Povežite se s nama

Sport

Odgađa se zadnje kolo? Bude li se igralo, Gorica će tražiti bijeg s dna…

Nogometaši Gorice u posljednjem kolu prvog dijela prvenstva trebali bi igrati protiv Lokomotive na svom stadionu, ali stravičan događaj u Prečkom mogao bi dovesti do prebacivanja utakmice na nedjelju ili na – proljeće

Objavljeno

na

Neobično kasno, samo četiri dana prije Božića, nogometaši Gorice spustit će zastor na svoju nogometnu jesen. U tužnom ozračju, jer strašna tragedija u Prečkom ostat će u mislila još dugo, a taj će stravični događaj utjecati i na posljednju utakmicu Gorice u sezoni. Budući da će u subotu biti dan žalosti, domaći ogled s Lokomotivom prebačen je na nedjelju.

Tako je barem zasad plan, budući da se pojavila i mogućnost da se odgodi cijelo kolo, da se sve odigra na proljeće…

Pretpostavimo li da će se ipak igrati u nedjelju, nogometno gledano, dobra je okolnost što će se opraštaj od polusezone dogoditi na našem Gradskom stadionu, na kojem je Gorica osvojila svih svojih 15 ovosezonskih bodova. U gostima je i dalje na nuli, zaključno s porazom od Slaven Belupa u prošlom kolu.

– Uh, ja sam već zaboravio na tu utakmicu, a sad me podsjećate… – sa smiješkom je osvrt na proliveno mlijeko u Koprivnici otvorio trener Mario Carević.

– Šteta zbog poraza, ali gledam izvući pozitivne stvari iz svake utakmice, koliko god je to moguće. Možemo se nasloniti na to prvo poluvrijeme i početak drugog, mogli smo otići i na 2-0, bili smo dobri u presingu, bili smo okomitiji nego ranije, to me veseli. Ne veseli me rezultat i način na koji primamo golove, ali to je tako. Vjerujem da će to biti bolje već protiv Lokomotive, a pogotovo u drugom dijelu sezone. Puno analiziramo, puno korigiramo, ali one se događaju. Pogotovo na tim gostovanjima. Ne znam zašto je to tako, ali svakako ću ući u malo dublju analizu tih gostujućih utakmica, da shvatim zašto je to tako.

O tom potom, jer prvo sljedeće gostovanje na rasporedu je tek na otvaranju proljetnog dijela. Sad je važno smisliti način kako doći do bodova protiv Lokomotive i maknuti se s dna ljestvice.

– Imamo nekih problema s ozljedama i kartonima. Nema Leša zbog tri žuta, a Mikanović je u Koprivnici dobio udarac u ruku i najvjerojatnije neće biti unutra… Svi ostali su spremni i željno čekaju utakmicu, da završimo polusezonu, ako Bog da, na pravi način, s pozitivnim rezultatom. Vjerujem da će tako i biti – optimističan je Carević.

Lokomotiva ne igra dobru sezonu, ali u goste Gorici će Čabrajina družina doći ozbiljno “nabrijana” velikom pobjedom protiv Dinama.

– Kad pogledaš kadar Lokomotive, tu je i dosta iskusnih igrača, koji su igrali na visokoj razini, u kombinaciji s njihovim mladim igračima. Znamo tu njihovu selekciju već godinama. Sve su to motorični, brzi igrači, jako dobri u presingu. Igraju na sličan način sve ove sezone. Mislim da po kadru oni ne zaslužuju biti pri dnu i sigurno će se dizati. Čeka nas jako zahtjevna utakmica, ali imamo i mi svoje kvalitete. Kao i mane, koje ćemo morati sakriti – realan je Carević.

U kadar se vraća Kolar, tu je i Gashi, strijelac iz Koprivnice, ali minusi su sad u obrani. Mikanović i Leš su standardni prvotimci. Na stopersku poziciju može Krizmanić, što bi otvorilo prostor za Štigleca, a tu je i Steenvoorden, koji i dalje čeka svoju pravu priliku. Na boku je, pak, Mario Matković logičan izbor…

– Matković je mlad i perspektivan igrač, razvojan, ima nevjerojatne fizičke predispozicije. Mikanović je standardniji, ali imamo mi igrače na svakoj poziciji kao alternative. Evo, i umjesto Leša će sada uskočiti netko drugi i to je prilika da se pokažeš. Komuniciram to s igračima na analizama i sastancima. Svaka minuta, pet ili deset na terenu je prilika za dokazivanje, sve to čini sliku u mojim očima – kaže Carević i nastavlja:

– Imamo slučaj Gurlice, koji nije bio praktički niti na mapi, ni kod bivšeg trenera ni kod mene, da bi nakon one jedne utakmice sam utvrdio da on može igrati na poziciji na kojoj nam je baš to nedostajalo… Svi će dobiti priliku, netko malo manje, netko malo više, ali to je nogomet. I meni je teško napraviti odabir, naravno da su svi koji trenutačno ne igraju nezadovoljni, ali na meni je da ih držim motivirane. Uostalom, i zbog sebe samih moraju biti motivirani i čekati svoju priliku.

Nema prevelike zabrinutosti što je Gorica opet na zadnjemu mjestu, jer margine su zaista male, ali naravno da je prvi i osnovni cilj maknuti se s dna.

– Zadnji smo na ljestvici i to stvara pritisak, jer svaku sljedeću utakmicu ulaziš s imperativom pobjede. Ali moram naglasiti da smo mi u Koprivnici do 68. minute bili šesti na tablici, u trenutku kad smo imali vodstvo. A dan kasnije se nađeš na zadnjoj poziciji. U ovoj ligi u dva kola možeš uloviti priključak, ali isto tako s dva negativna rezultata ostaneš “zabetoniran” na dnu… – rekao je Carević i zaključio:

– Zbilja vjerujem u ovu momčad, koja zna igrati nogomet. Ako se neke stvari poslože, siguran sam da će sve biti dobro!

Mogućih gorički 11 za Lokomotivu:
Banić – Matković, Maloča, Steenvoorden, Krizmanić – Gurlica, Pršir – Majstorović, Ndockyt, Šlogar – Kolar

Sport

Kreće pravo nogometno proljeće! Klinci iz Gorice i Kurilovca otvaraju…

Kadeti Kurilovca pobjedom 7-2 u gostima kod Trnja otvorili su proljetni dio sezone za mlađe kategorije, a nastavak slijedi ove subote i nedjelje. Na teren će još jedna selekcija Kurilovca i njih čak pet iz Gorice

Objavljeno

na

Objavio/la

Na točno mjesec dana udaljenosti od početka kalendarskog proljeća, ovog vikenda kreće – nogometno proljeće! Dobro, ono što podrazumijevamo pod tim krenulo je još krajem siječnja, kad je krenuo HNL, ali sad će sve to postati puno šire, opsežnije, razigranije… Sa svojim natjecanjima, ukratko, počinju mladi nogometaši, kategorije od pionira do juniora.

U vikendu u kojem ćemo gledati “sudbonosne” okršaje Rijeke i Dinama, zatim i Osijeka i Hajduka, pa onda još i Goricu i Šibenik, dvojac sa drugog dijela tablice, gledat ćemo i juniore i kadete Gorice i Kurilovca, kao i pionire Gorice.

Prvi će na teren kadeti Gorice, koji će u prvom kolu proljetnog dijela HNL-a gostovati kod Sesveta. U 10 sati će početi utakmica u koju će momčad trenera Borisa Trivunova, senzacionalnog prvaka države s pionirima prošle sezone, ući jača za dva povratnika nakon ozljeda. Elisandro Aranha Kožina, jedan od reprezentativaca iz trofejne generacije 2009., vraća se nakon problema s leđima, zbog kojih je propustio cijelu jesen, dok je Ivano Nevjestić u prvoj polovici sezone odigrao svega 20 minuta.

Dvojica igrača napustila su klub, a dvojica su i stigla. Adriano Nenadić i Ian Jurinec došli su iz Kustošije, no najvažnije pojačanje ipak je jedno iz vlastitih redova. U nastavku sezone, naime, za kadete će braniti Lovro Lojen, još jedan mladi reprezentativac, dečko rođen 2010., što će reći da je dvije godine mlađi od “redovnih” kadeta. Dečko koji je stigao ljetos iz HAŠK-a ozbiljna je perspektiva, već u ovih godinama zanimljiv i velikim europskim klubovima, a sad će dobiti priliku koja će biti novi izazov.

Priključivanje Lojena kadetima zapravo je samo nastavak puta kojim se ide s ovom talentiranom generacijom. Za kadete pravo nastupa imaju igrači rođeni 2008., a Gorica je ove sezone već dala priliku 13 igrača 2009. godišta! Budući da je Lojen i jesenas dvaput branio za kadete, to je ukupno 14 mlađih igrača, što je pravi raritet. Svi ti klinci odrastali su kroz jesenski dio sezone i nema dvojbe da će proljeće biti uspješnije nego jesen i da će krenuti uzlet na tablici…

U subotu od 12 sati u svoj će nastavak sezone gostovanjem u Sesvetama krenuti i pioniri, koji se drže na sredini tablice. Trener Denis Banić ostao je, dakle, bez prvoga golmana, no bit će tu i pojačanja u odnosu na jesen. Trojica se priključuju, dvojica su novih…

Nakon što je propustio cijelu jesen zbog ozljede koljena, vratio se David Šabarić, U-15 reprezentativac Hrvatske, što jasno govori i koliko je nedostajao momčadi. Nova imena u kadru su Roko Stunjek, vezni igrač koji je stigao iz Sesveta, a poziciju polušpice preuzet će Mijo Knežević, koji je došao iz brodske Marsonije nakon jeseni u kojoj je zabio 21 gol u 15 utakmica. Zabijati je nastavio i u Gorici, izvještaji kažu da je utrpao devet komada u tri prijateljske utakmice…

U subotu od 15 sati u akciju će krenuti i juniori Gorice, koji su jesen završili na sedmome mjestu, sa četiri boda manje od četvrtog Slaven Belupa. U borbi za ostanak nakon jeseni se našla Istra 1961, koja će gostovati u Velikoj Gorici na otvaranju proljeća, u utakmici u kojoj ćemo vidjeti blago izmijenjenu momčad Gorice.

Trener Ivan Parlov ostao je bez golmana Josipa Cundekovića, koji je otišao u Dubravu Tim Kabel i već stigao debitirati u drugom rangu hrvatskog nogometa, u porazu 0-3 kod Sesveta. U seniorskom nogometu i Petar Raguž, koji je od ove zime igrač Rijeke, i to prvotimac, u kadru trenera Radomira Đalovića, a otišao je i Patrik Veselić, i to u slovensko Krško.

Novi igrači Gorice su u ovom prijelaznom roku postali Ivan Brtan, koji je došao iz Dubrave, ali i jedan igrač dobro poznatog prezimena, ali i nesretne sudbine. Borna Kahlina, naime, stigao je iz Sesveta, ali se na jednom treningu teško ozlijedio i ove sezone više neće igrati. Stigao je i Lukas Jalušić, golman iz Jaruna, koji će čuvati leđa “jedinici” Tinu Došenu, iza kojeg su i pripreme s prvom momčadi.

Druge momčadi kadeta i juniora krenut će u svoje natjecanje u nedjelju, i jedni i drugi gostuju kod NK Zagreba u Zagrebellu. Tu je riječ o generacijama koje vode Marko Srebačić, odnosno Sven Raić, igračima koji su ulazni kadeti i juniori, koji će sljedeće sezone igrati HNL. Njihovi se bodovi zbrajaju, zajednički su na trećemu mjestu 1. lige Središte Zagreb, drugog ranga kadetskog, odnosno juniorskog nogometa.

U istom natjecanju od ove su sezone i kadeti i juniori Kurilovca. Kadeti su svoj posao za prvo kolo već odradili, i to u utorak, na zahtjev domaćina. Ispalo je odlično, momčad koju vodi Željko Radočaj došla je do uvjerljive i sigurne pobjede 7-2. I donijela još malo optimizma na ulasku u nastavak sezone, u koji su kadeti Kurilovca ušli bez promjena u kadru.

Odlazak Gabrijela Blaževića u Sloveniju i dolazak Jana Dolačkog iz Jelačića zasad su jedine promjene u kadru juniora, pod vodstvom trenera Zvonka Radoša. Njegova će momčad na noge Trnju u nedjelju od 11 sati, nastavlja se tako građenje puta prema ostanku u ligi, što je vrlo realno ostvariv cilj za Kurilovčane.

Nastavite čitati

Sport

Zrakoplovci i učenice Ekonomske škole pobjednici na 1. županijskom natjecanju srednjih škola u košarci 3X3

Objavljeno

na

Objavio/la

Županijsko natjecanje školskih sportskih društava (ŠSD) srednjih škola Zagrebačke županije u košarci 3X3 za mladiće i djevojke u organizaciji Ekonomske škole Velika Gorica održano je danas (četvrtak, 20.02.2025.) u sportskoj dvorani Srednje strukovne škole u Velikoj Gorici.

Velika Gorica, 20.02.2025. Prvo natjecanje srednjih škola Zagrebačke žžupanije u košarci 3X3 za djevojke i mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 20.02.2025. Prvo natjecanje srednjih škola Zagrebačke žžupanije u košarci 3X3 za djevojke i mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ravnateljica Ekonomske škole Vesna Brkljačić, nakon intoniranja državne himne, kratkim govorom pozdravila je sudionike natjecanja, sudačku ekipu i vrijedne organizatore, natjecateljima poželjela sportsku sreću i da sve protekne u korektnom sportskom nadmetanju –  neka pobijedi bolji!

Velika Gorica, 20.02.2025. Prvo natjecanje srednjih škola Zagrebačke žžupanije u košarci 3X3 za djevojke i mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 20.02.2025. Prvo natjecanje srednjih škola Zagrebačke žžupanije u košarci 3X3 za djevojke i mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 20.02.2025. Prvo natjecanje srednjih škola Zagrebačke žžupanije u košarci 3X3 za djevojke i mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Za naslov najboljeg natjecala su se 14 ŠSD-a (osam u muškoj i šest u ženskoj konkurenciji): ŠSD Ban, Zaprešić (M+Ž), ŠSD Mladen Dananić, Sveti Ivan Zelina (M+Ž), ŠSD Martin Dugo Selo (M+Ž), ŠSD Mladost, Ivanić Grad (M+Ž), ŠSD Bumbar, Ekonomska škola Velika Gorica (M+Ž), ŠSD GVG, Gimnazija Velika Gorica (Ž), ŠSD Zrakoplovac, Zrakoplovna tehnička škola Rudolfa Perešina, Velika Gorica (M), ŠSD Jastreb, Jastrebarsko (M), ŠSD Samoborac, Samobor (M).

Velika Gorica, 20.02.2025. Prvo natjecanje srednjih škola Zagrebačke žžupanije u košarci 3X3 za djevojke i mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 20.02.2025. Prvo natjecanje srednjih škola Zagrebačke žžupanije u košarci 3X3 za djevojke i mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 20.02.2025. Prvo natjecanje srednjih škola Zagrebačke žžupanije u košarci 3X3 za djevojke i mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 20.02.2025. Prvo natjecanje srednjih škola Zagrebačke žžupanije u košarci 3X3 za djevojke i mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Natjecanje u košarci 3X3 je novi sport u srednjim školama, promoviran je na Olimpijskim igrama u Parizu 2024. Prema naputku Hrvatskog školskog sportskog saveza uključen je u program srednjoškolskih sportskih natjecanja u školskoj 2024./2025. godini.

Velika Gorica, 20.02.2025. Prvo natjecanje srednjih škola Zagrebačke žžupanije u košarci 3X3 za djevojke i mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 20.02.2025. Prvo natjecanje srednjih škola Zagrebačke žžupanije u košarci 3X3 za djevojke i mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmice su igraju u trajanju od 10 minuta, odnosno pobjednik je ekipa koja prva osvoji 21 poen. Sastav ekipa: 4 igrača i voditelj. Igraju tri protiv tri na jedan koš, napad u pravilu traje 12 sekundi.

Velika Gorica, 20.02.2025. Prvo natjecanje srednjih škola Zagrebačke žžupanije u košarci 3X3 za djevojke i mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 20.02.2025. Prvo natjecanje srednjih škola Zagrebačke žžupanije u košarci 3X3 za djevojke i mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmice su igrane paralelno na dva terena, a vodili su ih suci Zlatko Galiot i Martin Premur. Digitalne zapisnike vodile su Dunja Posavec i Martina Begić.

Velika Gorica, 20.02.2025. Prvo natjecanje srednjih škola Zagrebačke žžupanije u košarci 3X3 za djevojke i mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Tri prvoplasirane ekipe u obje konkurencije nagrađene su odgovarajućim peharima i medaljama, a pobjedničke ekipe plasirale su se na Državno natjecanje srednjih škola u košarci 3×3.
Za sve sudionike natjecanja, voditelje, sudačku ekipu i medije poslužen je ručak u Hotelu Garden Hill.

Galerija fotografija

Županijsko natjecanje srednjih škola Zagrebačke županije u košarci 3X3 za mladiće i djevojke 2024./2025.

REDOSLIJED – Mladići:  1. mjesto: ŠSD Zrakoplovac, 2. mjesto: ŠSD  Bumbar, 3. mjesto: ŠSD Samoborac.

ŠSD Zrakoplovac: Luka Soldo (3.ZIM), Karlo Buzov (4.IRE), Karlo Dragojević (4.IRE), David Bakula (4.IRE). Voditelj: Krešimir Lušić, prof.

Djevojke: 1. mjesto: ŠSD Bumbar, 2. mjesto ŠSD GVG, 3. mjesto: ŠSD Ban.

ŠSD Bumbar: Barbara Ninić (4.C), Lana Miletić (3.B), Leonarda Jakobović (1.A), Laura Mijatović (1.B). Voditeljica: Ana Tihi Prajdić, prof.

Nastavite čitati

Sport

FOTO HOK Gorica na putu povratka u 1. B ligu  

Objavljeno

na

Objavio/la

HOK Gorica je s 14 pobjeda u 14 utakmica uvjerljivo pobijedila u Drugoj ligi-Regija Sjever-skupina Istok, osvojila je 42 seta, a izgubila jedan!

Velika Gorica, 19.02.2025. Druga liga-Regija Sjever 2024./2025. HOK Gorica – Doigravanje od 1. do 6. mjesta. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 19.02.2025. Druga liga-Regija Sjever 2024./2025. HOK Gorica – Doigravanje od 1. do 6. mjesta. Foto: David Jolić/cityportal.hr

U doigravanju od 1. do 6. mjesta, u kojem se natječe 6 ekipa (po dvije prvoplasirane iz tri skupine Regije Sjever) gorička ekipa prenosi 4 boda i set razliku 6:0 (u oba susreta pobijedila je Medveščak II s maksimalnih 3:0).

Velika Gorica, 19.02.2025. Druga liga-Regija Sjever 2024./2025. HOK Gorica – Doigravanje od 1. do 6. mjesta. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ovo doigravanje su zapravo kvalifikacije za prelazak u viši rang natjecanja, u 1. B ligu – Regija Sjever. Dvije prvoplasirane ekipe iz doigravanja plasirati će se u 1. B ligu u sezoni 2025./2026.

Velika Gorica, 19.02.2025. Druga liga-Regija Sjever 2024./2025. OK Velika Gorica II – Doigravanje od 13. do 18. mjesta. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 19.02.2025. Druga liga-Regija Sjever 2024./2025. OK Velika Gorica II – Doigravanje od 13. do 18. mjesta. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 19.02.2025. Druga liga-Regija Sjever 2024./2025. OK Velika Gorica II –  Doigravanje od 13. do 18. mjesta. Foto: David Jolić/cityportal.hr

OK Velika Gorica II, druga ekipa iz Velike Gorice koja se natjecala u 2. ligi Regija Sjever – Skupina Istok, plasirala se na 5. mjesto i igrat će u doigravanju od 13. do 18. mjesta.

Galerija fotografija

Druga liga (ž) – Regija Sjever – skupina Istok 2024./2025., 14. kolo

Rezultati 14. kola (15./16.02.2025.): OK Pakrac –  HOK Gorica 0:3 (13:25, 11:25, 23:25), OK Sisak – OK Velika Gorica II 0:3 (17:25, 11:25, 19:25), OK Medveščak II – OK Daruvar 3:0, ŽOK Bjelovar – OK Sunja 3:0.

Konačni redoslijed1. HOK Gorica 28 (14 14 0 42:1), 2. OK Medveščak II 22 (14 11 3 35:10), 3. OK Daruvar 22 (14 11 3 34:12), 4. ŽOK Bjelovar 14 (14 7 7 24:24), 5. OK Velika Gorica II 8 (14 4 10 16:33), 6. OK Pakrac 8 (14 4 10 15:32), 7. OK Sunja 8 (14 4 10 15:33), 8. OK Sisak 2 (14 1 13 4:40).

Doigravanje za poredak od 1. do 6. mjesta: 1. HOK Gorica 4 (2 2 0 6:0), 2. Dugo Selo 4 (2 2 0 6:2), 3. OK Olimpik II 2 (2 1 1 5:4), 4. HAOK Dubrava II 2 (2 1 1 4:5), 5. OK Bedex 0 (2 0 2 2:6), 6. OK Medveščak II 0 (2 0 2 0:6).

Doigravanje za poredak od 13. do 18. mjesta: 1. OK Cratis Varaždin 4 (2 2 0 6:2), 2. OK Pakrac 2 (2 1 1 5:4), 3. OK Ogulin 2 (2 1 1 5:5), 4. Plavi Zmaj 2 (2 1 1 5:5), 5. OK Velika Gorica II 2 (2 1 1 4:5), 6. OK Totovec 0 (2 0 2 2:6).

Nastavite čitati

Sport

Stigla je cijela nova momčad! Zimske prinove popunile sve pozicije…

Budući da je zimski prijelazni rok za pamćenje ostao iza nas, posložili smo sve nove igrače HNK Gorice u formaciju, jer točno ih je 11, pri čemu su lijepo raspoređeni za potpuno novu jedanaestoricu…

Objavljeno

na

Objavio/la

Promjene koje su se ove zime događale u svlačionici HNK Gorice toliko su brojne, opsežne i značajne da je to pravi raritet. U zimskom prijelaznom roku, kažu, teže je dovoditi igrače, ali ta je teza ove goričke zime pala u vodu na svim mogućim razinama. Iz klupskog vrha krenuli su u ofenzivnu još tamo krajem prošle kalendarske godine, a cijela priča zaključena je (valjda?) posljednjeg dana prijelaznog roka, dolaskom desetog i jedanaestog novog igrača.

Sve je krenulo četvrtoga dana ove godine, kad je postalo službeno da su novi igrači Gorice Ante Erceg i Slavko Bralić. Obojica iskusni i vrlo kvalitetni za HNL razinu, od prve sekunde programirani kao instantna pojačanja, dogovoreni još i danima prije, na pripremama od prve sekunde. Erceg je stigao iz nizozemske Fortune Sittard, nakon šest mjeseci tijekom kojih se nije naigrao, a Bralić je došao na posudbu iz slovenskog Celja.

Prošla su četiri dana do objave novog dolaska, ovom prilikom bio je to mladi napadač Filip Čuić, mladi reprezentativac BiH koj je stigao nakon polusezone bez prave prilike u Lokomotivi. Na iskustvo s početka prijelaznog roka sad je dodana mladost, energija i potencijal koje sa sobom nosi momak koji je izašao iz Hajdukove omladinske škole.

Još dva dana poslije predstavljena su dva nova igrača, i to sa vrlo sličnim renomeom kao prva dvojica. Ovoga puta radilo se o dvije posudbe, jer bundesligaš Bochum poslao je Gorici do kraja sezone Agona Elezija, koji je ime izgradio u dresu Varaždina, a Maribor je ustupio Gorici nekadašnjeg slovenskog reprezentativca Gregora Sikošeka. Polivalentni veznjak i dokazani lijevi bek također su dočekani kao istinska pojačanja.

Desetak dana nakon što se priključio momčadi, usred priprema u Medulinu, ugovor s Goricom potpisao je i Ivan Fiolić, još jedan dokazani HNL igrač, ali i još jedan igrač koji je došao nakon malog zastoja u karijeri. Ozljeda ramena prisilila ga je na pauzu prošle jeseni, u Goricu je stigao oživjeti karijeru, dobro je krenuo, ali ubrzo je i obnovio ozljedu ramena te završio na novoj operaciji…

Nakon pojačanja, počele su stizati i prinove, jer u tu kategoriju svakako spadaju sljedeća trojica. Antonio Ilić, 19-godišnji ofenzivac koji je nastupao za drugu momčad Sturma iz Graza, došao je kao ulaganje u budućnost nepunih tjedan dana nakon što je potpisao Fiolić, a točno tjedan dana nakon njega potpisali su i Darijan Žarkov, predviđen za trećega golmana, te Mateo Bašić, koji je trenutačno treći desni bek.

Seriju su zatvorili Nikola Jojić iz Stoke Cityja, koji je na posudbu stigao nakon epizode u Mladosti iz Lučana, te Anton Krešić, bivši igrač Rijeke i Atalante koji je došao na posudbu iz rumunjskog Cluja.

Ukupno 11 igrača, taman za cijelu novu postavu, koju je moguće i posložiti u formaciju…

Istovremeno, Goricu su ove zime i napustili neki igrači, no tih je ipak bilo nešto manje. Prvo su otpisani Đuro-Giulio Đekić, Mesaque Dju i Damjan Pavlović, koji su pronašli i nove destinacije. Đekić je novi igrač srpskog drugoligaša Vršca, Dju je u Oliveirenseu, u drugoj portugalskoj ligi, a Pavlović u litavski Žalgiris.

Na posudbu u slovenskog drugoligaša Goricu otišao je Vinko Skrbin, u redove sisačke Segeste preselio je dosadašnji treći golman Matej Vidić, a klub i dalje traži Meritan Shabani, koji za Goricu nikad nije ni zaigrao. Ukupno, dakle, petorica igrača, više nego duplo manje nego u rubrici “dolasci”.

Dovelo je to i do prave, doslovne gužve u svlačionici, u kojoj više nema dovoljno mjesta za sve igrače okupljene u okviru borbe za ostanak. U dogovorima su zapele posudbe Matkovića, Sagne i Ilića, svi su oni ostali u kadru, pa će gužva očito potrajati sve do kraja ove sezone, kao posljedica jedne transferne zime za pamćenje…

ZIMSKI PRIJELAZNI ROK IZ DANA U DAN
4. siječnja
Ante Erceg (Fortuna Sittard)
4. siječnja
Slavko Bralić (Celje, posudba)
8. siječnja
Filip Čuić (Lokomotiva)
10. siječnja
Gregor Sikošek (Maribor, posudba)
10. siječnja
Agon Elezi (Bochum, posudba)
15. siječnja
Ivan Fiolić (slobodan igrač)
21. siječnja
Antonio Ilić (Sturm Graz)
28. siječnja
Mateo Bašić (Dugopolje)
28. siječnja
Darijan Žarkov (Gzira)
17. veljače
Nikola Jojić (Stoke City, posudba)
17. veljače
Anton Krešić (Cluj, posudba)

Nastavite čitati

HOTNEWS

Šandor, Čengić i Matić laureati proglašenja najuspješnijih u parasportu Hrvatske

Priznanja i nagradu uručio im je Hrvatski paraolimpijski odbor.

Objavljeno

na

U sklopu Dana hrvatskog parasporta, u Kristalnoj dvorani Hotela Westin Hrvatski paraolimpijski odbor održao je 28. proglašenje najuspješnijih parasportašica, parasportaša, trenera i sportskih djelatnika.

Na ovom velikom eventu priznanja su dobili i naši Velikogoričani. Naš paraolimpijac Velimir Šandor, bacač diska i član Paraatletskog kluba Uspon Velika Gorica i njegov dugogodišnji trener Ivan Čengić dobili su priznanje za sudjelovanje na paraolimpijskim igrama “Paris 2024.”

Foto: Paraatletski klub Uspon

Nagrada odbora za medijsku promociju otišla je ruke Darka Matića, glasnogovornika Hrvatskog Paraolimpijskog odbora od 2007 – 2021 godine te predsjednika parasportskog saveza Zagrebačke županije.

Inače, Darko je i dugogodišnji urednik i voditelj radijske emisije “Vidici jednakih mogućnosti” u programu City radija Velika Gorica.

Dodajmo kako su nagradu za najuspješniju parasportsku ekipu dobili parastolnotenisači Mirjana Lučić, također iz velikogoričkog Uspona i Borna Zohil iz Stolnoteniskog kluba Pula, koji su na paraolimpijskim igrama u Parizu osvojili peto mjesto u konkurenciji mješovitih parova. Čestitke!

Nastavite čitati

Reporter 444 - 19.12.2024.

Facebook

Izdvojeno

Sva prava pridržana © 2022 e-Radio d.o.o.