ktc
Povežite se s nama

Crna kronika

Obiteljska posla: Potkradao vlastitu ženu, lažno prijavio provalu, na kraju ga razotkrio sin!

Malo, po malo, mužić je ženi tijekom šest mjeseci ukrao gotovo 14 tisuća eura, a većinu je, po vlastitom priznanju, potrošio ‘na gluposti’.

Objavljeno

na

Sveukupno 13.800 eura ukrao je 56-godišnjak iz Zagreba tijekom šest mjeseci svojoj vlastitoj supruzi, onda je policiji lažno prijavio provalu u kuću, a na kraj mu je stao rođeni sin! Državno odvjetništvo za pohlepnog i lažljivog supruga traži godinu dana uvjetnog zatvora, jer je, kako navode u optužnici, ‘od lipnja do prosinca ‘iz kuverte koja se nalazila u unutrašnjem džepu jakne njegove supruge (50), u spavaćoj sobi njegove obiteljske kuće, u više navrata uzimao i za sebe zadržao novac’, piše Danica.hr.

Potom je 26. prosinca, kako bi otklonio sumnju sa sebe i neistinito prikazao da je u stanu bila provala, ispremetao stvari u kući, pa zajedno sa suprugom nazvao policiju i prijavio da je nepoznata osoba provalila u stan i ukrala 13.800 eura. No, do obrata dolazi istog dana! Oko 22.30 sati policiju je nazvao optuženikov sin, koji je izjavio da je uzeo očev VW Golf , otišao do benzinske postaje, pregledao cijeli automobil ‘jer mu se otac sumnjivo ponaša i jer je potrošio već neke njegove novce’.

Foto: PUZ

Prilikom pregleda u prtljažniku, ispod podloge, kod rezervnog kotača pronašao je više novčanica te je odmah odlučio nazvati policiju i sve im ispričati. Ubrzo je uslijedilo i priznanje optuženog 56-godišnjaka.

Istina je, uzimao sam novac od supruge kojeg je ona naslijedila, u više navrata kroz šest mjeseci te ga trošio na gluposti. Kad sam potrošio skoro sve, odlučio sam fingirati provalu, ispremetao stvari kako bi se stekao dojam da je izvršena provala te tom prilikom uzeo još novca. Kada sam se sa suprugom vratio iz kafića u kojem je ona u međuvremenu bila bez mene, nazvao sam policiju i prijavio da se u kući dogodila krađa. Žao mi je zbog svega i kajem se – rekao je Davor na kraju.

U optužnici je navedeno kako je 56-godišnjak zaposlen, sa solidnom plaćom, dobrog imovnog stanja, neosuđivan, nije izdržavao kaznu zatvora i protiv njega se ne vodi drugi kazneni postupak. Obitelj i dalje živi zajedno u kući u Zagrebu.

Naslovna fotografija: Ilustrativna/ pixabay.com

Crna kronika

Tragedija u Velikoj Gorici: Motociklist poginuo nakon slijetanja s ceste

Objavljeno

na

Objavio/la

U noći na 19. travnja 2026. godine, oko 00:10 sati, u dogodila se teška prometna nesreća u kojoj je stradao motociklist.

Nesreća se dogodila na raskrižju Avenije Ivana Pavla II. i ulice Rudolfa Fizira, gdje je motocikl iz zasad neutvrđenih razloga sletio s kolnika.

Prema službenim informacijama, vozač motocikla nije preživio nesreću.

Nastavite čitati

Crna kronika

Novi detalji tragedije – sumnja se da je 52-godišnjakinja ubila maloljetnu članicu obitelji (17)

Istraživanje se nastavlja…

Objavljeno

na

PU zagrebačka objavila je nove detalje o tragediji koja se jučer, 12. travnja oko 10:50 sati, dogodila u Velikoj Gorici.

Kako potvrđuje policija, 52-godišnjakinja se bacila sa stambene zgrade, a u stanu je potom pronađeno tijelo maloljetne ženske osobe (17), članice obitelji.

Sumnja se da je smrt maloljetnice nastupila kao posljedica nasilne smrti tupim predmetom

Tijela su prevezena na Zavod za sudsku medicinu i kriminalistiku, dok se kriminalističko istraživanje nastavlja.

Nastavite čitati

Crna kronika

Dvostruka tragedija – žena skočila sa zgrade, u stanu pronađeno tijelo maloljetnice

Objavljeno

na

Danas, 12. travnja oko 10:50 sati, žena se bacila sa stambene zgrade u neposrednoj blizini Policijske postaje Velika Gorica, izvijestila je policija.

Kako doznajemo, radi se o sveučilišnoj profesorici.

Nakon toga, u stanu je pronađeno tijelo maloljetne ženske osobe, a sumnja se da je smrt nastupila kao posljedica nasilne smrti.

Na mjestu događaja u tijeku je očevid, kao i kriminalističko istraživanje kojim će se utvrditi sve okolnosti ove tragedije.

Nastavite čitati

Crna kronika

Provala na gradilištu u Velikoj Gorici – ukrali kablove, alate i odvezli kombi

Objavljeno

na

Objavio/la

Između 9. i 10. travnja na ograđenom gradilištu u Ulici Pavršnica, nepoznati počinitelji provalili su u građevinske kontejnere te ukrali više građevinskih električnih uređaja i bakrene kablove.

Osim opreme, lopovi su s gradilišta odvezli i teretni automobil Opel Movano zagrebačkih registracijskih oznaka, koji je u vlasništvu trgovačkog društva iz Zagreba.

Policija navodi i da je ukraden novac iz aparata za kavu, koji pripada drugom trgovačkom društvu iz Zagreba. Materijalna šteta procjenjuje se na više desetaka tisuća eura, a kriminalističko istraživanje je u tijeku.

Nastavite čitati

Crna kronika

FOTO Nesreća na nadvožnjaku za Gradiće, intervenirali i vatrogasci

Objavljeno

na

Objavio/la

Na ulazu na nadvožnjak u smjeru Gradića dogodila se prometna nesreća.

Prema neslužbenim informacijama, u sudaru je ozlijeđena jedna osoba kojoj se trenutno pruža liječnička pomoć. Na mjestu događaja intervenirali su policija, hitna pomoć i vatrogasci. Točan uzrok nesreće i težina ozljeda bit će poznati nakon završetka policijskog očevida.

Ako je moguće, koristite alternativne pravce zbog stvaranja prometnih zastoja zbog saniranja mjesta nesreće.

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno