Povežite se s nama

Vijesti

Počinje rekonstrukcija Odranske ulice, od ponedjeljka nova regulacija prometa

Gradiće i Donju Lomnicu spojit će pješačka i biciklistička staza

Objavljeno

na

Sljedeći tjedan započinje potpuna rekonstrukcija Odranske ulice u Donjoj Lomnici. Osim novog kolničkog asfalta, ulica će dobiti i pješačku i biciklističku stazu, najavio je to v.d. gradonačelnika Krešimir Ačkar. Vrijednost radova je 7,65 milijuna kuna. Rekonstruirat će se cesta u dužini 700 metara.

– Ovom rekonstrukcijom omogućit ćemo sigurnost svih sudionika u prometu, a posebno naših najmlađih – kazao je Ačkar.

Pješačka staza i rekonstruirana cesta spojit će Ulicu kralja Tomislava u Gradićima i lomničku Odransku ulicu. Radovi na izgradnji dijela Tomislavove i dijela Odranske ulice (od Vukovarske do Ul. V. Miklaušića) u Donjoj Lomnici počinju u ponedjeljak kada se za promet zatvara spomenuta dionica.

Zbog radova spomenuta dionica se zatvara za promet koji će se odvijati obilaznim pravcima.

Za vrijeme radova promet kroz gradilište bit će omogućen samo stanarima i poslovnim subjektima u zoni radova radi nužnog prilaza objektima te komunalnim i interventnim vozilima, dok će se sav ostali promet odvijati obilazno. Mole se svi sudionicu u prometu za strpljenje i razumijevanje te poštivanje privremene prometne signalizacije. Javni prijevoz putnika odvijat će se djelomično izmijenjenom trasom i voznim redovima.

Također, doći će do promjena u voznom redu i trasi linija 310 (Zagreb – Petrovina), 319 (Velika Gorica – Lukavec) i 335 (Velika Gorica – Pleso – Donja Lomnica).

Linija 310 – Zagreb (Glavni kolodvor) – redovnom trasom do raskrižja Školska ulica / Odranska ulica – (lijevo) Odranska ulica – (desno) Industrijska ulica –(desno) nadvožnjak Lomnica – (desno) Zagrebačka ulica – (desno) Poštanska ulica – u nastavku redovnom trasom prema Petrovini, a u povratku istom izmijenjenom trasom. Autobusna linija će iz Velike Gorice prema Petrovini i obratno voziti redovnom trasom. Mole se putnici da obrate pozornost na novi vozni red.

– Linija 319 – Velika Gorica – redovnom trasom do raskrižja Ul.A.K.Miošića /Poštanska ulica – (desno) Poštanska ulica – (lijevo) Zagrebačka ulica – (lijevo)nadvožnjak Lomnica – (lijevo) Industrijska ulica – (lijevo) Odranska ulica –(desno) Školska ulica – u nastavku redovnom trasom prema Lukavcu, a u povratku istom izmijenjenom trasom.

– Linija 335 – Velika Gorica – redovnom trasom do raskrižja A.K.Miošića/Poštanska – (desno) Poštanska – (lijevo) Zagrebačka ulica – (lijevo) nadvožnjak Lomnica – (lijevo) Industrijska ulica – Deverićeva ulica – (lijevo) Stepanska 6 okretište.

– Stepanska 6 okretište – (lijevo) Školska ulica – (lijevo) Odranska ulica – (desno)Industrijska ulica – (desno) nadvožnjak Lomnica – (desno) Zagrebačka ulica -(desno) Poštanska – (lijevo) Ul. Andrije Kačića Miošića i u nastavku redovnomtrasom.

Sve autobusne linije koristiti će autobusno stajalište “Ulica Rudolfa Fizira” u oba smjera.

Sport

Tri medalje za Karate klub Velika Gorica – Ema Jukić viceprvakinja Hrvatske

Na državnom prvenstvu u borbama gorički karatisti osvojili su tri medalje, a nekoliko njih završilo je među najboljih sedam u svojim kategorijama.

Objavljeno

na

Objavio/la

Karate klub Velika Gorica imao je uspješan nastup na Prvenstvu Hrvatske u borbama za uzraste kadeta (U16), juniora (U18) i mlađih seniora (U21), održanom proteklog vikenda u Zagrebu. Kući su se vratili s tri medalje, predvođeni Emom Jukić koja je osvojila srebro i postala viceprvakinja Hrvatske u juniorskoj kategoriji do 48 kilograma.

Brončane medalje osvojili su Mia Čunčić u juniorskoj kategoriji do 53 kilograma te Luka Lukačić u U21 kategoriji do 75 kilograma.

Vrlo blizu medalje bio je Nikola Huzjak, koji je u kategoriji do 75 kilograma zauzeo peto mjesto, kao i Katja Braica u U21 kategoriji do 61 kilogram. Sedma mjesta osvojili su Matea Kordić (juniorke -59 kg), Luka Lukačić (juniori -76 kg) i Sara Banović (kadetkinje -61 kg).

Na prvenstvu su nastupili i Petar Buhin (kadeti -52 kg) te Antonio Brletić (juniori -61 kg), no natjecanje su završili u ranoj fazi. Klub navodi kako je nastup bio otežan zbog ozljeda, zbog čega su nastupili u 13 od mogućih 18 kategorija.

Nastavite čitati

Najave

OGANJ 2026 Festival energije i održive budućnosti u Vukomeriću

Objavljeno

na

Treće izdanje Festivala energije u permakulturi OGANJ 2026 održat će se u subotu, 16. svibnja, na Recikliranom imanju u Vukomeriću gdje će se okupiti stručnjaci, entuzijasti i građani zainteresirani za održiva energetska rješenja i razvoj lokalnih zajednica.

Festival OGANJ 2026 usmjeren je na konkretne primjere i praktična znanja vezana uz energetsku tranziciju s naglaskom na rješenja koja se mogu odmah primijeniti u kućanstvima, zajednicama i lokalnim sredinama. Organizatori ističu kako je cilj događanja povezivanje ljudi koji žele aktivno sudjelovati u stvaranju održivije budućnosti.

Tijekom dana posjetitelje očekuju predavanja, prezentacije i otvoreni razgovori koji povezuju teorijska znanja s praktičnim iskustvima, ali i prilika za umrežavanje, razmjenu ideja i razvoj novih suradnji. Program počinje u 13 sati predavanjem „Što mogu napraviti danas“, koje će održati Ivan Zoković. Tema predavanja bit će praktični koraci prema energetskoj neovisnosti, uključujući male solarne sustave, off-grid i hibridna rješenja, izazove u DIY obnovljivim izvorima energije te jednostavne i povoljne zahvate koje građani mogu sami provesti.

Od 14 do 15 sati na rasporedu je blok „Od pojedinca do zajednice“, posvećen energetskim zajednicama i mogućnostima zajedničkog djelovanja. Istodobno će trajati i zajednički ručak, predviđen od 14 do 16 sati. U poslijepodnevnom dijelu programa predstavit će se Fond za regenerativne zajednice (RCF), koji će predstaviti novi poziv za Pathfinder zajednice i mogućnost dobivanja 4000 eura potpore za razvoj inicijativa.

Od 17 sati organiziran je obilazak Recikliranog imanja pod vodstvom Matka Šišaka, tijekom kojeg će posjetitelji moći vidjeti primjenu permakulturnih rješenja u praksi. Večernji dio programa rezerviran je za otvoreni razgovor i umrežavanje uz sudjelovanje Damira Juričića iz Energetske zajednice Sjeverni Jadran, nakon čega slijedi druženje uz glazbu, jam session i pizza party.

Nastavite čitati

Najave

Muzej Turopolja poziva na izložbu o 150 godina najstarijeg vatrogasnog društva u Turopolju

Objavljeno

na

Objavio/la

U srijedu, 13. svibnja u 18 sati, u Interpretacijskom centru Muzeja Turopolja u Velikoj Gorici otvara se nova izložba i predstavlja monografija povodom 150 godina Dobrovoljnog vatrogasnog društva Velika Gorica, jednog od najstarijih vatrogasnih društava u Hrvatskoj i najstarijeg na području Turopolja.

Izložba donosi pregled razvoja zaštite od požara na ovom području, a u fokusu je dugogodišnja tradicija vatrogastva u Turopolju. Među ključnim imenima iz povijesti ističe se Nikola Hribar, osnivač i dugogodišnji predsjednik društva.

Autor izložbe je viši kustos-povjesničar Josip Popovčić, koji potpisuje i postav i koncept predstavljanja ove obljetnice.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

SUBOTA KTC Velika Gorica donosi popuste, duple bodove i tombolu

Iz KTC-a poručuju kako je riječ o prigodi za povoljniju proljetnu kupnju i pripremu vrta, uz dodatne pogodnosti za vjerne kupce.

Objavljeno

na

Ove subote u trgovačkom centru KTC u Velikoj Gorici održava se prodajni dan uz posebne pogodnosti, nagradnu tombolu i popuste namijenjene članovima Kluba vjernosti.

Posjetitelje očekuju pogodnosti u više odjela centra, uključujući supermarket, restoran, poljoljekarnu i benzinsku postaju, a naglasak je na dodatnim bodovima i proljetnim akcijama.

Članovi KTC Kluba vjernosti tog će dana ostvarivati duple bodove prilikom kupnje u svim navedenim segmentima prodajnog centra. U sklopu programa organizirana je i tombola s ukupno 100 nagrada. Sudjelovanje je moguće uz jednokratnu kupnju u KTC supermarketu u iznosu od najmanje 50,00 eura. Tombola će trajati od 10:00 sati pa sve do isteka nagrada.

Dodatne pogodnosti pripremljene su i u KTC poljoljekarni. Tako je predviđeno da svaki treći kupac dobije na poklon jednu sjemensku karticu Buona luna Marcon. Kupnjom dvije vreće zemlje za cvijeće od 50 litara Marcon kupci ostvaruju i gratis paket presadnica rajčice 6/1. Također, na krmne smjese za ishranu domaćih životinja odobren je popust od 10 posto.

Iz KTC-a poručuju kako je riječ o prigodi za povoljniju proljetnu kupnju i pripremu vrta, uz dodatne pogodnosti za vjerne kupce.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

ČičaMiča pokreće ciklus “Na pikniku je priča!”

Ulaz na sve programe je slobodan.

Objavljeno

na

Objavio/la

Tijekom svibnja i lipnja u parkovima Velike Gorice održava se novi program udruge Udruga ČičaMiča pod nazivom „ČičaMiča – na pikniku je priča!“, koji djeci i obiteljima donosi spoj pripovijedanja, igre i boravka u prirodi.

Riječ je o edukativno-interaktivnom ciklusu namijenjenom djeci predškolske i rane osnovnoškolske dobi te njihovim obiteljima, a program je koncipiran tako da se sadržaji iz zatvorenih prostora premještaju na otvoreno, u parkove i na dekice.

Program u prirodi: priče, radionice i igra

Projekt se nadovezuje na raniji format „ČičaMiča – čitat će se priča!“, no ovog puta naglasak je na iskustvenom učenju u prirodnom okruženju. Parkovi se pritom pretvaraju u svojevrsne „učionice bez zidova“ u kojima se djeca uključuju u čitanje, razgovor, kreativne i likovno-edukativne radionice te slobodnu igru.

Termini održavanja

Prvi susret zakazan je za utorak, 19. svibnja 2026. u 17:30 sati.

Drugi će se održati u sklopu manifestacije Goričke večeri u subotu, 30. svibnja u 11:00 sati.

Treći program planiran je za četvrtak, 11. lipnja 2026. u 17:30 sati.

Naglasak na obiteljskom druženju

Organizatori poručuju kako je cilj programa približiti književnost i pripovijedanje djeci kroz igru i boravak na otvorenom uz aktivno sudjelovanje roditelja i skrbnika.

„Željeli smo stvoriti program u kojem priča izlazi u prirodu i postaje dio dječje igre, neposrednog učenja i obiteljskog vremena na otvorenom. Posebno nas veseli što je dio programa uključen u Goričke večeri jer vjerujemo da ovakvi sadržaji obogaćuju kulturni život grada“, poručuju iz ČičaMiče.

Prijave i dodatne informacije

Zbog ograničenog broja sudionika prijave su obvezne, kako bi se osigurala kvaliteta provedbe i materijala za radionice. Sve informacije o terminima, lokacijama i prijavama dostupne su na službenoj stranici programa: ČičaMiča – na pikniku je priča.

Ulaz na sve programe je slobodan.

Nastavite čitati

Reporter 459 - 30.04.2026.

Facebook

Izdvojeno