Povežite se s nama

Sport

Novo veliko pojačanje za košarkaše Gorice: Krešo Ljubičić stigao iz Cibone!

Na dan okupljanja na pripremama za novu sezonu, iz KK Gorice objavili su kako je ugovor potpisao 22-godišnji Krešimir Ljubičić, 211 centimetara visoki centar koji je posljednje četiri sezone nosio dres zagrebačke Cibone. Traže se još dvojica igrača za definitivnu popunu rostera…

Objavljeno

na

Nakon Mate Kalajžića, Marka Bakovića i Maja Kovačevića, košarkaši Gorice dobili su još jedno veliko pojačanje. Veliko u smislu igračkih kvaliteta, ali i fizičkih gabarita, jer Krešimir Ljubičić (22) protegnuo se do 211 centimetara i s Bakovićem će činiti centarski par u sljedećoj sezoni, prepunoj izazova. Došao je iz Cibone, u kojoj je proveo posljednje četiri sezone.

– Trener Sesar izrazio je veliku želju da dođem, a meni se odmah svidio projekt koji se gradi u Gorici i želio sam biti dio svega toga. Poznajem i sportskog direktora Ljubu Prgometa, čak sam i igrao s njim, a poznajem i praktički sve igrače, tako da vjerujem kako ću se brzo i lako uklopiti. Čekaju nas veliki izazovi, kako u domaćem prvenstvu, tako i u regionalnoj ligi, a ja jedva čekam da krenemo u sve to zajedno – rekao je Ljubičić nakon što je potpisao ugovor s Goricom.

Dogodilo se to na dan kad Goričani počinju s pripremama za novu sezonu, a u košarkaškim krugovima prilično je glasno odjeknulo. Riječ je, naime, o reprezentativcu u mlađim kategorijama, igraču s ogromnim potencijalom, a “boom” koji je stigao njegovim potpisom nije umanjila ni činjenica da se već nekoliko tjedana potiho spominjala ova opcija. Čim je postalo jasno kako Krešo neće više biti član Cibone, Gorica je ušla u utrku i u njoj na kraju, evo, odnijela pobjedu.

– Koliko sam dosad pratio Goricu? Ha, morao sam je pratiti, budući da su nas pobijedili gotovo svaki put kad bismo igrali protiv njih, ha, ha. Ma nema su tu puno za pričati, klub je možda manji, ali posljednjih godina je odmah iza Cibone i Zadra, a jasnim ambicijama da dođe na njihovu razinu. Kažem opet, veselim se novoj velikoj prilici – kazao je Krešo.

Ljubičić je dijete KK Rudeša, u kojem je prošao cijelu omladinsku školu, da bi u ljeto 2016. godine, u statusu juniorskog reprezentativca, prešao u Cibonu. Bio je dio momčadi koja je prošle sezone osvojila naslov prvaka države, no u posljednje četiri godine nije dobio dovoljno minuta i prilika da bi se suradnja s “vukovima” nastavila. Prošle sezone u ABA ligi igrao je deset minuta u prosjeku, što je koristio za tri koša i dva skoka po utakmici… Gorica će biti nova prilika, u novim okolnostima i uvjetima, u klubu koji ga je baš želio, s trenerom koji vjeruje u njega.

Na početku priprema tako Gorica ima najvećim dijelom zaokruženu momčad – Kapusta, Kalajžić, Majcunić i Kovačević su u vanjskoj liniji, Mašić, Mazalin, Baković i Ljubičić pod koševima, a čekaju se još dva igrača na poziciji “trojke”. Vremena je dovoljno, čekat će trener Josip Sesar pravi trenutak i prave igrače za definitivnu popunu rostera, ali već sad je jasno kako velikogorički klub gradi vrlo, vrlo zanimljivu momčad. Koja će, prema svemu sudeći, imati što za reći i u domaćem prvenstvu i u ABA ligi 2.

Sport

Gorica se slaže: Lijevi bek stigao iz Portugala, Car ima sve informacije

I prije nego što je završila ova, stiglo je prvo pojačanje Gorice za sljedeću sezonu. Bivši igrač Lokomotive, Osijeka i Šibenika, 22-godišnji Ivan Cvijanović, stigao je iz portugalske Vizele

Objavljeno

na

Objavio/la

Nismo baš naviknuti na takav ritam, ali u sportskom sektoru HNK Gorice očito nemaju vremena za čekanje. Tijekom travnja tako je stigao kamerunski stoper Hadji Issa Moustapha, očito predviđen za puni doprinos u sljedećoj sezoni, a sad je napravljen i drugi korak u pripremi za ono što slijedi. Novi igrač Gorice postao je 22-godišnji Ivan Cvijanović, koji je stigao iz portugalskog prvoligaša Vizele.

Ljubiteljima nogometa u Hrvatskoj ovaj je dečko poznato lice, budući da je nosio dres Osijeka, ali i Šibenika, u kojem mu je trener bio Mario Carević. Zajedno su njih dvojica sa Šibenikom izborila plasman u HNL s klubom iz Krešimirova grada, bila je to sezona u kojoj je Cvijanović imao puno trenerovo povjerenje na poziciji uz lijevu aut liniju. Novi igrač Gorice u toj je sezoni pokazao da ima i talent i kvalitetu, vratio se zahvaljujući tome u Osijek, iz kojega je u Šibenik otišao na posudbu, da bi prošlog ljeta ostvario transfer u Portugal.

Nažalost po njega, nije se naigrao u dresu Vizele, skupio je svega nekoliko nastupa za drugu momčad, kao i za U-23 sastav, pa su u Gorici odlučili reagirati. I to odmah, i prije nego što je ova sezona završila. Pokazuje to da su se planovi za budućnost počeli slagati na vrijeme, pa imamo pravo nadati se da će Gorica ranije nego što je to možda običaj biti posložena za novu sezonu.

Cvijanović će biti u domaćem okruženju, jer riječ je o dečku koji je na svoj nogometni put krenuo iz Ivanić Grada, odakle je prvo otišao u Lokomotivu, a zatim u Osijek. Nova postaja na njegovu putu bit će Gorica, nadamo se i vjerujemo na obostrano zadovoljstvo.

Nastavite čitati

Najave

Mali olimpijci preuzimaju Gradski stadion! Najavljen 22. Olimpijski festival dječjih vrtića

Djeca iz šest vrtića natjecat će se u raznim sportskim aktivnostima.

Objavljeno

na

Objavio/la

Velika Gorica će u utorak, 26. svibnja, ponovno postati pozornica dječjeg sporta i olimpijskog duha. Na Gradskom stadionu održat će se 22. Olimpijski festival dječjih vrtića, koji će okupiti najmlađe natjecatelje i kroz igru promiče sport, zajedništvo i fair play.

Festival počinje okupljanjem u 16:30 sati, dok je svečani mimohod najavljen za 17 sati, nakon čega slijedi ceremonija otvaranja i početak natjecanja.

Ove godine očekuje se oko 300 mališana iz šest velikogoričkih vrtića, Ciciban, Čarobna šuma, Koraci, Lojtrica, Velika Gorica i Žirek. Djeca će se natjecati u četiri atletske discipline, trčanju na 50 metara, skoku u dalj, bacanju loptice i štafeti 4 x 25 metara te u malom nogometu, odvojeno u konkurenciji djevojčica i dječaka.

Olimpijadu organizira Zajednica športskih udruga grada Velike Gorice, koja festival treću godinu zaredom provodi u suradnji s Hrvatskim olimpijskim odborom. Predviđen je i svečani protokol s podizanjem zastave, himnom te nošenjem olimpijske baklje.

Otvaranje igara predviđeno je uz obraćanje predsjednika Zajednice športskih udruga Gorana Kovačića, predstavnika HOO-a Hrvoja Balena, dok će festival službeno otvoriti gradonačelnik Krešimir Ačkar.

Osim sportskog dijela, naglasak je i na olimpijskim vrijednostima, svi sudionici dobit će diplome i medalje, a najuspješniji pojedinci i ekipe i pehare. Posebno priznanje bit će dodijeljeno vrtiću koji se istakne po poštivanju pravila i sportskom ponašanju, kroz nagradu za fair play.

Dodjela nagrada predviđena je oko 18:40 sati, a program završava u 19 sati.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Vratar Budimir spasio Meštricu od poraza u Turopolju

Objavljeno

na

Objavio/la

Turopolje i Meštrica odigrali su bez pobjednika u 27. kolu Jedinstvene 1.ŽNL-e rezultatom 1:1, strijelac za domaće Matej Karlović, za goste Matej Puntarić.

Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Meštrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Meštrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Momčad domaćih bolje je otvorila utakmicu i golom Karlovića u 7. minuti došla u vodstvo te je na terenu izgledala nadmoćni9je. Ipak, momčad gostiju uspjela preko Puntarića izjednačiti na 1:1.

Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Meštrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Meštrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Drugo poluvrijeme Turopolje je započelo ofenzivnije i stvorili su nekoliko stopostotnih šansi. Vratar Andrija Budimir je u samo nekoliko minuta tri puta uspješno rješavao situaciju ‘jedan na jedan’, dva puta nije uspio Karlović i jednom Perić. Budimir je i kasnije uspješno riješio nekoliko kritičnih situacija. Činilo da obrana Meštrice igra prekomotno odnosno nedovoljno ozbiljno pred svojim vratima.

Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Meštrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Meštrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Igra Meštrice nije bila uopće slična njenim igrama iz zadnjih nekoliko kola, igrači su djelovali umorno. U završnici susreta došlo je do spornog momenta nakon prodora domaćih, na rubu kaznenog prostora duel Budimira i napadača domaćih sudac je presudio u korist Meštrice. Ta sudačka odluka dovela je do žestokih verbalnih reakcija igrača Turopolja.

Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Meštrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Meštrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje (27 8 7 12 43:51 31) je s 31 bodom na 12. mjestu prvenstvene ljestvice, a Meštrica (27 10 1 16 50:79 31) je s istim brojem bodova na 13. mjestu.

Galerija fotografija

Jedinstvena 1.ŽNL 2025./2026., 27. kolo

NK Turopolje – NK Meštrica (Gornja Lomnica) 1:1 (1:1)

Turopolje. Stadion: ŠRC Turopolje. Gledatelja: 60. Nedjelja, 17.05.2026., 18 sati. Sudac: Tihomir Čunčić. Pomoćni suci: Tihomir Bratković i Davor Merkmaš (svi Velika Gorica). Delegat: Stjepan Pajač (Sveti Ivan Zelina). Strijelci: 1:0 – Karlović (7), 1:1 – Puntarić (25).

TUROPOLJE: Culović, Križanac, Ceković (cap.), Zdunić (od 75. Jurišić), Jurić, Karlović, Perić, Lučić, Matošević (od 46. Badallaj), Kos, Josić. Trener: Stiven Žitnik.

MEŠTRICA: Budimir, Mihalinčić (cap.), Puntarić (od 80. Bartolović), Šebek, Štuban, Rukavina (od 75. Jeftić), Meter, Kovačević, Zorić, Karamatić, Tolj (od 80. Radovanac). Trener: Mario Meter.

Nastavite čitati

Sport

Trkački vikend AK Turopolja – polumaraton u Jaski, vatrogasna utrka i humanitarna dionica do Siska

Članovi kluba nastupili u Jastrebarskom i na relaciji Zagreb–Sisak, a jedan ultramaratonac vikend je zaključio humanitarnim pothvatom od 70 kilometara.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Atletski klub Turopolje/FB

Članovi Atletskog kluba Turopolje proveli su nedjelju na nekoliko trkačkih frontova.

Na 27. Jaskanskom polumaratonu, koji se boduje za Hrvatsku atletsku cestovnu ligu, AK Turopolje imao je dva predstavnika u glavnoj utrci. Staza od 21 kilometra s približno 350 metara ukupnog uspona vodila je kroz Jastrebarsko i okolna brda. Josip Martinović zauzeo je 14. mjesto u konkurenciji 69 trkača s vremenom 1:34:39, što mu je donijelo i drugo mjesto u kategoriji M45. Ivica Culović utrku je završio na 54. mjestu s vremenom 2:06:59.

Na petkilometarskoj vatrogasnoj utrci, koja se trči u sklopu Vatrogasne trkačke lige, nastupila su dva člana kluba. Kristijan Mačković bio je šesti ukupno s rezultatom 21:12 i treći u svojoj kategoriji, dok je Nedjeljko Babić završio 22. s vremenom 24:37, što mu je donijelo drugo mjesto u kategoriji.

Posebnu priču vikenda ispisao je ultramaratonac Bojan Šebrek. Nakon što je dan ranije odradio 25 kilometara traila, u nedjelju je u ranim jutarnjim satima krenuo iz Zagreba i potom istrčao 70 kilometara do Siska. Pothvat je odradio u sklopu humanitarne akcije “Mosa Bavlju”, koju organizira glumac i ultramaratonac Marko Cindrić.

Nastavite čitati

Sport

AK Maraton VG iz Varaždina donosi broncu i niz solidnih rezultata

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: AK Maraton VG

Atletičarke AK Maraton Velika Gorica nastupile su u nedjelju, 17. svibnja, na natjecanju u Varaždinu, gdje su s četiri predstavnice ostvarile solidne rezultate, uključujući i jednu medalju. Najuspješnija je bila Nelli Komljenović, koja je u skoku u dalj u kategoriji WU14 osvojila treće mjesto i broncu rezultatom 4.66 metara.

Komljenović je dodatno nastupila i na 60 metara, gdje je zauzela 13. mjesto s vremenom 8.87 sekundi. Vrijedi naglasiti kako je nastupala u starijoj dobnoj skupini te bila među najmlađim natjecateljicama u konkurenciji.

U kategoriji WU16 Vita Plepelić trčala je 600 metara i osvojila osmo mjesto s rezultatom 1:58.63, dok je Gloria Karlović u bacanju koplja zauzela sedmo mjesto s hicem od 18.26 metara. Također, Ema Gilja natjecala se na 200 metara s preponama u kategoriji WU14 te završila na 11. mjestu s rezultatom 32.73.

Nastavite čitati

Reporter 459 - 30.04.2026.

Facebook

Izdvojeno