Pred vratima raja: Na Varaždin moraju zajedno krenuti Gorica i – Goričani!
Nogometaši Gorice u subotu od 18 sati na svom stadionu dočekuju opasni Varaždin, u utakmici u kojoj će se možda i donijeti konačna odluka o ostanku u ligi. Važno je ispratiti Šibenik u petak poslijepodne…
Ostalo je još 180 minuta. Sudbonosnih, ključnih 180, uoči kojih je “sveti” cilj učiniti posljednjih 90 – nevažnima! Nogometaši Gorice dugo i predugo bili su na dnu, zakopan u sami mulj tablice HNL-a, pa onda čudesnim uskrsnućem došli u situaciju da ogledom pretposljednjega kola otklone sve dvojbe. S druge strane bit će Varaždin, igrat će se doma, a tri boda mogla bi donijeti potpuni mir i spokoj uoči posljednjeg čina jedne ludo stresne sezone.
Da bi se to dogodilo, da bi to bilo moguće, morat će svoj dio posla odraditi i Osijek, koji u petak poslijepodne odlazi u Šibenik po bodove vrijedne Europe. Sasvim konkretno, Šibenik ne bi smio pobijediti… Iako, to je neki sasvim drugi dio priče, jer u goričkom taboru ususret vikendu odluke nitko neće ni spomenuti utakmicu na Šubićevcu.
Umjesto toga, mislima će se za početak vratiti u Pulu, ali i još malo dalje u prošlost.
– Doveli smo se u situaciju da je sve u našim rukama i to je najvažnije – počeo je trener Željko Sopić najavu ovog silno važnog susreta, pa nastavio:
– Posljednje tri utakmice odigrali smo jako dobro, iako bodovni učinak to baš i nije pratio. Međutim, moram pohvaliti dečke, jer kad pukneš 55 puta na protivnički gol, to je respektabilna brojka i za veće klubove od Gorice. Takvih se brojki ne bi posramio ni Dinamo. Nekad lopta uđe u gol, nekad ne, ali činjenica je da su najbolji igrači utakmica u posljednja dva gostovanja bili golmani Čavlina i Majkić. A to daje dodatnu težinu brojkama o kojima govorimo. Iako, na kraju se sve svodi na ono što sam rekao na početku. Imamo sve u svojim rukama, igramo na svom stadionu i to je to!
Vremenske prilike u velikom su mjeri otežale pripreme za utakmicu, ali ništa drukčije nije ni svima ostalima.
– Odradili smo sve što smo mogli u ovim uvjetima, kakvi uostalom vladaju u cijeloj našoj zemlji. Uspjeli smo u četvrtak odraditi i normalan trening, kiša je konačno malo stala, imamo i petak… Unatoč velikoj količini oborina, odlučili smo ostati na prirodnoj travi, kako bismo izbjegli eventualne ozljede, i dečki su spremni za utakmicu – uvjeren je trener.
Na raspolaganju ima gotovo kompletan kadar, ne računajući dvojac za koji odavno znamo da neće sudjelovati u završnici sezone.
– Osim Jurića i Banića, koje nemamo već duže vrijeme, svi ostali su spremni, uključujući i Mrzljaka, koji nam se vraća. Manjih problema u momčadi ima, ali nema dvojbe da ćemo pronaći 11 spremnih da ostvarimo toliko željeni opstanak u ligi – ponovno će Sopić optimistično i samouvjereno, onako kako on jedino i zna.
I neće ga ni na djelić sekunde uplašiti jako dobri Varaždin, koji je u sudaru s Rijekom u prošlom kolu pokazao koliko opasan i kvalitetan može biti. Bivši igrač Gorice Fran Brodić, silno talentirani Tonio Teklić, čvrsta defenziva, organizirana sredina terena… Goricu definitivno čeka itekako ozbiljan protivnik, samim time i nedvojbeno težak posao u pokušajima da se dođe do cilja.
– Varaždin je prije svih predviđanja osigurao ostanak u ligi, pa su dobar dio sezone mogli igrati lagano i ležerno. U posljednje vrijeme imali su neke izostanke i ozljede, što im je utjecalo na kvalitetu igre, ali mislim da trener Kovačević tamo radi vanserijski posao. Na jedan bod su od Osijeka, sanjaju tu Europu, ali i mi sanjamo i svim srcem želimo opstanak. Bit će to jedna dobra, zanimljiva utakmica, u kojoj se moramo baciti na glavu i dati apsolutno sve od sebe. Bude li tako, rezultat neće izostati – zaključuje Sopić.
Bit će to posljednjih 90 minuta na domaćem terenu ove sezone, bit će to jako dobar razlog da se ljubitelji sporta u ovome gradu u značajnom broju okupe na tribinama Gradskog stadiona i daju podršku svome klubu. Gledamo prema Šibeniku u petak, pa se vidimo na tribinama u subotu…
Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica (NSVG) nastavljena je utakmicama 17. kola u kojem je bilo nekoliko iznenađujućih rezultata. Lukavec je s 3:2 pobijedio VG Boys, Gradići su odigrali neodlučeno s vodećim Klasom, u derbiju kola Vatrogasac i Kurilovec odigrali su neodlučeno bez golova.
Velika Mlaka, 20.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 17.kolo: Velika Mlaka 1947 – VNK Dinamo 6:4. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Mlaka, 20.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 17.kolo: Velika Mlaka 1947 – VNK Dinamo 6:4. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Mlaka, 20.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 17.kolo: Velika Mlaka 1947 – VNK Dinamo 6:4. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Odličnu utakmicu odigrali su Velika Mlaka i Dinamo, na kraju su u pravoj golijadi domaći stigli do vrijedne pobjede. Kretanje rezultata: 3:0, 3:3, 4:3, 4:4, 6:4!! Bravo, za obje momčadi.
Velika Mlaka, 20.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 17.kolo: Velika Mlaka 1947 – VNK Dinamo 6:4. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Mlaka, 20.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 17.kolo: Velika Mlaka 1947 – VNK Dinamo 6:4. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Mlaka, 20.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 17.kolo: Velika Mlaka 1947 – VNK Dinamo 6:4. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Mlaka, 20.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 17.kolo: Velika Mlaka 1947 – VNK Dinamo 6:4. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Utakmice 18. kola igraju se u petak (24. travnja) i u ponedjeljak (27. travnja).
Galerija fotografija
Liga veteranskih momčadi NSVG-a 2025./2026., 17. kolo
Rezultati 17. kola (17./20.04.2026.): Polet – Buna 2:0, Vatrogasac – Kurilovec 0:0, Lukavec – VG Boys 3:2, Gradići – Klas 1:1, Hruševec – Lekenik 0:9, Velika Mlaka 1947 – Dinamo 6:4, Posavec slobodni.
Jedno državno na dan! Odbojkaši iz Šćitarjeva nastavljaju oduševljavati…
Osnovna škola Šćitarjevo u dva je dana izborila dvije državne završnice u odbojci za dječake! Prvo su u tome uspjeli klinci iz petog i šestog razreda, a dan poslije i njihovi kolege iz sedmih i osmih…
Sjajan tjedan imali su mladi odbojkaši iz OŠ Šćitarjevo, čak i za vlastite kriterije! Letvicu su sami sebi postavili jako visoko, ali ove školske godine dečki koje vodi profesor Matija Ribić preskaču sve prepreke. Dogodilo se tako da su dan za danom plasman na državno natjecanje izborile obje muške selekcije, što je samo po sebi – senzacija!
Na stranu to što su nas profesor Ribić i njegovi klinci na ovakve stvari već naviknuli, ali ni najveće škole u državi nemaju po dva predstavnika na državnoj završnici u jednome sportu. Drugim riječima, za jednu malo seosku školu ovo je uspjeh koji je impresivan na svim mogućim razinama.
Prvi su na red došli dječaci iz petih i šestih razloga, koji su u Karlovcu igrali svoje poludržavno natjecanje. Osnovna škola Dubovac ugostila je ukupno pet momčadi, uz naše Šćitarjevo tu su bili i domaćin te OŠ Vladimir Nazor iz Pazina, OŠ Zorke Sever iz Popovače i OŠ Čavle.
Klinci iz Šćitarjeva našli su se u skupini sa OŠ Dubovac i OŠ Zorke Sever, oba meča dobili su s uvjerljivih 2-0, pa su izborili plasman u finale, gdje su ih čekali vršnjaci iz Pazina. I ponovno je Šćitarjevo bilo uvjerljivo, opet 2-0, čime je čekirana karta za Vinkovce, gdje će se igrati državna završnica. Prije tri godine u ovoj je kategoriji OŠ Šćitarjevo postalo prvak Hrvatske, cilj je pokušati opet otići do kraja…
U momčadi koju je Matija Ribić vodio uz pomoć i podršku Leona Levara, kolege iz OŠ Slavka Kolara iz Kravarskog, bili su ovi mladi odbojkaši:
Ivano Ćosić, Teo Grbač, Alexandar Nesvanulica, Bruno Serdar, Jurica Trupčević, David Uroić, Patrik Urošević, Luka Vukadin, Jakov Martinović, Stjepan Malec, Adriano Svekrić, Benjamin Šibalić
Dan poslije, svoje županijsko natjecanje imali su njihovi stariji školski kolege, dečki iz sedmih i osmih razreda. Igralo se u Vrbovcu, u organizaciji OŠ Marije Jurić Zagorke, a u ovom uzrastu prvo mjesto u županiji vodilo je izravno na državni turnir. Okupilo se šest momčadi, podijeljenih u dvije skupine, a Šćitarjevo je obje utakmice dobilo bez izgubljenog seta. I protiv domaćina i protiv OŠ Pavla Belasa iz Brdovca bilo je 2-0, pa je preostalo jedino dovršiti posao u finalu.
Šćitarjevo je protiv OŠ Vladimira Deščaka iz Rakitja ponovno slavilo 2-0 u setovima, pa je mogla početi proslava novog plasmana na državnu završnicu. Ova će generacija do što sjajnije medalje pokušati doći na turniru u Poreču, a profesor Ribić na raspolaganju je imao ove igrače:
Marko Ivić, Ivan Križić, Ante Martinović, Roko Bekavac, Patrik Cik, Luka Blatnjak, Niko Vrdoljak, Alexandar Nesvanulica, Jakov Martinović, Patrik Urošević, Mihael Pastrećka, Robert Lončar
Parastolnotenisači kluba USPON imali su vrlo uspješan nastup na državnom prvenstvu održanom ovog vikenda u Prelogu. Klub je natjecanje završio kao treći u ukupnom poretku, a iza rezultata stoji čak devet osvojenih medalja u različitim kategorijama.
Zlatnu medalju, osvojila je Mirjana Lučić, koja je svojim nastupom donijela klubu naslov državne prvakinje.
Srebro su osvojili Sara Điković, Lana Artić, Marija Sečenj, Marko Vračan i Boris Đuračić, dok su brončane medalje pripale Ruži Šolić, Loreni Rinčić i Igoru Nosiću.
Od Španjolske do Zaprešića, Taekwondo klub Velika Gorica osvojio dva srebra u jednom vikendu
Taekwondo klub Velika Gorica donio je medalje s prestižnog Spanish Opena u La Nucíi i državnog prvenstva u Zaprešiću, a uspješan niz nastavili su i mlađi natjecatelji na nekoliko turnira.
Taekwondo klub Velika Gorica iza sebe ima iznimno uspješan vikend, obilježen nastupima na više natjecanja istovremeno.
Najveći međunarodni rezultat ostvarila je Lejla Lea Kajfeš, koja je na G1/E1 Spanish Openu 2026 u La Nucíi osvojila srebrnu medalju. Na turniru je nastupilo više od 1300 natjecatelja iz preko 30 zemalja, a gorička juniorka do finala je stigla s tri pobjede. U borbi za zlato tijesno je poražena od predstavnice Španjolske, no kući se vratila sa srebrom i vrijednim bodovima za rang-listu.
U Španjolskoj su nastupile i juniorke Meri Muža i Lana Horvat, koje su natjecanje završile u osmini finala, dok su seniorke Lana Gavrilov i Dora Habijančić imale tijesne mečeve, ali su obje zaustavljene s 2:1 u rundama.
Paralelno s time, na Seniorskom prvenstvu Hrvatske u Zaprešiću, klub je imao samo jednu predstavnicu, Petru Prlić, koja je također stigla do finala i osvojila srebro, čime je postala viceprvakinja Hrvatske.
Mlađi članovi kluba nastupili su i na dodatnom turniru u Zaprešiću, gdje su osvojili nove medalje u borbama i formama. Zlatne medalje osvojile su Lota Borić (mlađe kadetkinje), Paula Kučiš (kadetkinje) te Katja Kajfeš u formama u paru. Kajfeš je pritom dodala i srebro u pojedinačnoj konkurenciji.
Iz kluba ističu kako je ovo nastavak niza dobrih rezultata nakon što je tjedan ranije Na turniru u Ozlju Kira Mei Davidović osvojila je srebro, dok su gorički natjecatelji u formama na međunarodnom turniru u Sloveniji ponovno bili među najboljima. Iva Becić osvojila je zlato, a Iva Hapać srebro, dok je Katja Kajfeš u kadetskoj konkurenciji uzela zlato u paru i srebro pojedinačno.
Dinamo Hidrel pobijedio je u 22. kolu Jedinstvene 1.ŽNL-e Mladost Obrezinu rezultatom 4:2 golovima Harisa Rebihića (2), Nebojše Jandrića (11m) i Vida Sečenja, za goste Ivan Lucin (11m) i Franko Budin.
Novo Čiče, 19.04.2026. Jedinstvena 1.ŽNL-22.kolo: NK Dinamo Hidrel – NK Mladost Obrezina 4:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Novo Čiče, 19.04.2026. Jedinstvena 1.ŽNL-22.kolo: NK Dinamo Hidrel – NK Mladost Obrezina 4:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Kazneni udarac i realizacija u 2. minuti za 1:0 usmjerili su događanja na terenu u korist domaće momčadi. Momčad gostiju nije se slagala sa sudačkim odlukama i teško se koncentrirala na igru.
Novo Čiče, 19.04.2026. Jedinstvena 1.ŽNL-22.kolo: NK Dinamo Hidrel – NK Mladost Obrezina 4:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Domaći su koristili takvu situaciju i mirno gradili napade. Dva puta nisu poentirali iz vrlo povoljnih pozicija, ali jesu u 37. minuti kada je Sečenj iz blizine loptu poslao u donji kut za 2:0. Neposredno pred odlazak na odmor Rehibić je povisio na 3:0.
Novo Čiče, 19.04.2026. Jedinstvena 1.ŽNL-22.kolo: NK Dinamo Hidrel – NK Mladost Obrezina 4:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Kada je isti igrač u 60. minuti zabio za 4:0 to je već mirisalo na visoki poraz. Ipak, Mladost iz kaznenog udarca smanjuje na 4:1, a Budin svojim pogotkom postavlja na 4:2.
Novo Čiče, 19.04.2026. Jedinstvena 1.ŽNL-22.kolo: NK Dinamo Hidrel – NK Mladost Obrezina 4:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Dinamo Hidrel (22 4 4 14 28:58 16) je sa 16 bodova na posljednjem 16. mjestu u trenutačnom poretku, a Mladost Obrezina (22 8 3 11 35:45 27) je sa 27 bodova na 11. mjestu.
Galerija fotografija
Jedinstvena 1.ŽNL NSZŽ 2025./2026., 22. kolo
NK Dinamo Hidrel – NK Mladost Obrezina 4:2 (3:0)
Novo Čiče. Stadion: ŠRC Novo Čiče. Gledatelja: 80. Nedjelja, 19.04.2026., 17 sati. Sudac: Ivan Družanović. Pomoćni suci: Eugen Novak i Josip Žiljak (svi Zaprešić). Delegat: Velibor Miličević (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – Jandrić (2.-11m), 2:0 – Sečenj (37), 3:0 – Rebihić (45), 4:0 – Rebihić (60), 4:1 – Lucin (61.-11m), 4:2 – Budin (79).
DINAMO HIDREL: Ogrič, Budimir (od 71. Maras), Minković (cap.), Rebihić (od 90. Hasanović), Jandrić (od 75. Veljačić), Milanščak, Štivić, Bilokapić, Sečenj, Babić, Hemen. Trener: Tomislav Posavec.
MLADOST OBREZINA: Kerkez, Ćurić, Jurišić, Đurašin (od 66. Leovac), Smajić, Kunić (cap.)(od 60. Memić), Lucin, Lacković, Matić, Groznica (od 46. Caganić), Filipčić (od 46. Budin). Trener: Goran Klipa.