Povežite se s nama

Vijesti

Potraga za umjetnikom: I dalje ne mogu pronaći autora ovog grafita…

Iz tvrtke Modepack, koja dolazi u Veliku Goricu, žele sačuvati odabrani grafit i uklopiti ga u novi prostor parka uz tvornicu. Nedostaje im jedino autor grafita, kojeg mole da im se javi…

Objavljeno

na

Ideja je bila sljedeća – na mjestu koje je slovilo kao raj za grafitere, kojeg pretvaraju u sjedište svoje tvrtke, s tvornicom, odabrati najbolji grafit i sačuvati ga “na životu”. Pisali smo već o tome, pobjednik je odabran glasovima Velikogoričana, dio zida na kojem je iscrtan izrezan je i pripremljen za uklapanje u novi prostor, no prije toga bi bilo dobro – pronaći autora.

– Pozvali smo već autora pobjedničkog grafita da se javi, ali nitko nam se dosad nije javio. Voljeli bismo da nam se javi, rado bismo ga nagradili, ali i dali mu priliku da malo obnovi svoj grafit, kako bismo ga sačuvali u najboljem izdanju – istaknuli su iz tvrtke Modepack, koja je za ozbiljno krenula s radovima na građevini u ulici Fasta Vrančića.

Krov je već postavljen, skele su na sve strane, a informacije iz tvrtke kažu kako će već do lipnja većina posla biti završeno, dok bi u rujnu trebao biti prebačen i cijeli pogon. Nema, dakle, previše vremena za pronalazak autora, pa ako si taj, javi se u Modepack…

Vijesti

Iznad svakodnevice, bliže emocijama – Zagreb iz drugačije perspektive

Objavljeno

na

Objavio/la

U ovim zimskim danima, osim sunca, svi smo željni onoga što nam je najpotrebnije, ljubavi. Bilo da si ljubavni fanatik ili se praviš da ti nije stalo, ovaj je tjedan rezerviran za dodatnu dozu romantike.

Stoga nam je Zagreb priredio „tjedan Valentinova u gondoli“!

Posebno dekorirane gondole i romantični paketi za zaljubljene ljubav uzdižu iznad Zagreba. Zet je u suradnji s restoranom i hotelom Tomislavov dom priredio proslavu Dana zaljubljenih koji se neće lako zaboraviti.

U sklopu tjedna ljubavi u ponudi su četiri romantična paketa za zaljubljene. Osnovni paket po cijeni od 32 eura uključuje vožnju žičarom i pjenušac za parove, dok paket od 80 eura, uz prijevoz žičarom i pjenušac, donosi i ručak za dvije osobe u restoranu Tomislavov dom.

Za one koji žele produžiti romantični doživljaj, paket od 170 eura uključuje vožnju žičarom, pjenušac i noćenje za dvije osobe u standardnoj sobi uz jedan polupansion, odnosno večeru i doručak. Najbogatiji paket, po cijeni od 280 eura, obuhvaća prijevoz žičarom, pjenušac te smještaj za dvije osobe u standardnoj sobi uz dva polupansiona, osmišljen kao idealan vikend-aranžman u hotelu Tomislavov dom.

Osnovni paket može se kupiti izravno na blagajnama žičare, a za pakete 2, 3 i 4, zbog provjere smještajnih kapaciteta, potrebno je kontaktirati ZET putem e-maila: [email protected].

Nastavite čitati

Vijesti

Zbog rekonstrukcije ceste moguće poteškoće u odvozu otpada u Kučama

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Grad Velika Gorica

Stanovnici Ulice Franje Lučića u naselju Kuče suočit će se s otežanim odvozom komunalnog otpada zbog početka radova na rekonstrukciji prometnice. Radovi bi trebali trajati oko 210 dana, a tijekom tog razdoblja pristup komunalnim vozilima na pojedinim dijelovima ulice povremeno će biti otežan.

Iz VG Čistoće poručuju kako će, unatoč građevinskim zahvatima, nastojati osigurati što redovitiji odvoz otpada, no građane upozoravaju da su moguća povremena kašnjenja ili otežano pražnjenje spremnika.

 

Nastavite čitati

HOTNEWS

Velika Gorica domaćin trećeg izdanja Geek Cona

Objavljeno

na

Objavio/la

Kako bi zaokružili tjedan pun iznenađenja i događaja, održan je festival znanstvene fantastike, Geek Con. Ova konvencija posvećena je znanstvenoj fantastici, fantasyju, cosplayu, gamingu i pop-kulturi, a održala se ovdje, u Velikoj Gorici, treću godinu zaredom.

– Odaziv je ove godine dvostruko veći nego prošle, a jučerašnji dan nadmašio je oba dana prošlogodišnjeg izdanja. Imali smo jedno od kvalitetnijih cosplay natjecanja u Europi. Vrijedi istaknuti i velik broj stranih posjetitelja. Prema procjenama, bilo ih je oko 200, a pristizali su iz Češke, Rusije, Poljske i Njemačke, dok je dolazak gostiju iz zemalja regije već postao svojevrsni standard – rekao je organizator Ivan Mastin te istaknuo oduševljenje svih izlagača i gostiju posebno jer se ovakav događaj održava upravo u Velikoj Gorici.

Festival je okupio posjetitelje svih generacija, od najmlađih zaljubljenika u stripove, igre i animaciju, koji su u svijet mašte zakoračili uz roditelje, do starijih fanova koji ovu kulturu prate desetljećima. Upravo ta raznolikost dala je događaju posebnu energiju, jer su se na istom mjestu susreli različiti uzrasti, interesi i iskustva, povezani zajedničkom strašću prema pop-kulturi, gamingu i cosplayu. Geek Con se tako još jednom potvrdio kao festival otvoren svima, mjesto susreta, druženja i kreativnog izražavanja, bez obzira na dob i spol.

– Inače obilazim srednjovjekovne i vikinške festivale u Švedskoj, Poljskoj, Njemačkoj, ali i u Hrvatskoj. Ove godine sam prvi put čuo za Geek Con, čuo sam se s organizratorima, pozvali su me i jako mi je drago što sam ih poslušao i došao sudjelovati – rekao je jedan od izlagača, Dražen, zvan Vega.

Geek Con je i ove godine pokazao da Velika Gorica može biti mjesto susreta različitih svjetova, generacija i kultura, ujedinjenih ljubavlju prema mašti, kreativnosti i zajedništvu.

FOTO GALERIJA: 

Foto: Vanesa Miković

 

Nastavite čitati

HOTNEWS

FOTO DVD Vrbovo pobjednik na 117. Turopoljskom fašniku. Koncert Lidije Bačić

Objavljeno

na

Objavio/la

Vesela i kreativna fašnička povorka od dvadeset udruga prošetala je jučer (subota, 07. veljače 2026., početak u 14 sati) Velikom Goricom na 117. Turopoljskom fašniku s puno smijeha, glazbe i kreativnih maski.

Velika Gorica, 07.02.2026. 117. Turopoljski fašnik. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 07.02.2026. 117. Turopoljski fašnik. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 07.02.2026. 117. Turopoljski fašnik. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 07.02.2026. 117. Turopoljski fašnik. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Udruge su predstavljale svoje kreacije na punktu u Zagrebačkoj ulici i onda su produžile na otvoreni prostor ispred Pučkog otvorenog učilišta. Glazba, smijeh i ples su bili konstanta maškara, pojedinačno i skupno.

Velika Gorica, 07.02.2026. 117. Turopoljski fašnik. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 07.02.2026. 117. Turopoljski fašnik. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 07.02.2026. 117. Turopoljski fašnik. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 07.02.2026. 117. Turopoljski fašnik. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 07.02.2026. 117. Turopoljski fašnik. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nagrade su dodjeljivane na bogato ukrašenoj bini, nakon što je smijenjen Princ fašnika i osuđen na ”spaljivanje”. Kao i uvijek, žiri je imao velike dileme pri ocjenjivanju i rangiranju udruga i grupa odnosno njihovih kreacija. Na kraju, svi se slože da su nagrade došle u najkreativnije ruke odnosno da su objektivno nagrađeni aktualnost teme i njena izvedba.

Velika Gorica, 07.02.2026. 117. Turopoljski fašnik. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 07.02.2026. 117. Turopoljski fašnik. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 07.02.2026. 117. Turopoljski fašnik. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 07.02.2026. 117. Turopoljski fašnik. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nešto prije 18 sati, s nestrpljenjem isčekivana Lidija Bačić započela je sa svojim koncertom i to je bilo finale veselog i raspjevanog fašničkog dana.

Galerija fotografija

Velika Gorica. 117. Turopoljski fašnik 2026. godine

NAGRADE 01. mjesto: DVD Vrbovo s temom ”Eskimi s Posavine”, 2. mjesto: Grupa Visoki brijeg, Udruga ”Drvo života” – ”Policijska akademija umirovljenika”, 3. mjesto: KUD Slavuj Bukevje – ”(Po)savska rivijera”. Specijalna nagrada žirija: Društvo žena Novo Čiče – ”Torte u šetnji”; Udruga Gajske mačkare Sinj.

Nastavite čitati

HOTNEWS

FOTO Ruže, crvene haljine i važna poruka o zdravlju

Gradonačelnik Ačkar pozvao građane na stručni skup o zdravim navikama protiv moždanog udara koji organizira Udruga VG Dijabetičar!

Objavljeno

na

Objavio/la

(Foto: Vanesa Miković)

Subotnje jutro obavijeno ružama, balonima, društvom i veseljem, ali i onim najvažnijim – brigom za zdravlje.

Društvo žena Novo Čiče organiziralo je crvenu povorku povodom nacionalnog dana protiv moždanog udara kod žena – Dana crvenih haljina, uz sudjelovanje Dinah Vodanović, članice organizacijskog odbora ove javnozdravstvene akcije. Nakon povorke građanima je omogućeno mjerenje arterijskog tlaka i glukoze u krvi.

– Kampanju smo započeli prije devet godina kako bi upozorili javnost na važnost pravovremene reakcije i prepoznavanja simptoma moždanog udara te sprečavanja posljedica poput invaliditeta i smrti – rekla je Vodanović i istaknula svoju ljubav prema ovome radu i posvećenost pacijentima.

– Ovu inicijativu provodimo već treću godinu, a velik interes žena za preglede pokazuje da radimo dobru stvar. U inicijativu su aktivno uključene i naše članice koje poruku šire i u svojim obiteljima. Zadovoljne smo dosadašnjim rezultatima i planiramo nastaviti te još dodatno proširiti ovu hvalevrijednu inicijativu – istaknula je Vera Stepančić, predsjednica Društva žena Novo Čiče.

Povorci se tradicionalno pridružio gradonačelnik Velike Gorice Krešimir Ačkar kako bi podržao ovaj događaj i naše organizatorice.

– Zahvaljujem ženama iz Novog Čiča koje već tradicionalno organiziraju Dan crvenih haljina i svojim angažmanom podižu svijest o moždanom udaru kod žena. Grad Velika Gorica daje punu podršku ovoj hvale vrijednoj inicijativi te stoji uz sve koji se suočavaju s teškim zdravstvenim izazovima – istaknuo je gradonačelnik te pozvao sve građane na stručni skup o zdravim navikama protiv moždanog udara koji organizira Udruga VG Dijabetičar, u POUVG, ponedjeljak 9. veljače u 18:00 sati.

FOTO GALERIJA:


    

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno