ktc
Povežite se s nama

Sport

Predstavili Dinka Jeličića: ‘Rekao sam Sopiću da ćemo dovesti još boljeg trenera…’

Novi trener HNK Gorice Dinko Jeličić (49) službeno je predstavljen u društvu predsjednika kluba Nenada Črnka i sportskog direktora Marija Brkljače. Došao je s velikom ambicijom, sa zaraznom energijom, ali i s pobjedničkim gardom

Objavljeno

na

Svog drugog dana na novom radnom mjestu, u ulozi trenera HNK Gorice, Dinko Jeličić prvo je od 10 sati odradio svoj drugi trening s momčadi, a zatim se u društvu dvojice čelnih ljudi kluba s terena popeo na kat. I izašao pred predstavnike medija, u 27 godina dugoj karijeri po prvi put u funkciji trenera jednog hrvatskog prvoligaškog kluba. Iz luksuza nogometne Saudijske Arabije u srce Turopolja došao je na poziv predsjednika Nenada Črnka i sportskog direktora Marija Brkljače, koji su i ovoga puta bili uz njega.

– Iz jedne komforne situacije, odlaskom trenera Sopića doveli smo se u poziciju da moramo tražiti novo rješenje, a vremena nije bilo previše. Prvo ću zahvaliti Željku Sopiću na svemu što je napravio u proteklih devet mjeseci, a napravio je zaista velik posao, a onda ću reći da smo odabrali Dinka Jeličića za njegova nasljednika čim smo saznali da nećemo moći zadržati našeg bivšeg trenera. I odmah sam Sopiću i rekao: ‘Dovest ćemo još boljeg trenera od tebe’ – sa smiješkom je rekao predsjednik Črnko, pa nastavio:

– Niti jednog drugog trenera nismo čak ni kontaktirali. U petak smo se čuli s trenerom Jeličićem, iznijeli mu svoju viziju, on je pristao doći, a nakon toga je trebalo još samo pričekati da on razriješi sve formalnosti po pitanju rastanka s Al Nassrom. Kad je i to riješeno, mogli smo predstaviti trenera koji nam je bio, ponavljam, i prvi i jedini izbor. Hvala novom treneru što je prepoznao Goricu kao klub za respekt i što je prihvatio našu ponudu. Zadržali smo cijeli stožer, imamo mir i pozitivnu atmosferu, vjerujem da će Dinko u tim uvjetima napraviti jako dobar posao.

Nakon predsjednika, riječ je preuzeo trener. Dva treninga nakon dolaska u Goricu, Dinko Jeličić djeluje kao čovjek s dobrom energijom, s gardom, ali i s određenim šarmom.

– Hvala predsjedniku i sportskom direktoru što su me pozvali, dali mi ovu priliku. Kad se ova opcija pojavila, odmah sam je prihvatio jer mi se svidio projekt koji su mi njih dvojica predstavili. Uz to, sviđa mi se i što Gorica ima karakternu momčad, iako izmijenjenu u odnosu na završnicu prošle sezone, budući da mi je karakter momčad izuzetno bitan u radu. Također, važno mi je što je klub dobro posložen i stabilan na svim razinama, i vjerujem da zajedno možemo biti uspješni – kazao je Jeličić, koji je samo čekao pitanje o iskustvima u radu s Cristianom Ronaldom.

Nekoliko mjeseci Jeličić je vodio prvu momčad Al Nassra, surađivao s jednim od najvećih igrača u povijesti nogometa, a to su iskustva koja ostaju.

– Dogovor s čelnicima kluba bio je da ćemo nastaviti suradnju ako uspijemo osvojiti naslov prvaka. Nismo uspjeli, no željeli su me zadržati u Al Nassru, u ulogama direktora Akademije i trenera mlade momčadi, koje sam obnašao i prije preuzimanja prve momčadi. Kad se pojavila ponuda Gorice, vođen idejom da se želim potvrditi kao trener u seniorskom nogometu, zahvalio sam ljudima iz Al Nassra i došao ovdje, u Goricu – počeo je Jeličić taj dio priče, uz dodatak:

– Primjetili ste da nisam davao nikakve izjave u razdoblju dok sam bio trener prve momčadi, to je rezultat odluke unutar kluba i po tom pitanju nisam mogao ništa promijeniti. I zato sam očekivao pitanje o tome… Gledajte, Al Nassr je u Aziji ono što je Real Madrid u Europi, klub ogromnog značaja, i vođenje prve momčadi takvog kluba za mene je apsolutno vrhunac karijere. Raditi u takvom okruženju, pa onda još i s igračima s kojim sam radio, nešto je posebno. Jednako tako, raditi s igračem poput Cristiana Ronalda neizmjerno je iskustvo, s jednim takvim profesionalcem. U tom razdoblju u kojem smo surađivali oduševila me ta njegova radna etika, o kojoj se sve zna, ali i njegov odnos sa suigračima. Često to u javnosti možda djeluje drukčije, ali on zaista jako pozitivno utječe na suigrače.

Odmahnuo je kad su pitanja o Saudijskoj Arabiji i Ronaldu prestala, pa se rado okrenuo i goričkom kadru.

– Pratio sam HNL i u Arabiji, kako ne, svi mi to pratimo. Pogotovo mi koji smo vani, kad si daleko lupa te i nostalgija, pa sve još i više pratiš. Goricu sam također intenzivno pratio, gledao utakmice, bio u komunikaciji s direktorom Brkljačom i ljudima iz stožera, komentirao, dobivao informacije… Jako dobro poznajem momčad koja mi je u rukama, počevši od Mrzljaka i Banića, koje sam i vodio tijekom karijere, pa sve do Štigleca, kojeg jako dobro poznajem, pa i Maloče, koji također spada u tu moju eru rada s mladim igračima, zaključno sa svima ostalima, s čijim mogućnostima sam upoznat – kazao je novi trener Gorice.

 

Reći će upućeniji da je nešto drukčiji tip trenera od Sopića, kako po komunikaciji, tako i po nogometnoj ideji, ali za početak Jeličić sasvim sigurno neće previše “petljati” po uhodanim stvarima.

– Trener Sopić radio je jako dobar posao i nemam u planu raditi bilo kakvu revoluciju. Više ćemo se tu posvetiti nadogradnji, pokušati kroz neka taktička rješenja još bolje iskoristiti ono što imamo i pokušati uloviti što više bodova u ovom prvom dijelu sezone. Ambiciozan sam trener, mislim da jedino takav i možeš biti u sportu, ali i u svemu drugome što radiš u životu, a to znači da želim gledati prema gore. I stremiti boljem. Idemo se prvo stabilizirati, onda krenuti prema naprijed, pa u nekom trenutku možda i u borbu za europske pozicije… – pogledao je prema naprijed Jeličić.

Stiglo je na njegovu adresu i pitanje o mogućim pojačanjima do kraja prijelaznog roka, koji u Hrvatskoj završava 8. rujna, no tu je mikrofon logično odlučio prebaciti na sportskog direktora Brkljaču.

– Za početak, hvala treneru Jeličiću što je prihvatio naš poziv i odlučio doći ovdje. I u ranijoj fazi karijere surađivao sam s njim, znamo dobro kakvog trenera smo dobili njegovim dolaskom i siguran sam da će nam donijeti napredak po pitanju razvoja igre. Odluka da baš on bude taj zapravo je nastavak plana i strategije koju imamo, faza stabilizacije i dalje je u tijeku nakon turbulentne prošle sezone, a ja vjerujem da ćemo s novim trenerom nastaviti napredovati na krilima recentnih uspjeha s bivšim trenerom, na čiji odlazak nismo mogli utjecati – kazao je Brkljača, pa se okrenuo završnici prijelaznog roka.

– Tržište se večeras zatvara u najvećem dijelu Europe i s te strane se smanjuju šanse da netko ode, ali i ta mogućnost i dalje postoji. Nama je želja dovesti još jednog napadača, na tome i radimo, ali nećemo sigurno nikoga dovoditi samo da bismo ga doveli. Čak i ako se ništa ne dogodi u ovih sljedećih osam dana, vjerujem da ćemo imati kvalitete za igrati sa svakim protivnikom u ovoj ligi. To smo, uostalom, na početku ove sezone i pokazali. Vjerujem u ovaj kadar koji imamo – zaključio je Brkljača.

Sport

FOTO Oproštaj Ante Mašića i uvjerljiva pobjeda košarkaša Gorice za kraj prvenstva

Objavljeno

na

Objavio/la

Košarkaši Gorice su u posljednjem 26. kolu Prve lige pobijedili momčad MKK Novi Zagreb rezultatom 98:84, nakon što su u 3. četvrtini (35:20) prelomili rezultat u svoju korist, a u posljednjoj dionici svi igrači domaće momčadi iz zapisnika dobili su prigodu da odigraju nekoliko minuta.

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Pred početak utakmice upriličen je oproštaj od aktivnog igranja višegodišnjeg kapetana Gorice Ante Mašića. Prigodne darove uručio mu je Duško Radović, predsjednik KK Gorica.

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Borna Dramalija je s 29 poena opet bio najefikasniji u redovima domaće momčadi, ali je Kristijan Validžić bio igrač utakmice s 24 poena (4/4 za tri, 5/7 za dva, 2/2 slobodna bacanja), 9 skokova i 4 asistencije. Dvoznamenkasti su bili Roko Ivanković s 15 poena i Frano Miloloža s 10 poena.

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kod Novog Zagreba tri igrača su bili dvoznamenkasti: Lukas Šuvak 16 poena, Marko Marić 14 i Luka Bilokapić 11 poena (5 skokova i 4 asistencije).

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica (26 15 11 2167:2113 41) se s 41 bodom plasirala na 5. mjesto u konačnom redoslijedu.

Galerija fotografija

Prva muška liga 2025./2026., 26. kolo

KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84 (25:23, 27:27, 35:20, 11:14)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 150. Subota, 18.04.2026., 16 sati. Suci: Jelena Tomić, Matej Findri, Ma Maesano Krapinec. Delegat: Tomislav Ercegović.

GORICA: Ivanković 15, Dramalija 29, Turić 7, Ante Mašić (cap.), Validžić 24, Šutalo 2, Gruja 7, Bljaić, Miloloža 10, Ninić 2, Gluhak 2. Trener: Damir Miljković.

NOVI ZAGREB: Zlopaša 4, Bilokapić 11, Zdrilić 9, Sunara 2, Marić 14, Madunić 9, Vučić 7, Šuvak 16, Strunjak, Kršić 3, Hernaus 9. Trener: Hrvoje Božić. Pomoćni trener: David Matulina.

Nastavite čitati

Sport

Bez energije, bez bodova: Lokomotiva uzela ponuđeno u Gorici

Nogometaši Gorice poraženi su 2-0 od Lokomotive na svom stadionu, uz golove Suška i Vasilja, po jedan u svakom poluvremenu. Neprepoznatljiva Gorica nije uspjela ni stvoriti pravu šansu…

Objavljeno

na

Objavio/la

Petak od 15.30 sati, radni dan i dalje u tijeku, samim time i svega nekoliko stotina ljudi na tribinama, sparno vrijeme… Idealni su to bili uvjeti za jednu, pokazalo se, vrlo slabu utakmicu Gorice. Najblaže rečeno vrlo slabu, jer Goričani su protiv Lokomotive odigrali možda i jednu od najlošijih partija ove sezone.

Doduše, nisu ni gosti s Kajzerice odigrali partiju za pamćenje, ali u zadnje vrijeme ih baš ide protiv Gorice. Onu prethodnu dobili su 3-0 ni krivi ni dužni, a ovoga puta su im za pobjedu 2-0 bile dovoljno tri prilike. Gorica, s druge strane, nije imala niti jednu pravu, izrazitu šansu u ovih 90 minuta, što će reći da su Lokosi samo – uzeli ponuđeno.

Na prvu opasnost čekali smo do 27. minute, kad je Wisdom Sule pokušao nakon kornera, ali nije bio precizan. Puno precizniji bio je u 36. minuti Mirko Sušak, koji je Belcarovo dodavanje iz blizine glavom preusmjerio u mrežu. I to je u prvom poluvremenu bilo to.

Tražio je trener Mario Carević rješenje i na klupi, od prve sekunde nastavka ušao je Ante Erceg, nešto kasnije i Fiolić i Kučiš, potom i Vrzić i Gashi, ali rješenja nije bilo. Sve što je Gorica kreirala u drugih 45 minuta svelo se na udarce Ercega i Pršira s distance u razmaku od dvije minute, a Lokomotiva je posao dovršila polovicom nastavka.

Prvo je u 58. minuti Bošković sam izašao na Matijaša, no golman Gorice izašao je kao pobjednik iz tog okršaja. Ništa Davor Matijaš nije mogao deset minuta poslije, kad je Stojaković pronašao Ivana-Antona Vasilja praktički na gol liniji. Ni u jednom trenutku ta prednost Lokomotive nije došla u pitanje i Goričani su na kraju mogli jedino čestitati protivniku.

– Još od zagrijavanja sam imao osjećaj da će utakmica biti ovakva. Energetski smo bili užasni, mentalno ispražnjeni… Možda nam je na naplatu stigao težak niz utakmica, taj zgusnuti raspored, ali ne želim to uzimati kao alibi. Jednostavno moramo biti puno življi… – rekao je trener Carević i dodao:

– Način na koji primamo golove me ljuti, ovoga puta s tri metra glavom i s jednom metra nogom. Baš smo bili izvan fokusa, bez energije i sad moramo gledati kako ćemo se osvježiti, pripremiti za sljedeću utakmicu, koja opet dolazi za pet dana.

U utorak će Gorica gostovati kod Vukovara na osječkom Gradskom vrtu, pobjeda u toj utakmici donijela bi dodatni mir i sigurnost, ali i vratila pozitivno ozračje. Bila je ovo četvrta utakmica nizu bez pobjede, koje nema još od onih fenomenalnih 4-0 protiv Rijeke…

Nastavite čitati

Sport

FOTO Meštrica nastavila seriju od 6 uzastopnih pobjeda

Objavljeno

na

Objavio/la

Meštrica je u 22. kolu Jedinstvene 1.ŽNL pobijedila momčad Graničara iz Tučenika rezultatom 2:1 golovima Marka Tolja i Marca Bana, strijelac za goste Borna Pršlja.

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Momčad domaćih je od početka susreta otvorenom igrom pritiskala obranu gostiju i u 8. minuti došla u vodstvo. Tolj se izborio za poziciju na lijevoj strani kaznenog prostora i dijagonalom pogodio suprotni kut, parada Kosovca samo je uljepšala pogodak. Uslijedila je obostrano otvorena igra s nekoliko povoljnih prigoda, ali zbog nepreciznosti mreže su mirovale.

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Drugo poluvrijeme Meštrica je otvorila bez igrača-trenera Maria Metera (čini se zbog ozljede), a njegovu poziciju stopera preuzeo je iskusni Bartolović. Graničar se posve otvorio, ali nije uspio izjednačiti rezultat. Domaći su iskoristili neopreznost gostiju u 78. minuti i Ban je povisio vodstvo na 2:0.

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Graničar je tek u sudačkoj nadoknadi pogodio mrežu domaćih za konačni rezultat 2:1 jedne vrlo dobre i dinamične utakmice. Meštrica je tako nastavila proljetnu seriju od šest uzastopnih pobjeda.

Galerija fotografija

Jedinstvena 1.ŽNL NSZŽ-e 2025./2026., 22. kolo

NK Meštrica – NK Graničar Tučenik 2:1 (1:0)

Gornja Lomnica. Stadion: ŠRC Gornja Lomnica. Gledatelja: 40. Petak, 17.04.2026., 18 sati. Sudac: Tihomir Sopić. Pomoćni suci: Dejan Kupres i Albert Trstenjak (svi iz Samobora). Delegat: Krunoslav Kos (Mraclin). Strijelci: 1:0 – Tolj (8), 2:0 – Ban (78), 2:1 – Pršlja (90+1).

MEŠTRICA: Budimir, Tolj (od 62. Jeftić), Ban (od 82. Krajina), Puntarić, Šebek (od 82. Božić), Štuban, Karamatić, Rukavina, Kovačević (od 82. Radovanac), Meter (cap.)(od 46. Bartolović), Zorić (od 70. Kalisar). Trener: Mario Meter.

GRANIČAR: Kosovec (cap.), Hmelina, Čerkez, Huff, Gašparac (od 46. Babok), Ivančin, Karačić, Kokot (od 73. Sabljić), Sučić (od 46. Komes), Zlomislić (od 62. Pršlja), Miklečić (od 38. Očić). Trener: Bojan Čerkez.

Nastavite čitati

Sport

Karate klub Velika Gorica osvojio tri medalje na Kupu Hrvatske

Najbliže zlatu bio je Vito Miletović, koji je finale izgubio nakon preglasavanja.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Karate klub Velika Gorica

Mladi članovi Karate kluba Velika Gorica osvojili su tri medalje na Kupu Hrvatske za mlađe uzraste, održanom u nedjelju, 12. travnja, u Zagrebu. Velikogorički klub nastupio je sa šest natjecatelja, a natjecanje je završio s  jednim srebrom i dvije bronce.

Najuspješniji među njima bio je Vito Miletović, koji je u kategoriji 2014. godišta do 42 kilograma izborio finale. U odlučujućem meču za zlato poražen je nakon preglasavanja, nakon što je borba završila rezultatom 3:3, pa je kući ipak ponio srebrnu medalju.

Brončana odličja osvojili su Gabrijel Zagorac u kategoriji 2013. godišta do 45 kilograma te Nikola Krnjaja u kategoriji do 55 kilograma.

Uz osvajače medalja, za Karate klub Velika Gorica nastupili su i Ena Lukačić, Borna Miletović i Ema Žagrović. Lukačić i Borna Miletović ostali su nadomak postolja, ali su poraženi u borbama za broncu te su natjecanje završili na petom mjestu.

Nastavite čitati

Sport

VIDEO Lokomotiva stiže u grad: U lov na pobjedu bez četvorice

Nogometaši Gorice u petak u 15.30 sati na svom stadionu otvaraju 30. kolo HNL-a sudarom s Lokomotivom. Problema u kadru itekako ima, ali ima i dovoljno spremnih za lov na sva tri boda…

Objavljeno

na

Najvećim dijelom u petak, a u cijelosti u subotu, odigrat će se 30. runda HNL-a, koju će otvoriti – Gorica! Nogometni krešendo odradit će Goričani protiv Lokomotive, protivnika s kojim ima i neke neraščišćene račune iz posljednjeg ogleda, kad su “lokosi” ni krivi ni dužni pobijedili 3-0…

Bit će to treća utakmica u osam dana za Goricu, u idući tjedan smjestit će se još jedno kolo, a sve to objašnjava probleme koje trener Mario Carević ima uoči dolaska Lokomotive.

– Ograničeni smo u pripremi utakmica. Fokusirani smo na osvježenje momčadi jer smo igrali svaka tri ili četiri dana i ključ je da budemo svježi u budućim utakmicama – rekao je Carević.

Suparnici su ovo koji se jako dobro poznaju, nema tu nikakvih tajni, i za očekivati je da će odlučivati nijanse, trenuci inspiracije.

– Čeka nas fizički jako zahtjevna utakmica s obzirom na to da su oni jako dobri u pritisku pri otvaranju igre. Imaju dosta visokih igrača i tu ćemo trebati pripaziti – upozorio je Carević, koji ni ovoga puta neće moći računati na nekoliko iznimno važnih igrača.

– Neće biti Pavičića, on ima kartone, a Erceg, Pozo i Vrzić su ozlijeđeni. Da, imamo malo problema u kadru, ali svi ostali su spremni, željni i svjesni važnosti utakmice – istaknuo je trener Gorice i poručio:

– Vjerujem u svoju momčad, jer smo puno puta ove sezoni ponudili dobre izvedbe – zaključio je Carević.

MOGUĆIH PRVIH 11
Matijaš – Perić, Filipović, Čabraja – Trontelj, Kavelj, Bakić, Bogojević – Pršir, Epailly – Sule

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno