Povežite se s nama

Sport

‘Pobjeda nam treba što prije! Najbolje bi bilo već u petak protiv Šibenika…’

Nogometaši Gorice u petak u 20 sati na svom stadionu otvaraju peto kolo SuperSport HNL ogledom sa Šibenikom – klubom koji su Goričani poslali u drugu ligi i momčadi koja je apsolutni hit otvaranja ove sezone

Objavljeno

na

Petnaestak mjeseci nakon što je Gorica odnijela pobjedu u onoj dramatičnoj i traumatičnoj utrci za deveto, spasonosno mjesto u HNL-u, i time poslala Šibenik u drugu ligu, evo Šibenčana opet! Ekspresno su se vratili u najviši rang hrvatskog nogometa, pojačali se dojučerašnjim sportskim direktorom Gorice Marijem Brkljačom, pa izgradili momčad koja je već sad ušla u povijest domaćeg nogometa. Nikad, naime, niti jedan novi klub u ligi nije skupio devet bodova u prva četiri kola, a Šibenik je učinio upravo to.

– Jesu li me iznenadili? I da i ne, ali poznavajući tu sredinu, kao i trenera Carevića, jer njega i njegov rad iznimno poštujem, čak i nije toliko iznenađenje. Šibenik ima momčad iz prošle sezone, s puno igrača koji su bili u drugoj ligi, doveli su neke iskusne prvoligaške igrače, ali i ovi koji su tu od prošle sezone nisu baš drugoligaška vrijednost, svi oni imaju ozbiljno iskustvo s visoke razine. Radi se o jako čvrstoj i organiziranoj momčadi, s dobrom tranzicijom preko Božića i Majića, sa Santinijem koji može zadržati loptu… Sve pohvale treneru Careviću. Izuzetno ih respektiramo, ali se ne plašimo, napravit ćemo sve da dođemo do pobjede – kazao je trener Gorice Rajko Vidović u iščekivanju utakmice kojom će u petak od 20 sati biti otvoreno peto kolo.

Šibenik dolazi u Veliku Goricu s punom vrećom bodova, ali i gomilom samopouzdanja, dok Goričani na kontu imaju dva boda, ali i dvije utakmice iza sebe u kojima se događaju pomaci prema naprijed. Bilo je tako i u maksimirskom porazu od Dinama u prošlom kolu.

– Odradili smo korektnu utakmicu. Nisam zadovoljan rezultatom, ali mislim da smo bili hrabri, da smo imali svoje šanse, koje nismo realizirali, a golove smo primali uslijed dekoncentracije naših igrača. Rekao bih da smo Dinamu poklonili golove, ali generalno sam zadovoljan kako smo izgledali u ove posljednje dvije utakmice. Na dobrom smo putu, fali nam pobjeda, trebaju nam tri boda i sve ćemo učiniti da dođemo do toga već u petak protiv Šibenika – kaže Vidović.

Dan nakon Dinama, s obzirom na događanja u prijateljskom porazu od Kurilovca (0-3), razloga za zadovoljstvo nije bilo.

– Volim uvijek imati utakmicu za igrače koji su manje igrali ili nisu igrali uopće. Kroz te utakmice lakše se nametnuti, u prve tri takve utakmice to je izgledalo dobro, a protiv Kurilovca smo reagirali jako loše. Normalno da sam bio ljutit, kad s prvoligaškim igračima izgubiš od momčadi koja igra četvrti rang natjecanja, moraš biti ljutit. Igrači si to ne smiju dozvoliti zbog sebe, zbog mene, zbog kluba. Time pokazuju jesu li kadar za prvih 11. I pokazalo je da će se još morati strpjeti da bi dobili priliku. To je i znak da smo odabrali najbolje, a ovi ostali moraju puno raditi. To su mladi igrači, skloni oscilacijama, ali moraju jako puno raditi i koristiti svaku moguću priliku koja se ukaže – istaknuo je Vidović.

Nakon svega, dvojbe nema: pobjeda je neophodna. Što prije, to bolje. Najbolje već u petak.

– Jako je važna utakmica, s obzirom da imamo dva boda iz četiri kola. U prve dvije utakmice nismo izgledali dobro, nisam bio zadovoljan, a nakon toga smo promijenili sustav, protiv Osijeka izgledali dosta dobro, a i utakmica protiv Dinama pokazuje da idemo prema naprijed. U takvom raspoloženju čekamo Šibenik, momci rade jako dobro, pozitivni su, nasmijani, i svi jedva čekamo utakmicu. Neće biti lako, imamo posla s ozbiljnim protivnikom, ali s obzirom na viđeno u zadnje dvije utakmice imamo razloga vjerovati u sebe – zaključio je Vidović.

Sport

Novo lice za završnicu sezone: Klinac od 213 cm u goričkom dresu

Oleg Drakulić krajem siječnja je navršio 20 godina, iza sebe ima košarkaško odrastanje u Ciboni i SAD-u, a ispred sebe priliku da pokaže što i koliko može

Objavljeno

na

Objavio/la

Nakon što su svlačionicu Gorice napustili Niko Rimac i Filip Kalajžić, košarkaši Gorice dobili su i jednog novog igrača. Zasad nećemo reći i pojačanje, ali nije isključeno da na kraju ispadne upravo tako, jer elemenata za optimizam ima.

U Goricu je, naime, došao 20-godišnji centar Oleg Drakulić, Zagrepčanin s ozbiljnom košarkaškom izobrazbom i igrač koji se u prvom dijelu ove sezone nadmetao s igračima iz najvišeg ranga. Doduše, činio je to uglavnom na treninzima Samobora, čiji je bio član, budući da se nije uspio izboriti za značajniju minutažu, ali sve što je prošao moglo bi biti dobra podloga za ono što slijedi.

A slijedi mu završnica sezone u drugom rangu, u dresu kluba koji nije opterećen rezultatom, što će reći da će imati lijepu priliku da pokaže što i koliko može. Visinu ima, izrastao je sve do 213 centimetara, ali sad slijedi nadogradnja. Prošao je akademiju zagrebačke Cibone, školovao se i košarku igrao u SAD-u, a iskorak u seniorsku košarku doživjet će upravo u našem klubu.

Nastavite čitati

Sport

‘Osijek se digao, ali i mi imamo razloga biti puni samopouzdanja!’

Nogometaši Gorice u subotu u 15 sati gostuju kod Osijeka na Opus Areni, u utakmici u kojoj bodovi vrijede dvostruko. Osječani su povezali dvije pobjede i sve su bolji, ali i Goričani su u jako dobrom razdoblju…

Objavljeno

na

Objavio/la

Odmah nakon remija sa Slaven Belupom trener Gorice Mario Carević istaknuo je da se veseli “konačno jednom cijelom tjednu između utakmica”, a sad je taj tjedan došao svome kraju. Pripreme za gostovanje kod Osijeka, na Opus Areni, ušle su u posljednju fazu,

– Atmosfera je uvijek dobra. U dobrom smo periodu, igramo dobro, iako smo neke utakmice, poput ove zadnje sa Slaven Belupom, zaslužili pobijediti, a nismo. Realizacija nije bila dovoljno dobra, ali to je već u arhivi, to smo zaboravili. Važno je sad pripremiti utakmicu protiv Osijeka – kaže Carević uoči puta prema istoku zemlje.

Osijek je ove sezone u problemima, trenutačno na pretposljednjemu mjestu, sa tri boda više od fenjeraša Vukovara, ali ima i dvije pobjede u posljednje dvije utakmice. I, nimalo manje važno, Osijek je uvijek Osijek. Bez obzira na okolnosti…

– Znamo da nas čeka momčad koja po pojedincima koje ima zaslužuje puno više nego što stoje na tablici. S ove dvije posljednje pobjede vratili su samopouzdanje, ali i mi smo samopouzdani, imamo pravo na to, imamo razloga da budemo. Da, čeka nas teška utakmica, kao i svaka druga u ovoj ligi, čeka nas agresivan domaćin, koji će imati i publiku i atmosferu, ali i nama će biti gušt igrati u takvom okruženju, na takvom stadionu – ističe Carević i dodaje:

– Moramo biti pravi i, naravno, moramo popraviti fazu obrane kad je riječ o prekidima. Neću se puno ponavljati, ali to je cilj, biti puno bolji, odgovorniji i koncentriraniji u tim situacijama. Bude li tako, bit će dobro.

Bilo bi sjajno da zaista i bude dobro, jer ovo su utakmice za koje se kaže da nose dupli broj bodova. Svaki tvoj bod je i bod manje za konkurenta.

– Svaka utakmica je važna, svaka nosi tri boda. Naravno, Osijek nam je susjed na tablici i gledamo i na taj način, da držimo nekakav odmak od njih i Vukovara ako je to moguće, ali u prvom redu smo fokusirani na svoju izvedbu, na svaku sljedeću utakmicu. Kad previše kalkuliraš, zbrajaš i oduzimaš, gubiš fokus na ono najvažnije. Moramo zadržati način naše igre i popraviti stvari koje nisu dobre – poželio je Carević, okrenuvši se još malo protivniku:

– Digli su se, ali nije realna njihova situacija na tablici kad se pogleda kvaliteta igrača u tom rosteru. Bilo je pitanje trenutka kad će se oni dignuti, ali očito postoje razlozi zašto na tablici nisu tamo gdje bi trebali biti u odnosu na kvalitetu.

– U zadnje dvije utakmice dobili su puno na zajedništvu, s domaćim trenerom, s navijačima… To i potenciraju, vidi se da su prodisali, počeli bolje igrati, a to se očituje i na rezultatu. Zato vjerujem da će biti agresivni, a dobri su u presingu, imaju dobre mehanizme i dobre pojedince, tako da moramo biti oprezni u svakoj situaciji – ponavlja još jedanput trener Gorice, pa zaključuje:

– Međutim, siguran da će biti i prostora za neke naše manevre i da ćemo biti opasni s druge strane!

Mogućih prvih 11 za Osijek:

Matijaš – Perić, Filipović, Čabraja – Trontelj, Kavelj, Pozo, Bogojević – Pavičić, Pršir – Sule

Nastavite čitati

Sport

Velikogorički taekwondoaši uspješni na tri turnira! Zlato u Kninu i nova državna medalja

Četiri medalje s tri turnira.

Objavljeno

na

Objavio/la

Natjecatelji Taekwondo kluba Velika Gorica nastupili su na tri turnira krajem veljače i početkom ožujka, na juniorskom prvenstvu Hrvatske i međunarodnom turniru u Kninu te na međunarodnom natjecanju u Ljubljani, gdje su osvojili jednu zlatnu i tri brončane medalje te ostvarili nekoliko zapaženih plasmana.

Na juniorskom prvenstvu Hrvatske u Kninu brončanu medalju osvojila je Petra Prlić u kategoriji do 46 kilograma. Lana Horvat (-55 kg) i Lejla Lea Kajfeš (-59 kg) natjecanje su završile na petom mjestu, dok je Meri Muža (-52 kg) ovaj put ostala bez plasmana.

Istoga dana u Kninu je održan i međunarodni turnir Knin Open na kojem su nastupili mlađi članovi velikogoričkog kluba. Najuspješniji je bio Matej Turković koji je u kadetskoj kategoriji do 45 kilograma osvojio zlatnu medalju nakon tri pobjede. Do brončanih odličja stigli su Lota Borić u kategoriji mlađih kadetkinja do 30 kilograma te Borna Kralj u kategoriji mlađih kadeta do 30 kilograma.

Seniorke kluba proteklog su vikenda nastupile i na međunarodnom turniru G1 Slovenia Open u Ljubljani. Najbolji rezultat ostvarila je Lana Gavrilov koja je u kategoriji do 49 kilograma zauzela deveto mjesto. Katarina Bačurin (-53 kg) i Dora Habijančić (-62 kg) nastupile su u svojim kategorijama, ali su ovoga puta ostale bez plasmana na snažnom međunarodnom natjecanju.

Nastavite čitati

Sport

Otišlo tridesetak koševa po utakmici: Rimac i Kalajžić napustili Goricu

Košarkaši Gorice u posljednjih će šest kola regularnog dijela prvenstva biti slabiji za Filipa Kalajžića i Niku Rimca, koji su otišli u Sloveniju, odnosno natrag u Dubravu

Objavljeno

na

Objavio/la

Ove su zime, tijekom one kratke pauze u sezoni, košarkaši Gorice dobili dva značajna, čak i zvučna pojačanja. Filipa Kalajžića, naime, znamo kao perspektivnog juniora Cibone, kao igrača nekoliko naših premijerligaških klubova, i samim time bilo je jasno da će biti veliko pojačanje. Da je veliko pojačanje vrlo brzo po dolasku pokazao je i Niko Rimac, mladi bek Dubrave, dečko čije ime je u tom trenutku bilo zvučno zbog poznatog oca, Slavena Rimca.

I jedan i drugi lijepo su se uklopili u sustav trenera Damira Miljkovića, no cijelo je vrijeme tinjala mogućnost da ovi angažmani budu i naprasno prekinuti. Upravo to se i dogodilo samo dva mjeseca nakon što su došli. Prva objava iz kluba dotaknula se centra Kalajžića.

“Uoči utakmice protiv Đakova rastali smo se s Filipom Kalajžićem, koji svoj daljnji igrački put nastavlja u slovenskom KK GGD Šenčur, koji se natječe u Prvoj ligi. Kale, hvala ti na svemu i sretno u daljnjoj karijeri”, poruka je iz KK Gorice koju je slijedila još jedna slična, ovoga puta s bekom Rimcem u glavnoj ulozi.

“Utakmica protiv Đakova bila je posljednja koju je u dresu našeg kluba odradio Niko Rimac. Na oproštaju je ubacio 21 poen i uvelike pomogao da upišemo dvanaestu ovosezonsku pobjedu.
Niko se sada vraća u Dubravu u Premijer ligu, a mi mu od srca zahvaljujemo na svemu što je pružio u našem dresu i želimo puno uspjeha u daljnjoj karijeri”.

Rimac je u prosjeku ubacivao nešto manje od 16 koševa po utakmici, Kalajžić je bio na 13,7 poena, čemu je dodavao i po gotovo osam skokova po susretu. U prijevodu, Gorica ostaje bez tridesetak poena, što će reći da se šanse da se dostigne Omiš smanjuju za jednu razinu. Šest kola je do kraja regularnog dijela sezone, a Omišani bježe Goričanima za dvije pobjede… U nedjelju naši košarkaši gostuju kod Marsonije u Slavonskom Brodu.

Nastavite čitati

Sport

Mladi gorički tenisači zablistali: Marta u finalu, medalje u sve tri nijanse

Mladi tenisačice i tenisači iz velikogoričkoga kluba iTeam VG sudjelovali su na turniru u Sisku, s kojeg su se kući vratili s lijepim uspomenama, ali i jako dobrim rezultatima

Objavljeno

na

Iz velikogoričkog teniskoga kluba iTeam VG ponovno se imaju čime pohvaliti! Vrijedno društvo koje na terenima pokraj srednje škole radi s tenisačima svih generacija posebno je fokusirano na rad s mladima, koji su i ovoga puta u glavnim ulogama.

“Fantastični malci iz našega kluba (ili možda više nisu baš malci?) na turniru u Sisku!”, javljaju iz kluba, uz nastavak:

“Proteklog vikenda se u Sisku u organizaciji ŠK Ivanić održao 1. HTS Županijski turnir za djevojčice i dječake uzrasta do 14 godina! Naš TK ITeam VG predstavljalo je devet igračica i igrača i odlično su se zabavili!

Naravno, kako se ipak radi o turniru, moramo spomenuti i njihove plasmane, iako nam nije primarno to, nego njihov razvoj u zdrave i odgovorne ljude. Pa krenimo redom!

Marta Kovačević – finalistica zlatne skupine
Dominik Omazić – 1. mjesto u srebrnoj skupini
Kiara Brestovec – polufinale srebrne skupine
Ivano Kos – polufinale srebrne skupine
Natali Medanović – 1. mjesto brončane skupine
Gabrijela Babić – polufinale brončane skupine
Lucija Ešegović – 1. mjesto žuta skupina skupina
David Pohorelyi – polufinale žute skupine
Stjepan Grdenić – dečko trenira dva tjedna i odmah je hrabro uletio u vatru, ovaj puta bez medalje, ali samo hrabro dalje, kraljuuuu!

Čestitke pobjednici turnira Samanti Viktoriji Kecerin i svim sudionicima, ali hvala i organizatoru!”

Nakon kraćeg zimskog predaha u akciju su se tako krenuli i naši tenisači, koji će od sljedećeg tjedna krenuti s treninzima na vanjskim terenima. Proljeće se definitivno vratilo u grad…

Također, iz kluba pozivaju sve zainteresirane da im se priključe, budući da je s dolaskom proljeća došla i sezona upisa novih članova. Sve važne informacije djeca i njihovi roditelji mogu pronaći ovdje…

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno