Povežite se s nama

Vijesti

Otišao je i legendarni nogometaš goričkog Radnika, Željko Smolković – Braco

Starosjediocima Gorice, kojih je sve manje, svaka vijest o minulom vremenu je dragocjena

Objavljeno

na

Susreti sa živućim nogometnim legendama Velike Gorice Ivanom Mišerić Pevijem i Nikolom Plepelićem, obično donose i novu ekskluzivnu vijest iz miljea najpopularnijeg sporta pa i u nogometnom Turopolju i lokalnoj metropoli. “Znaš li da nas je zauvijek napustio i naš suigrač Željko Smolković Braco?”- bilo je pitanje. Šok. Smolković je stariji 10 godina od potpisnika ovih redaka koji je također vrlo kratko trenirao pa i igrao s popularnim Bracom. Evo što je o Smolkoviću napisao Mišerić u svojoj bogatoj monografiji o Radniku iz Velike Gorice.

“Željko Smolković Braco rođen je 7. travnja 1940. godine u Velikoj Gorici. Nogomet je počeo igrati u NK Radniku 1954., najprije za juniore, a potom i seniorsku momčad. Igrao je na poziciji centarhalfa, danas stopera. Bio je stasit, oštar i britak inteligentni znalac pa je kod suparnika izazivao strahopoštovanje. Zbog spomenutog branio je i boje tada vrlo cijenjenog Elektrostroja iz Zagreba a bio je i u fokusu zanimanje Dinama Zagreb s kojim je neko vrijeme trenirao. Godine 1961. Smolković se vratio u Radnik u legendarnu Kolarevu za koji je igrao do kraja karijere.

Radnik je imao i malonogometnu momčad za koju je igrao i omiljeni te vrlo popularan Braco.

U klubu je bio i trener od 1969. do 1971. godine. I nakon trenerske karijere ostao je vezan uz Radnik kao član te je redovito bio sudionik svakogodišnjeg okupljanja svih generacija kluba. U medijima je objavio i nekoliko tekstova o Radniku a kao simpatizer pohodio je gotovo sve utakmice HNK Gorice dok mu je snaga to omogućila.”

Sahrana je u ponedjeljak 20. svibnja od 13.30 na Gradskom groblju u Velikoj Gorici.

Poštovani Braco, počivajte u miru, nogometni vršnjaci i oni malo mlađi, neće Vas zaboraviti.

Fotografije:  Iz monografije o NK Radniku 

Vijesti

Naselja oko Velike Gorice bez struje početkom tjedna – provjerite jeste li među njima

Objavljeno

na

Objavio/la

Početkom idućeg tjedna planirani su prekidi u opskrbi električnom energijom zbog radova na distribucijskoj mreži. Bez struje će, prema najavi, ostati stanovnici pojedinih ulica u Kušancu i Kučama, i to u razdoblju od 23. do 25. ožujka, svakodnevno između 9 i 14 sati.

U ponedjeljak, 23. ožujka, prekid se odnosi na dio naselja Kušanec, uključujući kućne brojeve od 16 do 18 te od 7 do 17, kao i ulicu Cari u cijelosti.

U utorak i srijedu, 24. i 25. ožujka, radovi se nastavljaju u Kučama. Prekid opskrbe obuhvatit će Ulicu Franje Lučića (kućni brojevi od 59 do 129 i od 42A do 82), dio naselja Pucekovići (kućni brojevi 59, 60E, 60C, 61, 63, 65, 77, 79 i 81) te ulice Smilanićeva, Miroslava Krleže i Augusta Šenoe u cijelosti.

U slučaju loših vremenskih uvjeta, planirani radovi bit će odgođeni.

Nastavite čitati

Moja županija

Turopolje ispustilo bodove u završnici, Pušća preokretom iz dva penala do pobjede

Pušća je ovom pobjedom osvojila vrijedna tri boda.

Objavljeno

na

Objavio/la

Nogometaši Turopolja, oslabljeni za nekoliko bitnih igrača, poraženi su na svom Leštandu od Pušće rezultatom 1:2, iako su sve do same završnice držali prednost u rukama. Nakon većeg dijela utakmice bez pogodaka i uz dosta opreza s obje strane, ključni trenuci dogodili su se u posljednjih desetak minuta. Domaći su u 81. minuti stigli do vodstva kada je Matej Karlović lijepo pogodio s ruba kaznenog prostora, preciznim udarcem u desni kut gostujućeg vratara.

Ipak, samo tri minute kasnije uslijedio je prvi šok za domaće. Sudac Mihael Milin pokazao je na bijelu točku nakon duela u kaznenom prostoru, procijenivši da je prekršaj napravljen nad Vrabecom. Siguran realizator bio je Matija Zaplatić koji poravnava rezultat na 1:1. Nedugo zatim, u 88. minuti, nova slična situacija u kaznenom prostoru Turopolja. Ovoga puta pao je Martin Nemčić, a sudac je ponovno dosudio najstrožu kaznu, što je izazvalo negodovanje domaćih igrača i navijača. Zaplatić je i drugi put bio precizan s bijele točke za potpuni preokret i veliko slavlje gostiju.

Domaći sastav tako je u svega nekoliko minuta ostao bez bodova, a dvije sudačke odluke u samoj završnici zasigurno će još neko vrijeme biti tema rasprava. Pušća je ovom pobjedom osvojila vrijedna tri boda, dok Turopolju ostaje žal za propuštenom prilikom i vrlo bolnim raspletom utakmice.

JEDINSTVENA I. LIGA NSZŽ , 18. kolo

TUROPOLJE – PUŠĆA 1:2

ŠRC Turopolje. Gledatelja 50.
Sudac: Mihael Milin (Dugo Selo). Pomoćnici: Pranjić i Cetin.
Strijelci: 1: 0 – Karlović (81), 1:1 – Zaplatić (84 – 11 m), 1:2 – Zaplatić (88 – 11 m).                                                                    Crveni karton: Luka Kapović (87).

TUROPOLJE: Culović, Kapović, Kos, Ceković, Jurić, Karlović, Perić, Lozić, Šejić, Matošević, Josić. Trener: Stiven Žitnik.

PUŠĆA: Jelačić, Prša (od 68. Janušić), Pinek (od 46. Gaiser), Martin Nemčić, Vrabec, Jandras, Pulek, Zaplatić, Starjački (od 61. Horvat), Marko Nemčić, Penezić (od 66. Javorić). Trener: Nikola Božić.

*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Sport Zagrebačke županije’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

FOTO Kravarsko se priprema za Uskrs – centar obogaćen ukrasima

Objavljeno

na

Objavio/la

Središte Kravarskog dobilo je novi izgled uoči nadolazećeg Uskrsa, zahvaljujući angažmanu članica Udruge žena Kravarsko.

Akciju uređenja vodila je predsjednica udruge Dragica Ceković, a za postavljanje drvene ograde korištena je građa koju je donirala Pilana Cvitaš.

Nastavite čitati

Vijesti

Gdje treba više kontrole? Policija traži prijedloge građana za mjerenje brzine

Prijedloge možete slati do 1. travnja.

Objavljeno

na

Objavio/la

Policijska uprava zagrebačka pozvala je građane da predlože lokacije na kojima bi trebalo pojačano kontrolirati brzinu vožnje. Prijedlozi se mogu slati do 1. travnja, a dio tih lokacija bit će uključen u veliku travanjsku akciju nadzora.

Akcija se provodi u sklopu plana ROADPOL-a i trajat će od 13. do 19. travnja. Posebno će se izdvojiti 15. travnja, kada će policija provoditi 24-satni nadzor brzine.

Građani mogu predložiti mjesta na području Zagreba i Zagrebačke županije za koja smatraju da su rizična i da zahtijevaju češće kontrole. Prijedlozi se šalju na e-mail adresu [email protected].

Nastavite čitati

Vijesti

Gorički Šumoborci u akciji! 1500 novih stabala kod Karlovca

Tridesetak učenika sudjelovalo je u velikoj volonterskoj akciji pošumljavanja

Objavljeno

na

Objavio/la

Velikogorički Šumoborci sudjelovali su u akciji pošumljavanja u Rečičkim lugovima kod Karlovca, gdje su zajedno s vršnjacima iz Zaboka zasadili oko 1500 sadnica hrasta lužnjaka. Akcija je održana u sklopu programa Saveza izviđača Hrvatske, uz podršku Hrvatskih šuma i partnerskih organizacija.

Učenici su na teren stigli u pratnji profesorice Emilije Vlaisavljević Bacan, a uključili su se u jednu od volonterskih akcija usmjerenih na obnovu šuma oštećenih klimatskim promjenama i širenjem štetnika. Sadnice koje su sadili uzgojene su u rasadnicima Hrvatskih šuma, a namijenjene su obnovi područja gdje prirodno pomlađivanje nije bilo uspješno.

Osim rada na terenu, učenici su prije početka sadnje upoznati s važnosti šuma i njihovim funkcijama.

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno