Povežite se s nama

Vijesti

Oni su djeci bez roditelja učinili život ugodnijim

Objavljeno

na

U današnje vrijeme rijetko tko može zamisliti život bez računala ili televizije, no, još uvijek postoje oni kojima TV prijemnik predstavlja luksuz. Kako članovi SOS Zajednice mladih Velika Gorica ne bi bili jedni od njih, pobrinuo se veliki prijatelj i partner SOS Dječjeg sela Hrvatska, Grundig Intermedia GmbH, Podružnica Hrvatska.

Nakon što su kuhinju, u kojoj se hrani 12 mladih iz SOS Zajednice u Velikoj Gorici, opremili korisnim kućanskim aparatom, perilicom posuđa, njihovi su ih partneri obradovali s čak šest televizora.
Jedan od ‘crnih ljepotana’ već se smjestio na zid dnevnog boravka SOS Zajednice mladih, dok je ostalih pet dobilo svoju funkciju u kućama SOS Dječjeg sela Lekenik.

Kako bi se uvjerio koliko je zapravo oplemenio svakodnevicu mladih, direktor Grundig-a Marijan Haramija, došao je u goste i družio se s mladima u ugodnom ambijentu dnevnog boravka i ‘najmirisnijem’ dijelu kuće – kuhinji.

Kako bi njihov život učinili ugodnijim, ljepšim i bezbrižnijim te pomogli SOS Udruzi u ostvarivanju misije sretnog djetinjstva kakvog zaslužuje svako dijete svojim rođenjem, sklopili su suradnju sa SOS Dječjim selom Hrvatska i dobili pouzdanog partnera za sva vremena.

Galerija fotografija:

Vijesti

VIDEO FOTO Vjetar ne staje! drvo palo kraj učilišta, vatrogasci na terenu po cijeloj županiji

Zagrebačka županija našla se na drugom mjestu po broju intervencija

Objavljeno

na

Objavio/la

Jako nevrijeme koje od jučer hara našom zemljom izazvalo je velike probleme u prometu te materijalnoj šteti, koja je vidljiva i u Velikoj Gorici, gdje je palo drvo pored Pučkog otvorenog učilišta.

Prema podacima HVZ-a, u 24 sata zabilježeno je 900 intervencija, a u akcijama je sudjelovalo gotovo 3 tisuće vatrogasaca s gotovo tisuću vozila. Zagrebačka županija našla se na drugom mjestu po broju intervencija, s 260 zabilježenih slučajeva i 720 angažiranih vatrogasaca. Najviše problema bilo je u Jastrebarskom, gdje je zabilježeno 140 intervencija, uključujući oštećenja krovišta i srušena stabla.

“Jučer od 10 sati kad su krenule intervencije, zaprimili smo 300 dojava na području Zagrebačke županije, najviše u Jastrebarskom gdje smo imali 140 intervencija. Imamo nekoliko raskrivenih krovišta. Vatrogasci su dalje na terenu i rješavaju situacije”, rekao je Dario Kezerić, zapovjednik Vatrogasne zajednice Zagrebačke županije.

Također, kao što smo pisali ranije, na području cijele županije na snazi je crveno upozorenje te je otkazana nastava u svim srednjim i osnovnim školama kojima je osnivač županija.

Nastavite čitati

Vijesti

Retencije Lonjsko i Odransko polje mogle bi se puniti, stočari pozvani na oprez

Zbog obilnih oborina i rasta vodostaja rijeka u Sisačko-moslovačkoj županiji, očekuje se punjenje retencija Lonjsko i Odransko polje.

Objavljeno

na

Zbog velikih količina kiše i porasta vodostaja rijeka na području Sisačko-moslovačke županije, Hrvatske vode upozorile su kako se u narednom razdoblju može očekivati punjenje retencija Lonjsko polje i Odransko polje.

Stočarima koji koriste navedena područja upućen je apel da prate situaciju na terenu te da vode računa o eventualnom premještanju i zbrinjavanju stoke.

Hrvatske vode poručuju da je važno reagirati na vrijeme kako bi se izbjegle moguće štete i problemi na gospodarstvima koja se nalaze unutar retencijskih područja.

Nastavite čitati

HOTNEWS

Zagrebačka županija obustavila nastavu u svim svojim osnovnim i srednjim školama

Nastave nema ni u Gorici.

Objavljeno

na

Objavio/la

Zbog opasnih vremenskih uvjeta i olujnog vjetra s orkanskim udarima, danas (petak, 27. ožujka) neće se održavati nastava u osnovnim i srednjim školama kojima je osnivač Zagrebačka županija. Odluka je donesena u suradnji s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i mladih, radi sigurnosti učenika, posebno u prometu.

Ova odluka obuhvaća i škole u Velikoj Gorici. Iako nastave neće biti, škole neće biti potpuno zatvorene. Djeca koja nemaju mogućnost ostati kod kuće mogu doći u školu, gdje će im biti organiziran boravak i nadzor.

S druge strane, dječji vrtići rade prema uobičajenom rasporedu, no iz Grada poručuju kako će se tijekom dana pratiti situacija i procjenjivati sigurnost boravka djece, ovisno o razvoju vremenskih uvjeta.

Podsjećamo, izdano je crveno upozorenje za područje županije.

Nastavite čitati

Vijesti

Izdano crveno upozorenje za Zagrebačku županiju! Građani pozvani na oprez

DHMZ je zbog izrazito nepovoljnih vremenskih uvjeta izdao najviši stupanj upozorenja.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Tmurni oblaci iznad Sljemena/ Robert Anić/ Pixsell

Državni hidrometeorološki zavod izdao je crveno upozorenje za područje Zagrebačke županije zbog izrazito nepovoljnih vremenskih uvjeta kojima svjedočimo od jučer.

Vatrogasci upozoravaju kako bi vremenske neprilike mogle uzrokovati opasne situacije te građanima savjetuju da izbjegavaju nepotrebna putovanja i na vrijeme osiguraju predmete na otvorenom, posebno u dvorištima i na balkonima. Također se preporučuje da se vozila ne ostavljaju parkirana ispod stabala, kao i da se redovito prate službene informacije i upozorenja nadležnih službi.

U slučaju hitnih situacija građani se mogu javiti na 193 ili 112.

Nastavite čitati

Najave

Župa Sveta tri kralja iz Donje Lomnice slavi 50 godina! Počele pripreme

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Mjesni odbor Gradići/FB

Župa Sveta Tri Kralja u Donjoj Lomnici ove godine obilježava veliki jubilej, 50 godina postojanja. Središnja proslava najavljena je za 27. rujna 2026., kada će se održati i svečano misno slavlje koje će predvoditi mons. Dražen Kutleša.

Jučer je održan prvi sastanak u sklopu priprema, na kojem su se okupili predstavnici udruga iz Lomnice i Petrovine. Sastanak je održan na poziv župnika vlč. Ivana Torbara, a cilj je bio zajednički dogovor oko organizacije nadolazeće proslave.

Iz Župe Sveta Tri Kralja pozivaju vjernike i sve ljude dobre volje da se pridruže obilježavanju ovog važnog jubileja i zajedno sudjeluju u proslavi koja će se održati na jesen.

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno