Povežite se s nama

Najave

Opet će se krčkati kotlovina, a ovo su uvjeti prijave na natjecanje

Nakon dvije godine pauze, na Gastro Turopolja vraća se svima omiljeno Natjecanje u izboru najbolje turopoljske kotlovine…

Objavljeno

na

Nakon dvije godine pauze, na Gastro Turopolja vraća se svima omiljeno Natjecanje u izboru najbolje turopoljske kotlovine! U sklopu Nedjeljnog turopoljskog ručka, koji će se ove godine održati 16. listopada na prostoru oko Muzeja Turopolja, svoje specijalitete će predstaviti lokalni ugostitelji, velikogoričke udruge, društva žena i učenici velikogoričkih srednjih škola, a velik broj dobrovoljnih vatrogasnih društava i udruga iz cijelog Turopolja sudjelovat će u tradicionalnom izboru u pripremi najbolje turopoljske kotlovine.

Turistička zajednica kao organizator osigurava radni stol s klupom, kruh, plastične tanjure i pribor za jelo, kutiju za prikupljanje donacija te potrebnu dokumentaciju za inspekciju, a detalje i uvjete prijave možete vidjeti ovdje.

Prijave se primaju do idućeg petka 23.rujna na e-mail [email protected] ili osobno u ured Turističke zajednice grada Velike Gorice, dok sve dodatne informacije možete dobiti na telefon 01 6221 666.

A čiji će se kotao najviše krčkati, čija će kotlovina biti najukusnija odabrat će stručni žiri.

HOTNEWS

Od petka nova benzinska u gradu!

KTC otvara novu benzinsku postaju u Velikoj Gorici na adresi Avenija pape Ivana Pavla II

Objavljeno

na

U Veliku Goricu je stigla četvrta benzinska postaja na području grada, na adresi Avenija pape Ivana Pavla II broj 20.

Novo mjesto za tankiranje goriva Velikogoričani će imati od 19. prosinca, kada je Trgovački lanac KTC najavio svečano otvorenje svoje 18. benzinske crpke u Hrvatskoj.

Dodajmo, kako u grad dolazi i potpuno novi KTC trgovački centar početkom 2026. godine, u čijem će  sastavu, osim benzinske postaje, biti i supermarket, poljoljekarna i restoran.

Podsjetimo, KTC je u Velikoj Gorici prisutan već 11 godina, no samo kroz ponudu manjeg supermarketa, dok će uskoro dosadašnjim i budućim kupcima omogućiti širi asortiman proizvoda i usluga na jednome mjestu.

U Hrvatskoj posluje od 1992. godine, a danas broji više od 1.750 zaposlenika. Lani je ostvario promet 342,3 milijuna eura s očekivanim dosegom u ovoj godini od  gotovo 364 milijuna eura, a prisutan je 27 gradova u 13 županija.

Također, KTC aktivno sudjeluje i u sportu kroz KTC Rukometni klub i KTC Karate klub te je aktivan kroz različite društveno odgovorne projekte.

Nastavite čitati

Najave

Posavci, evo prilike za adventsko druženje! Kuhano vino za odrasle i pokloni za najmlađe

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Klub žena Orle/FB

U subotu, 21. prosinca, ispred DVD-a Vrbovo, s početkom u 17 sati, održat će se adventsko druženje na koje su pozvani svi željni ugodne blagdanske atmosfere.

Posjetitelje očekuje opuštena adventska atmosfera, uz mirise kuhanog vina i neformalno druženje u duhu nadolazećih blagdana.

Posebno će se razveseliti oni najmlađi s područja Općine jer ih čekaju pokloni, ali i posebne priče koje će im ispričati Baka Mraz.

Iz Kluba žena Orle pozivaju sve da dođu s obitelji i prijateljima i na trenutak se prepuste adventskom slavlju.

Nastavite čitati

HOTNEWS

Ne propustite Božić u Rožincu – Buševska ulica opet priča božićnu bajku!

Stiže i Djed Božićnjak uz lepršanje snježnih pahuljica.

Objavljeno

na

Objavio/la

Udruga Moj Buševec dvanaestu godinu za redom organizira ‘Božić u Rožincu’!  

Tako će ulica Rožinec u Buševcu ponovno postati jedna od najukrašenijih ulica u Turopolju i pretvoriti se u ugodnu šetnicu kojom će 26. prosinca od 17sati  zalepršati pahulje snijega. Tako da možemo najaviti bijeli Božić u Rožincu. 

Uz tradicionalno ocjenjivanje najukrašenije kuće i najboljih božićnih kolača koji će ispeći mještani Rožinca i Pušačina, i ove godine posjetiti će nas i Djed Mraz koji će darivati najmlađe posjetitelje – najavio je Danijel Rožić, predsjednik udruge. 

Ujedno, predstavit će i Turopoljski starinski kolendar za 2026. leto udruge Moj Buševec. 

Dođite u Rožinec i prepustite se čaroliji Božića! 

Nastavite čitati

Kultura

Sandra Sarija predstavlja knjigu “Velikogoričke priče”

Objavljeno

na

Velikogorička novinarka Sandra Sarija u utorak 16. prosinca u Dvorani Gorica Pučkog otvorenog učilišta održat će promociju svoje knjige “Velikogoričke priče” nastalu od priča koje piše o ljudima koje čine naš grad, njihovim sudbinama, postignućima i posebnostima. 

Prvu priču Sandra je napisala povodom Dana grada 2022. godine o Juri Cundekoviću, kako kaže, „legendi naših zgrada“ a uslijedile su priče o Rojcu i ekipi, spiderman/vatrogascu Maksimilijanu, Buvljakušama, poštarici Anamariji, izviđačima…  

Sada je odlučila predstaviti i prvo ukoričeno izdanje.  

Promocija počinje u 19 sati. 

Nastavite čitati

Najave

SUTRA Konferencija „VG30 – Pogled u budućnost“

Ulaz je besplatan uz prethodnu registraciju.

Objavljeno

na

Velika Gorica ove godine obilježava 30 godina statusa grada, a tim povodom u organizaciji Grada Velike Gorice i Motus Medije, u utorak 16. prosinca u Poduzetničkom inkubatoru, održat će se konferencija „VG30 – Pogled u budućnost“. 

Konferencija je zamišljena kao strateški i inspirativni susret ključnih aktera iz javnog i privatnog sektora, koja će okupiti relevantne stručnjake, lidere i vizionare te otvoriti dijalog o razvojnim prioritetima, izazovima i prilikama koje će oblikovati budućnost Velike Gorice, s naglaskom na područja gospodarstva, obrazovanja te identiteta i kvalitete života u Velikoj Gorici. 

Ova konferencija nije samo podsjetnik na dosadašnji razvoj Grada, nego jasan pogled prema naprijed te će kroz tematske panele i umrežavanje podijeliti iskustva, ideje i preporuke za jačanje konkurentnosti i zajedničko promišljanje o pozicioniranju Grada u nadolazećim godinama – poručuju iz Gradske uprave. 

O budućnosti grada, koji je proglašen najprivlačnijim za život u Hrvatskoj, razgovarat će se u tri panel rasprave: ‘Gospodarski razvoj – snaga koja pokreće’, ‘VG grad koji ostaje mlad’ te ‘Identitet grada: tko smo i kamo idemo?’. 

Ulaz je besplatan, no potrebna je registracija OVDJE. 


PROGRAM: 

09:30 – 10:00 – Prijava sudionika i registracija 

10:00 – 10:15 – Otvorenje konferencije – pozdravni govori i uvodno obraćanje 

  • Marija Dekanić, direktorica, Motus Media
    • Krešimir Ačkar, gradonačelnik, Velika Gorica

10:15 – 11:00 – Panel 1: Gospodarski razvoj – snaga koja pokreće 

  • Domagoj Ilečić, pročelnik Upravnog odjela za gospodarski razvoj, poljoprivredu i fondove EU Grada Velike Gorice
    • Mateja Kalisar, ravnateljica Razvojne agencije Grada Velike Gorice – VE-GO-RA
    • Ivana Mrkonjić, predsjednica Uprave Hrvatske pošte
    • Tomislav Prahir, direktor zlatarnice Prahir 

11:05 – 11:50 – Panel 2: VG grad koji ostaje mlad

• Lana Krunić Lukinić, pročelnica Upravnog odjela za predškolski odgoj, školstvo i društvene djelatnosti Grada Velike Gorice
• dr. sc. Tamara Čendo Metzinger, dekanica Veleučilišta Velika Gorica
• izv. prof. dr. sc. Marko Kovačić, stručnjak za politike za mlade, Sveučilište u Rijeci & Sveučilište Algebra Bernays 

11:50 – 12:05 – Pauza za kavu 

12:05 – 12:50 – Panel 3: Identitet grada: tko smo i kamo idemo? 

  • Krešimir Ačkar, gradonačelnik Grada Velike Gorice
    • prof. dr. sc. Božo Skoko, Millenium promocija & Sveučilište Algebra Bernays
    • Maša Ivanov, Client Service Director, Bruketa & Žinić
    • Ivana Alilović, direktorica TZ Zagrebačke županije
    • Maja Toth, direktorica TZ Velike Gorice 

12:50 – 13:00 – Zaključci i završna riječ
13:00 – 13:30 – Druženje i osvježenje 

Nastavite čitati

Reporter 455 - 17.11.2025.

Facebook

Izdvojeno