Povežite se s nama

Sport

Nogometašice ispisale povijest: U polufinalu Kupa sva tri prvaka i – Goričanke!

Nogometašice Gorice u četvrtfinalu Kupa Hrvatske pobijedile su zadarski Donat u Stanovima s uvjerljivih 5-0 i time izborile mjesto među četiri najbolje ekipe ovog natjecanja. Prvenstvo kreće u nedjelju u 14 sati, u goste stiže strašni Osijek

Objavljeno

na

Na jedno obično, kurtoazno pitanje “što se radi ovih dana?”, velikogoričke nogometašice trijumfalno odgovaraju: “Evo, baš se malo ispisuje povijest…” Argumenti koji im daju za pravo tako nastupati čvrsti su i neoborivi, jer ŽNK Gorica prvi je put u povijesti izborila plasman u polufinale Kupa Hrvatske! U svojoj i dalje vrlo mladoj povijesti naše su nogometašice stalno radile korak po korak prema naprijed, a ovaj trenutak znači i novi iskorak.

A da bi se on dogodio, bilo je potrebno prekoračiti dvije stepenice, u čemu su Goričanke bile identično uspješne.

– Ždrijeb osmine finala postavljen je tako da osam prvoligaških ekipa igra protiv osam drugoligaških, pri čemu su drugoligaši bili domaćini. Mi smo tu izvukli Koprivnicu i pobijedili 5-0 u gostima, čime smo ušli među osam najboljih, kao i svi ostali prvoligaši. Opet se ždrijebalo, a nas je dopao zadarski Donat. Mogli smo i puno gore proći, iako smo opet gostovali, ali pokazalo se da smo bolja ekipa. Pobijedili smo 5-0 i ovoga puta, a cure su to dostojno proslavile – prepričava nam Stefan Rajić, trener ŽNK Gorice.

Na zadarskim Stanovima, na stadionu koji je nekad bio poprište nekih antologijskih HNL okršaja, tri puta pogađala je kapetanica Perica Cicijelj, a po jedanput Sara Klarić i Anja Miočinović. A trener je, između ostaloga, mogao doznati zašto se Stanovi zovu Stanovi…

– Bilo je stvarno lijepo igrati na stadion s takvom poviješću, a pogotovo zato što sam tek sad shvatio da ovdje ljudi doslovno žive na stadionu, da imaju stanove u tribini – sa smiješkom govori Stefi.

Budući da su se Osijek i Hajduk namjerile jedne na druge u četvrtfinalu, u kojem su Osječanke bile uspješnije, naše su nogometašice popunile prazninu u samoj eliti hrvatskog ženskog nogometa. Uz Goricu, u ždrijebu polufinala bit će već desetljećima dominantni Osijek te Split i Dinamo.

– Tri bivša prvaka Hrvatske, zapravo tri jedina dosadašnja prvaka Hrvatske i mi. Nije uopće loše društvo – ponosan je trener Rajić, svjestan da će za novi korak biti potrebna sreća u ždrijebu i spektakularna utakmica na terenu.

Međutim, daleko je još to, jer završnica Kupa za žene na rasporedu je tek tamo početkom lipnja, nakon što završi prvenstvo, koje tek treba početi. To će se dogoditi ovog vikenda, a Gorica kreće u terminu po guštu Aleksandra Stankovića, u nedjelju u 14 sati. S druge strane bit će strašne Osječanke, nedodirljive za konkurenciju sa svih deset pobjeda, uz gol-razliku 64-3!

– Kad se tome dodaju i dvije utakmice u kupu, koje su dobile bez primljenoga gola, ispada da su primile samo tri gola cijele sezone. A od toga smo im dva zabili mi na Gradskom vrtu – ponosan je opet s razlogom Rajić.

Završilo je tom prilikom visokom pobjedom Osijeka 8-2, a tek je sad jasno koliko su ta dva gola bila vrijedna. Zabijale su tad Perica Cicijelj i Kanađanka Vanessa Hansen, a bili su to i posljednji golovi koje su Osječanke uopće primile. U prijevodu, bit će ovo jedna od neobičnih utakmica, u smislu da unaprijed znaš da ćeš vjerojatno izgubiti, ali nemaš problem s tom činjenicom.

– Da, to je realno. Iako bismo mi svi to voljeli, iako ćemo sigurno dati maksimum, teško je očekivati da će utakmica rezultatski ići u neke neizvjesne vode. Međutim, mi ćemo imati svoje zahtjeve, a bit će ovo i lijepa prilika za naše mlade igračice da zaigraju protiv cura koje su i u prvih 11 naše reprezentacije, protiv tako iskusnih i kvalitetnih igračica – svjestan je trener.

Dakle, nedjeljom u 2, ženski nogomet na jednom od pomoćnih terena Gradskog stadiona. Svi su dobrodošli!

Sport

Karas: ‘Do kraja studenog naši će sportaši ući u novu balon dvoranu’

Dugo očekivana balon dvorana, koja je niknula u blizini Gradske dvorane, uskoro će otvoriti svoja vrata, no posla još ima. Manje od dva mjeseca dijeli nas od prvog treninga u novoj dvorani…

Objavljeno

na

Sad već neko vrijeme, tamo u neposrednoj blizini Gradske dvorane, imamo priliku vidjeti lijepi bijeli balon. Riječ je, naravno, o novoj trenažnoj dvorani za velikogoričke sportaše, objektu koji će biti u formi balon-dvorane i trebao bi značajno poboljšati uvjete za rad svih gradskih sportskih udruga, pogotovo onih koje se bave košarkom, rukometom i odbojkom.

Prošetali smo do dvorane u nastajanju kako bismo vidjeli kako je stanje radova i prvi je dojam da posla još ima. O tome je, uostalom, na sjednici Gradskog vijeća govorio zamjenik gradonačelnika Neven Karas, koji je prvi čovjek tog projekta.

– Kolega vijećnik Damir Slojšek i ja što smo prije tri, četiri godine pričali smo o ovome uz kavu, na neki način to smo i pokrenuli, a u ovom trenutku ušli smo u završnu fazu. Bit će to jedan od najvećih zatvorenih sportskih objekata na našem području, dužine preko 70 i širine 33 metra. Tu će biti jedno veliko rukometno igralište po dužini i tri košarkaška, odnosno odbojkaška igrališta poprečno – rekao je Karas i nastavio:

– Kad smo prije tri godine krenuli s tim, zamišljeno je da naše mlađe dobne kategorije imaju gdje trenirati, da ne moraju trenirati u 23 sata. Koncept je takav da se mogu spustiti pregrade, pa da čak tri sekcije mlađih dobnih kategorija istovremeno mogu biti u dvorani.

Govorilo se i ranije o nekim rokovima, koji su spletom okolnosti probijeni, ali sad je jasno da će naši sportaši vrlo brzo početi koristiti novu dvoranu.

– Balon je podignut, a sad se montira osam kontejnera za spremišta i svlačionice, a nakon toga dolazi postavljanje poda i opreme, koševa, golova i ostalog. U tijeku je postavljanje vodovodnog priključka, kad se to završi, radit će se i priključak sa ceste uz Gradsku dvoranu. Očekujemo da bi tijekom studenog, ovisno o tehničkom pregledu, sve moglo biti gotovo. Hoće li to biti sredinom ili krajem studenog, u ovom trenutku ne mogu reći, ali do kraja mjeseca bi moralo biti – kazao je Karas.

Nastavite čitati

Sport

Novi uspjeh u Brazilu! Mirjana Lučić i Borna Zohil najbolji u Sao Paulu

Na ITTF World Para Elite turniru u Brazilu hrvatski parastolnotenisači osvojili su zlatnu medalju u mješovitim parovima nakon niza impresivnih pobjeda.

Objavljeno

na

Objavio/la

Parastolnoteniski klub USPON/FB

Hrvatski parastolnotenisači Mirjana Lučić i Borna Zohil osvojili su zlatnu medalju u mješovitim parovima (klasa XD17-20) na međunarodnom turniru ITTF World Para Elite održanom u Sao Paulu, Brazil. Ovo je još jedan od uspjeha Parastolnoteniskog kluba USPON, s obzirom na to da je Lučić nedavn osvojila broncu također u Brazilu.

Lučić i Zohil pokazali su izvanrednu formu tijekom cijelog natjecanja. U grupnoj fazi nisu izgubili nijedan set, a u četvrtfinalu su uvjerljivo svladali španjolski par Diaz/Migueles rezultatom 3:0. U polufinalu su, nakon izuzetno neizvjesnog meča, pobijedili brazilski par Guarnieri/Rauen s 3:2, čime su osigurali plasman u finale.

U odlučujućem susretu za zlato hrvatski su reprezentativci još jednom pokazali mirnoću i kvalitetu, svladavši španjolski par Cepas/Martinez također rezultatom 3:2.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Dinamo prekinuo pobjedničku seriju Kurilovca, 4 kandidata za prvaka

Objavljeno

na

Objavio/la

Utakmicama 08. kola (03./06.10.2025.) nastavljena je Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica (NSVG). Dinamo je u derbiju kola golom Ante Cavrića (55′) kao gost s 1:0 pobijedio Kurilovec i prekinuo njegov niz od sedam uzastopnih pobjeda! Kurilovac je s utakmicom više i dva boda više zadržao vodeću poziciju.

Velika Gorica, 07.10.2025. Liga veterana NSVG-a, 08.kolo: Kurilovec-Dinamo 0:1 Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 07.10.2025. Liga veterana NSVG-a, 08.kolo: Kurilovec-Dinamo 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 07.10.2025. Liga veterana NSVG-a, 08.kolo: Kurilovec-Dinamo 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Klas je bio s 3:0 bolji od Velike Mlake i ostao na 2.mjestu ljestvice. VG Boys su pobijedili Posavec s 11:0(!), već u prvom poluvremenu bilo je 7:0 (4 gola Tomislava Škrinjarića). Vratar Boysa Gligorević obranio je u 2.poluvremenu kazneni udarac kojeg je izveo Avgustinović.

Velika Gorica, 07.10.2025. Liga veterana NSVG-a, 08.kolo: VG Boys-Posavec 11:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 07.10.2025. Liga veterana NSVG-a, 08.kolo: VG Boys-Posavec 11:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Iznenađenje je poraz Vatrogasca u Donjem Hruševcu, a glatka pobjeda Lekenika u susretu s Poletom samo je dodatno potvrdila slabu formu tima iz Buševca.

Velika Gorica, 07.10.2025. Liga veterana NSVG-a, 08.kolo: VG Boys-Posavec 11:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 07.10.2025. Liga veterana NSVG-a, 08.kolo: VG Boys-Posavec 11:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 07.10.2025. Liga veterana NSVG-a, 08.kolo: VG Boys-Posavec 11:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Derbi 09. kola je utakmica Dinamo – VG Boys u Novom Čiču.

Galerija fotografija

Liga veteranskih momčadi NSVG-a 2025./2026., 08.kolo

Rezultati 08. kola (03./06.10.2025.): Kurilovec – Dinamo (Novo Čiče) 0:1, VG Boys – Posavec (Orle) 11:0, Klas (Mičevec) – Velika Mlaka 1947 3:0, Lekenik – Polet (Buševec) 4:0, Hruševec (Donji Hruševec) – Vatrogasac (Kobilić) 3:2, Gradići – Lukavec 0:3 (b.b.), Buna (Mala Buna) slobodni.

Poredak: 1. Kurilovec 21 (8 7 0 1 29:8), 2. Klas 19 (7 6 1 0 40:8), 3. VG Boys 18 (7 6 0 1 32:5), 4. Dinamo 18 (7 6 0 1 23:7), 5. Lukavec 13 (8 4 1 3 14:11), 6. Vatrogasac 12 (8 4 0 4 17:16), 7. Lekenik 12 (7 4 0 3 18:18), 8. Buna 9 (7 3 0 4 9:11), 9. Hruševec 6 (7 2 0 5 9:28), 10. Velika Mlaka 1947 6 (6 2 0 4 14:15), 11. Polet 3 (8 1 0 7 8:21), 12. Posavec 3 (7 1 0 6 4:37), 13. Gradići 0 (7 0 0 7 4:36).

Nastavite čitati

Obrazovanje

FOTO Mladići iz Gimnazije i djevojke iz Ekonomske škole pobjednici gradskog natjecanja u stolnom tenisu

Objavljeno

na

Objavio/la

Gradsko natjecanje školskih sportskih društava (ŠSD) srednjih škola Grada Velike Gorice u stolnom tenisu održano je danas (utorak, 07.10.2025.) u organizaciji Srednje strukovne škole. Natjecale su se ženske i muške ekipe iz četiri srednje škole: Gimnazije (ŠSD GVG, M), Ekonomske (ŠSD Bumbar, M i Ž), Zrakoplovne tehničke škole Rudolfa Perešina (ŠSD Zrakoplovac, M i Ž) i Srednje strukovne škole (ŠSD Velgor, M i Ž). Mečevi su igrani na tri dobivena seta.

Velika Gorica, 07.10.2025. Gradsko natjecanje srednjih škola u stolnom tenisu. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 07.10.2025. Gradsko natjecanje srednjih škola u stolnom tenisu. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sastav natjecateljskog povjerenstva: Siniša Rajšić, voditelj natjecanja, Marko Habijanec, sudac, Gordan Polan, Tomislav Škrinjarić, Marko Novaković i Krešimir Lušić (članovi).

Velika Gorica, 07.10.2025. Gradsko natjecanje srednjih škola u stolnom tenisu. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 07.10.2025. Gradsko natjecanje srednjih škola u stolnom tenisu. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 07.10.2025. Gradsko natjecanje srednjih škola u stolnom tenisu. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gimnazijalci su dominirali u muškoj konkurenciji i dobili su sva tri susreta s maksimalnih 3:0. Kod djevojaka o pobjedniku su odlučivale učenice Ekonomske i Strukovne (3:0), nakon što su obje ekipe s 3:0 bile bolje od učenica Zrakoplovne škole.

Velika Gorica, 07.10.2025. Gradsko natjecanje srednjih škola u stolnom tenisu. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 07.10.2025. Gradsko natjecanje srednjih škola u stolnom tenisu. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Tri prvoplasirane ekipe nagrađene su medaljama, a pobjedničke ekipe plasirale su se na županijsko natjecanje u stolnom tenisu.

Galerija fotografija

Gradsko natjecanje srednjih škola u stolnom tenisu (djevojke, mladići) 2024./2025.

REZULTATI  Mladići  ŠSD Velgor –  ŠSD Zrakoplovac 3:0, ŠSD Bumbar – ŠSD GVG 0:3, ŠSD Zrakoplovac –  ŠSD GVG 0:3, ŠSD Velgor – ŠSD Bumbar 3:0, ŠSD Bumbar – ŠSD Zrakoplovac 1:3, ŠSD GVG – ŠSD Velgor 3:0.

Redoslijed: 1. ŠSD GVG, 2. ŠSD Velgor, 3. ŠSD Zrakoplovac, 4. ŠSD Bumbar.

ŠSD GVG pobjednička ekipa: Adam Jančetić, Andrija Haraminčić, Benedikt Vrkašević i Vito Jukić. Voditelj: Gordan Polan, prof.savjetnik.

Djevojke ŠSD Velgor ŠSD – ŠSD Bumbar 0:3, ŠSD Zrakoplovac – ŠSD Bumbar 0:3, ŠSD Velgor – ŠSD Zrakoplovac 3:0.

Redoslijed: 1. ŠSD Bumbar, 2. ŠSD Velgor, 3. ŠSD Zrakoplovac.

ŠSD Bumbar pobjednička ekipa: Lana Krusha, Antonija Jozepović. Ana Milatović i Lorena Rukavina. Voditelj: Marko Novaković, prof.

Nastavite čitati

Sport

FOTO HSTK Velika Gorica – dvije pobjede za nastavak uspješnog starta seniora u novoj sezoni

Objavljeno

na

Objavio/la

Stolnotenisači HSTK Velika Gorica pobijedili su u 1.HL Muški Zapad u 2. kolu nove sezone 2025./2026. timove STK Sveta Nedjelja 4:0 i STK Dugo Selo 4:1. Gorički stolnotenisači  su nakon dva kola i tri odigrana susreta na prvom mjestu sa 6 bodova i meč razlikom 12:2.

Velika Gorica, 07.10.2025. Prva liga muški zapad 2025./2026., 02.kolo. Foto: David Jolić/cityportal; HSTK VG

Domagoj Elger je dominirao sa 4 pojedinačne pobjede i dvije u paru, Marko Habijanec dodao je dvije pobjede, a jednu i Marko Vračan, koji je zamijenio zbog zdravstvenih problema odsutnog Antu Jakića.

Seniori u idućem 3. kolu (25.10.2025.) opet imaju dupli program na gostovanju: igraju u Donjoj Stubici odnosno Zaboku.

Galerija fotografija

Prva hrvatska liga zapad muški 2025./2026., 02. kolo

STK Sveta Nedjelja (Strmec) – HSTK Velika Gorica 0:4 (3:12 116:156)

Antonio Radenić – Marko Habijanec 1:3, Matej Lacković – Domagoj Elger 1:3, Oliver Poljak – Marko Vračar 1:3, Radenić / Poljak – Habijanec / Elger 0:3.

STK Dugo Selo – HSTK Velika Gorica 1:4 (4:12 115:157)

Antonio Brakus – Marko Habijanec 0:3, Krunoslav Belić – Domagoj Elger 1:3, Matej Murat – Marko Vračan 3:0, Brakus / Belić – Elger / Habijanec 0:3, Brakus – Elger 0:3.

Poredak: 1. HSTK Velika Gorica (3 3 0 12:2 38:14 532:418), 2. STK Libertas Marinkolor 2 (Dubrovnik) (3 3 0 12:4 39:22 624:500), …

Nastavite čitati

Reporter 453 - 22.09.2025.

Facebook

Izdvojeno