Povežite se s nama

HOTNEWS

Početak Adventa u Gorici uz paljenje blagadanske rasvjete, otvorenje klizališta i koncert tria Gelato Sisters

Program Adventa u Gorici danas su najavili gradonačelnik Krešimir Ačkar i direktorica TZVG Maja Toth.

Objavljeno

na

Jedinstveno Božićno selo u kojem vrijedni vilenjaci čekaju svu djecu željnu zimskih radosti na otvorenom, adventski sajam s originalnim „hand made“ suvenirima, i domaćim proizvodima za pod bor i na blagdanski stol, kulturni program i koncerti u Božićnoj kupoli, nastupi dječjih zborova i kulturno-umjetničkih društava, slasna blagdanska ugostiteljska ponuda, svakodnevne radionice i zabava u novosagrađenom uredu Bake Božićnjak … samo su dio ovogodišnjeg programa Advent u Gorici.

– Advent u Velikoj Gorici prvenstveno je orijentiran na mlade Velikogoričane i obitelji s malom djecom, a pozivamo sve i iz ostalih susjednih gradova da nam se pridruže u našoj blagdanskoj čaroliji. Svake godine trudimo se podići program na jednu višu razinu kako bi posjetitelji osjetili jednu božićnu bajku u svome gradu. Klizalište će ove godine biti veće za 100 kvadrata, a biti će i više događanja i raznolikija ponuda – rekao je gradonačelnik Krešimir Ačkar na predstavljanju programa uoči otvorenja manifestacije u našem gradu koju organizira Turistička zajednica grada Velike Gorice uz potporu Grada.

Foto: Petra Škrinjarić/Cityportal.hr

Advent u Gorici počinje u subotu od 18 sati uz paljenje blagdanske rasvjete i otvorenje klizališta uz nastup artista na ledu u Parku Plemenite općine Turopoljske, a zabavit će nas i popularni ženski trio Gelato Sisters. Neposredno prije otvorenja, u 17 sati upalit ćemo i prvu adventsku svijeću na Trgu Stjepana Radića.

– Tema ovogodišnjeg Adventa je podgutnica pa ćemo naš grad ukrasiti s nekoliko digitalnih podgtutnica koje će biti smještene na ulazu u grad, na rotoru kod Ulice Slavka Kolara, a jedna će biti i ovdje kod nas u parku. Pozornice će biti na raspolaganju našim mladim, kreativnim i umjetničkim snagama grada. Imat ćemo ukupno 15 koncerata, a među njima je i nastup poznate pjevačice Zsa Zse. Na zimskom ugostiteljskom trgu u samom središtu parka imat ćemo pet kućica s bogatom gastro ponudom. Nadam se da je to našim sugrađanima dovoljan razlog da obiđu naš park i pogledaju što im sve pripremamo ove godine – rekla je direktorica TZVG Maja Toth.

03.12.2022. – Velika Gorica – Upaljena druga adventska svijeća na Trgu Stjepana Radića – foto: Petra Škrinjarić/Cityportal.hr

U nedjelju 3. prosinca s božićnim repertoarom i ponekim svjetskim hitovima zabavit će vas Puhački orkestar DVD Velika Gorica, pod dirigentskom palicom Mire Taradi-a. Nakon njih, pozornicu će preuzeti velikogoričke glazbene legende sastav Mungos Blues i njihovi učenici – Mungos – mlade snage.

Spomenimo kako će klizalište za građanstvo raditi svaki dan od 14 do 22 sata, a vikendom od 10 do 22 sata.

03.12.2022. – Počeo je Advent u Velikoj Gorici – foto: Petra Škrinjarić/Cityportal.hr

– Hvala svima koji sudjeluju u organizaciji Adventa, jer reakcija građana koja je bila prošle i pretprošle godine, ali i da smo među top 10 u Hrvatskoj je samo jedan dodatan poticaj i motiv da budem još bolji – zaključio je gradonačelnik Ačkar.

Bogat program najljepše gradske manifestacije u godini trajat će sve do 7. siječnja iduće godine, a programska događanja možete pratiti na društvenim mrežama Adventa u Gorici ili službenoj stranici goričke Turističke zajednice.

CityLIGHTS

Privremeno zatvoreno dječje igralište zbog radova na energetskoj obnovi

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Gorica.hr

Dječje igralište u Ulici Slavka Kolara, u dijelu između kućnih brojeva 29 i 37, privremeno je zatvoreno za korištenje zbog radova na energetskoj obnovi zgrade u neposrednoj blizini.

Odluka je donesena iz sigurnosnih razloga, s obzirom na povećano kretanje građevinskih vozila u tom području. Prema informacijama nadležnih, tijekom izvođenja radova dostavna i građevinska vozila prometuju u blizini samog igrališta, što stvara potencijalni rizik za sigurnost djece i ostalih prolaznika. Upravo zbog toga procijenjeno je da je privremeno zatvaranje najprimjerenija mjera zaštite.

Sigurnosne mjere do završetka radova

Prostor igrališta bit će u potpunosti ograđen, a pristup onemogućen do završetka radova na zgradi. Time se želi spriječiti ulazak djece u zonu povećanog rizika i osigurati nesmetano izvođenje građevinskih zahvata.

Iz nadležnih službi upućen je apel građanima za razumijevanje situacije, uz napomenu da je riječ o privremenoj mjeri. Roditelji se pritom pozivaju da djeci dodatno skrenu pozornost na zabranu pristupa igralištu te na važnost poštivanja postavljenih sigurnosnih ograda i upozorenja.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

Velikogorički umjetnici predstavljaju recentne radove na izložbi ‘Novi motivi’

Izložba ostaje otvorena do 3. lipnja 2026. godine.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: POUVG

U petak, 15. svibnja, u Galeriji Trumbetaš bit će otvorena izložba „Novi motivi“ u organizaciji ULIKUMVG-a, na kojoj će velikogorički likovni umjetnici predstaviti svoja najnovija autorska ostvarenja.

Otvorenje izložbe zakazano je za 18 sati, a publika će imati priliku razgledati radove nastale kroz različite umjetničke pristupe, tehnike i poetike. Zajednička nit izložbenog postava je istraživanje novih motiva i izražajnih mogućnosti kroz koje autori donose osobne i suvremene interpretacije likovnog stvaralaštva.

Na izložbi će biti predstavljena djela izvedena u ulju i akrilu, kombiniranim tehnikama, mozaiku u pijesku te fuziji u staklu. Raznolikost medija i izraza, ističu organizatori, odražava kreativnu energiju i umjetničku individualnost članova udruge.

Izložba ostaje otvorena do 3. lipnja 2026. godine.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

FOTO Dan branitelja grada Velike Gorice: ‘Oni su ti koji su omogućili slobodu našega grada’

Veliko hvala za sve što ste učinili, za našu Veliku Goricu, za Turopolje, za Republiku Hrvatsku.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Morena Martinović/Cityportal

Velika Gorica danas je obilježila Dan branitelja grada Velike Gorice. Datum posvećen svim sudionicima obrane Hrvatske i stvaranju temelja suvremene države i grada.

Program obilježavanja započeo je jutarnjom svetom misom u crkvi Navještenja Blažene Djevice Marije, nakon koje su kod spomen-obilježja „Golubica“ položeni vijenci i zapaljeni lampioni u znak sjećanja na poginule i preminule branitelje. Uz predstavnike braniteljskih udruga, obilježavanju su nazočili predstavnici Grada Velike Gorice i Gradskog vijeća. Tom prilikom istaknuta je važnost zajedništva koje branitelji njeguju od početka Domovinskog rata pa sve do danas.

Neven Karas, zamjenik gradonačelnika Velike Gorice, poručio je: „Danas, ono što je najbitnije, svi naši branitelji pokazuju zajedništvo i jedinstvo. Kao što smo bili jedinstveni 1991. tako smo i danas i to je ono što me najviše čini ponosnim.“ Predsjednik Gradskog vijeća Darko Bekić naglasio je kako Dan hrvatskih branitelja nadilazi političke podjele te predstavlja datum oko kojeg postoji zajednički stav svih političkih opcija u gradu: „Čestitka svim braniteljima u ime Gradskog vijeća, svih naših političkih stranaka od lijevog spektra pa do desnog spektra, vladajuće koalicije do oporbene koalicije. Svi zapravo stojimo iza ovog datuma naših branitelja grada Velike Gorice. Upravo kao što je zamjenik rekao, svi smo ponosni na ono što su oni napravili u domovinskom ratu. Omogućili su nam ovu prekrasnu slobodu i zapravo slobodu našeg grada, koji se razvija u europskom stilu kako su oni to i zamislili 1991.“ rekao je Bekić.

Emotivno se prisjetio ratnih dana i dragovoljac Domovinskog rata Dražen Uzelac.

– Evo današnji dan, 10. svibnja je dan Hrvatskih branitelja grada Velike Gorice i to meni kao branitelju jako puno znači. To je jedan dan sjećanja koji podsjeća na to da smo mi krenuli u obranu Hrvatske kada se to veliko zlo diglo na nas. Nismo dvojili ni trenutka, nego smo krenuli u obranu naše domovine i hvala Bogu, uspjeli smo je obraniti. Današnji dan nas sjeća na te dane slave i ponosa.

Nakon službenog dijela programa i odavanja počasti  braniteljima, druženje je nastavljeno uz prigodnu okrepu u Društvenom domu Pleso, a tom prilikom, gradonačelnik Krešimir Ačkar, zahvalio je braniteljima na doprinosu slobodi i razvoju Hrvatske.

– Veliko hvala za sve što ste učinili, za našu Veliku Goricu, za Turopolje, za Republiku Hrvatsku. Teške godine koje ste prošli, mladost koju ste ostavili, sloboda koju ste izvojevali, je nešto čemu se možemo samo diviti i reći jedno veliko hvala.

Fotogalerija: Morena Martinović/Cityportal

Nastavite čitati

HOTNEWS

FOTO Održan 5.”Svibanj u Andautoniji” u Šćitarjevu u organizaciji Plesnog kluba Barbara

Objavljeno

na

Objavio/la

Manifestacija ”Svibanj u Andautoniji”, 5. izdanje, Plesna revija ”Barbarice & Gosti” i obilazak Arheološkog parka, u organizaciji Plesnog kluba Barbara uz podršku Arheološkog parka Andautonija i Osnovne škole Šćitarjevo (ravnatelj Mario Ivić) održana je jučer (subota, 09.05.2026.) na školskom igralištu OŠ Šćitarjevo.

Šćitarjevo, 09.05.2026. Plesna revija 5.”Svibanj u Andautoniji”. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Šćitarjevo, 09.05.2026. Plesna revija 5.”Svibanj u Andautoniji”. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Šćitarjevo, 09.05.2026. Plesna revija 5.”Svibanj u Andautoniji”. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sudionici programa od 16 točaka bili su: Plesni klub Barbara (Velika Mlaka – Velika Gorica, predsjednica Štefica Krilčić), Plesni studio Tena (Zagreb), DFA Srčeka FA Zagreb-Markovac i KUD Šćitarjevo.

Šćitarjevo, 09.05.2026. Plesna revija 5.”Svibanj u Andautoniji”. Foto: David Jolić/cityportal.hr

 

Šćitarjevo, 09.05.2026. Plesna revija 5.”Svibanj u Andautoniji”. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Šćitarjevo, 09.05.2026. Plesna revija 5.”Svibanj u Andautoniji”. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ravnatelju Iviću uručen je dar, kao zahvalnica za super domaćinstvo. Voditeljica programa bila je Ema Ružić, a organizacijski Lucija Palac. Majstor tehnike Mario Ivić.

Šćitarjevo, 09.05.2026. Plesna revija 5.”Svibanj u Andautoniji”. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Šćitarjevo, 09.05.2026. Plesna revija 5.”Svibanj u Andautoniji”. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Šćitarjevo, 09.05.2026. Plesna revija 5.”Svibanj u Andautoniji”. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon jednosatne revije ugodno druženje nastavljeno je u prostoru škole, uz prigodni domjenak.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

HOTNEWS

Započinje nova utrka za najbolji hrvatski OPG: prijave otvorene

Prijave su otvorene do 15. lipnja.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Aleksander Dumała/Pexels

Do 15. lipnja traju prijave za 13. izdanje izbora najboljeg obiteljskog poljoprivrednog gospodarstva „Zlata vrijedan”, projekta koji već više od desetljeća ističe najuspješnije domaće poljoprivrednike.

Natječaj zajednički provode Večernji list, Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i ribarstva i Hrvatska radiotelevizija s naglaskom na promociju poljoprivredne proizvodnje i prepoznavanje gospodarstava koja donose inovacije i razvoj ruralnih područja.

Sustav izbora temelji se na županijskoj zastupljenosti. U finale ulazi 21 OPG, po jedan iz svake županije i Grada Zagreba. Iz tog kruga stručni žiri potom bira tri najbolja gospodarstva, koja osvajaju i novčane nagrade. Uz glavnu konkurenciju, projekt uključuje i posebnu kategoriju za mlade poljoprivrednike. Ondje se iz troje kandidata bira najbolja mlada nada u poljoprivredi, koja također dobiva financijsku nagradu.

Dodatni element izbora čini glasovanje publike. Čitatelji Večernji list svojim glasovima odlučuju o jednom od dobitnika posebne nagrade.

Organizatori pozivaju sve nositelje OPG-ova koji žele javno predstaviti svoje gospodarstvo i rad na selu da se prijave u natječaj i ispune obrazac. Prijave su otvorene do 15. lipnja.

Nastavite čitati

Reporter 459 - 30.04.2026.

Facebook

Izdvojeno