku. Još je teško reći što nas čeka u drugoj polovici prosinca, oko božićnih i novogodišnjih blagdana, jer je još prerano za preciznu prognozu ali zanimljivo je spomenuti da smo posljednji put bijeli Božić u nizinama imali sad već daleke 2007. Godine – podsjeća Božarov. 

Za kraj možemo spomenuti i simpatičnu pučku izreku koja kaže: “Ako je u prosincu toplota, u siječnju nas čeka mrzlota.”

Nastavite čitati

Vijesti

Za mala fotkala! Turistička zajednica nagrađuje dječju najfotku „Mirisi Božića”

Krenuo mirisni foto-natječaj za sve učenike velikogoričkih škola.

Objavljeno

na

Priprema kora za pite, modlice za keksiće, tek pečeni kolači…sve ono što miriše uoči Božića u našim kuhinjama, može biti prizor za fotografiranje.

A razlog više je nagradni foto-natječaj „Mirisi Božića” u organizaciji Turističke zajednice Velika Gorica i Učeničke zadruge Eugen iz Osnovne škole Eugena Kvaternika.  

Tema natječaja je “Kako u obitelji izrađujemo božićne kekse i kolače”, a sve što morate je kod kuće ispeći božićne kekse ili kolače, fotografirati proces izrade ili gotove slastice, odabrati jednu najbolju fotografiju i predati ju na natječaj putem obrasca. 

Rok za prijavu je 17. prosinca, a autora najbolje fotografije čeka slatka nagrada za cijeli razred.

 


Pravila natječaja: 

  • Moguće je prijaviti samo jednu fotografiju. 
  • Fotografija mora biti originalna, nastala ove godine i mora prikazivati izradu ili gotove božićne slastice. 
  • Nije dopušteno slati fotografije preuzete s interneta, generirane s pomoću umjetne inteligencije ili snimljene ranijih godina. 
  • Dopuštena je osnovna obrada (izrez, svjetlina, kontrast), bez dodavanja elemenata koji mijenjaju stvarnost. 
  • Fotografija se prenosi u formatu JPG ili PNG. Suglasnost u PDF ili JPG formatu. 

U natječaju mogu sudjelovati učenici svih razreda i svih osnovnih škola s područja Velike Gorice.  

Svečano otvorenje izložbe pristiglih radova bit će 19. prosinca u 16.30 sati u Centru za posjetitelje. 

Nastavite čitati

Reporter 455 - 17.11.2025.

Facebook

Izdvojeno