Povežite se s nama

Crna kronika

Pali sa 6,5 tona duhana: U Velikoj Gorici su ga rezali, pakirali i prodavali

U zaustavljenom kamionu pronađeno gotovo šest i pol tona duhana, a pretragom prostora osumnjičenih još preko 300 kilograma duhana, kao i rezalica te oprema za pakiranje

Objavljeno

na

Policijski službenici Policijske uprave Zagrebačke, u suradnji s Carinskom upravom – Sektorom za mobilne jedinice, dovršili su kriminalističko istraživanje nad trojicom hrvatskih državljana, starosti 60, 23 i 19 godina te nad 62-godišnjim državljaninom Republike Slovenije zbog sumnje da su počinili kazneno djelo “Nedozvoljena trgovina”, objavili su iz zagrebačke policijske uprave.

Naime, sumnja se da su osumnjičeni, prema prethodnom dogovoru, s ciljem ostvarivanja protupravne imovinske koristi, odlučili da neovlašteno kupe, prodaju, prenesu ili razmjenjuju robu ili predmete čiji je promet zabranjen ili ograničen. U ovom slučaju, riječ je o duhanu.

Policijski službenici su posumnjali da 23-godišnjak i 19-godišnjak posjeduju stroj za rezanje i usitnjavanje duhana koji skrivaju u skladišnom prostoru na području Velike Gorice te da pomoću njega usitnjavaju duhan, a zatim ga pakiraju u vrećice u namjeri daljnje prodaje.

Sumnja se da su duhan pripremljen za konzumaciju potom 23-godišnjak i 19-godišnjak osobnim vozilima prevozili na razne lokacije s ciljem daljnje preprodaje.

Policijska sumnja je išla i u tom smjeru da su osumnjičeni u inozemstvu kupili veće količine duhana kojega su planirali teretnim vozilom prokrijumčariti u Hrvatsku, a potom u onom istom skladištu usitnjavati, pakirati i tako pripremiti za daljnju preprodaju.

Nije dugo vremena trebalo da se sumnje potvrde te je tako sredinom srpnja u blizini spornog skladišta uočen teretni automobil slovenskih registarskih oznaka i osobni automobil marke Mercedes zagrebačkih registarskih oznaka. Po uočavanja od strane službenih osoba, vozila su zaustavljena te je obavljenim nadzorom utvrđeno da Mercedesom upravlja osumnjičeni 60-godišnjak, dok je teretnim automobilom, iz kojeg se osjetio intenzivan miris duhana, upravljao 62-godišnji slovenski državljanin.

Zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela, temeljem naloga suda, obavljena je pretraga vozila i prostora s kojima se koriste osumnjičeni te su tom prilikom u teretnom automobilu pronađene 42 kartonske kutije ispunjene sa 6.400 kilograma duhana koji nije prijavljen Trošarinskom uredu carinske uprave. Nadalje je utvrđeno da je vozač posjedovao nevjerodostojnu tovarnu dokumentaciju prevožene robe, odnosno da dokumentacija ne odgovara stvarnom teretu.

Obavljenom pretragom prostora kojima se koriste 23-godišnjak i 19-godišnjak, pronađena je rezalica za duhan, dvije vage i preko 300 kilograma duhana pakiranog u više vreća i kutija te 162 paketića ispunjena sa po 50 grama sitno rezanog duhana.

Crna kronika

Tri požara u isto vrijeme u Donjem Hruševcu – Vatrogasci iz Kravarskog gasili travu na više lokacija

Najveći požar zatečen je kod mjesnog groblja.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: DVD Kravarsko/FB

Vatrogasci DVD-a Kravarsko u nedjelju navečer gasili su požare trave i niskog raslinja na tri lokacije u Donjem Hruševcu. Dojava o požaru zaprimljena je u Županijskom vatrogasnom operativnom centru u 19:41 sati, nakon čega je na teren upućeno devet vatrogasaca s tri vozila.

Najveći požar zatečen je kod mjesnog groblja, gdje su vatrogasci odmah započeli s gašenjem kako bi vatru što prije stavili pod kontrolu. Nakon što je požar lokaliziran, dio ekipe preusmjeren je na preostale dvije lokacije.

Na požarištu kod igrališta ostalo je autocisterna DVD-a Kravarsko koja je dovršila gašenje, dok je drugo vozilo krenulo prema trećoj lokaciji gdje je požar također ubrzo stavljen pod kontrolu. Uz vatrogasce, na mjestu intervencija bili su i policijski službenici Policijske postaje Velika Gorica. Intervencija je završila bez daljnjeg širenja požara.

Nastavite čitati

Crna kronika

Svađa u obiteljskoj kući završila fizičkim sukobom – policija intervenirala

Nakon verbalnog sukoba 50-godišnji muškarac fizički je napao starijeg člana obitelji.

Objavljeno

na

Objavio/la

U nedjelju oko 14 sati u obiteljskoj kući na području Velike Gorice došlo je do sukoba između dvojice članova obitelji, koji je završio teškim ozljedama 77-godišnjeg muškarca.

Prema informacijama policije, incident je započeo verbalnim sukobom, nakon čega je 50-godišnjak fizički napao starijeg člana obitelji i pritom ga teško ozlijedio. Ozlijeđenom muškarcu liječnička je pomoć pružena u Kliničkom bolničkom centru Zagreb.

Više informacija bit će poznato nakon završetka kriminalističkog istraživanja.

Nastavite čitati

Crna kronika

Lukava krađa u Ogulincu, četvorica muškaraca opljačkala staricu

Šteta se procjenjuje na nekoliko stotina eura…

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Rafael Classen/pexels.com

U Ogulincu dogodila se krađa, u kojoj je žrtva bila 74-godišnja žena. Incident se dogodio u utorak, 24. veljače između 11 i 12 sati (policiji je prijavljen tek 9. ožujka).

Prema dostupnim informacijama, četvorica nepoznatih muškaraca došla su do kuće starije žene. Dvojica su je zadržavala u razgovoru i tako joj skrenula pažnju, dok su druga dvojica ušla u kuću i ukrala nakit. Šteta se procjenjuje na nekoliko stotina eura.

Ovakve krađe često su usmjerene upravo na starije osobe koje žive same. Zato se građanima savjetuje da budu oprezni kada im na vrata dolaze nepoznate osobe, da ih ne puštaju u kuću i da u slučaju sumnje obavijeste policiju ili nekoga od članova obitelji.

Nastavite čitati

Crna kronika

Sudar na ulazu u Veliku Goricu! Oba vozila pretrpjela velika oštećenja

Objavljeno

na

Objavio/la

Oko 21 sat na ulazu u Veliku Goricu, kod Zubaka, sudarila su se dva osobna automobila. Na mjesto nesreće ubrzo su stigli djelatnici hitne medicinske pomoći, vatrogasci i policija.

Kao što se može vidjeti na fotografijama koje smo dobili s terena, oba automobila su pretrpjela teška oštećenja.

Detalji o okolnostima nesreće zasad nisu poznati. Policija provodi očevid nakon kojeg će biti poznato više informacija o uzroku sudara i eventualnim posljedicama.

Nastavite čitati

Crna kronika

Završena istraga potjere iz Ščitarjeva – trojica u pritvoru, maloljetnik osumnjičen za pokušaj ubojstva

Krađa, provala i napad na policiju, poznati detalji slučaja.

Objavljeno

na

Objavio/la

Gotovo dva tjedna nakon dramatične potjere na velikogoričkom području, zagrebačka policija dovršila je kriminalističko istraživanje nad 24-godišnjakom, 26-godišnjakom i maloljetnikom, koje sumnjiči za provalu, krađu automobila i napad na policijske službenike, pri čemu se maloljetniku na teret stavlja i pokušaj teškog ubojstva.

Riječ je o nastavku slučaja iz noći s 5. na 6. veljače, kada su osumnjičeni najprije u Novom Čiču ukrali Volkswagen Polo zagrebačkih registracija, a potom provalili u trgovinu u Šćitarjevu. Tijekom bijega prema Drenju Šćitarjevskom i Ribnici nisu se zaustavili na policijske signale, već su nastavili vožnju, a iz vozila su bacali različite predmete prema službenom automobilu.

Potjera je kulminirala na području Ribnice, gdje su osumnjičeni udarili u policijsko vozilo te se potom automobilom usmjerili prema policijskim službenicima koji su se uspjeli izmaknuti. Jedan policijski vježbenik tada je lakše ozlijeđen, a pomoć mu je pružena u KBC-u Sestre milosrdnice. Nakon slijetanja u jarak osumnjičeni su pokušali pobjeći pješice, a na mjestu događaja tada je uhićen 24-godišnjak.

Dovršenim istraživanjem utvrđena je sumnja da su 24-godišnjak, 26-godišnjak i maloljetnik zajedno počinili kaznena djela teške krađe provaljivanjem i krađe. Maloljetnika se dodatno sumnjiči da je, s ciljem usmrćenja policijskog službenika i policijskog vježbenika, počinio kazneno djelo teškog ubojstva u pokušaju te oštećenja tuđe stvari.

Protiv 24-godišnjaka i 26-godišnjaka podneseno je posebno izvješće Općinskom državnom odvjetništvu u Novom Zagrebu te su u zakonskom roku predani pritvorskom nadzorniku. Maloljetnik, koji je u međuvremenu bio nedostupan policiji, uhićen je u srijedu, 18. veljače 2026., a dan kasnije predan pritvorskom nadzorniku. Protiv njega je kaznena prijava dostavljena Županijskom državnom odvjetništvu u Velikoj Gorici.

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno