Sport
Oštar start trenera Dinka: Gorica dobila ‘majstorski’ i skočila na drugo mjesto!
Nogometaši Gorice pobijedili su 1-0 na gostovanju kod Istre 1961 u Puli golom Valentina Majstorovića. Nastavljen je tako sjajni gorički niz, produžio se na tri pobjede od dolaska trenera Jeličića, a tablica ove noći izgleda – fenomenalno!
Objavljeno
prije 2 mjesecana
Objavio/la
Marko Vidalina
E, sad se to već polako pretvara u reprezentativan uzorak. Kad je Gorica u njegovom debiju svladala Rudeš, došla do prve gostujuće pobjede u sezoni, i sam je trener Dinko Jeličić isticao kako su “sve napravili asistenti Mujdža i Krnjić, ja sam odradio samo konzultacije s njima”. Kad je pao Hajduk u ludom finišu, pozivao se na energiju i karakter igrača, na ostavštinu bivšeg trenera Sopića, na pijedestal uzdizao igrače…
Ni nakon treće pobjede u trećoj utakmici na klupi Gorice neće Dinko Jeličić pričati o sebi, opet će spomenuti svog prethodnika, čestitati igračima, priznati da je u svemu tome bilo sreće, ali definitivno dolazi vrijeme da se priča o njemu. Kad već neće sam o sebi. Jeličić se u vrlo kratkom razdoblju uspio povezati sa svlačionicom, pa će u najavi gostovanja kod Istre reći i da mu je “gušt raditi s ovim igračima”, a sve to najbolju moguću potvrdu dobiva na terenu. I kroz rezultat.
A on kaže da je nova pobjeda odvela našu momčad na 15 bodova, što će reći da će se nogometaši trenera Jeličića u nedjelju probuditi kao druga momčad u državi! Tri boda iza vodećeg Hajduka, s dva više od Rijeke i Dinama. I koga briga što Rijeka ima jednu, a Dinamo dvije utakmice manje, zvuči dovoljno lijepo da se zabilježi.
Gorica u Puli nije odigrala utakmicu za pamćenje, ali došla je do minimalne pobjede, teško izborene i, najvažnije od svega, vrijedne tri boda. Junak dana zove se Valentino Majstorović, njegov gol u 36. minuti bio je dovoljan da Gorica dobije priliku sačuvati minimalnu prednost do kraja, ali posao su odradili apsolutno svi. Goričani su ostali na samo pet primljenih golova u šest kola, jednako kao i Dinamo i Hajduk, za sve to zasluge mora početi preuzimati i novi trener.
– Iskreno, Istra vjerojatno nije zaslužila izgubiti ovu utakmicu, njenim većim dijelom su dominirali, stvorili su više šansi, ali jednu od svojih prilika iskoristili smo mi. Sve se ponovno svelo na karakter mojih igrača, prenesen iz prošle sezone, i ovoga puta bili smo se spremni “fajtati” do kraja i zato smo i uspjeli sačuvati prednost – rekao je Jeličić u osvrtu na utakmicu.
Dvaput je Istra pogađala okvir goričkoga gola, imala i još nekoliko dobrih pokušaja, a u svemu tome važnu ulogu odigrao je i Ivan Banić. Malo je toga prolazilo uz obranu predvođenu tandemom Maloča – Krizmanić, a ono što bi i uspjelo proći zaustavljao je dobri stari Bane, koji je ove sezone u velikoj formi. U Puli je došao do već četvrtog “clean sheeta” u sedam ovosezonskih utakmica, velike su njegove zasluge u svemu dobrome što se događa Gorici ove sezone…
Imao je priliku za potvrdu vrijednosti i njegov kolega Majkić s druge strane, imala je i Gorica još neke svoje prilike, ali pokazalo se da je bilo dovoljno realizirati situaciju iz 36. minute. Lopta je oduzeta na sredini terena, Pršir je brzo odigrao Mitrovića, on produžio za nailazećeg Štigleca, a on strašnim centaršutom naciljao čelo “maskiranog osvetnika” Majstorovića.
Serija od četiri gostovanja tako je krenula dobro da bolje ne može, a sad je na redu gostovanje kod krapinskog Zagorca u kupu. Idućeg vikenda svijet HNL-a donosi Gorici gostovanje kod Varaždina, a onda i kod Lokomotive. Budući da nakon toga slijedi reprezentativna stanka, ispred nas je još gotovo mjesec dana do tog 21. listopada, kad u grad dolaze Sergej Jakirović i njegov Dinamo.
Možda vam se sviđa
-
Utakmica koju se isplati – zaboraviti! Gorica prelako pala na Poljudu…
-
Kronologija rivalstva: Noć za povijest, crna mačka, jedna “bomba” i kobna šestica…
-
Nitko kao Bane: ‘Zbog onakve prošle sezone, još više uživamo u ovoj!’
-
Tri gola, tri boda, tri junaka: Gorica sredila Rudeš i odmaknula se od Osijeka!
-
Jeličićev rezime: ‘Ovo dosad bilo je za čvrstu četvorku, možemo mi i bolje…’
Sport
Utakmica koju se isplati – zaboraviti! Gorica prelako pala na Poljudu…
Hajduk je titulu jesenskog prvaka HNL-a osigurao pobjedom 3-0 protiv Gorice, koja se još jedanput ukazala u svom gostujućem izdanju. A kad je tako, pa kad je još i protivnik ligaški lider, poraz se nameće kao logičan rasplet
Objavljeno
prije 11 satina
2. prosinca 2023.Objavio/la
Marko Vidalina
Označena je ova utakmica jednim od dva velika derbija kola, na papiru čak i većim nego okršaj druge Rijeke i petog Osijeka, jer ovdje su igrali prvi Hajduka i četvrta Gorica, ali od derbija na kraju nismo vidjeli ni D. Za derbi su, naime, potrebna dva dobra protivnika, a ove subote na Poljudu je dobar bio samo Hajduk… Gorica u gostima kod lidera prvenstva nije bila na svojoj razini i potpuno zasluženo ostala je bez bodova ovog splitskog subotnjeg poslijepodneva.
Iako je u prošlom kolu zabio dva komada Rudešu, Sven Blummel nije se kvalificirao za startnih 11 na Poljudu, trener Dinko Jeličić odlučio je zaigrati s dva desna beka, Raspopovićem i Munksgaardom, dok je u vrhu napada Vujnović dobio prednost ispred Matavža i Jurića. Imao je Jeličić i jasnu ideju kako se postaviti od početka, kako izlaziti u tranziciju, a to se jako lijepo potvrdilo već u drugoj minuti. Prvu priliku na utakmici imala je Gorica preko Vujnovića, njegov pokušaj odbio je golman Lučić, naletio je Mitrović, ali nije uspio poslati loptu u mrežu.
Međutim, tu je negdje i prestala konkretna gorička napadačka aktivnost. Hajduk je preuzeo konce igre u svoje ruke, krenuo dominirati, prijetiti Baniću, a kao posljedica svega toga stigao je i pogodak za vodstvo. Igrala se 20. minuta kad je Marko Livaja primio loptu desno, naizgled u ne osobito opasnoj poziciji, ali već trenutak potom se namjestio na lijevu nogu i naciljao drugu stativu. Tamo je Muksgaarda “preskočio” Leon Dajaku i pogodio za 1-0.
Ništa se, međutim, ni nakon toga nije promijenilo. Nije se dogodilo nikakvo buđenje Gorice, čak štoviše, pogreške u dodavanjima su se dodatno povećale, a Hajdukova dominacija možda čak i pojačala. Gorica je uspjela još svega jedanput doći do Hajdukova šesnaesterca u ostatku prvog poluvremena, pa ukupno gledajući možemo reći da je to bilo jedno vrlo skromno poluvrijeme u izvedbi Jeličićeva orkestra.
Od početka nastavka ušao je Blummel umjesto Munksgaarda, nakon sata vremena nogometa na travnjak je utrčao i Luka Kapulica, ali koju minutu potom Hajduk je potvrdio svoju dominaciju. Leon Dajaku ovoga je puta bio asistent, ubacio je iz slobodnog udarca, a pred golom je najviši bio Mihael Žaper. S obzirom na sve što smo do tad vidjeli od Gorice prema naprijed, već u toj 64. minuti situacija je izgledala izgubljeno, a utakmica počela podsjećati na neke davne i traumatične koje su Goričani znali igrati na Poljudu.
Takav dojam dodatno se pojačao već pet minuta poslije, kad je bivši igrač Gorice Anthony Kalik lijepo asistirao za Emira Sahitija, a on lakoćom prebacio istrčalog Banića za neuhvatljivih 3-0. Točnije, bili su to trenuci u kojima je bilo najlakše poželjeti da netko ugasi svjetla, da utakmica što prije završi… Pogotovo nakon bilo kojeg od neuvjerljivih pokušaja Gorice da krene prema naprijed, koji su najčešće završavali već na prvom ili eventualno drugom dodavanju.
S obzirom na prikazano, nije na kraju uopće loše što je završilo 3-0, čime je nastavljena priča o Gorici s dva potpuno različita lica. Doma sve funkcionira sjajno, u gostima najčešće baš i ne, pa još kad se pogodi da je s druge strane kvalitetniji protivnik, vodeća momčad prvenstva… Za napraviti nešto u takvim okolnostima nije dovoljno biti ni dobar, tu prolazi jedino odlično, a Gorica je ovoga puta bila – slaba.
U tom smislu, dobra je vijest što će Gorica do kraja prvenstvene jeseni odigrati još samo dvije domaće utakmice, prvo protiv Istre 1961, a onda i protiv Varaždina. Ovu u Splitu trebalo bi što prije zaboraviti.
Sport
FOTO Odbojkaši Gorice zabilježili 4. pobjedu
Objavljeno
prije 16 satina
2. prosinca 2023.Objavio/la
David Jolić

01.12.2023. Velika Gorica. Druga liga Regija Sjever – 09.kolo: OK Gorica – OK Croatia (Zagreb) 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Odbojkaši Gorice pobijedili su u 9. kolu 2. lige Croatiu (Zagreb) s 3:1 i tako zabilježili 4. pobjedu u prvenstvu te se s 8 bodova izjednačili s klubom iz Zagreba.

01.12.2023. Velika Gorica. Druga liga Regija Sjever – 09.kolo: OK Gorica – OK Croatia (Zagreb) 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

01.12.2023. Velika Gorica. Druga liga Regija Sjever – 09.kolo: OK Gorica – OK Croatia (Zagreb) 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Croatia je u završnici prvog seta imala prednost 20:18, ali su domaći nakon drugog timeouta serijom 7:1 osvojili set. Kroz drugi set Gorica je furiozno prošla (25:11) i očekivala se laka konačna pobjeda.

01.12.2023. Velika Gorica. Druga liga Regija Sjever – 09.kolo: OK Gorica – OK Croatia (Zagreb) 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

01.12.2023. Velika Gorica. Druga liga Regija Sjever – 09.kolo: OK Gorica – OK Croatia (Zagreb) 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Međutim, momčad iz Zagreba je uzvratila istom mjerom u 3. setu (13:25), ali nije joj uspio preokret u potpunosti. Gorica je u dramatičnoj završnici 4. seta ipak bila uspješnija (27:25) za konačnu pobjedu – 3:1!
Galerija fotografija
Druga liga – Regija Sjever (m) 2023./2024., 09.kolo
OK Gorica – OK Croatia 3:1 (25:21, 25:11, 13:25, 27:25)
Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Petak, 01.12.2023., 21 sat. Suci: Branimir Kompes i Lada Milanović (oboje iz Zagreba). Zapisničarka: Mirna Molnar (Velika Gorica).
GORICA: Franko Katalenić, Bruno Silaj, Josip Dujić, Matija Klasnić, Marko Suhalj, Egon Ramadanaj, Juraj Baldas, Gabriel Kaurić, Gašpar Škorić Budimir, Matej Šakota, Ivan Radman, Mihael Blažević (L), Patrik Vidaković (L). Trener: Marko Barunović.
CROATIA: Bruno Paris Radić, Petar Rendulić (L), Jakov Troje, Hrvoje Vrca, Nikša Šutej, Filip Vuletić (cap.), Maciej Sitarz, Filip Musa, Niko Vidović. Trener: Jozo Kovačević.
Sport
FOTO Hrvatska pobijedila Slovačku golovima u drugom poluvremenu
Objavljeno
prije 21 satna
2. prosinca 2023.Objavio/la
David Jolić

01.12.2023. Velika Gorica. Liga nacija (žene): Hrvatska – Slovačka 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Hrvatska ženska reprezentacija pobijedila je u 5. kolu Lige nacija Slovačku rezultatom 2:0 golovima Ružice Krajinović (53) i Jelene Đordić (60). Slovakinje su u prvom poluvremenu imale veći posjed lopte, ali nisu iskoristile povoljne prigode za pogodak.

01.12.2023. Velika Gorica. Liga nacija (žene): Hrvatska – Slovačka 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

01.12.2023. Velika Gorica. Liga nacija (žene): Hrvatska – Slovačka 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

01.12.2023. Velika Gorica. Liga nacija (žene): Hrvatska – Slovačka 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Hrvatice su drugo poluvrijeme otvorile agresivnije i nakon ubačaja iz prekida Krajinović je pogodila za vodstvo. Pritisak domaćih igračica urodio je plodom nekoliko minuta kasnije, kada je Đordić iskoristila pogrešku suparničke obrane i poentirala za – 2:0!

01.12.2023. Velika Gorica. Liga nacija (žene): Hrvatska – Slovačka 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

01.12.2023. Velika Gorica. Liga nacija (žene): Hrvatska – Slovačka 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

01.12.2023. Velika Gorica. Liga nacija (žene): Hrvatska – Slovačka 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Hrvatska u zadnjem 6. kolu igra u Rumnjskoj (utorak, 5. prosinca 2023.) i pobjedom bi vjerojatno osvojila 2. mjesto i ostala u daljnjem natjecanju.

01.12.2023. Velika Gorica. Liga nacija (žene): Hrvatska – Slovačka 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

01.12.2023. Velika Gorica. Liga nacija (žene): Hrvatska – Slovačka 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

01.12.2023. Velika Gorica. Liga nacija (žene): Hrvatska – Slovačka 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Uoči utakmice priređena je svečanost za igračice koje su se službeno oprostile od reprezentacije: Sandru Žigić (95 nastupa), Maju Košćak (78 nastupa) i Violetu Baban (58 nastupa). Uručeni su im uokvireni dresovi s njihovim prezimenima i brojem nastupa za reprezentaciju, a darove i cvijeće uručili su im dopredsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Nenad Črnko, član Izvršnog odbora HNS-a i predsjednik Komisije za ženski nogomet Josip Kuterovac i glavni instruktor Petar Krpan.
Galerija fotografija
UEFA Liga nacija Skupina B2 Žene 2023./2024., 05. kolo
Hrvatska – Slovačka 2:0 (0:0)
Velika Gorica. Gradski stadion. Gledatelja 300. Petak, 01.12.2023., 18 sati. Sutkinja: Hristyana Guteva. Pomoćne sutkinje: Ekatarina Marinova i Pavleta Rashkova. Delegatkinja: Kristina Georgieva (sve iz Bugarske). UEFA delegatkinja: Athina Pateraki (Grčka). Strijelci: 1:0 – Krajinović (53), 2:0 – Đordić (60).
HRVATSKA: Doris Bačić (cap.), Ružica Krajinović, Ana Jelenčić, Leonarda Balog, Kristina Nevrkla, Tea Krznarić, Petra Pezelj (od 90+4 Paula Vidović), Ivana Rudelić (od 87. Karla Jedvaj), Jelena Đordić (od 68. Maria Kunštek), Antonia Dulčić, Izabela Lojna. Izbornik: Nenad Gračan.
SLOVAČKA: Maria Korenciova, Andrea Horvathova, Katarina Vredikova (od 59. Karolina Bayerova), Patricia Fischerova, Martina Šurnovska, Tamara Moravkova (od 78. Laura Žemberyova), Diana Bartovičova, Maria Mikolajova, Dominika Škorvankova (cap.), Jana Vojtekova, Diana Lemešova. Izbornik: Peter Kopun.
Poredak: 1. Finska 15, 2. Slovačka 7, 3. Hrvatska 6, 4. Rumunjska 1.
Sport
Na Udarniku zadnji čin naše niželigaške jeseni, Lukavec po bodove kod Lunaticsa
Izuzmemo li dva domaćinstva prvoligaša Gorice, ogled Kurilovca i Save u subotu od 13.30 na Udarniku bit će posljednja utakmica na našim igralištima uoči zimske stanke. Istovremeno, Lukavec će se loptati preko puta psihijatrije…
Objavljeno
prije 2 danana
1. prosinca 2023.Objavio/la
Marko Vidalina
Što se niželigaškog nogometa tiče – još malo pa nestalo! Pred nama je još samo jedan nogometni vikend prije početka kompletne niželigaške zimske stanke. U pogonu je jedino još ekipa iz 3. NL, četvrtog ranga natjecanja, a turopoljskim nogometnim kibicima to znači da prije zimskog sna imaju priliku pogledati još samo jednu utakmicu na našim igralištima.
Ona će se odigrati u subotu od 13.30 sati na Udarniku, gdje će nogometaši Kurilovca dočekati Savu iz Strmca Samoborskog. U posljednje jesensko kolo Kurilovčani ulaze kao deveta momčad prvenstvene ljestvice, s pozitivnim učinkom od sedam pobjeda, tri remija i šest poraza, što u zbroju donosi 24 boda, dva manje od Gaj Mača, dva više od Ponikvi.
Do posljednja tri jesenska boda Kurilovčani će pokušati doći na domaćem terenu protiv pretposljednje momčadi prvenstva. Protivnik je to kojeg Stjepan Bašić, Samoborac na kurilovečkoj klupi, jako dobro poznaje, ali i protivnik s kojim društvo s Udarnika voli igrati. Prošle sezone sudarili su se dvaput, u Kurilovcu je završilo pobjedom domaćin 2-1, dok je u Strmcu slavio gost, i to s atraktivnih 4-3. Ovoga puta ponovno će Kurilovčani biti favoriti, budući da su se podignuli u formi u završnici jeseni, povezavši četiri utakmice bez poraza…
Istovremeno s ogledom na Udarniku, nogometaši Lukavca istrčat će na travnjak koji je dom NK Vrapča. Na tribinama će biti čuveni Lunaticsi, preko ceste će svoj mir tražiti štićenici Klinike za psihijatriju, a Lukavčani će tražiti način kako dovršiti jesen onako kako dolikuje jednoj ovako uspješnoj polusezoni.
Lukavčani su bez poraza još od 30. rujna, više od dva mjeseca prošlo je od posrtaja u gostima kod Samobora. U tom nizu neporaženosti već je devet utakmica, no eurofiju će za nijansu smanjiti podatak da su u posljednja tri kola Lukavčani triput remizirali. Tri boda iz ta tri susreta spustila su ih na peto mjesto tablice, s ukupno 28 bodova, jedan više nego što ima Vrapče, protivnik za kraj sjajne jeseni. Lukavec ima najmanje poraza u cijeloj ligi, samo dva, pa neka tako i ostane…
Sport
Stoja čeka u Puli: ‘Nema opuštanja, želimo i dalje ostati u vrhu tablice!’
Košarkaši Gorice u subotu od 19 sati gostuju u Puli kod Stoje, posljednje momčadi na tablici Prve lige u ovom trenutku. Goričani su u dobrom nizu od tri pobjede, pa je želja na ovom gostovanju samo jedna – nova pobjeda…
Objavljeno
prije 2 danana
1. prosinca 2023.Objavio/la
Marko Vidalina
Tmurni i gusti oblaci, koji su između dvije sezone prekrili velikogoričko košarkaško nebo, polako se razilaze, koračić po koračić. I sve je lakše vjerovati da će u razdoblju pred nama ponovno zasjati sunce. Za to su zaslužne, kako to obično i biva u sportu, pobjede koje dolaze jedna za drugom. Košarkaši Gorice skupili su ih već šest u sezoni povratka u drugi rang, više od očekivanja.
– Iskreno, i ja sam iznenađen – priznat će i 34-godišnji trener Miron Češkić, mladi stručnjak koji potpisuje dobro otvaranje sezone.
Proteklog vikenda pala je tako Ribola Kaštela, Gorica je s omjerom 6-2 odmah uz bok vodećima, a po novu pobjedu ove subote Goričani idu u Pulu. Protivnik se zove KK Stoja, najbolje je što košarkaška Pula ima u ovom trenutku, a tablica kaže i da je to posljednja momčad Prve lige.
– Da, imaju sedam poraza i samo jednu pobjedu, ali to može biti i varljivo. Igraju puno bolje nego što njihovi rezultati govore i morat ću od svojih igrača tražiti pravi pristup i maksimalnu koncentraciju od prve minute. U ovoj ligi nema laganih utakmica, svako opuštanje se kažnjava i mi samo uz najboljih mogući pristup svih igrača možemo doći do novih bodova – vjeruje Češkić, očito svjestan opasnosti da njegova mlada momčad “poleti” nakon recentnih uspjeha.
Doduše, ima tko ovdje smiriti euforiju, jer u rosteru je i 38-godišnji Ante Mašić, a iskustvo donose i Kristijan Šutalo te Jure Gunjina, no puno je tu i mladih igrača na svom početku. Nino Kotrulja, primjerice, ima 18 godina, a redovno starta na poziciji playmakera.
– U Puli nas čeka jako važna utakmica, jer želimo zadržati priključak s vrhom tablice. Moramo se jako dobro pripremiti, Stoja je kvalitetna momčad, bez obzira na rezultate koje imaju, i mi se moramo držati naših principa. Budemo li igrali kako znamo, vjerujem da ćemo se veseliti na kraju – kaže Kotrulja.
Utakmica u Puli na rasporedu je u subotu od 19 sati, uz izravni prijenos na HKS TV-u.
Izdvojeno
-
Vijestiprije 6 dana
Krenule isplate! HZMO dijelu umirovljenika isplaćuje od 60 do 160 eura jednokratne pomoći
-
Sportprije 4 dana
Europski prvak iz Kuča: ‘Ovdje ljudi toliko vole klub da padaju i nepobjedivi!’
-
Sportprije 6 dana
FOTO Velika Mlaka uvjerljiva, tri minimalne pobjede i dva remija na startu 3. Super malonogometne lige
-
HOTNEWSprije 5 dana
Početak Adventa u Gorici uz paljenje blagadanske rasvjete, otvorenje klizališta i koncert tria Gelato Sisters