ktc
Povežite se s nama

HOTNEWS

Podržao ga Bernardić: Aleksandar Horvat predstavio kandidaturu za gradonačelnika Velike Gorice

Objavljeno

na

Moja vizija grada Velike Gorice je da postane najmodernije središte i glavni grad Zagrebačke županije te da vrvi investicijama, novim javnim prometnicama, ljudima i životom, rekao je Aleksandar Horvat, SDP-ov kandidat za gradonačelnika Velike Gorice. Kandidaturu je večeras službeno predstavio u Kurilovcu, gdje su ga došli podržati poznati stranački kolege, a među njima i šef SDP-a Davor Bernardić.
 

27.12.2016.-Kurilovec-Aleksandar Horvat predstavio kandidaturu za gradonačelnika Velike Gorice. Foto: Miljenko Milanović/Cityportal

„Za Veliku Goricu bi bilo dobro da nakon lokalnih izbora počne raditi na svom razvoju, da se aktiviraju mrtve poduzetničke zone i da ne bude zagrebačka spavaonica. Kako Grad Zagreb ima 17 gradskih četvrti, da šesti grad u Hrvatskoj, a to je Gorica, ne bude samo 18. zagrebačka četvrt“, istaknuo je Bernardić.
 
Horvat je naglasio kako će kao gradonačelnik u Gorici zadržati mlade obitelji te vratiti rodilište, koje grad zbog svoje veličine i broja stanovnika treba imati.
 

27.12.2016.-Kurilovec-Aleksandar Horvat predstavio kandidaturu za gradonačelnika Velike Gorice. Foto: Miljenko Milanović/Cityportal

„Idemo redom, Bjelovar, Sisak, Zadar, sve su to gradovi koji imaju opće bolnice. Zašto u Velikoj Gorici ne bi bilo rodilište za 800 do 1000 djece koje se godišnje rađaju. Do 1970.-te godine Velikogoričani su se rađali u Velikoj Gorici. Samo je pitanje htijenja, volje, želje i rada“, kazao je Horvat.
 
Ako bude bilo potrebno, na izbore ćemo i sami
 
Činjenicu što njegova kandidatura konkurira HNS-ovom kandidatu za gradonačelnika Goranu Beusu Richemberghu, čime će se rasipati glasovi oporbe, a što ide na ruku HDZ-u, Horvat komentira kao zdravu konkurenciju. Hoće li gorički SDP i samostalno izaći na izbore, odgovara kako je i to moguće.
 
„Konkurencija je uvijek zdrava. To smatram kao poticaj boljem, snažnijem i iskrenijem radu. Hoćemo li izaći samostalno na izbore ili u koaliciji s HNS-om, odlučit će stranačka tijela. O tome se razgovara. Ako bude bilo potrebno ići ćemo i sami“, poručio je Horvat.
 

27.12.2016.-Kurilovec-Aleksandar Horvat predstavio kandidaturu za gradonačelnika Velike Gorice. Foto: Miljenko Milanović/Cityportal

Bernardić je svjestan kako će zbog različitih kandidata dvaju najvećih oporbenih stranaka, jedan od njih teško postati gradonačelnikom u prvom krugu. Na naše pitanje hoće li doći do rasipanja glasova, odgovorio je:
 
„Možda samo u prvom krugu, ali u drugom ne. Aleksandar Horvat je naš kandidat, velikogorička organizacija je to odlučila. Razgovore vezane uz moguću koaliciju s HNS-om prepuštam županijskoj organizaciji SDP-a, kao i ljudima iz gradske organizacije“, rekao Bernardić, na kraju usporedivši sebe i Horvata.
 
„Mene nikada nisu ozbiljno doživljavali u anketama, a evo vidite. Vjerujem da će tako i ostati. Prema tome, Horvatu želim isto što sam na kraju krajeva i ja iskusio. Da ga podcijene i da pobijedi“, zaključio je Bernardić.
 
Tko je Aleksandar Horvat ?
 
Aleksandar Horvat (31) diplomirani je ekonomist, u SDP-u obnaša dužnost predsjednika ogranka Donje Turopolje te tajnika GO SDP-a Velika Gorica. Odrastao je i živi u Starom Čiču, zajedno sa suprugom i dvoje djece. Zaposlen je u Ministarstvu zaštite okoliša i energetike na radnom mjestu stručnog suradnika u Odjelu za ozonski omotač, a ranije je radio u Auto Hrvatskoj i Zagrebačkom Holdingu.
 

Galerija fotografija:

 

CityLIGHTS

VIDEO Kraj smrada: Moderni pročistač donosi rješenje, prvi korisnici uskoro spojeni

Vrijednost projekta Aglomeracije je 104 milijuna eura, dok je vrijednost izgradnje samog pročistača 37 milijuna eura.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Morena Martinović/Cityportal.hr

Velika Gorica ulazi u završnu fazu velikog infrastrukturnog ciklusa kojim se dodatno podiže razina komunalnih usluga i zaštite okoliša, a jedan od ključnih projekata je izgradnja novog postrojenja za pročišćavanje otpadnih voda.

U sklopu šireg zahvata već je izvedeno više od 145 kilometara kanalizacijske mreže te više od 5.000 priključaka, dok će građani do kraja godine dobiti obavijesti o mogućnosti spajanja. Detalje o radovima koje su obišli gradonačelnik Ačkar i predsjednik uprave Vodoopskrbe Ivan Rak, pogledajte u videu:

FOTO galerija:

 

 

Nastavite čitati

HOTNEWS

VIDEO Sova je sletjela! U Veliku Goricu stigao KTC centar

Zavirite na otvorenje👇

Objavljeno

na

Objavio/la

Sova je sletjela, a kupci napokon dočekali KTC centar!

U Veliku Goricu stigla 15 milijuna vrijedna investicija koja je objedinila sve na jednom mjestu –  zavirite na otvorenje👇

 

Nastavite čitati

CityLIGHTS

VIDEO Dobrodošao Petek na Gorice! Danas hrana ‘po domaći’, gljive na tanjuru i Donat drift

Na jutarnjem izdanju popularnog događanja posjetitelji su obilazili štandove lokalnih proizvođača, a u Centru za posjetitelje obavljala su se i preventivna mjerenja u suradnji s Ljekarnama Zagrebačke županije.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Morena Martinović/Cityportal

Od jutarnjih sati, građani imaju priliku prošetati jednom od omiljenih manifestacija našeg grada, Petek na Gorice. Posjetitelji su mogli obići MLJAC i ART plac, gdje su lokalni proizvođači i kreativci ponudili raznovrsne proizvode, od svježeg kruha, meda i štrukli do gljiva i ručno rađenih predmeta.

Osim kupovine i razgledavanja, dio programa bio je posvećen i zdravlju. U Centru za posjetitelje organizirano je preventivno mjerenje dostupno svim posjetiteljima, u suradnji s Ljekarnama Zagrebačke županije.

Kako je pojasnila Maja Glamuzina, magistrica farmacije iz Ljekarni Zagrebačke županije u Velikoj Gorici, cilj njihova dolaska bio je omogućiti građanima brzu provjeru osnovnih zdravstvenih pokazatelja.

“I ovaj put smo se odazvali na poziv Turističke zajednice grada Velike Gorice. Nama je uvijek drago da možemo izaći iz svojih prostora i družiti se s građanima. Radimo ono što je nekako najbrži screening općeg stanja građana, mjerimo šećer u krvi, određujemo kolesterol, mjerimo krvni tlak. Imamo kolegicu nutricionisticu koja određuje indeks tjelesne mase i sastav tijela. Zanimljivo je uvijek čuti koliki su nam masa mišića i masa kostiju. Imamo i oftalmologinju koja mjeri očni tlak. Također, radimo i savjetovanje o dodacima prehrani koji su korisni u nekakvim zdravstvenim tegobama, za energiju, povišen kolesterol i tako dalje”, pojasnila je.

Popodnevni dio programa nastavlja se u 16 sati k sa sajmom „Gljive na Gorice”, DONUT drift showom te raznim sportskim aktivnostima.

Foto: Morena Martinović/Cityportal

Nastavite čitati

HOTNEWS

Zagrebačka županija dobila četiri NPOO ugovora za škole i jednosmjensku nastavu

Realizacijom ovih projekata očekuje se rasterećenje postojećih kapaciteta i stvaranje uvjeta za kvalitetniji obrazovni sustav, osobito u sredinama koje bilježe rast broja učenika.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Zagrebačka županija

Zagrebačkoj županiji dodijeljena su nova sredstva za četiri školska projekta ukupne vrijednosti 7,4 milijuna eura, usmjerena na proširenje kapaciteta i poboljšanje uvjeta rada u školama.

Ugovore za projekte izgradnje, rekonstrukcije i opremanja osnovnih škola uručili su predsjednik Vlade Andrej Plenković, ministar Radovan Fuchs i ravnatelj SAFU-a Dragan Jelić. Riječ je o dijelu šireg investicijskog ciklusa kojim se želi omogućiti rad u jednoj smjeni i razvoj cjelodnevne škole.

Četiri projekta na području županije

Najveći pojedinačni iznos, 4,7 milijuna eura iz Nacionalnog plana oporavka i otpornosti, osiguran je za dogradnju Osnovne škole Bistra. Projekt uključuje nove učionice, sportsku dvoranu i uređenje okoliša, a ukupna vrijednost investicije procijenjena je na 6,8 milijuna eura, pri čemu će ostatak financirati Zagrebačka županija.

U Dugom Selu planirana je izgradnja manje sportske dvorane uz Osnovnu školu Josipa Zorića, za što je odobreno 1,2 milijuna eura, dok će županija osigurati dodatna sredstva do ukupnih 1,7 milijuna eura.

Na jaskanskom području predviđena je izgradnja dviju manjih sportskih dvorana – u područnim školama Desinec i Cvetković. Za te projekte iz NPOO-a je osigurano ukupno 1,5 milijuna eura, dok će ostatak sredstava, do ukupne vrijednosti od oko 3,4 milijuna eura, također pokriti županija.

Zamjenik župana Ervin Kolarec istaknuo je značaj ovih ulaganja:

„Kada govorimo o Nacionalnom planu oporavka i otpornosti, za 22 školska objekta koja ćemo raditi i nadograđivati, do sada smo ishodili 98 milijuna eura bespovratnih sredstava, a ukupna vrijednost je 121 milijun eura. Dakle, ovu razliku od 23 milijuna eura osigurat će Zagrebačka županija iz vlastitog proračuna. Također ovdje želim istaknuti da je Zagrebačka županija prijavila još pet školskih objekata i vjerujemo da ćemo uskoro dobiti i odluku i popisati ugovore te da ćemo na kraju imati 27 školskih objekata koje ćemo graditi. Moram istaknuti da je to doista povijesno ulaganje u školstvo, povijesno ulaganje u naše mlade i naše najmlađe sugrađane na području Zagrebačke županije.“

Cilj – jednosmjenska nastava i bolji uvjeti

Ukupno gledano, Zagrebačkoj županiji je kroz NPOO do sada odobreno 98 milijuna eura za 22 školska objekta, čija ukupna vrijednost doseže 121 milijun eura.

Premijer Plenković naglasio je da je na nacionalnoj razini već dodijeljeno 340 ugovora vrijednih dvije milijarde eura. Ravnatelj Osnovne škole Bistra Eduard Kovačević osvrnuo se na značaj projekta za lokalnu zajednicu: „Mi smo škola s oko 600 učenika u zadnjih desetak godina. Radili smo dugo vremena u tri smjene. Danas polako prelazimo na rad u jednoj smjeni što čini izuzetno zadovoljstvo. Također, želim napomenuti da smo kraj koji se razvija, koji se izgrađuje, gdje nam svakodnevno dolaze novi ljudi, novi doseljenici, gdje se povećava broj djece i to će činiti vjerojatno našu školu u budućnosti perspektivno na način da ćemo kroz kvalitetniji sustav obrazovanja moć postići bolje rezultate“.

Realizacijom ovih projekata očekuje se rasterećenje postojećih kapaciteta i stvaranje uvjeta za kvalitetniji obrazovni sustav, osobito u sredinama koje bilježe rast broja učenika.

*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Moja županija’ nastao u suradnji s Zagrebačkom županijom.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

Velika Gorica i Zagrebačka županija prednjače u APN zahtjevima za prvu nekretninu

U kontekstu Zagrebačke županije, koja bilježi 345 odobrenih zahtjeva, jasno je da upravo ovaj prostor predstavlja jedno od ključnih područja za rješavanje stambenog pitanja mladih.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: SHOX ART/Pexels

Velika Gorica i Zagrebačka županija nalaze se među najistaknutijim područjima po broju odobrenih zahtjeva za državne potpore mladima pri kupnji ili gradnji prve nekretnine, pokazuju najnoviji podaci APN-a.

Do 8. travnja 2026. godine Agencija za pravni promet i posredovanje nekretninama zaprimila je ukupno 5.280 zahtjeva za povrat poreza. Riječ je o mjeri kojom država nastoji olakšati mladim građanima i obiteljima rješavanje stambenog pitanja, a dosad je odobrena isplata gotovo 27 milijuna eura.

Velika Gorica među vodećim gradovima

Posebno se ističe Velika Gorica, koja se s 130 odobrenih zahtjeva svrstava među gradove s najvećim interesom za ovu mjeru. Time se nalazi odmah iza najvećih urbanih središta poput Zagreba, Splita i Rijeke.

U kontekstu Zagrebačke županije, koja bilježi 345 odobrenih zahtjeva, jasno je da upravo ovaj prostor predstavlja jedno od ključnih područja za rješavanje stambenog pitanja mladih. Blizina glavnog grada, ali i nešto pristupačnije cijene nekretnina, očito su među glavnim razlozima pojačanog interesa.

Ukupna vrijednost odobrenih potpora dosegnula je 27.183.298 eura, a najveći broj odobrenih zahtjeva dolazi iz Grada Zagreba – njih 1.530.

Profil korisnika i cijene nekretnina

Prosječna dob podnositelja zahtjeva iznosi 32 godine, dok se dob kreće od 18 do 44 godine. Kućanstva u prosjeku imaju dva člana, a zabilježen je i primjer obitelji s čak 12 članova. Prosječna površina nekretnina iznosi 71 četvorni metar. Najmanja odobrena nekretnina ima 14 kvadrata, dok najveća doseže 259 kvadrata.

Kada je riječ o cijenama, prosjek iznosi 2.181 euro po kvadratnom metru.

Interes u cijeloj Hrvatskoj, ali fokus ostaje na metropolitanskom području

Zahtjevi su pristigli iz svih dijelova Hrvatske, a potpore su raspoređene u svim županijama. Ipak, podaci jasno pokazuju da metropolitansko područje, predvođeno Zagrebom i Zagrebačkom županijom, uz snažan doprinos Velike Gorice, ostaje u središtu interesa mladih koji rješavaju svoje prvo stambeno pitanje.

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno