Povežite se s nama

Sport

Posao odrađen, Gorica s dva komada u četvrtfinale Kupa

Nogometaši Gorice pobijedili su Mladost iz Ždralova 2-0 u osmini finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa golovima Vlatka Stojanovskog i Martina Šrolera

Objavljeno

na

Između Hajduka i Dinama, između dva velika i teška ispita u prvenstvu, morali su nogometaši Gorice odraditi i obaveze u Kupu. U natjecanju koje se od ove sezone punim nazivom zove SuperSport Hrvatski nogometni kup, u osmini finala, s neugodnim trećeligašem u ulozi protivnika. I gosta, jer igralo se na Gradskom stadionu, a završilo je očekivano. Pomalo komplicirano, ne baš idealno, ali s pobjedom Gorice.

Najave su govorile da nema razloga očekivati da će ovo biti jednostavna utakmica, jer protivnik je ozbiljna niželigaška momčad, a takve najave su se i obistinile. Nije to dobro izgledalo u prvih 45 minuta, teško je i nikako Gorica stvarala prilike, budući da su se gosti vrlo čvrsto i organizirano branili. Pritisak, onaj pravi pritisak, trajao bi po svega dvije-tri minute u komadu, a to je bilo premalo za slomiti otpor vrlo dobrih gostiju.

Unatoč tome, trener Rendulić nije ništa mijenjao na poluvremenu, dao je još malo povjerenja kombiniranoj postavi koju je poslao na teren, a oni su mu uzvratili već nakon dvije i pol minute igre u nastavku. Josip Mitrović je primio loptu na desnoj strani, srušio ga je branič Jakov Gogić, a loptu je na bijelu točku namjestio Vlatko Stojanovski. Sigurno i mirno Makedonac je realizirao jedanaesterac, za svoj prvi gol u dresu Gorice.

Novi, ključni korak prema osiguravanja plasmana u četvrtfinale dogodio se nakon točno sat vremena igre. Musa je na desnoj strani pronašao Mitrovića, on vratio u sredinu za Fruka, koji je asistirao za Martina Šrolera. Dečko s Plesa otplesao je svoj ples s loptom, okrenuo braniča na vrlo atraktivan način i pospremio loptu u suprotnu malu mrežicu. Lijepo, efektno, konačno…

Pokušavala je Gorica doći i do trećega gola, koji bi i definitivno riješio sve dvojbe, ali bliže je golu bila – Mladost iz Ždralova. Najbliže moguće, točnije… U 81. minuti Steenvoorden je srušio Stjepana Mamića, a izvođač je ovoga puta bio Jakov Gogić, isti onaj koji je skrivio jedanaesterac za Goricu. Pucao je solidno, ali u totalnog tragičara pretvorio ga je Dominik Kotarski, koji je sjajno reagirao i spriječio komplikacije u završnici.

Ždrijebom u petak odlučivat će se protiv koga će Goričani igrati u četvrtfinalu Kupa, a u subotu je vrijeme za prvenstvo, odnosno za gostovanje Dinama u našem gradu.

GORICA – MLADOST 2-0
VELIKA GORICA Gradski stadion. Sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo). Pomoćnici: Dino Knez (Osijek) i Kristijan Novosel (Gat). Četvrti sudac: Domagoj Kurtović (Osijek).
STRIJELCI: 1-0 Stojanovski (48-11m), 2-0 Šroler (60)
GORICA: Kotarski – Musa, Steenvoorden, Krizmanić, Keita – Babec (od 69. Pršir), Janković – Šroler (od 83. Kalik), Mitrović (od 69. Dvorneković), Fruk (od 69. Lovrić) – Stojanovski (od 69. Matar). Trener Krunoslav Rendulić.
MLADOST: Srbljanović – Džidić (od 46. Buzuk), Ambramović (od 46. Vrbanić), Ivetić, Gogić – Jakšić, Brezina – Sabljić (od 65. Mamić), Povoljnjak (od 46. Hudećek), Mlinarić (od 55. Kunštek) – Mladen. Trener Tihomir Bradić.
ŽUTI KARTONI: Musa (Gorica), Abramović, Jakšić, Sabljić (Mladost)
CRVENI KARTONI: –

Sport

Gorica se slaže: Lijevi bek stigao iz Portugala, Car ima sve informacije

I prije nego što je završila ova, stiglo je prvo pojačanje Gorice za sljedeću sezonu. Bivši igrač Lokomotive, Osijeka i Šibenika, 22-godišnji Ivan Cvijanović, stigao je iz portugalske Vizele

Objavljeno

na

Objavio/la

Nismo baš naviknuti na takav ritam, ali u sportskom sektoru HNK Gorice očito nemaju vremena za čekanje. Tijekom travnja tako je stigao kamerunski stoper Hadji Issa Moustapha, očito predviđen za puni doprinos u sljedećoj sezoni, a sad je napravljen i drugi korak u pripremi za ono što slijedi. Novi igrač Gorice postao je 22-godišnji Ivan Cvijanović, koji je stigao iz portugalskog prvoligaša Vizele.

Ljubiteljima nogometa u Hrvatskoj ovaj je dečko poznato lice, budući da je nosio dres Osijeka, ali i Šibenika, u kojem mu je trener bio Mario Carević. Zajedno su njih dvojica sa Šibenikom izborila plasman u HNL s klubom iz Krešimirova grada, bila je to sezona u kojoj je Cvijanović imao puno trenerovo povjerenje na poziciji uz lijevu aut liniju. Novi igrač Gorice u toj je sezoni pokazao da ima i talent i kvalitetu, vratio se zahvaljujući tome u Osijek, iz kojega je u Šibenik otišao na posudbu, da bi prošlog ljeta ostvario transfer u Portugal.

Nažalost po njega, nije se naigrao u dresu Vizele, skupio je svega nekoliko nastupa za drugu momčad, kao i za U-23 sastav, pa su u Gorici odlučili reagirati. I to odmah, i prije nego što je ova sezona završila. Pokazuje to da su se planovi za budućnost počeli slagati na vrijeme, pa imamo pravo nadati se da će Gorica ranije nego što je to možda običaj biti posložena za novu sezonu.

Cvijanović će biti u domaćem okruženju, jer riječ je o dečku koji je na svoj nogometni put krenuo iz Ivanić Grada, odakle je prvo otišao u Lokomotivu, a zatim u Osijek. Nova postaja na njegovu putu bit će Gorica, nadamo se i vjerujemo na obostrano zadovoljstvo.

Nastavite čitati

Najave

Mali olimpijci preuzimaju Gradski stadion! Najavljen 22. Olimpijski festival dječjih vrtića

Djeca iz šest vrtića natjecat će se u raznim sportskim aktivnostima.

Objavljeno

na

Objavio/la

Velika Gorica će u utorak, 26. svibnja, ponovno postati pozornica dječjeg sporta i olimpijskog duha. Na Gradskom stadionu održat će se 22. Olimpijski festival dječjih vrtića, koji će okupiti najmlađe natjecatelje i kroz igru promiče sport, zajedništvo i fair play.

Festival počinje okupljanjem u 16:30 sati, dok je svečani mimohod najavljen za 17 sati, nakon čega slijedi ceremonija otvaranja i početak natjecanja.

Ove godine očekuje se oko 300 mališana iz šest velikogoričkih vrtića, Ciciban, Čarobna šuma, Koraci, Lojtrica, Velika Gorica i Žirek. Djeca će se natjecati u četiri atletske discipline, trčanju na 50 metara, skoku u dalj, bacanju loptice i štafeti 4 x 25 metara te u malom nogometu, odvojeno u konkurenciji djevojčica i dječaka.

Olimpijadu organizira Zajednica športskih udruga grada Velike Gorice, koja festival treću godinu zaredom provodi u suradnji s Hrvatskim olimpijskim odborom. Predviđen je i svečani protokol s podizanjem zastave, himnom te nošenjem olimpijske baklje.

Otvaranje igara predviđeno je uz obraćanje predsjednika Zajednice športskih udruga Gorana Kovačića, predstavnika HOO-a Hrvoja Balena, dok će festival službeno otvoriti gradonačelnik Krešimir Ačkar.

Osim sportskog dijela, naglasak je i na olimpijskim vrijednostima, svi sudionici dobit će diplome i medalje, a najuspješniji pojedinci i ekipe i pehare. Posebno priznanje bit će dodijeljeno vrtiću koji se istakne po poštivanju pravila i sportskom ponašanju, kroz nagradu za fair play.

Dodjela nagrada predviđena je oko 18:40 sati, a program završava u 19 sati.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Vratar Budimir spasio Meštricu od poraza u Turopolju

Objavljeno

na

Objavio/la

Turopolje i Meštrica odigrali su bez pobjednika u 27. kolu Jedinstvene 1.ŽNL-e rezultatom 1:1, strijelac za domaće Matej Karlović, za goste Matej Puntarić.

Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Meštrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Meštrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Momčad domaćih bolje je otvorila utakmicu i golom Karlovića u 7. minuti došla u vodstvo te je na terenu izgledala nadmoćni9je. Ipak, momčad gostiju uspjela preko Puntarića izjednačiti na 1:1.

Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Meštrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Meštrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Drugo poluvrijeme Turopolje je započelo ofenzivnije i stvorili su nekoliko stopostotnih šansi. Vratar Andrija Budimir je u samo nekoliko minuta tri puta uspješno rješavao situaciju ‘jedan na jedan’, dva puta nije uspio Karlović i jednom Perić. Budimir je i kasnije uspješno riješio nekoliko kritičnih situacija. Činilo da obrana Meštrice igra prekomotno odnosno nedovoljno ozbiljno pred svojim vratima.

Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Meštrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Meštrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Igra Meštrice nije bila uopće slična njenim igrama iz zadnjih nekoliko kola, igrači su djelovali umorno. U završnici susreta došlo je do spornog momenta nakon prodora domaćih, na rubu kaznenog prostora duel Budimira i napadača domaćih sudac je presudio u korist Meštrice. Ta sudačka odluka dovela je do žestokih verbalnih reakcija igrača Turopolja.

Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Meštrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Meštrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje (27 8 7 12 43:51 31) je s 31 bodom na 12. mjestu prvenstvene ljestvice, a Meštrica (27 10 1 16 50:79 31) je s istim brojem bodova na 13. mjestu.

Galerija fotografija

Jedinstvena 1.ŽNL 2025./2026., 27. kolo

NK Turopolje – NK Meštrica (Gornja Lomnica) 1:1 (1:1)

Turopolje. Stadion: ŠRC Turopolje. Gledatelja: 60. Nedjelja, 17.05.2026., 18 sati. Sudac: Tihomir Čunčić. Pomoćni suci: Tihomir Bratković i Davor Merkmaš (svi Velika Gorica). Delegat: Stjepan Pajač (Sveti Ivan Zelina). Strijelci: 1:0 – Karlović (7), 1:1 – Puntarić (25).

TUROPOLJE: Culović, Križanac, Ceković (cap.), Zdunić (od 75. Jurišić), Jurić, Karlović, Perić, Lučić, Matošević (od 46. Badallaj), Kos, Josić. Trener: Stiven Žitnik.

MEŠTRICA: Budimir, Mihalinčić (cap.), Puntarić (od 80. Bartolović), Šebek, Štuban, Rukavina (od 75. Jeftić), Meter, Kovačević, Zorić, Karamatić, Tolj (od 80. Radovanac). Trener: Mario Meter.

Nastavite čitati

Sport

Trkački vikend AK Turopolja – polumaraton u Jaski, vatrogasna utrka i humanitarna dionica do Siska

Članovi kluba nastupili u Jastrebarskom i na relaciji Zagreb–Sisak, a jedan ultramaratonac vikend je zaključio humanitarnim pothvatom od 70 kilometara.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Atletski klub Turopolje/FB

Članovi Atletskog kluba Turopolje proveli su nedjelju na nekoliko trkačkih frontova.

Na 27. Jaskanskom polumaratonu, koji se boduje za Hrvatsku atletsku cestovnu ligu, AK Turopolje imao je dva predstavnika u glavnoj utrci. Staza od 21 kilometra s približno 350 metara ukupnog uspona vodila je kroz Jastrebarsko i okolna brda. Josip Martinović zauzeo je 14. mjesto u konkurenciji 69 trkača s vremenom 1:34:39, što mu je donijelo i drugo mjesto u kategoriji M45. Ivica Culović utrku je završio na 54. mjestu s vremenom 2:06:59.

Na petkilometarskoj vatrogasnoj utrci, koja se trči u sklopu Vatrogasne trkačke lige, nastupila su dva člana kluba. Kristijan Mačković bio je šesti ukupno s rezultatom 21:12 i treći u svojoj kategoriji, dok je Nedjeljko Babić završio 22. s vremenom 24:37, što mu je donijelo drugo mjesto u kategoriji.

Posebnu priču vikenda ispisao je ultramaratonac Bojan Šebrek. Nakon što je dan ranije odradio 25 kilometara traila, u nedjelju je u ranim jutarnjim satima krenuo iz Zagreba i potom istrčao 70 kilometara do Siska. Pothvat je odradio u sklopu humanitarne akcije “Mosa Bavlju”, koju organizira glumac i ultramaratonac Marko Cindrić.

Nastavite čitati

Sport

AK Maraton VG iz Varaždina donosi broncu i niz solidnih rezultata

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: AK Maraton VG

Atletičarke AK Maraton Velika Gorica nastupile su u nedjelju, 17. svibnja, na natjecanju u Varaždinu, gdje su s četiri predstavnice ostvarile solidne rezultate, uključujući i jednu medalju. Najuspješnija je bila Nelli Komljenović, koja je u skoku u dalj u kategoriji WU14 osvojila treće mjesto i broncu rezultatom 4.66 metara.

Komljenović je dodatno nastupila i na 60 metara, gdje je zauzela 13. mjesto s vremenom 8.87 sekundi. Vrijedi naglasiti kako je nastupala u starijoj dobnoj skupini te bila među najmlađim natjecateljicama u konkurenciji.

U kategoriji WU16 Vita Plepelić trčala je 600 metara i osvojila osmo mjesto s rezultatom 1:58.63, dok je Gloria Karlović u bacanju koplja zauzela sedmo mjesto s hicem od 18.26 metara. Također, Ema Gilja natjecala se na 200 metara s preponama u kategoriji WU14 te završila na 11. mjestu s rezultatom 32.73.

Nastavite čitati

Reporter 459 - 30.04.2026.

Facebook

Izdvojeno