Povežite se s nama

Sport

Pojačanja sa zvukom sirene: Albanac i Portugalac novi igrači Gorice!

Novi igrači Gorice posljednjeg dana prijelaznog roka postali su član engleskog Fulhama Adrion Pajaziti i bivši igrač Benfice te West Hama Mesaque Dju. Na provjeri je još jedan zanimljiv igrač, nije nemoguće da dođe i još jedan napadač…

Objavljeno

na

Ono što se najavljivalo tijekom jučerašnjeg dana, posljednjeg dana prijelaznog roka, i definitivno se dogodilo u večernjim satima četvrtka. HNK Gorica na svojim je stranicama potvrdila kako su novi igrači našega kluba veznjak Fulhama Adrion Pajaziti, mladi reprezentativac Albanije koji je došao na posudbu, kao i krilni igrač Mesaque Dju, koji je došao kao slobodan igrač i potpisao dvogodišnji ugovor.

Ostvaren je tako dio želja trenera Rajka Vidovića, koji ni nakon prve pobjede u sezoni nije dvojio da “Gorici trebaju tri-četiri ozbiljna pojačanja”. Dobio je dvojicu novih igrača, barem zasad, a hoće li oni biti i pojačanja, tek ćemo doznati. Sudeći prema nogometnim životopisima mladića koji su stigli sa zvukom sirene za kraj prijelaznog roka, trebali bi to biti…

Adrion Pajaziti je 21-godišnjak rođen u Londonu, u albanskoj obitelji, a dostupni podaci kažu da je s 12 godina došao u redove Fulhama, čiji je i dalje igrač. Prošao je praktički cijeli omladinski pogon, zatim i mladu momčad, za koju je upisao 68 nastupa u natjecanju U-21 momčadi engleskih premierligaša, a šest mjeseci svoje mlade karijere proveo je i u norveškom Haugesundu. Tražeći novi prostor za njegov iskorak, u Fulhamu su navodno radije birali posudbu u neki od engleskih klubova, ali Pajaziti je na kraju završio u – Velikoj Gorici.

Puno bliže domovini svojih roditelja, zemlji za koju je odlučio nastupati, ali i na pozornici koja bi mu trebala biti po mjeri. Ponajbolji igrač albanske U-21 selekcije, za koju je upisao 12 nastupa i šest golova, dolazi kao ozbiljan kandidat za brzo uskakanje u početnih 11, budući da sve govori kako se radi o vrlo ozbiljnom igraču. Idealna mu je pozicija “osmice”, najbolje se osjećao u ulozi takvozvanog “box-to-box” igrača, ali može pokriti i poziciju zadnjeg veznog, kao i onu u ofenzivnom dijelu sredine terena.

U Turopolje će stići u ponedjeljak, nakon što odradi akciju mlade albanske reprezentacije, a u konkurenciji za momčad trebao bi biti već od utakmice kupa protiv đakovačke Croatije u srijedu, zatim i za dolazak Rijeke idućeg vikenda.

Isto vrijedi i za drugo pojačanje, koje također dolazi s nekim vrlo zvučnim klubovima u svom CV-ju. Mesaque Geremias Dju je 25-godišnjak iz Gvineje Bisau, rođen u Bissauu, glavnom gradu ove afričke države. Vrlo rano preselio se u Portugal, pa je svoju nogometnu priču započeo s deset godina, da bi već s 11 završio u akademiji slavne Benfice.

Zadržao se u redovima lisabonskog velikana sve do siječnja 2019. i odlaska u West Ham, gdje je igrao za U-21 momčad, a u Londonu je ostao sljedeće tri godine, sve do odlaska u grčki OFI s Krete, gdje ga je trenirao i Valdas Dambrauskas, bivši trener Gorice. Posljednja postaja bio mu je portugalski prvoligaš Mafra, a treći klub izvan Portugala u karijeri bit će mu Gorica.

S Pajazitijem i Djuom, lako je moguće, neće i završiti proces pojačavanja momčadi, jer ovih bi dana mogao potpisati i 25-godišnji Nijemac albanskog porijekla Meritan Shabani. Riječ je o igraču koji je prošao kompletnu školu minhenskog Bayerna, nakon čega je postao član engleskog Wolverhamptona, i to u milijunskom transferu, a nakon toga nosio je dres i nizozemskog Venla i švicarskog Grasshopersa. Imao je i značajnih problema s ozljedama, dvije operacije usporile su mu karijeru, a povratak u tračnice tražit će kroz Goricu.

Nije nemoguće da u narednim danima dođe i novi napadač, pri čemu to može biti isključivo igrač sa slobodnim papirima. Realizira li se Shabani, bit će to treći, a taj napadač i četvrti od ona “tri-četiri ozbiljna pojačanja”… I bit će to, nadamo se duboko, bolja i jača Gorica!

Sport

FOTO VG Boys u derbi susretu bolji od Velike Mlake

Objavljeno

na

Objavio/la

Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica (NSVG) nastavljena je utakmicama 20. kola u kojem je na pet odigranih utakmica postignuto 23 gola.

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Derbi kola bila je utakmica između VG Boysa i Velike Mlake na igralištu u Kobiliću. Pogreška obrane Mlake u početku utakmice iskoristio je Škrinjarić i u 4. minuti plasirao loptu u mrežu za vodstvo. Igra je u prvom poluvremenu bila ravnopravna, propuštene su po dvije šanse s obje strane.

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Drugo poluvrijeme bolje je izgledala Mlaka, jer je naknado pristigao Piličić i diktirao tempo. Njegovom zaslugom rezultat je izjednačen na 1:1. Ipak, nekoliko minuta kasnije Boys su poveli s 2:1, nakon slobodnog udarca Šimuna i nespretne intervencije vratara. Slijedio je atraktivan pogodak u završnici za konačni rezultat – 3:1!

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vrlo korektnu utakmicu vrlo dobro je vodio sudac Stjepan Sučić.

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmice 21. kola igraju se u petak, 15. svibnja, a utakmice 22. kola u ponedjeljak 18. svibnja 2026. godine.

Galerija fotografija

Liga veteranskih momčadi NSVG-a 2025./2026., 20. kolo

Rezultati 20. kola (08./11.05.2026.): Hruševec – Lukavec 1:1, Buna – Dinamo 3:3, Lekenik – Vatrogasac 2:1, Klas – Polet 5:3, VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1, Kurilovec – Posavec odgođeno, Gradići slobodni. 18. kolo: Dinamo – Posavec 4:0.

Poredak nakon 20. kola: 1. Klas 43 (17 13 4 0 79:23), 2. Kurilovec 41 (18 13 2 3 56:17), 3. VG Boys 38 (19 12 2 5 55:22), 4. Dinamo 34 (18 11 2 5 61:36), 5. Velika Mlaka 1947 31 (18 10 1 7 47:37), 6. Vatrogasac 30 (18 9 3 6 33:25), 7. Lekenik 29 (18 9 2 7 49:41), 8. Lukavec 22 (19 6 4 9 29:35), 9. Buna 21 (19 6 3 10 28:37), 10. Gradići 15 (18 4 3 11 21:59), 11. Polet 14 (19 4 2 13 25:44), 12. Hruševec 9 (17 2 3 11 20:73), 13. Posavec 8 (17 1 5 11 9:61).

Nastavite čitati

Sport

Tri medalje za Karate klub Velika Gorica – Ema Jukić viceprvakinja Hrvatske

Na državnom prvenstvu u borbama gorički karatisti osvojili su tri medalje, a nekoliko njih završilo je među najboljih sedam u svojim kategorijama.

Objavljeno

na

Objavio/la

Karate klub Velika Gorica imao je uspješan nastup na Prvenstvu Hrvatske u borbama za uzraste kadeta (U16), juniora (U18) i mlađih seniora (U21), održanom proteklog vikenda u Zagrebu. Kući su se vratili s tri medalje, predvođeni Emom Jukić koja je osvojila srebro i postala viceprvakinja Hrvatske u juniorskoj kategoriji do 48 kilograma.

Brončane medalje osvojili su Mia Čunčić u juniorskoj kategoriji do 53 kilograma te Luka Lukačić u U21 kategoriji do 75 kilograma.

Vrlo blizu medalje bio je Nikola Huzjak, koji je u kategoriji do 75 kilograma zauzeo peto mjesto, kao i Katja Braica u U21 kategoriji do 61 kilogram. Sedma mjesta osvojili su Matea Kordić (juniorke -59 kg), Luka Lukačić (juniori -76 kg) i Sara Banović (kadetkinje -61 kg).

Na prvenstvu su nastupili i Petar Buhin (kadeti -52 kg) te Antonio Brletić (juniori -61 kg), no natjecanje su završili u ranoj fazi. Klub navodi kako je nastup bio otežan zbog ozljeda, zbog čega su nastupili u 13 od mogućih 18 kategorija.

Nastavite čitati

Sport

Mladi hrvač iz Velike Gorice među najboljima na državnom prvenstvu u Zagrebu

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Hrvački klub Velika Gorica 1991/FB

U Zagrebu, u subotu 9. svibnja, u dvorani ŠSD Peščenica, održano je Prvenstvo Hrvatske u hrvanju grčko-rimskim stilom za mlađe seniore (U23), na kojem je nastupilo 57 natjecatelja iz 18 klubova.

Jedan od klubova koji je nastupio bio je Hrvački klub Velika Gorica 1991, kojeg je predstavljao Gabriel Đukić u pratnji .

Borio se u kategoriji do 72 kg te je izborio peto mjesto.

Nastavite čitati

Sport

Takewondo klub Velika Gorica u konkurenciji od 300 natjecatelja ostvario dvostruki plasman na postolje

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Tkd Velika Gorica/FB

Na međunarodnom taekwondo turniru E2 Čigra Zagreb International Open u Zagrebu, na kojem je nastupilo više od 300 natjecatelja iz preko 20 država, natjecatelji Taekwondo klub Velika Gorica osvojili su dvije medalje.

Zlatom se okitio Patrik Lončar, dok je Matej Turković stigao do bronce, čime su obojica donijela klubu i vrijedne bodove za europsku rang listu.

Klub je na natjecanju nastupio s ukupno osam članova.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Seniorke Gorice izgubile od Splita u Ligi za ostanak

Objavljeno

na

Objavio/la

Seniorke Gorice u 8. kolu Lige za ostanak izgubile su od ekipe Splita rezultatom 0:2. Gostujuća ekipa došla je u vodstvo u 17. minuti nakon ubačaja s lijeve strane, u gužvi je najbolje reagirala Antonia Mišura i pogodila mrežu za 0:1.

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Domaće su češće napadale, izvele su i nekoliko udaraca iz kuta, u završnici nije bilo dovoljno preciznosti odnosno vratarka Iman Dumanjić je vrlo dobro čuvala svoja vrata. Jednom je i greda spriječila izjednačenje.

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sredinom drugog poluvremena u obostrano otvorenoj igri Split je povisio vodstvo u 66. minuti autogolom Lucije Ćurić. To je bio, pokazalo se, konačni rezultat vrlo dobre utakmice.

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Rezultat nije utjecao na konačni poredak, jer Gorica je već prije osigurala ostanak u Ligi, a Split će ostanak pokušati zadržati u kvalifikacijskim utakmicama.

Galerija fotografija

Magenta liga – Play out 2025./2026., 08. kolo

HNK Gorica – ŽNK Split 0:2 (0:1)

Velika Gorica. Gradski stadion (pomoćni teren). Gledatelja: 50. Nedjelja, 10.05.2026. Sutkinja: Sabina Bolić (Varaždin). Pomoćne sutkinje: Petra Čabraja i Paola Čabraja (obje iz Zagreba). Delegat: Željko Šarčević (Zagreb). Strijelci: 0:1 – Mišura (16), 0:2 – Ćurić (63-ag).

GORICA: Nuša Vidrih, Marija Belajsa (od 58. Marta Crnković), Andrea Godinić (cap.), Iva Ožbolt (od 83. Ivana Cvetković), Nika Tokić, Ena Pernar Curić, Karla Resanović (od 83. Lorena Šagovac), Ivana Bojčić, Lea Perić, Lucija Vrdoljak, Lucija Ćurić. Trener: Marko Biljan.

SPLIT: Iman Dumanjić (od 46. Anamarija Prljević), Jasmina Skenderi, Antonia Mišura, Ela Dramlić (od 75. Esma Heganović), Lana Rusković, Ana Milinović, Karla Šabašov, Lana Plaziblat (od 65. Gabrijela Sinovčić), Stela Dijanić, Anđela Savović (od 80. Sima Rani Ghale), Božena Botica. Trener: Ivan Matić.

 

Nastavite čitati

Reporter 459 - 30.04.2026.

Facebook

Izdvojeno