Povežite se s nama

HOTNEWS

Obnovljen školski trg srednjoškolskog centra

Investiciju je s 925 tisuća eura u cijelosti financirala Zagrebačka županija.

Objavljeno

na

Završeni su radovi na preuređenju trga ispred srednjoškolskog centra u Velikoj Gorici u kojoj djeluju tri srednje škole; Srednja strukovna i Ekonomska škola te Gimnazija Velika Gorica, a investiciju je s 925 tisuća eura u cijelosti financirala Zagrebačka županija. Školski trg danas je u društvu gradonačelnika Krešimira Ačkara te ravnatelja i ravnateljica škola, obišao zamjenik župana Ervin Kolarec.

–Zagrebačka županija imala je u ovom srednjoškolskom centru tri faze investicije. Prva faza bila je energetska obnova zgrade koja je završila 2021. godine, druga faza je izgradnja Regionalnog centra kompetentnosti u strukovnom obrazovanju u strojarstvu – Industrija 4.0 čiji je nositelj bila Srednja strukovna škola Velika Gorica a radovi su vrijedni 15,5 milijuna eura. Treća faza je investicija u uređenje ovog školskog trga za koji vjerujem da će biti omiljeno mjesto školarcima te novo mjesto okupljanja za društveni život grada Velike Gorice – rekao je Kolarec.

Foto: Marija Vrbanus/Cityportal

Ravnatelj Srednje strukovne škole Miroslav Antolčić ističe kako školarci rado provode vrijeme školskog odmora upravo na otvorenom, na novom školskom trgu.

–Ovaj projekt se sastoji od dvije faze. Prva je bila rekonstrukcija a druga faza uređenje trga, od hortikulture, urbanog namještaja i rasvjete. Time smo dobili moderan i funkcionalan prostor. Mogu reći da je već sada postalo omiljeno mjesto gdje se učenici druže prije i nakon škole, a za vrijeme odmora cijeli trg je u potpunosti ispunjen našim učenicima – rekao je Antolčić.

Foto: Marija Vrbanus/Cityportal

Suradnju Županije s Gradom Velikom Goricom na nekoliko velikih projekata pohvalio je gradonačelnik Ačkar.

–Zahvaljujem se i ravnatelju Miroslavu i ravnateljicama Brankici i Vesni na suradnji, te zamjeniku Kolarecu i Zagrebačkoj županiji na podršci da se realizira ovaj projekt uređenja, što su prepoznali važnost da u centru grada imamo ovako lijepo uređen objekt i školski trg. Veselim se i daljnjim projektima koje Grad realizira u suradnji sa Županijom, poput energetske obnove zgrade Doma zdravlja Zagrebačke županije – Ispostave u Velikoj Gorici kao i izgradnji Doma za starije u našem gradu – istaknuo je Ačkar.

Foto: Marija Vrbanus/Cityportal

Dodajmo kako je Zagrebačka županija za energetsku obnovu zgrade Doma zdravlja osigurala oko 3 milijuna eura, te 3 milijuna eura za realizaciju projekta izgradnje Doma za starije u Velikoj Gorici.

FOTO GALERIJA:

*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Moja županija’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom

HOTNEWS

Buktinja iz Svete Nedelje vidljiva i iz Velike Gorice

Stigle i preporuke Ravnateljstva civilne zaštite!

Objavljeno

na

Županijski centar 112 Zagreb zaprimio je u 11:20 sati dojavu o požaru u tvrtki Pneumatik u Svetoj Nedelji, a na terenu su vatrogasci, žurne službe i službenici Ravnateljstvo civilne zaštite MUP RH – javlja Ravnateljstvo civilne zaštite.

Foto: Ravnateljstvo civilne zaštite MUP RH

Također, o događaju je obaviješten dežurni toksikolog i inspekcija zaštite okoliša, budući da se zrakom širi gusti dim.

Dimna kapa nadvila se nad Zagrebom, a dim je vidljiv i iz Velike Gorice.

-Preporučamo građanima u neposrednoj blizini požarišta da preventivno zatvaraju prozore i vrata. Molimo građane da se ne približavaju mjestu događaja kako bi operativne snage mogle nesmetano djelovati – stoji u preporuci Ravnateljstva.

Nastavite čitati

HOTNEWS

FOTO ŠK Polet – Kadetkinje prve, kadeti drugi na ekipnom prvenstvu Zagrebačke županije

Objavljeno

na

Objavio/la

Ekipno prvenstvo Zagrebačke županije za kadete do 13 godina odigrano je u Jakovlju 25.listopada 2025. godine. Šahovski klub Polet iz Buševca natjecao se s dvije ekipe, kadeti i kadetkinje, a sudjelovalo je ukupno 15 ekipa.

Jakovlje, listopad 2025. Ekipno kadetsko prvenstvo u šahu Zagrebačke županije 2025. Foto: ŠK Polet

Kadeti su u prva tri kola zabilježili tri pobjede, iako su igrali bez svog najboljeg pojedinca. Polet je protiv favorita, prve ekipe Svete Nedelje, doživio maksimalan poraz 4:0! Ipak, protiv Svete Nedelje II odigrali su puno bolje, pobijedili su 3:1 i osvojili drugo mjesto. Naslov prvaka pripao je Svetoj Nedelji I, a Zaprešić je bio treći.

Jakovlje, listopad 2025. Ekipno kadetsko prvenstvo u šahu Zagrebačke županije 2025. Foto: ŠK Polet

Za Polet su igrali Josip Stojković (3 boda iz 5 partija), Borna Križanić (4/5), Nikola Živalj (3/5), Marko Živković (1/2) i Josip Juroš (1/3).

Jakovlje, listopad 2025. Ekipno kadetsko prvenstvo u šahu Zagrebaèke županije 2025. Foto: ŠK Polet

U konkurenciji kadetkinja bile su prijavljene samo dvije ekipe: Polet i Sveta Nedelja. Odigran je četverokružni meč, koji je završen pobjedom Poleta rezultatom 12:4. ZaPolet su igrale: Larisa Živčec (3/4), Maja Kos (2/3), Vida Paro (2/3), Melanija Đurašin (3/3) i Maša Šuligoj (2/3).

Galerija fotografija

Nastavite čitati

HOTNEWS

FOTO HNK Gorica – Kadeti visokom pobjedom produžili perfektnu seriju

Objavljeno

na

Objavio/la

Kadeti HNK Gorica pobijedili su u 10. kolu u Prvoj NL Centar 2025./2026. momčad  Ponikve očekivano visoko rezultatom 6:0, strijelci su bili Panižić 2, Sinković, Čale-11m, Salihović i Franjić. Bila je to deveta pobjeda Gorice u isto toliko utakmica za uvjerljivo vodstvo u trenutačnom poretku!

Velika Gorica, 31.10.2025. Prva NL Centar Kadeti-10.kolo: HNK Gorica-NK Ponikve 6:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 31.10.2025. Prva NL Centar Kadeti-10.kolo: HNK Gorica-NK Ponikve 6:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica je odmah na početku susreta, u 2. minuti, došla u vodstvo golom Sinkovića i tako pokazala u kojem će se smjeru odvijati utakmica. Sredinom prvog poluvremena Čale je realizirao kazneni udarac za 2:0, a pred odlazak na odmor Salihović je povisio na 3:0.

Velika Gorica, 31.10.2025. Prva NL Centar Kadeti-10.kolo: HNK Gorica-NK Ponikve 6:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 31.10.2025. Prva NL Centar Kadeti-10.kolo: HNK Gorica-NK Ponikve 6:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Drugo poluvrijeme domaći su otvorili s dva nova igrača, a jedan od njih, Panižić, iskoristio je svoje šanse za dva gola i rezultat je u 63. minuti glasio – 5:0! Nakon što je Franjić u 68. poentirao za 6:0 uslijedio je lagani pad tempa, promašeno je nekoliko izglednih prigoda i rezultat se nije više mijenjao.

Velika Gorica, 31.10.2025. Prva NL Centar Kadeti-10.kolo: HNK Gorica-NK Ponikve 6:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 31.10.2025. Prva NL Centar Kadeti-10.kolo: HNK Gorica-NK Ponikve 6:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr    

Gorica (9 9 0 0 29:3 27) je sa 27 bodova na 1. mjestu u trenutačnom poretku, a Ponikve (9 0 0 9 2:47 0) su bez bodova na zadnjem 16. mjestu.

Galerija fotografija

Prva NL Centar Kadeti 2025./2026., 10. kolo

HNK Gorica – NK Ponikve (Zagreb) 6:0 (3:0)

Velika Gorica. Gradski stadion (teren s umjetnom travom). Gledatelja: 40. Petak, 31.10.2025., 10 sati. Sudac: Ivan Mirenić (Velika Gorica). Pomoćni suci: Stjepan Krizmanić i Fran Tomičić (oba iz Zagreba). Delegat: -. Strijelci: 1:0 – Sinković (2), 2:0 – Čale (23-11m) 3:0 – Salihović (40), 4:0 – Panižić (52), 5:0 – Panižić (63), 6:0 – Franjić (68).

GORICA: Šušteršić, Jantol, Džepina-Bajić (od 56. Marić), Salihović (od 56. Novak), Čale (cap.)(od 56. Solić), Franjić, Vetma (od 46. Panižić), Vrbanić, Filipec (od 68. Pranić), Mačković, Sinković (od 46. Marić). Trener: Denis Banić.

PONIKVE: Pranjić, Dobrošević (od 54. Ilić), Cigrovski (od 46. Gospočić), Novoselec, Čupić, Hakenberg (cap.), Kusalić, Kekelj, Vrabac, Kristić (od 46. Pavlešić), Khenfar (od 54. Orepić). Trener: Antonio Orlović.

Nastavite čitati

HOTNEWS

FOTO Druga pobjeda košarkaša Gorice u novoj sezoni

Objavljeno

na

Objavio/la

Košarkaši Gorice su u 04. kolu Prve lige u novoj sezoni 2025./2026. pobijedili momčad Vrijednosnice Osijek rezultatom 99:59, u utakmici koja je od početka bila ‘jednosmjerna ulica’. Mlada i kompletno niska postava gostujuće momčadi nije bila dorasla Gorici ni u jednom segmentu igre.

Velika Gorica,31.10.2025. Prva liga KK Gorica-KK Vrijednosnice 99:59. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica,31.10.2025. Prva liga KK Gorica-KK Vrijednosnice 99:59. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Trener domaćih iskoristio je ovu prigodu i uglavnom je na parketu držao igrače, koji inače imaju manju minutažu. Prednost domaćih stalno je rasla, a u dva navrata razlika je bila 49 poena.

Velika Gorica,31.10.2025. Prva liga KK Gorica-KK Vrijednosnice 99:59. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica,31.10.2025. Prva liga KK Gorica-KK Vrijednosnice 99:59. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kod domaćih dvoznamenkasti su bili: Niko Rimac 15 (7 skokova), Pavao Turić 14, Borna Dramalija 12 poena i Rinaldo Bljajić 11 poena. Roko Ivanković je postigao 8 poena te imao 14 skokova i 7 asistencija.

Velika Gorica,31.10.2025. Prva liga KK Gorica-KK Vrijednosnice 99:59. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kod Osijeka Frano Pranjić 13 (8 skokova) i Josip Pleša 10 poena (9 asista).

Galerija fotografija

Prva liga 2025./2026., 02. kolo

KK Gorica – KK Vrijednosnice Osijek 99:59 (29:16, 23:9, 27:12, 20:22)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 60. Petak, 31.10.2025., 18 sati. Suci: Branimir Galić, Dominik Brzoja, Željko Capan. Delegat: Vedran Jež.

GORICA: Ivanković 8, Pavlic 6, Dramalija 12, Rimac 15, Turić 14, Validžić 3, Šutalo 6, Bljajić 11, Miloloža (cap.) 4, Ninić 4, Kuzmić 7, Gluhak 9. Trener: Damir Miljković.

OSIJEK: Vincente 6, Vujeva 2, Budač 3, Stojčić 5, Gavranović 8, Mihić 6, Pranjić 13, Pleša (cap.) 10, Pavlović 6, Barač. Trener: Veljko Budimir.

Nastavite čitati

HOTNEWS

Zelinska Kestenijada u finalu ‘Green Destinations Top 100 Story Awards’

Na listu ulaze samo najuspješniji primjeri praksi održivog turizma.

Objavljeno

na

Sveti Ivan Zelina potvrdio je svoj status jedne od vodećih destinacija održivog turizma, i to poznatom manifestacijom Zelinska kestenijada koja je nominirana za Green Destinations Top 100 Story Awards, čime je ovaj grad prepoznat kao destinacija s najboljim primjerom održivosti u svijetu.

Ujedno, ovo je prilika da ova hrvatska destinacija osvoji glavno priznanje, koje će biti dodijeljeno na ITB sajmu u Berlinu sljedeće godine, a nominacije pogledajte OVDJE.

Na Top 100 Stories listu ulaze samo najuspješniji primjeri praksi održivog turizma.

-Velika je čast i zadovoljstvo biti među nominiranima za ovu prestižnu nagradu. Iskrena zahvala ide svakom turističkom djelatniku, posjetitelju, turistu i, naravno, našim sugrađanima. Njihova spremnost da prihvate ideju održivog razvoja bila je ključna da naša destinacija zasluži mjesto među najboljima u održivosti – rekla je Marinka Zubčić Mubrin, direktorica Turističke zajednice grada Svetog Ivana Zeline.

Podsjetimo, Kestenijada je 2024. godine postala održivi događaj. Na festivalu sudjeluju samo lokalni proizvođači s lokalnim proizvodima, tijekom festivala se ne koristi plastika u pripremi i posluživanju hrane, postavljeni su spremnici za odvojeno prikupljanje otpada (biootpad i papir) čime su količine otpada nakon događaja smanjenje za 80%, organizirane s dječje utrke uz upotrebu prirodnih materijala poput drva i jute, a prometnom signalizacijom potiče posjetitelje na pješačenje…

Nastavite čitati

Reporter 454 - 23.10.2025.

Facebook

Izdvojeno