ktc
Povežite se s nama

Sport

Opet Gorica u pravu i – bez bodova: ‘I opet nam ih više nitko ne može vratiti…’

Nogometaši Gorice prekinuli su seriju poraza, više nisu posljednja momčad lige, ali žal za izgubljena dva boda još je veća nakon što je sudačka komisija potvrdila da je sudac Jović teško oštetio Goričane…

Objavljeno

na

Bod koji je Gorica u nedjelju osvojila u Šibeniku, nema dvojbe, ppomaknuo je stvari s mrtve točke. To je činjenica. Osvojenim šestim bodom Goričani su se pomaknuli s posljednje na pretposljednju poziciju, prekinuli niz od pet poraza, odigrali još jednu dobru utakmicu. Činjenica je, međutim, i da Gorica ovu utakmicu ni po čemu nije smjela izgubiti…

Zvučat će možda već i dosadno, jer previše je već sličnih slučajeva, samim time i reakcija na njih, ali u Šibeniku je Gorici dva boda iz ruku otrgnuo čovjek s imenom i prezimenom. Fran Jović.

I nije to dojam, nije to nikakva vrsta navijačkog optuživanja i traženja krivca negdje drugdje, već još jedna u nizu – činjenica. Sudačka komisija je izrekla ono što je vidjela cijela Hrvatska, svi osim suca utakmice, a odnosi se na isključenje Jurice Pršira u 55. minuti.

“Odluku suca o dodjeljivanju druge i isključujuće opomene igraču HNK Gorice, KNS HNS-a smatra neispravnom interpretacijom PNI.”

Sudar dvojice igrača u duelu, u kojem niti jedan od njih ne idu oštro, dakle, nije drugi žuti karton. Idemo dalje…

“Dosuđeni kazneni udarac neispravna je odluka suca utakmice. Kontakt između braniča Gorice i napadača Šibenika KNS HNS-a ne razmatra kao prekršaj PNI-e.”

Ni penal za Šibenik, u prijevodu, nije postojao. Kao što, treba i to reći, nije postojao razlog da Jović isključi domaćeg igrača Araija… I serija se, eto, nastavila. Ne više serija poraza, nego serija situacija u kojoj se Goričani žale na suđenje, a da imaju i službene argumente.

– Peti put nam se događa utakmica nakon koje moramo reagirati, a od toga su u četiri situacije suci dobili negativne ocjene. I oni su supendirani, a mi ostali bez bodova. Koje nam nitko ne može vratiti – kaže Matija Dvorneković, team manager sa zaduženjima nešto širim nego što je uobičajno za tu ulogu.

– Na trenutke mi se čini da iz vikenda u vikend gledam onaj film “Beskrajan dan”. Stalno smo dominantni, dobri, stvaramo čiste prilike, ali nikako da nas i sreća pomazi, da nam se otvori, da se dovedemo u situaciju u kojoj ni sudačke pogreške ne mogu utjecati na ishod – dodaje Ninja.

Bilzu je igračima, i u ovoj ulozi praktički stalno s njima u svlačionici, u svakodnevnoj komunikaciji…

– Iskreno, ja se dečkima divim! Ne odustaju bez obzira na sve što nam se događa, na sve te pehove. Ni u jednom trenutku nisu pali, nisu potonuli, konstantno drže visok nivo na terenu i zbog svega toga sam uvjeren da se stvari moraju okrenuti. Dobar, kvalitetan i pošten rad, dugoročno gledajući, moraju doći na naplatu, a mi to sve imamo. I doći će taj trenutak, samo treba biti strpljiv i ustajan. I dečki su toga svega svjesni, puno pričaju između sebe, znaju i sami da je ovo kriza rezultata, a ne kriza igre – priča Ninja, uz važan dodatak:

– Treba nam ta jedna pobjeda! Nakon toga, uvjeren sam, sve će krenuti na bolje.

Gorica je u drugom kolu na Rujevici osvojila bod, završilo je 1-1 uz gol Kalika… Foto: Goran Kovačić/PIXSELL

Ta bi se jedna, bilo bi dobro, ako je ikako moguće, mogla dogoditi u nedjelju poslijepodne. Igra se derbi začelja, posljednja Rijeka od 17.10 sati gostuje kod pretposljednje Gorice, bodovi su i jednima i drugima gotovo presudno važni.

– Što prije, to bolje. Bilo bi sjajno kad bi se ta utakmica dogodila u nedjelju… Kažem, siguran sam da ćemo za dva mjeseca, kad pogledamo unazad, biti ponosni na način na koji smo se digli, bilo bi baš jako dobro odmah krenuti tim putem. Mi ćemo, naravno, pokušati napraviti sve da dođemo do tri boda, postavit ćemo se na taj način, nema druge – zaključio je Dvorneković.

Jurice Pršira, dakle, neće biti na raspolaganju za nedjelju, kao ni opet isključenog Edina Julardžije, tri žuta ima Josip Mitrović, i dalje su ozlijeđeni Keita i Raspopović, ali vraćaju se Joey Suk i Matthew Steenvoorden, sve bolje izgleda Austrijanac Dominik Prokop, na brzinu se u momčad uklopio Tyrese Francois…

Igor Angelovski ima adute u svojim rukama, ima pravo vjerovati da će pozitivni niz krenuti baš u sudaru s osebujnim kolegom Sersijem Cosmijem, ali naravno da će se ponovno tražiti i onaj mali komadić sreće. I poštenja.

Sport

FOTO Buna iznenadila u Vukovini i plasirala se u polufinale Kupa Grada

Objavljeno

na

Objavio/la

Buna je ugodno iznenadila svoje navijače minimalnom 1:0 pobjedom protiv Bana Jelačića u Vukovini. Strijelac jedinog pogotka za plasman u polufinale Kupa Grada Velike Gorice bio je Fran Stipaničić u 78. minuti.

Vukovina, 15.04.2026. Kup Grada Velika Gorica 2026.: NK Ban Jelačić – NK Buna 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 15.04.2026. Kup Grada Velika Gorica 2026.: NK Ban Jelačić – NK Buna 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Susret je od početka obilježila otvorena igra, gosti su se bez suvišnog respekta nadigravali s domaćom momčadi. Nekoliko izglednih šansi i na jednoj i na drugoj strani nije realizirano zbog nepreciznosti odnosno brzopletosti.

Vukovina, 15.04.2026. Kup Grada Velika Gorica 2026.: NK Ban Jelačić – NK Buna 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

 

Vukovina, 15.04.2026. Kup Grada Velika Gorica 2026.: NK Ban Jelačić – NK Buna 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 15.04.2026. Kup Grada Velika Gorica 2026.: NK Ban Jelačić – NK Buna 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Drugo poluvrijeme Buna je otvorila s četiri izmjene, ali to nije narušilo njenu igru otvorenog garda. Gosti su ipak ”naplatili” svoju igru pogotkom Stipaničića u 78. minuti. Svi pokušaji domaćih u završnici susreta nisu bili dovoljni za izjednačenje.

Galerija fotografija

Kup Grada Velike Gorice 2026., 1/4 finale

NK Ban Jelačić – NK Buna 0:1 (0:0)

Vukovina. Stadion: ŠRC Vukovina. Gledatelja: 50. Srijeda, 15.04.2026., 18 sati. Sudac: Luka Kelihar. Pomoćni suci: Mateo Mikulčić i Tihomir Čunčić (svi iz Velike Gorice). Delegat: Igor Kunić (Obrezina). Strijelac: 0:1 – Stipaničić (78).

BAN JELAČIĆ: Klepac, Rovišan, Landeka, Drezga, Markov, Smok (od 46. Prizmić), Hrženjak (od 72. Softić), Pušić, Nikić (cap.), Grižić (od od 72. Pavlić), Harambašić (od 57. Miletić). Trener: Tomislav Škrinjarić.

BUNA: Vidović, Yetna, Mrkonjić (cap.), Šandor (od 46. Vukašinec), Jukić, Zlodi (od 74. Zagorac), Gorenc (od 81. Lučan), Forjan (od 46. Stipaničić), Čumpek (od 46. Ngangue), Kalisar (od 46. Đurašin), Đurašić (od 65. Jerleković). Trener: Mario Đuretić.

Nastavite čitati

Sport

Mraclin slavio protiv Turopoljca i izborio polufinale Kupa NSVG

Objavljeno

na

Objavio/la

U dvoboju domaćeg Turopoljca i Mraclina, čija se momčad u natjecanje uključila u četvrtfinalu, gosti su slavili s 3:1 i izborili plasman u polufinale. Prvo poluvrijeme završilo je bez pobjednika. Mraclin je poveo u 20. minuti pogotkom Ivana Kosa, no samo osam minuta kasnije Filip Saraf poravnava rezultat. U nastavku susreta gosti su potvrdili kvalitetu i riješili pitanje pobjednika golovima Ivana Rajića u 53. te Igora Hajduka u 83. minuti.
Mraclin će u polufinalu 6. svibnja igrati protiv susjednog Poleta iz Buševca, koji je s 2:0 bio bolji od Lukavca. U drugom polufinalu sastaju se Kurilovec, koji se zbog ranga natjecanja tek sada uključuje u Kup, i Buna, koja je u Vukovini minimalno s 1:0 svladala Jelačić.

KUP NS VELIKA GORICA – četvrtfinale

TUROPOLJAC – MRACLIN 1:3

KUČE. Igralište Kneje. Gledatelja 80.
Sudac: Sučić. Pomoćnici: Prpić i Mirenić.

STRIJELCI: 0:1 – I. Kos (20), 1:1 – F. Saraf (28), 1:2 – Rajić (53), 1:3 – Hajduk (83).

TUROPOLJAC: Buđak, Domić, Gogić, Blažičko (od 61. J. Saraf), Bogović, F. Saraf, Jandriš, Matasić, Krasnić, Preradović (od 40. Horvat), Blažev. Trener: Romano Župetić.

MRACLIN: Zagorac, Smolković, J. Domitrović (od 58. Marjanović), Rajić, Matić (od 79. Tokić), Đurašić, Krilić (od 72. Jančić), Brdek, I. Kos (od 79. Godinić), Borovac, Hajduk. Trener: Marko Pancirov.

Nastavite čitati

Sport

Kiša nije spriječila sedamdeset trkača – održano drugo kolo Turopoljske lige cestovnog trčanja

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: AK Turopolje/FB

Unatoč laganoj kiši, na jučerašnjem drugom kolu Turopoljske lige cestovnog trčanja u organizaciji AK Turopolje startalo je više od sedamdeset natjecatelja.

Na kratkoj dionici od četiri kilometra najbrži muškarac bio je Slavko Parlov s vremenom 14:31, ispred Sanela Fazlića (16:03) i Zvonimira Brkića (16:21). Kod žena na istoj stazi slavila je Pia Teskera s vremenom 16:18, a pratile su je Kristina Terzić i Željka Kaurić, obje s vremenom 20:00 odnosno 20:29.

Na zahtjevnijoj, osmokliometarskoj dionici, pobjedu kod muškaraca odnio je Martin Marčec s odličnih 29:37, dok je kod žena najbrža bila Jasna Mikulić s 39:34.

U hodanju na četiri kilometra prva je stigla Antonija Marton s 41:43, ispred Martine Marton Fazlić (59:59). Najmlađi sudionici istrčali su 500 metara, a među njima najbrža je bila Roza Biškup s 2:15, ispred Marisa Štrige (2:16) i Eve Biškup (2:19).

Nastavite čitati

Sport

FOTO Visoka pobjeda Klasa, VG Boys izgubili od Gradića

Objavljeno

na

Objavio/la

Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica (NSVG) nastavljena je utakmicama 16. kola. Iznenađenje je poraz VG Boysa u susretu s Gradićima te neodlučeno između Kurilovca i Lukavca. Vodeći Klas je i u susretu s Hruševcem demonstrirao svoju super efikasnost.

Kobilić, 13.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 16.kolo: VG Boys-VNK Gradići 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 13.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 16.kolo: VG Boys-VNK Gradići 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

VG Boys su u prvom poluvremenu došli u vodstvo u 26. minuti pomalo sretnim golom Škrinjarića, ali to nije puno zasmetalo Gradiće, koji su nakon samo tri minute izjednačili.

Kobilić, 13.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 16.kolo: VG Boys-VNK Gradići 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 13.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 16.kolo: VG Boys-VNK Gradići 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Igra je i u drugom poluvremenu bila izjednačena, ali dojam je da su Gradići željeli nešto više od neodlučenog rezultata. Drugi pogodak za Gradiće postigao je Beg, koji je s dvadesetak metara silovito zabio loptu pod gredu.

Kobilić, 13.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 16.kolo: VG Boys-VNK Gradići 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 13.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 16.kolo: VG Boys-VNK Gradići 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon toga uslijedila je nešto življa napadačka igra Boysa, ali nije bilo dovoljno da izbjegnu svoj četvrti poraz i skliznu na 4. mjesto u trenutačnom poretku. Utakmice 17. kola igraju se u petak (17. travnja) i u ponedjeljak (20. travnja).

Galerija fotografija

Liga veteranskih momčadi NSVG-a 2025./2026., 16. kolo

Rezultati 16. kola (10./13.04.2026.): Buna – Vatrogasac 1:2, Dinamo – Polet 4:3, Posavec – Velika Mlaka 1947 0:3, Klas – Hruševec 9:4, VG Boys – Gradići 1:2, Kurilovec – Lukavec 2:2, Lekenik slobodni.

Rezultati 15. kola (03./06.04.2026.): Polet – Posavec 1:1, Vatrogasac – Dinamo 4:1, Lukavec – Buna 0:1, Kurilovec – Gradići 5:0, Lekenik – Klas 1:1, Hruševec – VG Boys odgođeno, Velika Mlaka 1947 slobodni.

Poredak nakon 16. kola: 1. Klas 36 (14 11 3 0 68:18), 2. Kurilovec 34 (15 11 1 3 50:16), 3. Dinamo 31 (15 10 1 4 50:27), 4. VG Boys 30 (14 10 0 4 46:16), 5. Vatrogasac 28 (15 9 1 5 31:22), 6. Velika Mlaka 1947 25 (14 8 1 5 35:26), 7. Lekenik 20 (14 6 2 6 29:34), 8. Buna 17 (15 5 2 8 20:27), 9. Lukavec 15 (15 4 3 9 21:25), 10. Gradići 11 (15 3 2 10 12:50), 11. Polet 10 (15 3 1 11 19:36), 12. Hruševec 8 (13 2 2 9 18:58), 13. Posavec 8 (15 1 5 9 9:53).

Nastavite čitati

Sport

Karate klub Centar se vraća s broncom i tri peta mjesta s Kupa Hrvatske

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Karate klub Centar Velika Gorica

Mladi karatisti iz Karate Kluba Centar Velika Gorica nastupili su na Kupu Hrvatske, održanom u nedjelju, 12. travnja u Zagrebu.

Lara Dugonjić Dugonjić je u kategoriji djevojčica rođenih 2013. godine, do 49 kilograma, izborila broncu. Uz nju su na turniru nastupili i Patrik Jeromić, Sara Brletić te Kim Kumic. Nažalost, svi oni su ostali tik do medalje. Poraženi su u borbama za broncu te su natjecanje završili na petim mjestima.

“Klub nastavlja s kvalitetnim i sustavnim rado. Fokus ostaje na strpljivom razvoju mladih natjecatelja. Upravo iz ove generacije očekuju se vrlo dobri rezultati u skoroj budućnosti, kako na nacionalnoj razini, tako i na međunarodnim natjecanjima koja slijede, a ističemo Svjetsku ligu mladih u Poreču na kojoj će karate klub Centar nastupiti po prvi put i okušati se sa najboljima”, rekla je glavna trenerica Ines Grdenić.

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno