ktc
Povežite se s nama

Sport

Pobjeda za kraj regionalne sezone: Gorica prešla preko Sutjeske

Košarkaši Gorice pobijedili su crnogorsku Sutjesku 92-82 u posljednjem kolu regionalnog dijela sezone ABA lige 2. Goričani su ostali bez doigravanja, za što su glavni krivac neodigrane utakmice…

Objavljeno

na

Završila je i ova priča. Košarkaši Gorice prvi su put u svojoj povijesti iskoračili preko hrvatskih granica, odigrali sezonu u regionalnoj ABA 2 ligi, a na kraju dominira žaljenje za propuštenom šansom. Ne vlastitom krivicom, već spletom okolnosti, ali učinak je isti. Gorica bi u samo malo normalnijim uvjetima sasvim sigurno bila u doigravanju, s ozbiljnim šansama da napravi dobar posao u njemu, a ovako se oprostila od borbe za titulu pobjedom 92-82 protiv crnogorske Sutjeske iz Nikšića.

Ivan Batur predvodio je Goričane s 20 koševa, za što je potrošio samo devet lopti, a loš učinkovitiji bio je Krešimir Ljubičić, koji je za tek nešto više od 18 minuta utrpao 15 koševa, pri čemu je svih šest šuteva pogodio. Da je ubacio i svih šest slobodnih bacanja, a ne samo tri, slika bi bila još ljepša. Standardno dobar bio je i Mate Kalajžić s 15 koševa, što mu je i prosjek na ovom balonu, u posljednje tri utakmice.

Gorica je već u prvoj četvrtini otišla na dvoznamenkastu prednost, do odmora je imala i dvadeset razlike, ali početkom treće dionice prednost se naglo istopila, došla je Sutjeska na samo pet koševa minusa, no bio je to samo kratak bljesak crnogorske momčadi. Do kraja su Goričani mirno zadržali kontrolu nad utakmicom i došli do pete pobjede u regionalnoj sezoni. Bilo je tijekom utakmice i podosta nervoze, trener Sutjeske Velimir Gašić bio je bijesan zbog suđenja, ali naravno da je kolega s druge strane imao drukčije viđenje.

– Veliko mi je zadovoljstvo što sam imao priliku na parketu odmjeriti snage s Velimirom Gašićem, velikim i značajnim trenerom na ovim našim prostorima. Samim time, još mi je i draže da smo došli do ove pobjede. Moja momčad zaslužila je da i ranije završi utakmicu, u velikom dijelu bili smo dominantni, a dominantno smo je i dovršili – zadovoljno je konstatirao trener Gorice Josip Sesar, pa dodao:

– Način na koji Sutjeska igra je čista destrukcija, ne razvijaju igru nego pokušavaju velikim brojem prekršaja limitirati protivnika, a agresivnom igrom stalno na granici prekršaja. Moji dečki su se adaptirali na to, ali platiti smo, nažalost, cijenu toga s Mašićevom ozljedom, mislim da je slomio nos.

Prije gruba nego čvrsta je momčad Sutjeske, jasno je da je sve to naljutilo Sesara, pogotovo nakon što je nastradao Ante Mašić, no ipak je na kraju dominiralo to žaljenje za propuštenim, što zbog korone Gorica nije mogla na prvi balon, zbog čega je startala s 0-4.

– Sve u svemu, mogu biti zadovoljan kako smo odigrali ove balone koje smo igrali, ali naravno da i dalje ostaje žal za onim propuštenim prvim balonom. Da smo na njemu zaigrali, vjerujem da bismo imali dvije ili tri pobjede više i sad bismo bili duboko u play-offu. Međutim, što je, tu je, takva je situacija u cijeloj regiji, u cijelom svijetu. Idemo dalje, korak po korak, i nadam se samo da će se ova sezona završiti.

Sport

FOTO Buna iznenadila u Vukovini i plasirala se u polufinale Kupa Grada

Objavljeno

na

Objavio/la

Buna je ugodno iznenadila svoje navijače minimalnom 1:0 pobjedom protiv Bana Jelačića u Vukovini. Strijelac jedinog pogotka za plasman u polufinale Kupa Grada Velike Gorice bio je Fran Stipaničić u 78. minuti.

Vukovina, 15.04.2026. Kup Grada Velika Gorica 2026.: NK Ban Jelačić – NK Buna 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 15.04.2026. Kup Grada Velika Gorica 2026.: NK Ban Jelačić – NK Buna 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Susret je od početka obilježila otvorena igra, gosti su se bez suvišnog respekta nadigravali s domaćom momčadi. Nekoliko izglednih šansi i na jednoj i na drugoj strani nije realizirano zbog nepreciznosti odnosno brzopletosti.

Vukovina, 15.04.2026. Kup Grada Velika Gorica 2026.: NK Ban Jelačić – NK Buna 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

 

Vukovina, 15.04.2026. Kup Grada Velika Gorica 2026.: NK Ban Jelačić – NK Buna 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 15.04.2026. Kup Grada Velika Gorica 2026.: NK Ban Jelačić – NK Buna 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Drugo poluvrijeme Buna je otvorila s četiri izmjene, ali to nije narušilo njenu igru otvorenog garda. Gosti su ipak ”naplatili” svoju igru pogotkom Stipaničića u 78. minuti. Svi pokušaji domaćih u završnici susreta nisu bili dovoljni za izjednačenje.

Galerija fotografija

Kup Grada Velike Gorice 2026., 1/4 finale

NK Ban Jelačić – NK Buna 0:1 (0:0)

Vukovina. Stadion: ŠRC Vukovina. Gledatelja: 50. Srijeda, 15.04.2026., 18 sati. Sudac: Luka Kelihar. Pomoćni suci: Mateo Mikulčić i Tihomir Čunčić (svi iz Velike Gorice). Delegat: Igor Kunić (Obrezina). Strijelac: 0:1 – Stipaničić (78).

BAN JELAČIĆ: Klepac, Rovišan, Landeka, Drezga, Markov, Smok (od 46. Prizmić), Hrženjak (od 72. Softić), Pušić, Nikić (cap.), Grižić (od od 72. Pavlić), Harambašić (od 57. Miletić). Trener: Tomislav Škrinjarić.

BUNA: Vidović, Yetna, Mrkonjić (cap.), Šandor (od 46. Vukašinec), Jukić, Zlodi (od 74. Zagorac), Gorenc (od 81. Lučan), Forjan (od 46. Stipaničić), Čumpek (od 46. Ngangue), Kalisar (od 46. Đurašin), Đurašić (od 65. Jerleković). Trener: Mario Đuretić.

Nastavite čitati

Sport

Mraclin slavio protiv Turopoljca i izborio polufinale Kupa NSVG

Objavljeno

na

Objavio/la

U dvoboju domaćeg Turopoljca i Mraclina, čija se momčad u natjecanje uključila u četvrtfinalu, gosti su slavili s 3:1 i izborili plasman u polufinale. Prvo poluvrijeme završilo je bez pobjednika. Mraclin je poveo u 20. minuti pogotkom Ivana Kosa, no samo osam minuta kasnije Filip Saraf poravnava rezultat. U nastavku susreta gosti su potvrdili kvalitetu i riješili pitanje pobjednika golovima Ivana Rajića u 53. te Igora Hajduka u 83. minuti.
Mraclin će u polufinalu 6. svibnja igrati protiv susjednog Poleta iz Buševca, koji je s 2:0 bio bolji od Lukavca. U drugom polufinalu sastaju se Kurilovec, koji se zbog ranga natjecanja tek sada uključuje u Kup, i Buna, koja je u Vukovini minimalno s 1:0 svladala Jelačić.

KUP NS VELIKA GORICA – četvrtfinale

TUROPOLJAC – MRACLIN 1:3

KUČE. Igralište Kneje. Gledatelja 80.
Sudac: Sučić. Pomoćnici: Prpić i Mirenić.

STRIJELCI: 0:1 – I. Kos (20), 1:1 – F. Saraf (28), 1:2 – Rajić (53), 1:3 – Hajduk (83).

TUROPOLJAC: Buđak, Domić, Gogić, Blažičko (od 61. J. Saraf), Bogović, F. Saraf, Jandriš, Matasić, Krasnić, Preradović (od 40. Horvat), Blažev. Trener: Romano Župetić.

MRACLIN: Zagorac, Smolković, J. Domitrović (od 58. Marjanović), Rajić, Matić (od 79. Tokić), Đurašić, Krilić (od 72. Jančić), Brdek, I. Kos (od 79. Godinić), Borovac, Hajduk. Trener: Marko Pancirov.

Nastavite čitati

Sport

Kiša nije spriječila sedamdeset trkača – održano drugo kolo Turopoljske lige cestovnog trčanja

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: AK Turopolje/FB

Unatoč laganoj kiši, na jučerašnjem drugom kolu Turopoljske lige cestovnog trčanja u organizaciji AK Turopolje startalo je više od sedamdeset natjecatelja.

Na kratkoj dionici od četiri kilometra najbrži muškarac bio je Slavko Parlov s vremenom 14:31, ispred Sanela Fazlića (16:03) i Zvonimira Brkića (16:21). Kod žena na istoj stazi slavila je Pia Teskera s vremenom 16:18, a pratile su je Kristina Terzić i Željka Kaurić, obje s vremenom 20:00 odnosno 20:29.

Na zahtjevnijoj, osmokliometarskoj dionici, pobjedu kod muškaraca odnio je Martin Marčec s odličnih 29:37, dok je kod žena najbrža bila Jasna Mikulić s 39:34.

U hodanju na četiri kilometra prva je stigla Antonija Marton s 41:43, ispred Martine Marton Fazlić (59:59). Najmlađi sudionici istrčali su 500 metara, a među njima najbrža je bila Roza Biškup s 2:15, ispred Marisa Štrige (2:16) i Eve Biškup (2:19).

Nastavite čitati

Sport

FOTO Visoka pobjeda Klasa, VG Boys izgubili od Gradića

Objavljeno

na

Objavio/la

Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica (NSVG) nastavljena je utakmicama 16. kola. Iznenađenje je poraz VG Boysa u susretu s Gradićima te neodlučeno između Kurilovca i Lukavca. Vodeći Klas je i u susretu s Hruševcem demonstrirao svoju super efikasnost.

Kobilić, 13.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 16.kolo: VG Boys-VNK Gradići 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 13.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 16.kolo: VG Boys-VNK Gradići 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

VG Boys su u prvom poluvremenu došli u vodstvo u 26. minuti pomalo sretnim golom Škrinjarića, ali to nije puno zasmetalo Gradiće, koji su nakon samo tri minute izjednačili.

Kobilić, 13.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 16.kolo: VG Boys-VNK Gradići 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 13.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 16.kolo: VG Boys-VNK Gradići 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Igra je i u drugom poluvremenu bila izjednačena, ali dojam je da su Gradići željeli nešto više od neodlučenog rezultata. Drugi pogodak za Gradiće postigao je Beg, koji je s dvadesetak metara silovito zabio loptu pod gredu.

Kobilić, 13.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 16.kolo: VG Boys-VNK Gradići 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 13.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 16.kolo: VG Boys-VNK Gradići 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon toga uslijedila je nešto življa napadačka igra Boysa, ali nije bilo dovoljno da izbjegnu svoj četvrti poraz i skliznu na 4. mjesto u trenutačnom poretku. Utakmice 17. kola igraju se u petak (17. travnja) i u ponedjeljak (20. travnja).

Galerija fotografija

Liga veteranskih momčadi NSVG-a 2025./2026., 16. kolo

Rezultati 16. kola (10./13.04.2026.): Buna – Vatrogasac 1:2, Dinamo – Polet 4:3, Posavec – Velika Mlaka 1947 0:3, Klas – Hruševec 9:4, VG Boys – Gradići 1:2, Kurilovec – Lukavec 2:2, Lekenik slobodni.

Rezultati 15. kola (03./06.04.2026.): Polet – Posavec 1:1, Vatrogasac – Dinamo 4:1, Lukavec – Buna 0:1, Kurilovec – Gradići 5:0, Lekenik – Klas 1:1, Hruševec – VG Boys odgođeno, Velika Mlaka 1947 slobodni.

Poredak nakon 16. kola: 1. Klas 36 (14 11 3 0 68:18), 2. Kurilovec 34 (15 11 1 3 50:16), 3. Dinamo 31 (15 10 1 4 50:27), 4. VG Boys 30 (14 10 0 4 46:16), 5. Vatrogasac 28 (15 9 1 5 31:22), 6. Velika Mlaka 1947 25 (14 8 1 5 35:26), 7. Lekenik 20 (14 6 2 6 29:34), 8. Buna 17 (15 5 2 8 20:27), 9. Lukavec 15 (15 4 3 9 21:25), 10. Gradići 11 (15 3 2 10 12:50), 11. Polet 10 (15 3 1 11 19:36), 12. Hruševec 8 (13 2 2 9 18:58), 13. Posavec 8 (15 1 5 9 9:53).

Nastavite čitati

Sport

Karate klub Centar se vraća s broncom i tri peta mjesta s Kupa Hrvatske

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Karate klub Centar Velika Gorica

Mladi karatisti iz Karate Kluba Centar Velika Gorica nastupili su na Kupu Hrvatske, održanom u nedjelju, 12. travnja u Zagrebu.

Lara Dugonjić Dugonjić je u kategoriji djevojčica rođenih 2013. godine, do 49 kilograma, izborila broncu. Uz nju su na turniru nastupili i Patrik Jeromić, Sara Brletić te Kim Kumic. Nažalost, svi oni su ostali tik do medalje. Poraženi su u borbama za broncu te su natjecanje završili na petim mjestima.

“Klub nastavlja s kvalitetnim i sustavnim rado. Fokus ostaje na strpljivom razvoju mladih natjecatelja. Upravo iz ove generacije očekuju se vrlo dobri rezultati u skoroj budućnosti, kako na nacionalnoj razini, tako i na međunarodnim natjecanjima koja slijede, a ističemo Svjetsku ligu mladih u Poreču na kojoj će karate klub Centar nastupiti po prvi put i okušati se sa najboljima”, rekla je glavna trenerica Ines Grdenić.

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno