Povežite se s nama

Sport

Petarda u prijateljskoj: Pet strijelaca za pet golova, Ljubo opet nastradao

Nogometaši Gorice lakoćom su se obračunali s četvrtoplasiranom momčadi Druge HNL, pobijedili su 5-0 na pomoćnom igralištu svoga stadiona, ali ukupni dojam na kraju pokvarila ozljeda Nemanje Ljubisavljevića, koji se tek vratio nakon stanke…

Objavljeno

na

Vikend bez prvenstvene utakmice, budući da je u tijeku reprezentativna stanka, u HNK Gorici odlučili su popuniti prijateljskim ogledom s drugoligašem Sesvetama. Igralo se na goričkom stadionu, na pomoćnom terenu, onom s umjetnom travu, budući da je ogromna količina kiše terene s prirodnom travom dovela u velike probleme. Kako će na našem stadionu igrati i hrvatska U-21 reprezentacija (ponedjeljak, 18 sati) protiv vršnjaka iz Češke, teren s umjetnom travom bio je logičan izbor. A na njemu je Gorica zabila pet komada, uz po jedno poluvrijeme za 22 igrača, ali i jednu neugodnu ozljedu…

Već nakon prvih pet minuta Gorica je u sudaru sa Sesvetama, trenutačno četvrtom momčadi Druge HNL, vodila 2-0. Seriju je otvorio Cherif Ndiaye, nakon što se glavom najbolje snašao u “fliperu” pred gostujućim golom, a lijepim odmjerenim udarcem nastavio je Jiloan Hamad. U prvom poluvremenu zabila je Gorica i treći gol, i to lijepim udarcem Martina Šrolera s ruba šesnaesterca, a onda je došlo do potpuno promjene sastava.

Trener Sergej Jakirović utakmicu je počeo s Kahlinom na golu, stoperski dvojac bili su Ćelić i Jovičić, lijevi bek Čabraja, a desni Patrik Periša, kao mogući kandidat za prvih 11 protiv Varaždina, budući da je standardni desni bek Musa Muhamed pod kartonima, kao i potencijalna “zakrpa” Čanađija… Vezni red u prvom su poluvremenu držali Marina i Babec, s Hamadom iza isturenog napadača Cherifa, te Šrolerom lijevom i Mathieuom desno.

U drugo poluvrijeme Jakir je krenuo s Čovićem na golu, Ljubisavljevićem i Steenvordenom u srcu obrane, Špičićem lijevo, dok je na desnom boku pokušao – Matija Dvorneković! Nekad napadač, u posljednje vrijeme krilo, a sad je doživio i ovaj eksperiment s pozicijom u obrani… Sve Nindža može, nije ni ovo bilo loše, ali tek ćemo vidjeti koliko je doista ozbiljna opcija za Varaždin za tu poziciju . Za tu su se utakmicu u drugih 45 minuta pokušali nametnuti i Maloča te Maslowski, koji su pravili društvo Čanađiji, u vrhu napada bio je Zwolinski, a na krilima dvojica juniora – desno Ivan Kaurin, lijevo Ivan Josip Zorica.

 

Takva postava zabila je još dva gola Sesvetama u nastavku – prvo Zwolinski nakon odbijanca, a zatim i Ljubisavljević glavom nakon prekida – ali na kraju je sjenu na odličnu predstavu Gorice bacila situacija iz same završnice. Igrala se posljednja minuta kad se za koljeno uhvatio strijelac posljednjega gola, Nemanja Ljubisavljević, kojem je ova utakmica bila povratnička nakon problema s – koljenom. Koje je, usput rečeno, prošle sezone operirao… Morat će, prema svemu sudeći, ponovno na operaciju, no ne toliko tešku kao lani, nego na “čišćenje” problematičnog koljena.

Kako pravo nastupa protiv Varaždina nema Matthew Steenvoorden, koji je suspendiran zbog tri žuta kartona, kao i Musa i Čanađija, obrambene opcije za trenera Jakirovića prilično su sužene. Desno su opcije Periša ili polivalentni Dvorneković, u sredini će Ćeliću i Jovičiću konkurirati jedino mladi Krešo Krizmanić, nakon što se vrati iz U-20 reprezentacije, a u sredini će svoje mjesto imati i Joey Suk, koji je Sesvete propustio, jednako kao i Kristijan Lovrić.

U svakom slučaju, Gorica se punom parom priprema za nastavak prvenstva, za završnicu jeseni, koja će donijeti još četiri domaće utakmice. I gostovanje kod Lokomotive. Puno je još posla pred Goricom, bit će potrebne sve raspoložive snage, jer ne bi bilo loše jednu vrlo dobru sezonu pretvoriti u odličnu…

Sport

Fuji briljirao u Samoboru! Drugo mjesto ekipno i niz medalja za goričke judaše

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Judo klub osoba s invaliditetom "Fuji"/FB

Judo klub osoba s invaliditetom “Fuji” iz Velike Gorice imao je vrlo uspješan nastup na Ishi adapted kupu održanom u Samoboru.

Na turniru su zlatne medalje osvojili Leon Vlašić, Milena Vujević, Ivano Rajković, Dorotea Margetić i Gabrijela Briševac.

Srebro je pripalo Miji Mićanović, Mateju Maleševiću, Toniju Pemperu, Ivanu Pejiću, Josipu Novoselcu i Sari Pereković, koja je medalju osvojila nastupajući u muškoj konkurenciji.

Brončane medalje osvojili su Lana Mićanović, Tvrtko Matanović i Nikola Nestorović.

Osim pojedinačnih uspjeha, ekipa Fujija ostvarila je i odličan rezultat u ukupnom ekipnom poretku klubova, gdje je zauzela drugo mjesto.

Nastavite čitati

Sport

Hrvački klub Velika Gorica 1991 iz Petrinje stiže s 18 medalja

25 natjecatelja donijelo 18 medalja.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Hrvački Klub Velika Gorica 1991/FB

Hrvački klub Velika Gorica 1991 sudjelovao je na Regionalnom prvenstvu Središnje regije održanom u subotu u Petrinji, pod vodstvom trenera Anrija Targuša, Frana Haramusteka i Gabriela Đukića. U konkurenciji 166 natjecatelja iz sedam klubova, gorički klub nastupio je s 25 hrvačica i hrvača te osvojio ukupno 18 medalja, kao i pehar za najuspješniju ekipu u kategoriji djevojčica početnica.

Zlatne medalje osvojili su Mihael Šoljić (33 kg), Jakov Gašparac (65 kg), Gabriel Ivatović (59 kg), Fran Josić (48 kg), Jakov Noršić (85 kg), Katarina Ivatović (40 kg) i Ema Šestak (36 kg).

Srebrna odličja pripala su Egonu Boriloviću (36 kg), Marku Šoljiću (44 kg), Mati Margitu (30 kg) i Mateju Turkoviću (100 kg).

Brončane medalje oko vrata su stavili Šimun Hranilović (30 kg), Jurica Dvorneković (49 kg), Tin Počuća (65 kg), Matej Ivelj (59 kg), Vanja Grgić (49 kg), Alexandar Hrženjak (60 kg) i Josip Kirinčić (54 kg).

Osim osvajača medalja, klub ističe i nastupe Marka Ivelja, Jana Petkovića, Tonija Vidaka, Josipa Orlovca, Marka Šumanovića, Vite Rucića i Marka Grgića, koji su u Petrinji odradili zapažene borbe i prikupili važno natjecateljsko iskustvo.

Nastavite čitati

Sport

AK Maraton VG osvojio broncu na državnom prvenstvu u hodanju

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: AK Maraton VG/FB

Na stadionu u Zagrebu u petak, u subotu 28. ožujka, održano je Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u hodanju na 10.000 metara, na kojem su nastupili i članovi Atletskog kluba Maraton Velika Gorica.

Najbolji rezultat ostvario je Berislav Devčić, koji je u seniorskoj konkurenciji osvojio treće mjesto i brončanu medalju s vremenom 1:08:49,8.

Vrlo blizu medalje bila je i Jasminka Zvonar, koja je utrku završila na četvrtoj poziciji s rezultatom 1:07:45,7. Do postolja joj je nedostajalo malo, no njezin nastup pokazao je da se ravnopravno nosi s najboljim hrvatskim hodačicama.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Stjepan Trputec novi predsjednik Nogometnog kluba Turopoljac

Objavljeno

na

Objavio/la

Izvanredna izborna sjednica Skupštine Nogometnog kluba Turopoljac održana je jučer (subota, 28.03.2026.) u Društvenom domu u Kučama. Odlično pripremljenu sjednicu vodio je predsjednik Daniel Zagorac. Dnevni red sjednice od sedam točaka glatko je apsolviran.

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Izvješća o aktivnostima kluba u 2025. godini i financijsko izvješće jednoglasno su usvojeni. Jednako tako jednoglasno su usvojeni plan rada i financijski plan za 2026. godinu.

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Jednoglasno je izabran novi Upravni odbor kluba od 11 članova: Stjepan Trputec – predsjednik, Dragomir Banić – potpresjednik, Danijel Antolčić – potpredsjednik i članovi: Franjo Berković, Stjepan Fabijančić, Matija Fabijančić, Darko Petković, Dominik Marić, Vjekoslav Lučić, Mario Zagorac i Igor Tačković. Tajnik kluba: Daniel Zagorac.

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Izbornu sjednicu otvorilo je Pjevačko društvo Kučani izvedbom nacionalne himne, a nakon službenog dijela sjednice izveli su još nekoliko glazbenih točaka.

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sjednicu su pratili i brojni predstavnici nogometnih klubova, predstavnici Nogometnog saveza Zagrebačke županije i Nogometnog saveza Velika Gorica, članovi kluba i gosti. Poslužen je prigodni domjenak.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Sport

FOTO Odbojkaši Gorice plasirali se u Superligu

Objavljeno

na

Objavio/la

Odbojkaši Gorice su u posljednjem 18. kolu Prve lige pobijedili u Zadru rezultatom 3:0 i s ukupno 22 boda osvojili 2. mjesto u sezoni 2025./2026. te se plasirali u Super ligu.

Velika Gorica, 24.03.2026. Prva liga-seniori. OK Gorica – 02. mjesto i plasman u Super ligu. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 24.03.2026. Prva liga-seniori. OK Gorica – 02. mjesto i plasman u Super ligu. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica je u Zadru igrala u sastavu: Bruno Slavica, Matej Martić, Petar Rendulić (L2), Noa Horvat, Ivan Čičak, Matija Klasnić, Luka Mačvanin, Tin Devald, Luka Petrović, Patrik Vidaković, Matej Šakota (cap.), Karlo Pejić, Gabriel Cindrić (L1). Trener: Gašpar Škorić Budimir.

Velika Gorica, 24.03.2026. Prva liga-seniori. OK Gorica – 02. mjesto i plasman u Super ligu. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 24.03.2026. Prva liga-seniori. OK Gorica – 02. mjesto i plasman u Super ligu. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Medalje i pobjednički pehar igračima, treneru i voditelju Marku Barunoviću uručila je Zrinka Petrović, nekadašnja vrhunska odbojkašica i reprezentativka Hrvatske.

Galerija fotografija

Prva Liga – seniori 2025./2026., 18. kolo

Rezultati 18. kola: OK Zadar – OK Gorica 0:3 (19:25, 13:25, 17:25), OK Split – MOK Željezničar (Osijek) 3:1, MOK Rijeka II – OK Zrinski Nuštar 3:1, MOK Čazma – OK Ribola Kaštela II (02.04.2026.), MOK Mursa-Osijek II – HAOK Mladost II (termin još nije određen).

Poredak: 1. HAOK Mladost II (16 14 2 45:18 28), 2. OK Gorica (18 11:7 38:30 22), 3. OK Split (18 10 8 41:32 20), 4. MOK Rijeka II (18 10 8 33:35 20), 5. MOK Željezničar (18 9 9 32:34 18), 6. MOK Čazma (17 8 9 33:32 16), 7. OK Ribola Kaštela II (17 8 9 33:33 16), 8. OK Zadar (8 10 33:37 16), 9. MOK Mursa-Osijek II (17 7 10 28:40 14), 10. OK Zrinski Nuštar (17 2 15 19:45 4).

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno