Povežite se s nama

Sport

Nova sezona, isti cilj: Renovirani rukometaši u prvenstvo ulaze s Rudama

Rukometaši Gorice prošli su prva dva kola Kupa, uvjerljivo su pobijedili niželigaša Rugvicu i premijerligaša Moslavinu, a u nedjelju u 17 sati na rasporedu je i otvaranje prvenstva s Rudarom na domaćem parketu

Objavljeno

na

Nova sezona, nova prilika! Tako to nekako ide u svijetu rukometaša Gorice, koji su u novu sezonu već ušli kroz dvije utakmice Kupa Hrvatske, a u nedjelju u 17 sati otvorit će i novu kampanju u prvenstvu, u natjecanju koje se zove Paket24 Premijer liga. Momčad je formirana, siromašnija je za Jakova Dujića i Juru Čakarića, koji su sreću odlučili potražiti u inozemstvu, ali zato je bogatija za petoricu novih igrača. Ima tu i iskusnijih, i mlađih, ima i onih koji su napredovali iskoračili…

Sve u svemu, Gorica će imati argumente za vjerovati da ove sezone cilj može biti ostvaren. A cilj je samo jedan – Liga za prvaka! Prošle sezone nije išlo, u čudnovatom i po Goričane užasavajućem raspletu ostali su bez tog dosega, pa je trener Matej Mišković u pripreme ušao s izrazitom ambicijom da ove sezone gornji dom hrvatskog rukometa postane i dom velikogoričkog rukometa. Da je takvo što realno, da imamo razloga vjerovati u takav rasplet, doznali smo već u drugoj utakmici nove sezone.

Goričani su, naime, preskočili prvo kolo Kupa, da bi u drugom lakoćom sredili niželigaša Rugvicu. Na tom je gostovanju Miškovićev sastav pobijedio s visokih 41-20, uz osam golova Lucasa Pitta, momka kojem je samo 16 godina. Sedam puta zabijao je Rok Malin, po šest Emanuel Šima Jurić i Hrvoje Ceković, a sve skupa ispalo je kao dobar trening.

Kudikamo drukčiji opis može se prikačiti ogledu s kutinskom Moslavinom u sljedećem kolu. Gorica je gostovala u Kutini, kod momčadi čiji je dio i naš Ivan Laljek, a nakon zahtjevnih 60 minuta završilo je 29-22 u korist naših rukometaša. Blistao je u tom ogledu mladi reprezentativac Marko Grubišić, koji je utrpao sedam komada iz devet pokušaja, a po četiri gola dodali su Vid Starčević i Bruno Mlakar, još jedno od ovoljetnih pojačanja.

Svoje predstavljanje u dresu Gorice u tim su utakmicama odradili i preostali novi igrači, iskusni Marko Karaula i Andro Lopac te mladi Luka Bakula. Uz Pitta i Mlakara, to je petorka novih igrača, koji bi trebali donijeti i dodatnu kvalitetu i dodatnu širinu. Hoće li tako i biti, doznat ćemo vrlo brzo, jer pred Goričanima je zanimljivo otvaranje prvenstva. U nedjelju u 17 sati na rasporedu je Rudar iz Ruda u županijskom derbiju, igrat će se u našoj dvorani, a nakon toga slijedi gostovanje u Varaždinu, domaći sraz s Umagom, pa onda i gostovanje kod vječnog prvaka Zagreba.

Najave

Memorijalni malonogometni turnir Franjo Anić u Novom Čiču

Igra se u nedjelju 14. lipnja na igralištu Dinama Hidrel.

Objavljeno

na

Objavio/la

Dinamovci iz Novog Čiča ne zaboravljaju svojeg legendarnog člana Franju Anića koji je preminuo početkom kolovoza 2023. godine.

Franjo je gotovo pola stoljeća obnašao sve moguće funkcije u klubu, a posebno ga poštuje Željko Hemen, aktualni predsjednik NK Dinama Hidrel, čijom inicijativom je i održan 1. memorijalni malonogometni turnir na kojem su sudjelovale selekcije HRT-a, Nove TV, RTL televizije i veterani Dinama Novo Čiče. Prvi pobjednici turnira bili su malonogometaši HRT-a.

Za 3. memorijal još ima nekoliko mjesta za sudjelovanje, a nema posebno određene kategorije (veterani, seniori, juniori). Turnir je u sklopu velike tradicionalne proslave Ivanja u Novom Čiču, a u čast Crkve Svetog Ivana Krstitelja.

Memorijalu će biti nazočni i članovi obitelji Franje Anića. Dodatne informacije i prijave na broj 098/983 39 34.

Nastavite čitati

Sport

Ako želiš trenirati, dođi u Goricu! Seniori i dalje rade, klinci i roditelji se druže

U velikogoričkom košarkaškom klubu odmor i dalje nije počeo, jer trenira se sve do kraja sljedećeg tjedna, klinci sve do polovice srpnja, a vikend iza nas poslužio je i za dobro druženje i – nadmetanje

Objavljeno

na

Objavio/la

Od svih košarkaških klubova u Zagrebu i Zagrebačkoj županiji i dalje trenira samo jedan. Samo Gorica. Malo teretane, malo više individualnog rada, puno igranja košarke i poneka provjera mogućnosti potencijalnih pojačanja na meniju je koji nudi trener Damir Miljković Cici…

Trenirat će se sve do kraja sljedećeg tjedna, proći će tad već gotovo dva mjeseca od završetka sezone, ali Cici ima svoj način. Vjeruje da je ovo vrijeme, kad sezona tako rano završi, a prostora za odmor uoči početka sljedeće je još dovoljno, idealno za dodatni rad i stvaranje razlike. Dok ostali odmaraju, Goričani rade, a to će se sasvim sigurno negdje i nekako vratiti.

U tom procesu slaže se i roster za sljedeću sezonu, u kojem će ostati sedmorica igrača iz lanjskog kadra. Kapetan Frano Miloloža ostaje u toj ulozi, a uz njega će biti i Borna Dramalija, Pavao Turić, Kristijan Validžić te Petar Gruja. Nastavak suradnje dogovorio je i 35-godišnji Kristijan Šutalo, baš kao i Rinaldo Bljaić, koji zatvara tu aktualnu sedmorku.

Otišli su Roko Ivanković, Tvrtko Gluhak i Oleg Drakulić, a Jakov Ninić je odustao od košarke. Budući da je cilj vodstva kluba svakako pokušati uloviti doigravanje u sljedećoj sezoni, za očekivati je da će pojačanja koja će dolaziti biti ozbiljna, očekuje se dolazak tri-četiri nova imena, a prilika će se otvarati i za mlade igrače iz klupskog pogona. U prvom redu za one koji priliku zasluže kroz nastupe za Velgor, novi klub koji će poslužiti kao razvojna momčad Gorice.

S obzirom na činjenicu da jedino Gorica trenutačno i dalje trenira, brojni igrači priključuju se treninzima. Među njima su igrači koji se kroz probu pokušavaju nametnuti treneru Ciciju, ali i neka jaka imena, čak i povremeni reprezentativci, koji koriste prostor i mogućnost za dodatni rad. Na treninzima je i Filip Kalajžić, koji je završnicu sezone proveo na posudbi u Sloveniji, ali tek ćemo u sljedećim tjednima doznati kako će se i kime pojačavati gorička momčad.

A lijepo je u velikogoričkom košarkaškom okruženju bilo i za vikend, kad je organizirano druženje djece, roditelja i prijatelja kluba. U novoj balon dvorani igrali su se turniri 3×3 u četiri kategorije, bilo je i ića i pića, ali prije svega dobre zabave i još bolje vibre. Prvi put su se u klubu odlučili organizirati ovako nešto i ispalo je – puni pogodak! Gorička košarka se, dojam je, sve ozbiljnije budi…

Nastavite čitati

Sport

Vrijeme djece i mladih: Alpas Cup je spreman, ali prvo malo do Crikvenice!

U delegaciji NK Kurilovca koja se uputila na veliki turnir u Crikvenici našlo se 180 djece, 18 trenera i oko 300 roditelja! Sve to samo nekoliko dana nakon velikog uspjeha pionira i nekoliko dana prije Alpas Cupa

Objavljeno

na

Objavio/la

Nakon što je seniorska sezona završila, posebna, povijesna, ali i vrlo zahtjevna, u NK Kurilovcu u potpunosti su se okrenuli djeci i mladima. Ili, nogometnim rječnikom, finišu sezone za omladinsku školu, koja se dijeli u tri dijela…

Za početak, mlađi pioniri i pioniri Kurilovca proteklog su vikenda uspješno odradili kvalifikacije za viši rang! U dvostrukom ogledu s vršnjacima iz NK Ogulina mali Kurilovčani su dvaput pobijedili, 3-0 u jednom i 3-1 u drugom susretu, čime su izborili plasman u 2. NL Centar. Budući da su kadeti i juniori u drugom rangu hrvatskog nogometa u svojim uzrastima, ovaj uspjeh znači da je NK Kurilovec napravio još jedan korak naprijed u radu omladinske škole, koja broji više od 300 djece. Što bi tek bilo da su uvjeti barem malo bolji…

Praktički kompletna škola nogometa družit će se ovih dana, jer u petak ujutro krenula su četiri autobusa prema Crikvenici, gdje će se igrati veliki turnir za sve uzraste. Kurilovčani su se prema Kvarneru zaputili sa 180 mladih nogometaša, koje prati 18 trenera, ali i otprilike 300 roditelja, što će reći da će se ovih dana u Crikvi odvijati prava gorička zabava. Klinci će uživati u nogometu i druženju, starci također, a uspomene će ostati.

A kad smo već kod stvaranja uspomena, okrenimo se i Alpas Cupu… Ove će se godine čuveni turnir za djecu održati 15. put, ponovno će okupiti 40 momčadi iz Hrvatske, Europe, ali i Australije, a one će opet biti podijeljene u deset skupina. Igrat će se 21. i 22. lipnja.

Što se seniorske momčadi tiče, odlazaka će biti, za Lukom Sedlačekom u Mraclin će navodno i Borna Cindrić, dok je Filip Turkalj, kako se može doznati, dogovorio odlazak u Gradiće. Bit će i dolazaka, ali zasad imena nije moguće doznati…

Nastavite čitati

Sport

Počelo je, počelo… Luka Sedlaček prvo veliko pojačanje Mraclina!

Kurilovec je izgubio iznimno važnog igrača, a Mraclin je dobio prvo pojačanje ovog ljeta, ujedno i – megapojačanje! Luka Sedlaček bio je ponajbolji igrač i strijelac četvrtog ranga, a sad stiže u peti…

Objavljeno

na

Objavio/la

Priča kaže da je sve počelo još na zimu, kad je priča koju su Luki Sedlačeku prezentirali vodeći ljudi NK Mraclina dala za razmišljati jednom od najboljih igrača Kurilovca. Klub s Udarnika ima svoje probleme i ograničenja, Sedla je već godinama bio dio te i takve stvarnosti, uživao i patio zajedno s ostatkom društva iz Kurilovca, a poziv iz Mraclina imao je zanimljiv sadržaj…

Otišao bi možda Sedlaček prema Grabi već na zimu, da nije bilo onoga Kup ogleda s Dinamom, utakmice koja se ne propušta.

A kad je i to prošlo, kad je sezona odrađena do kraja, došlo je vrijeme za rastanak. I za novi početak.

“S velikim zadovoljstvom predstavljamo naše prvo pojačanje za novu sezonu. Luka Sedlaček novi je igrač NK Mraclina!”, pohvalili su se Mraclinci u četvrtak poslijepodne, uz dodatak:

“Luka je igrač koji će svojim znanjem i kvalitetom osnažiti našu momčad. Odličan napadač, veliki pozitivac i kvalitetan čovjek za kojeg vjerujemo da će biti identitet novog NK Mraclin”

Identitet dosadašnjeg Mraclina bio je u velikoj mjeri Igor Hajduk, ikona turopoljskog nogometa i odnedavno umirovljeni nogometaš, a zamjena koja je stigla vjerojatno je najbolja moguća. Domaći igrač, dokazano kvalitetan, ponajbolji igrač višeg ranga…

“Luka je godinama ponajbolji strijelac i igrač 3. HNL i najbolji strijelac ovogodišnjeg kupa Hrvatske. Možemo još puno toga reći, ali vjerujemo da će Luka najviše govoriti na terenu i gurati im loptu v goool. Luka, dobrodošao!”, ponosno poručuju iz Mraclina.

Sedla je tako značajno oslabio Kurilovec, u kojem će imati prilično težak zadatak u potrazi za zamjenom za takvim igračem, dok je u Mraclinu samo otvorio niz dolazaka koji će uslijediti u idućim danima. Još šestorica igrača, kažu, već su dogovorena, razgovara se s još nekolicinom… Za početak, nije loše!

Nastavite čitati

Najave

Odbojkaška proljetna liga 2026 – 3. okupljanje u Velikoj Gorici

Objavljeno

na

Objavio/la

Treće okupljanje Odbojkaške proljetne lige za mlađe kadetkinje biti će održano u Velikoj Gorici, u nedjelju, 14. lipnja 2026. godine. Ovo je već peta godina održavanja ove lige, koja ima međužupanijski značaj, a zamišljena je kao razvojna liga za mlađe odbojkašice.

Velika Gorica, 12.06.2026. Najava: Odbojkaška proljetna liga-3.okupljanje. Foto: OPL

Kroz natjecanje i druženja stječu se nova prijateljstva, izgrađuje s timski duh i upoznaju se drugi gradovi, a ujedno se razvija i odbojkaški sport.

Velika Gorica, 12.06.2026. Najava: Odbojkaška proljetna liga-3.okupljanje. Foto: OPL

Ove godine u Ligi sudjeluje osam klubova sa 10 ekipa: OK Sunja, OK Petrinja, OK Velika Gorica, OK Kutina, OK Glina, HAOK Dubrava, OK Kelteks Karlovac, OK Feniks Sesvete, OK Velika Gorica 2 i OK Kutina 2.

Završno 3. okupljanje na programu je u nedjelju, 14. lipnja 2026. godine u Velikoj Gorici, u Gradskoj sportskoj dvorani. Početak natjecanja je u 09 sati.

Galerija fotografija

Odbojkaška proljetna liga 2026., 2. okupljanje u Glini (31.05.2026.)

REZULTATI  05.kolo: OK Kelteks – OK Sunja 2:0 (25:19, 25:12), OK Kutina 1 – OK Velika Gorica 2 0:2 (18:25, 21:25), OK Kutina 2 – OK Velika Gorica 0:2 (15:25, 20:25), OK Feniks – OK Glina 2:1 (25:5, 17:25, 15:11), OK Petrinja – HAOK Dubrava 0:2 (24:26, 16:25).

06.kolo: OK Kelteks – OK Velika Gorica 2 2:1 (25:10, 21:25, 15:11), OK Sunja – OK Velika Gorica 1 0:2 (15:25, 23:25), OK Kutina 1 – OK Glina 2:1 (25:18, 20:25, 15:10), OK Kutina 2 – HAOK Dubrava 0:2 (8:25, 9:25), OK Feniks – OK Petrinja 0:2 (22:25, 12:25).

07.kolo: OK Kelteks – OK Velika Gorica 1 2:0 (25:21, 25:13), OK Velika Gorica 2 – OK Glina 0:2 (23:25, 18:25), OK Sunja – HAOK Dubrava 0:2 (20:25, 25:27), OK Kutina 1 – OK Petrinja 0:2 (14:25, 14:25), OK Kutina 2 – OK Feniks 2:0 (25:17, 25:15).

Poredak: 1. HAOK Dubrava (7 7 0 14:0 14), 2. OK Kelteks (7 7 0 14:1 14), 3. OK Velika Gorica 1 (7 6 1 12:2 12), 4. OK Sunja (7 4 3 8:8 8), 5. OK Petrinja (7 3 4 7:8 6), 6. OK Feniks Sesvete (7 3 4 6:10 6), 7. OK OK Kutina 2 (7 2 5 4:10 4), 8. OK Velika Gorica 2 (7 1 6 4:12 2), 9. OK Glina (7 1 6 4:12 2), 10. OK Kutina 1 (7 1 6 3:13 2).

Nastavite čitati

Reporter 460 - 28.05.2026.

Facebook

Izdvojeno