Povežite se s nama

Sport

Opet Šlogar! Junak iz sjene ušao i ljevicom pogodio za tri boda

Nogometaši Gorice pobijedili su Istru 1961 rezultatom 1-0, golom Martina Šlogara u 84. minuti utakmice. Istra je bila dobra i opasna, ali Mario Carević i njegovi igrači pronašli su način kako doći do važnih bodova

Objavljeno

na

Imao je novi trener Mario Carević plan, imao je vjeru i optimizam, a imao je i malo neophodne sreće. Ne samo on, nego Gorica, jer Istra je dvaput u ovoj utakmici pogađala okvir gola, bila je očekivano dobra, no Gorica je bila – bolja! Za jedan gol bolja, za trenutak inspiracije junaka iz sjene bolja…

Kao što se i dalo naslutiti, krenuo je Carević s formacijom 4-2-3-1, što je značilo da je iz standardnog sastava ispao Krešo Krizmanić, a upao hitri momak iz Gvineje Bisau, po papirima Portugalac Mesaque Dju. S Banićem na golu, Maloča i Leš bili su stoperi, Mikanović i Štiglec bekovi, sredinu su držali Pršir, Pajaziti i Ndockyt, a prema naprijed jurišali Majstorović, Dju i Kolar. Međutim, vrlo brzo moralo je doći do promjene planova, uz nadu da se planovi neće morati mijenjati na duže vrijeme…

Adrion Pajaziti, igrač Fulhama na posudbi u Gorici, ružno je nastradao već u sedmoj minuti utakmice. U jednom duelu je pao, praktički već dok je padao krenuo pokazivati prema klupi da ovo nije dobro, a taj se dojam potvrdio i nakon što je liječnička služba ušla na teren. Pajaziti nije mogao ni stati na ozlijeđenu nogu, iznijeli su ga s terena na nosilima, pa ostaje jedino nadati se da ozljeda ipak neće biti iz reda najozbiljnijih.

Umjesto njega ušao je Luka Kapulica, no trebalo je Gorici nekoliko minuta da dođe sebi. Imala je u tom uvodnom razdooblju Istra jednu priliku, više su gosti imali loptu u nogama, ali tamo negdje polovicom poluvremena probudio se i domaći sastav. Prijetio je Kolar, prijetio je dvaput Kapulica, sve su to bile ozbiljne prilike, ali rezultat se nije mijenjao. Srećom, nije se mijenjao ni sve do poluvremena, u razdoblju u kojem je opet Istra bila bliže golu. Nekoliko centimetara udaljena od gola ostala je i u 45. minuti, kad je Marešićev udarac odsjeo na stativi.

U nastavak su oba trenera krenula s istim sastavima, s promjenama se krenulo tek na ulasku u posljednjih 20 minuta, a na prvu priliku čekali smo do 60. minuti. Vrhunski potez Ndockyta na 40-ak metara otvorio je gomilu prostora, Kongoanac je lijepo u čistu priliku gurnuo Djua, ali ovaj je uspio samo proslaviti golmana Majkića.

27.10.2024., Gradski stadion Velika Gorica, Zagreb – SuperSport HNL, 11. kolo, HNK Gorica – NK Istra 1961. Photo: Luka Batelic/PIXSELL

Imala je i Istra svoje prilike, pogotovo u drugoj polovici poluvremena, ali polako je dolazilo vrijeme jednog junaka iz sjene. Mario Carević podigao je u 70. minuti prve svoje igrače s klupe, na lijevi bok Krizmanića, a na lijevo krilo Martina Šlogara, igrača koji je dobio Gorici posljednju pobjedu, golom za 2-1 u 94. minuti ogleda sa Slaven Belupom. Učinio je, srećom, to još jedanput…

Nije se igrala 94., nego 84. minuta, kad je Šlogar sam došao do jedne lopte na 20-ak metara od Istrina gola, sjurio se u kazneni prostor, pa lijevom nogomet, iskosa slijeva, rasparao gostujuću mrežu! Fantastičan pogodak, trenutak za kojeg se moglo pretpostaviti da će biti i odlučujući, popraćen erupcijom oduševljenja na goričkoj klupi, ali i na tribinama.

Pokušavala je Istra do kraja, bila je i opasna, ozbiljno je pritisnula u posljednjim minutama, ali uspjela je Gorica obraniti svoj teren, svoj gol viška, i uzeti silno važna tri boda. Mario Carević po redu je grlio svoje igrače, pao mu je sasvim sigurno veliki kamen sa srca, ali nema vremena za spavanje na lovorikama jedne pobjede. Gorica ide dalje, s tri boda više, sljedeći na redu je Osijek na Opus Areni.

Sport

Mladi gorički hrvači osvojili dvije bronce na Prvenstvu Hrvatske

Nastupili su na Prvenstvu Hrvatske U15 i kući se vratili s dvije brončane medalje.

Objavljeno

na

Objavio/la

Mladi hrvači Hrvačkog kluba Velika Gorica 1991 imali su razloga za zadovoljstvo nakon Prvenstva Hrvatske u slobodnom načinu hrvanja za uzrast U15, održanog 15. studenoga. U konkurenciji vršnjaka iz cijele zemlje, brončana odličja osvojili su Jakov Ključar u kategoriji do 38 kg te Amar Baljaj u kategoriji do 41 kg.

Uz dvojicu osvajača medalja, na prvenstvu su nastupili i Leon Radaić i Emanuel Grgić u kategoriji do 75 kg, kao i Filip Đukić u kategoriji do 62 kg. Iako se ovaj put nisu uspjeli probiti do postolja, predstavljali su klub korektno i borili se do kraja.

Foto: Hrvački Klub Velika Gorica 1991/FB

Ekipa je kroz cijelo natjecanje imala podršku trenera Anrija Targuša i Darija Dašića.

Dvije brončane medalje potvrda su dobrog rada u goričkom klubu i motiv mladim hrvačima za nastavak sezone. Iz kluba poručuju da su ponosni na sve svoje natjecatelje i da im je ovo samo korak prema novim izazovima koji dolaze.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Turopolje i s igračem manje uvjerljivo protiv Mladosti

Objavljeno

na

Objavio/la

Turopolje je u 14 kolu Jedinstvene 1.ŽNL zabilježilo uvjerljivu pobjedu u susretu s Mladost Obrezina, iako je od 60. minute igralo s igračem manje. Strijelci su bili Andreas Šejić, Tomislav Šutalo i dva puta Patrik Matošević, za goste Leon Đurašin.

Turopolje, 16.11.2025. Jedinstvena 1.ŽŽNL-14.kolo: Turopolje-Mladost Obrezina 4:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje, 16.11.2025. Jedinstvena 1.ŽŽNL-14.kolo: Turopolje-Mladost Obrezina 4:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Domaći su rano došli u vodstvo pogotkom iskusnog Šejića, a potvrda bolje igre u prvom poluvremenu bio je pogodak Šutala za 2:0. Nakon odmora gosti su izgledali nešto poduzetnije i u 55. minuti smanjili preko Đurašina, koji je iskosa pogodio prve rašlje.

Turopolje, 16.11.2025. Jedinstvena 1.ŽŽNL-14.kolo: Turopolje-Mladost Obrezina 4:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje, 16.11.2025. Jedinstvena 1.ŽŽNL-14.kolo: Turopolje-Mladost Obrezina 4:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje, 16.11.2025. Jedinstvena 1.ŽŽNL-14.kolo: Turopolje-Mladost Obrezina 4:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nagurivanje u 60. minuti na sredini terena sudac je riješio žutim odnosno crvenim kartonom za Luku Kapovića. Igrač manje nije se osjetio u igri Turopolja i Matošević je u 70. iz gužve zakucao loptu u mrežu za 3:1. Isti igrač je dvije minute kasnije svojim drugim golom postavio konačni rezultat – 4:1!

Galerija fotografija

Jedinstvena 1.ŽNL 2025./2026., 14. kolo

NK Turopolje – NK Mladost Obrezina 4:1 (2:0)

Turopolje. ŠRC Turopolje. Gledatelja: 60. Nedjelja, 16.11.2025., 14 sati. Sudac: Ivan Mirenić (Velika Gorica). Pomoćni suci: Ivan Smolčić (Odranski Obrež) i Tihomir Bratković (Velika Gorica). Delegat: Ante Šapina (Zagreb). Strijelci: 1:0 – Šejić (5), 2:0 – Šutalo (21), 2:1 – Đurašin (55), 3:1 – Matošević (70), 4:1 – Matošević (72).

TUROPOLJE: Culović, Kapović, Ceković (cap.), Jurić, Karlović (od 61. Zdunić), Lozić, T.Lučić (od 88. Josić), Šutalo (od 85. Jurišić), Kos, Matošević (od 88. Blagušević), Šejić. Trener: Goran Smolčić.

MLADOST: Kerkez, Ćurić, Caganić (od 61. Geljić), Jurišić, Matić, Đurašin (od 78. Kuveždić), Kunić, Šalković, Čuić (od 61. Šimić), Groznica (od 46. Smajić), Filipčić (od 70. Špoljar). Trener: Goran Klipa.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Klas i Lomnica odigrali miroljubivo i bez pobjednika

Objavljeno

na

Objavio/la

Klas i Lomnica su u 16. kolu Premier lige odigrali neodlučeno, strijelci su bili Leonardo Mikić za domaću momčad i Hrvoje Skupnjak za gostujući sastav.

Mičevec, 15.11.2025. Premier liga-16.kolo: Klas-Lomnica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mičevec, 15.11.2025. Premier liga-16.kolo: Klas-Lomnica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Polovicom prvog poluvremena u samo dvije minute narušena je rezultatska ravnoteža tako što su domaći došli u vodstvo pogotkom Mikića (21.), ali rezultat je u ravnotežu vratio svojim golom Skupnjak za izjednačenje 1:1 (23.).

Mičevec, 15.11.2025. Premier liga-16.kolo: Klas-Lomnica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mičevec, 15.11.2025. Premier liga-16.kolo: Klas-Lomnica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Obje momčadi su u drugom poluvremenu odigrale otvoreno, ali pogodaka nije bilo. Oba vratara su branila bez pogreške, napadači nisu bili dovoljno precizni te je nekoliko obećavajućih situacija ostalo bez rezultatskog efekta.

Mičevec, 15.11.2025. Premier liga-16.kolo: Klas-Lomnica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Klas je zadnja četiri kola odigrao odlično, vezao je tri pobjede (Dubrava 3:1, Vatrogasac 1:0 i Lukavec 3:1) te neodlučeno s Lomnicom.

Klas (16 5 3 8 23:29 18) je s 18 bodova na 13. mjestu, a Lomnica (16 5 3 8 17:24 18) je također s 18 bodova na 14. mjestu u trenutačnom poretku.

Galerija fotografija

Premier liga NSZŽ-e 2025./2026., 16. kolo

NK Klas – NK Lomnica (Donja Lomnica) 1:1 (1:1)

Mičevec. Stadion: ŠC Mičevec. Gledatelja: 60. Subota, 15.11.2025., 14 sati. Sudac: Dario Cikojević (Novaki). Pomoćni suci: Albert Trstenjak i Ivan Rešetar (oba Samobor). Delegat: Mario Fabečić (Gradići). Strijelci: 1:0 – Mikić (21), 1:1 – Skupnjak (23).

KLAS: Mujkić, Kovačić (od 46. Perša), Petir (cap.), Županić, Mikić, Mesić (od 72. Matić), Maričević (od 72. Marković), M.Tadić, Gajski (od 85. Kulušić), Gredelj, Celčić. Trener: Josip Tadić.

LOMNICA: Luter, Garvanović (od 61. Delić), Gudelj, Dijanežević, Burazer (od 88. Kevrić), Skupnjak, Šćurić, Šoštarec, Čizmadija, Galić, Arbanas. Trener: Zoran Tomčić.

Nastavite čitati

Sport

Igor Hajduk usmjerio pobjedu Mraclina protiv Moslavine

Objavljeno

na

Objavio/la

Mraclin je na svojoj domaćoj travnatoj pozornici Nove grabe dočekao Moslavinu u utakmici koja će se pamtiti po nevjerojatnim trenucima i izuzetnoj igri kapetana Igora Hajduka. Iako su domaći početak utakmice dočekali s dozom velikog opreza, Igor Hajduk je već u 13. minuti svojom briljantnom majstorijom, iz nemoguće pozicije lobao kutinskog golmana Tomislava Ilinića i doveo Mraclin u prednost. Prava drama nastala je nakon što je Mraclin promašio kazneni udarac u 27. minuti koji je izborio naravno Igor Hajduk srušen od strane gostujućeg stopera Andreja Burića. Jurica Brdek je s bijele točke poslao loptu u suprotan kut od golmana, ali nažalost, van okvira vrata. Ta promašena prilika mogla je značiti početak velikog preokreta za Moslavinu, no srećom za domaće, nisu platili cijenu te pogreške. Ali to nije bio kraj Hajdukovih čuda. U 42. minuti, nakon lucidne asistencije suigrača, opet je napao, i ponovo pogodio u malu mrežicu suprotnog kuta, ostavivši Ilinića bez odgovora i dižući Mraclin na 2:0. Dok su domaći slavili, Moslavina nije odustajala. U 65. minuti, trenutak nade za goste, Luka Lončarević je iskoristio priliku, jedan ubačaj je glavom loptu spremio u mrežu, smanjio je rezultat na 2:1. Unatoč tom pogotku, Moslavina nije uspjela napraviti potpuni preokret, gostujući napadi bili su žestoki, nastojali su slomiti obranu domaćih. Međutim, mraclinska čvrsta obrana, predvođena Ivanom Rajićem, izdržala je sve nalete, dok je golman Ivan Zagorac briljirao sa nekoliko ključnih intervencija. Na kraju, zadržavši svoju prednost, Mraclin je slavio, a igrač utakmice, bez ikakve sumnje, bio je Igor Hajduk, čiji je genij zasjenio sve ostale. Za Moslavinu, iako je pokušavala, ostao je gorki osjećaj neiskorištenih šansi, jer unatoč trudu i borbenosti, nisu uspjeli doći do izjednačenja.

IV. NL SREDIŠTE ZAGREB , 14. kolo

MRACLIN – MOSLAVINA 2:1

Stadion Nova graba. Gledatelja 80.
Sudac: Čerkez (Vrbovec). Pomoćnici: Tišljar i Rešetar.

STRIJELCI: 1:0 – I. Hajduk (13), 2:0 – I. Hajduk (42), 2:1 – Lončarević (65).

MRACLIN: Zagorac, Marjanović, Strunje, Rajić, M. Paradžik (od 26. Perić), Brdek (od 72. J. Domitrović), Tokić, Borovac, Đurašić, Matić (od 81. Rakas), Hajduk (od 59. B. Dandić). Trener: Saša Sabljak.

MOSLAVINA: Ilinić, Crnoja (od 84. Škurla), Grubišić, Grgić, Slekovac (od 18. Horvat), Lilovac, Batarelo, Burić, Veltruski (od 35. Lončarević), L. Ćosić (od 46. Dajčar), R. Ćosić. Trener: Siniša Grubišić.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Ban Jelačić nadigrao drugoplasirani Kloštar

Objavljeno

na

Objavio/la

Ban Jelačić je u 16. kolu Premier lige zabilježio glatku pobjedu u susretu s drugoplasiranim Kloštrom rezultatom 2:0, golovima Ivana Pušića i Tina Kovačevića.

Vukovina, 15.11.2025. Premier liga-16.kolo: Ban Jelačić-Kloštar 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 15.11.2025. Premier liga-16.kolo: Ban Jelačić-Kloštar 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Obje momčadi ušle su u utakmicu osiguravajući vlastita vrata pojačanom obranom, napadalo se rijetkim kontranapadima. Sredinom prvog poluvremena igra je postala otvorenija i brža, momčad domaćih pokušala je iskoristiti pasivnost gostiju.

Vukovina, 15.11.2025. Premier liga-16.kolo: Ban Jelačić-Kloštar 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 15.11.2025. Premier liga-16.kolo: Ban Jelačić-Kloštar 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Jelačić je došao u vodstvo u 43. minuti pogotkom svog najboljeg strijelca Ivana Pušića, koji je nakon ubačaja iz kuta odbijenu loptu s ruba kaznenog prostora iz okreta zabio pod gredu – 1:0.

Vukovina, 15.11.2025. Premier liga-16.kolo: Ban Jelačić-Kloštar 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 15.11.2025. Premier liga-16.kolo: Ban Jelačić-Kloštar 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon odmora domaći su mirno čuvali prednost, a u 69. minuti Dan Kovačević je povisio na 2:0 i utakmica je bila riješena u korist domaćih.

Vukovina, 15.11.2025. Premier liga-16.kolo: Ban Jelačić-Kloštar 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ban Jelačić (16 7 4 5 29:25 25) je s 25 bodova na 5. mjestu, a Kloštar (16 8 4 4 35:21 28) je s 28 bodova na 2. mjestu prvenstvene ljestvice.

Galerija fotografija

Premier liga NSZŽ-e 2025./2026., 16. kolo

NK Ban Jelačić – NK Kloštar (Kloštar) 2:0 (1:0)

Vukovina. Gledatelja: 60. Subota, 15.11.2025., 14 sati. Sudac: Tomislav Bionda (Zaprešić). Pomoćni suci: Božo Radišić (Zaprešić) i Nikola Štibohar (Krapinske Toplice). Delegat: Stjepan Strnščak (Vrbovec). Strijelci: 1:0 – Pušić (43), 2:0 – Kovačević (69).

BAN JELAČIĆ: Memić, Rovišan (cap.)(od 90. A.Nikić), Landeka (od 78. Kotrman), Drezga, Markov, Smok, Pušić (od 90. Grgić), Harambašić (od 90. Klenović), Barišić (od 62. M.Nikić)), Klasnić, Kovačević (od 90. Hrženjak). Trener: Tomislav Škrinjarić.

KLOŠTAR: Vrbanić, Pagadur, Mosković, Jagodin (od 46. Agatić), Zubatović, Uzelac, Pavlović, I.Dodić, Filipović (cap.)(od 46. Marković), Božić, Jelavić (od 65. Krezo). Trener: Ivan Dodić.

Nastavite čitati

Reporter 454 - 23.10.2025.

Facebook

Izdvojeno