Povežite se s nama

HOTNEWS

Paun trgovina slavi 20. rođendan, a evo što su pripremili za svoje vjerne kupce

Od 18. do 30. ožujka, pripremili su posebne pogodnosti. Bit će tu promotivnih cijena i popusta za pojedine artikle, ali i bogatih nagrada. Svaki kupac iz trgovine neće izaći praznih ruku.

Objavljeno

na

Zahvaljujući tradiciji dugoj 20 godina, Paun trgovina postala je sinonim za bijelu tehniku, akustiku, vrtni program kao i sve za dom, na području Velike Gorice, ali i šire okolice. Lokalno stanovništvo prepoznalo je njihove vrijednosti kao tvrtke, koju je prije dva desetljeća osnovao Vlado Lukinić-Paun.

–  Tata Vlado radio je u nekadašnjoj Slobodi Velika Gorica te je nakon određenog vremena odlučio samostalno krenuti u poslovne vode. Tvrtku je osnovao 4. ožujka 2004. godine, a prvu poslovnicu je otvorio u Starom Čiču na adresi Velikogorička 27 u sklopu obiteljske kuće – priča nam Tomislav Lukinić- Paun koji je ubrzo nakon otvaranja trgovine napustio svoje radno mjesto i priključio se ocu i upustio u obiteljski posao.

Krenuli su u malom prostoru i s prodajom bijele tehnike, a s godinama i potrebama na tržištu širili su svoju ponudu i asortiman pa se danas mogu pohvaliti zavidnim izborom.

Svojim kupcima nude bijelu tehniku, nape, sudopere, peći na drva, bicikle i opremu, romobile, tv i akustiku, klime, antene, grijalice, male kućanske aparate, vrtni program, kosilice, trimere i kopačice, bojlere, pipe i sanitarije, mobitele, računala, periferije, visokotlačne perače, kablove, elektromaterijal, program za kolinje, grijaće i rezervne dijelove, alate, zaštitnu i radnu opremu, pelete, asortiman za čišćenje, tanjuri, čaše, pribor za jelo…

Kada je u pitanju tehnika, Lukinić-Paun ističe kako surađuju s poznatim svjetskim brendovima poput Miele, Liebherr, Gorenje, Hisense, Electrolux, Aeg, Candy, Beko, Midea, Master Kitchen, Faber, Končar, Vivax, Vox, Samsung, LG, Amica, Heinner, Bosch, Whirlpool te ostalim poznatim brendovima poput Alfa Plam Vranje, Plamen, Prity, Philips, Karcher, Tefal, Grundig, Toshiba, Haier, Maxon, Praktik , Ramda, Wurth, Einhell, Elit, Iskra, Franke, One for all, Muse, Denver, Zilan, Wertor, Tem, Status, Laica, Sencor,Adler, Comel, Panasonic, Braun, Protok, Dick…

Kako je posao s vremenom rastao, nakon pet godina od početka poslovanja 2008. otvorili su poslovnicu u Velikoj Gorici na adresi Marina Getaldića 7. Danas imaju ukupno deset zaposlenih, od kojih dvoje radi upravo u Velikoj Gorici. U poslovnici u Starom Čiču radi ostatak zaposlenika jer sve kreće iz centrale. Tamo je skladište, a iz Čiča se vrši i dostava.

– Stalno se širimo. Gledamo da svake godine našem asortimanu pridodamo nešto novo. Malo smo trenutno limitirani s prostorom, ali ga uvijek pokušavamo maksimalno iskoristiti. Prije pet godina smo nadogradili cijeli novi dio od 400 kvadrata bila je to jedna veća investicija. Što se tiče novih poslovnica razmišljamo o proširenju, ali vrijeme će pokazati i vidjet ćemo kakve će biti mogućnosti – govori nam Lukinić-Paun.

Iako im je cilj u početku bio da se pozicioniraju na lokalno tržište, u međuvremenu su prepoznati i van granica naše županije. U tome im je zasigurno pripomogao i njihov osnovni moto “zadovoljan i sretan kupac”! Svakim se danom trude biti što bolji i bliži kupcima koji im ukazuju povjerenje.

– Najbitnije je da je kupac zadovoljan, jer se zadovoljan kupac uvijek vrati. To nam je moto da zadržimo postojeće, a opet kroz njih da preporukom dođemo do novih. Znaju nam ljudi doći iz raznih krajeva Hrvatske. Imamo kupce iz Zagreba, Siska, Petrinje, Gline, Zagorja, Karlovca… koji su naši stalni kupci, ali uglavnom je to ovaj dio tu lokalno, iz Velike Gorice i Vukomeričkih gorica. Tu bi svakako naglasio da imamo i vlastitu besplatnu dostavu u krugu do 30 kilometara – dodaje naš sugovornik te ističe kako su u skladu s potrebama tržišta i željama kupaca 2015. godine otvorili i Internet trgovinu pa se tako veći dio asortimana može nabaviti i online putem web shopa.

U ovih dva desetljeća rada bilo je turbulentnih sezona u poslovanju, od prepolovljenih prometa, problema s radnom snagom do konkurencije na tržištu.

– Konkurencije na području grada ima, ali konkurencija je zdrava i uvijek je dobro došla. Imali smo tu Mercator i Techno market, ali jedni i drugi su izašli, odustali i propali, a mi smo ostali na tržištu. Kada je u pitanju radna snaga, vidimo da je problem na cijelom tržištu. Uhvatili smo se u koštac s time te smo korigirali plaće, isplaćujemo uskrsnice, božićnice, kao i neke prigodne nagrade. Nekako se držimo i uspjeli smo u toj nekoj našoj zamisli. Da se vratimo unazad, vjerojatno bi sve isto napravili – zaključuje Tomislav Lukinić-Paun.

Povodom proslave 20. rođendana za svoje vjerne kupce, od 18. do 30. ožujka, pripremili su posebne pogodnosti. Bit će tu promotivnih cijena i popusta za pojedine artikle, ali i bogatih nagrada. Svaki kupac iz trgovine neće izaći praznih ruku. Osim toga, za potrošenih 200 eura imate priliku sudjelovati u velikoj tomboli u kojoj možete osvojiti i kući odvesti perilicu rublja, hladnjak, štednjak na struju, mikrovalnu pećnicu, glačalo, kuhalo vode, coctail maker, aku bušilicu…Također valja napomenuti da će biti tu i popust za račun iznad 13 eura od 20 % za plaćanje gotovinom ili karticom jednokratno, te 15 % ako plaćate karticama na rate na sav asortiman trgovine.

Oduševljeni kupci i usmjerenost na njihove potrebe, spremnost na stalna poboljšanja, pozitivno okruženje i strast prema svemu što rade, vrijednosti su ove male domaće obiteljske tvrtke, a na koje će biti usmjereni u godinama pred njima.

I još bi napomenuli ono najbitnije, bez naših izuzetno predanih i marljivih radnika te vjernih kupaca ova priča ne bi bila moguća – HVALA IM!

HOTNEWS

Županija organizirala treći krug besplatnih javnozdravstvenih akcija

Objavljeno

na

Foto: Zagrebačka županija

Nakon prethodnih uspješnih akcija u sklopu projekta RACE 2, Zavod za hitnu medicinu Zagrebačke županije nastavlja s provedbom javnozdravstvenih akcija usmjerenih na prevenciju kardiovaskularnih bolesti.

Tijekom akcije građani će biti u mogućnosti izmjeriti indeks tjelesne mase, krvni tlak, razinu lipida i šećera u krvi te zasićenost krvi kisikom. Nakon toga dobit će mišljenje liječnika koji će ih, ovisno o rezultatima preventivne akcije, savjetovati o potrebi daljnjih pretraga.

Projekt zajedno provode Dom zdravlja Mostar, Zavod za hitnu medicinu Zagrebačke županije i Zavod za hitnu medicinsku pomoć Crne Gore, a ukupna vrijednost projekta iznosi gotovo 2 milijuna eura od čega Europska Unija sufinancira 85%, a projektni partneri 15%.

Preventivne akcije održat će se u periodu od 14. svibnja do 27. lipnja između 8 i 12 sati u Ivanić-Gradu, Dugom selu, Svetoj Nedelji, Vrbovcu, Zaprešiću, Jastrebarskom i u Svetom Ivanu Zelini.

  1. svibanj: Ivanić-Grad, Tržnica Maznica (Ulica kralja Tomislava 36a)
  2. svibanj: Dugo Selo, raskrižje Ulice Josipa Zorića i Kolodvorske ulice (kod sata)
  3. svibanj: Sveta Nedjelja, Trg Ante Starčevića.
  4. lipanj: Vrbovec, Trg Petra Zrinskog
  5. lipanj: Zaprešić, šetnica u Ulici Drage Švajcara
  6. lipanj: Jastrebarsko, Strossmayerov trg
  7. lipanj: Sveti Ivan Zelina, Trg Ante Starčevića

Dodatne informacije o samom projektu možete pročitati na službenim stranicama  Zagrebačke županije

Nastavite čitati

CityLIGHTS

Diplomatska elita u Velikoj Gorici: Stigli veleposlanici iz više od 20 država

U fokusu posjeta stranih diplomata Velikoj Gorici bili su investicijski potencijal grada, razvoj poduzetništva, međunarodna suradnja i promocija turopoljske kulturne baštine.

Objavljeno

na

Objavio/la

Velika Gorica danas je bila domaćin predstavnicima diplomatskog zbora akreditiranog u Republici Hrvatskoj, koji su tijekom službenog posjeta obišli niz gospodarskih, infrastrukturnih i kulturnih lokacija na području grada i Turopolja.

Među gostima su bili veleposlanici i otpravnici poslova iz Čilea, Australije, Austrije, Portugala, Katara, Republike Koreje, Belgije, Turske, Maroka, Slovenije, Bosne i Hercegovine, Mađarske, Češke, Litve, Kazahstana, Albanije, Kosova i drugih zemalja.

Poseban naglasak tijekom obilaska stavljen je na razvoj gospodarstva i investicijski potencijal grada. Delegacija je tako posjetila Poslovnu zonu Meridian 16 Business Park u Vukovinskom polju, gdje su predstavljene mjere za poticanje poduzetništva i privlačenje stranih ulaganja. Diplomati su obišli i VG Poduzetnički inkubator te gradilište Nacionalnog nogometnog kampa, jednog od najvećih aktualnih projekata na području Velike Gorice. Središnji dio programa održan je u Centru za posjetitelje Turističke zajednice Velike Gorice, gdje je goste primio gradonačelnik Krešimir Ačkar zajedno sa suradnicima.

– Dobrodošli u Veliku Goricu, srce Turopolja i šesti najveći grad u Hrvatskoj. Veliko mi je zadovoljstvo ugostiti vas danas i predstaviti naš grad, njegove ljude i njegov razvoj. Velika Gorica je moderan i brzo rastući grad, posvećen podizanju kvalitete života te snažno usmjeren na razvoj poduzetništva, ulaganja, sporta i stvaranje prilika za mlade i obitelji. Ponosni smo na naše projekte, kontinuirani razvoj i jasnu viziju budućnosti. Nadam se da će vam ovaj posjet ostaviti snažan dojam energije i potencijala našeg grada te otvoriti vrata budućoj suradnji i trajnim prijateljstvima,  istaknuo je gradonačelnik Ačkar.

U sklopu predstavljanja turopoljskog kraja, Nikola Pejak govorio je o kulturnim, prirodnim i turističkim posebnostima Velike Gorice i okolice, dok je Ivana Belošević kroz pripremu turopoljskih štrukli gostima približila lokalnu gastronomsku tradiciju. Program službenog posjeta započeo je u Velikoj Mlaki, gdje su strani diplomati obišli kapelu sv. Barbare. Tijekom obilaska upoznati su s drvenim sakralnim spomenicima Turopolja, koji se smatraju jedinstvenim dijelom hrvatske kulturne baštine. Na kraju susreta u ime diplomatskog zbora obratila se veleposlanica Maroka i doajenica diplomatskog zbora Nour El Houda Marrakchi.

– Zahvaljujemo gradonačelniku Ačkaru na iznimnom gostoprimstvu i srdačnom prijemu. Tijekom posjeta imali smo priliku upoznati grad bogate tradicije, snažnog razvoja i velikog potencijala. Velika Gorica ostavila je na nas vrlo snažan dojam te vjerujemo kako će ovaj susret otvoriti prostor za buduću suradnju i nova partnerstva.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

Prijavite se: Tranzicija djece s teškoćama u fokusu stručnog predavanja

Ulaz na predavanje je besplatan, a zbog organizacije potrebno je prethodno se prijaviti.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: www.kaboompics.com/ Pexels

Centar za djecu, mlade i obitelj Velika Gorica organizira stručno predavanje pod nazivom „Tranzicija u ranoj intervenciji – možemo li bolje?“ koje će se održati u srijedu, 20. svibnja u 13 sati u Pučkom otvorenom učilištu Velika Gorica.

Tema predavanja usmjerena je na izazove s kojima se susreću djeca s razvojnim rizicima ili odstupanjima te njihove obitelji tijekom različitih životnih prijelaza. Od uključivanja u sustav rane intervencije, prelaska iz obiteljskog okruženja u vrtić pa sve do promjene usluga i oblika podrške. Iz Centra ističu kako upravo ta razdoblja često predstavljaju kritične točke za dijete i obitelj jer dolazi do prekida kontinuiteta podrške i suočavanja s različitim institucijama i procedurama.

Dodaju i kako stručnjaci koji sudjeluju u tranzicijskim procesima smatraju da je riječ o važnom dijelu rane intervencije, ali pritom ističu potrebu za dodatnom podrškom i kvalitetnijim protokolima. Na predavanju će biti riječi o planiranju tranzicije, izazovima u provedbi te mogućnostima poboljšanja sustava podrške za djecu i njihove obitelji.

Interaktivno predavanje održat će Snježana Seitz, mag. rehab. educ., univ. spec. rehab. educ. iz Centra „Sretni koraci“.

Ulaz na predavanje je besplatan, a zbog organizacije potrebno je prethodno se prijaviti putem e-mail adrese [email protected] ili na brojeve telefona 6231-734 i 091/6231-734.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

Provjerava se sigurnost stabala u Tomaševićevoj, promet će biti privremeno ograničen

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Gorica.hr

U Ulici kralja Stjepana Tomaševića danas u jutarnjim satima traje stručna provjera stabilnosti stabala, zbog čega je na dijelu prometnice na snazi privremena regulacija prometa.

Riječ je o provođenju VTA analize i takozvanog “pull testa”, metode kojom se ispituje sigurnost i otpornost stabala na opterećenja poput snažnog vjetra. Tijekom testiranja stabla se kontrolirano povlače kako bi stručnjaci mogli procijeniti njihovu stabilnost.

Zbog izvođenja radova stabla će se povremeno povlačiti preko prometnice pa dolazi do kratkotrajnih ograničenja u prometu na toj dionici. Građanima je upućen apel da za vrijeme trajanja radova ne parkiraju vozila u neposrednoj blizini stabala, kao ni na parkiralištu koje se nalazi nasuprot lokacije ispitivanja.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

SUBOTA KTC Velika Gorica donosi popuste, duple bodove i tombolu

Iz KTC-a poručuju kako je riječ o prigodi za povoljniju proljetnu kupnju i pripremu vrta, uz dodatne pogodnosti za vjerne kupce.

Objavljeno

na

Ove subote u trgovačkom centru KTC u Velikoj Gorici održava se prodajni dan uz posebne pogodnosti, nagradnu tombolu i popuste namijenjene članovima Kluba vjernosti.

Posjetitelje očekuju pogodnosti u više odjela centra, uključujući supermarket, restoran, poljoljekarnu i benzinsku postaju, a naglasak je na dodatnim bodovima i proljetnim akcijama.

Članovi KTC Kluba vjernosti tog će dana ostvarivati duple bodove prilikom kupnje u svim navedenim segmentima prodajnog centra. U sklopu programa organizirana je i tombola s ukupno 100 nagrada. Sudjelovanje je moguće uz jednokratnu kupnju u KTC supermarketu u iznosu od najmanje 50,00 eura. Tombola će trajati od 10:00 sati pa sve do isteka nagrada.

Dodatne pogodnosti pripremljene su i u KTC poljoljekarni. Tako je predviđeno da svaki treći kupac dobije na poklon jednu sjemensku karticu Buona luna Marcon. Kupnjom dvije vreće zemlje za cvijeće od 50 litara Marcon kupci ostvaruju i gratis paket presadnica rajčice 6/1. Također, na krmne smjese za ishranu domaćih životinja odobren je popust od 10 posto.

Iz KTC-a poručuju kako je riječ o prigodi za povoljniju proljetnu kupnju i pripremu vrta, uz dodatne pogodnosti za vjerne kupce.

Nastavite čitati

Reporter 459 - 30.04.2026.

Facebook

Izdvojeno