Povežite se s nama

Sport

Niželigaški vikend: Kurilovec krenuo pobjedom, Polet blista, Gradići na mukama…

Niželigaški nogomet u našem kraju ponovno je ponudio niz uzbuđenja, jer prvog vikenda u rujnu krenulo je natjecanje u četvrtom, ali i u sedmom rangu natjecanja. S raznolikim uspjesima…

Objavljeno

na

Krenula je u vikendu iza nas konačno i “sporna” 3. NL Centar, liga u kojoj su silno željeli biti iz zaprešićkog Inkera, u kojoj više nema našeg Lukavca, ali zato ima našeg Kurilovca, koji je vrhunski krenuo u sezonu. Prvo kolo donijelo je gostovanje kod Bistre, na terenu koji je najuži od svih u ligi, pa je i svaki odlazak tamo posebna, drukčija, često vrlo zahtjevan izazov.

– Je, ovo je definitivno gostovanje s kojeg je jako teško odnijeti bodove, baš zbog tog terena to je malo specifičan nogomet, zato moramo biti jako zadovoljni s ova tri boda. Dobro smo se snašli u tim uvjetima, poveli smo sredinom prvog dijela i nakon toga onemogućili Bistru da nam stvori opasniju šansu, osim iz prekida. Pokazali smo puno trke i želje, kao i uvijek u prvim kolima, bilo je tu i nervoze, a na kraju smo, vjerujem, zasluženo pobijedili – kaže trener Senad Harambašić, s razlogom sretan i zadovoljan prvim korakom u sezonu.

Potez odluke potpisao je dvojac Sedlaček – Novak, a dogodio se u 28. minuti. Luka Sedlaček lijepo se otvorio na desno krilo, primio loptu, ugledao Antonija Novaka kako ulazi iz drugoga plana, “podvalio” mu loptu, a ovaj je pucao malo zdesna i naciljao bliži kut za važna tri boda. S takvim otvaranjem puno će lakše biti čekati i prvu domaću utakmicu, koja je na rasporedu u subotu od 17.15 sati, kad na Udarnik dolazi Gaj Mače.

Mraclin prvi vrhu, Gradići primili već deset komada!

U jednom rangu niže, u 4. NL Centar, dva naša predstavnika žive u potpuno različitim trenucima, budući da je Mraclin u vrhu, a Gradići su ekspresno zabetonirani za dno. Nakon pobjede koja je odjeknula u prvom kolu, jer 3-0 protiv Inkera definitivno spada u tu kategoriju, Mraclinci su gostovali u obližnjem Lekeniku i osvojili jedan bod. Ili, ako je točnije, izgubili dva. Završilo je 1-1, Mraclin nije uspio sačuvati vodstvo za koje je zabio Toni Borovac u 31. minuti, Lekenik je izjednačio početkom nastavka i rezultat se više nije mijenjao.

Mraclin tako nakon dva kola drži treće mjesto sa četiri boda, što je za četiri više od onoga što su skupili Gradići, naš drugi predstavnik u ovom rangu. Štoviše, Gradići su rezultatski katastrofalno ušli u sezonu, jer nisu to bila samo dva poraza, nego dva jako teška poraza. U prvom kolu Stupnik je sa čistih 5-0 protutnjao selom uz prugu, da bi ovog vikenda Gradići opet dobili pet komada. Favorizirani Vrbovec slavio je s visokih 5-1, pri čemu je zasad jedini gol Gradića ove sezone zabio Stjepan Pralas, pogodivši u tom trenutku za 2-1.

U Gradićima se mogu djelomično tješiti činjenicom da su u prva dva kola išli na jedine dvije momčadi koje imaju šest bodova nakon 180 minuta, što će reći da su protivnici očito bili dio gornjeg doma, a dobro u lošem je i to što su u Gradićima već naviknuti na loša otvaranje sezone. I ovoga su puta pripreme odrađene onako kako su mogle biti odrađene, uz puno izostanaka, a to se jasno vidi na otvaranju sezone.

Pomoći će, vjeruju u klubu, dolazak novog pojačanja. Slavko Pavliš je 28-godišnji stoper, prošle sezone igrao je za ŠNK Razvitak iz Čičkovine, mjestašca u Međimurju, a ne tako davno igrao je i drugoligaški nogomet u dresu Kustošije. Igrač takvog profila morao bi pomoći momčadi koja je primila čak deset golova u prva dva kola…

Gradići u utorak od 17 sati dočekuju Zelinu, a Mraclin će u srijedu biti domaćin Jaski.

Polet juri na Šestakov pogon, pet minuta Kučana i Lukavčana 

Najviša razina županijskog nogometa, od ove sezone pod nazivom Premier liga Zagrebačke županije, došla je do trećega kola, a pogled na tablicu kaže kako su stopostotne zasad tri momčadi – samoborske Kobre, vrbovečka Dubrava i Sava iz Drenja. A njima uz bok, sa sedam bodova iz prva tri kola, našao se Polet iz Buševca, zasad najuspješniji naš predstavnik u ovom rangu.

Na Zvrnik je doputovao Vatrogasac iz Zdenaca Brdovečkih, predvođen jednim poznatim likom, dugogodišnjim uspješnim trenerom Lukavca Slavenom Batovanjom. Gosti su i poveli u 20. minuti preko Kulaša, ali već dvije minute poslije Polet se vratio preko Brune Šestaka. Isti igrač potpisao je i potpuni preokret u završnici prvog poluvremena, a tih 2-1 ostalo je na snazi i do posljednjeg sučeva zvižduka.

Šestak je tako nastavio svoj sjajan niz, jer strijelac je bio i u prvome kolu, domaćem remiju 2-2 sa Slogom iz Križa, postigavši prvi gol Poleta u sezoni, a posebno važan bio je gol u 93. minuti utakmice u Bestovju u drugome kolu, gol kojim je Polet došao do važne pobjede, na koju je naslonio i trijumf protiv Vatrogasca. Sa sedam bodova u džepu tako će Buševčani na gostovanje kod Kloštra u Kloštar Ivanić sljedećeg vikenda.

Sedam bodova ima i Zrinski iz Farkaševca, koji je ovog vikenda pokvario savršeni start Jelačića. U Vukovini, na svom igralištu, Jelačić je tražio i treću uzastopnu pobjedu, nakon što su u prva dva kola padali lokalni rivali Turopoljac i Klas, no već u sedmoj minuti jedini gol na utakmici zabio je napadač gostiju Kruno Cvetković. I Jelačić je ostao na sedmome mjestu, sa šest bodova.

Po četiri boda u tri kola skupili su Meštrica, u ovom kolu doma poražena od Sutle-Laduč 2-1, te Lomnica, koja je do prve pobjede u sezoni došla protiv Mladosti iz Kraja Donjeg, prema svemu sudeći glavom kandidatu za ispadanje iz lige. Završilo je 3-1 za Lomničane, dvaput je pogađao Josip Grdenić, jedanput Arbanas.

Na tri boda zasad je mičevečki Klas, koji je startao sjajnom pobjedom 4-2 u Zdencima, a zatim doživio minimalne poraze od Jelačića i ovog vikenda Kloštra, što ga je dovelo na trenutačnu 11. poziciju. Još niže su dva naša preostala predstavnika, Turopoljac i Lukavec, koji su na jednome bodu. Osvojili su ga u međusobnom okršaju u Kuču, pri čemu se sve važno dogodilo u razmaku od pet minuta. Lukavčani su poveli preko Mihalinčića u 24. minuti, a u 29. je iz kaznenog udarca na konačnih 1-1 izjednačio Horvat. Turopoljac je u prva dva kola inkasirao devet golova u dva poraza, jednako kao i Lukavec na svom novom početku…

Polet će u sljedećem kolu, dakle, gostovati kod Kloštra, Lomnica ide Slogi u Križ, a Turopoljac će na gostovanje kod Sutle-Laduč. Klas će u Mičevcu dočekati farkaševački Zrinski, a lokalni derbi igrat će se na Lukavellu, gdje će Lukavec dočekati Jelačić.

Posavec zabio petardu, Vatrogasac primio petardu

Prvog vikenda u rujnu krenulo je natjecanje i u sedmom rangu, odnosno u 1. ŽNL. Sjajno je krenuo Posavec, koji je na svom igralištu s 5-1 isprašio Pribić, a Turopolje je s uvjerljivih 3-0 slavilo u gostima kod Jamnice. U lokalnom derbiju Buna je s 2-0 bila bolja od Dinamo Hidrela u Novom Čiču, a Mladost je u Obrezini odigrala 2-2 s Pušćom. Daleko najlošije otvaranje sezone imao je Vatrogasac iz Kobilića, koji je u gostima kod Banova pao s ružnih 5-0.

Posavec u drugom kolu, koje se igra u srijedu, u “-vec derbiju” dočekuje Rakovec, Turopolje će na Leštant prvi put protiv Lonje, Vatrogasac će u Kobiliću dočekati Dinamo iz Jakovlja, a Dinamo Hidrel će prve bodove tražiti kod Tučenika. Jedini turopoljski derbi vikenda u ovom rangu bit će sudar Bune i Mladosti iz Obrezine na bregima.

Sport

FOTO Đakovo pobjednik Memorijalnog košarkaškog turnira Silvija Jenkača

Objavljeno

na

Objavio/la

Završnica dvodnevnog Memorijalnog turnira Silvija Jenkača u košarci odigrana je danas (nedjelja, 21. prosinca 2025.) u Gradskoj sportskoj dvorani u Velikoj Gorici. Na programu su bila dva polufinalna susreta, utakmica za 3. mjesto i finale.

Velika Gorica, 21.12.2025. Memorijalni košarkaški turnir Silvija Jenkača. KK Varaždin. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.12.2025. Memorijalni košarkaški turnir Silvija Jenkača. KK Gorica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Finalni meč mladih košarkaša (U14) odigran je u trajanju 4×8 minuta. Đakovo je od početka susreta djelovao kao bolja ekipa i to se pokazalo na rezultatu. Prve dvije četvrtine glatko su riješili u svoju korist (21:9, 22:11) te na poluvremenu su imali prednost od 23 poena.

Velika Gorica, 21.12.2025. Memorijalni košarkaški turnir Silvija Jenkača. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.12.2025. Memorijalni košarkaški turnir Silvija Jenkača. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.12.2025. Memorijalni košarkaški turnir Silvija Jenkača. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Treću četvrtinu Varaždin je odigrao puno bolje (21:11) i u zaključnu četvrtinu ušao s minusom od 13 poena, ali nije uspio ozbiljnije ugroziti prednost Đakovčana. Na kraju je Đakovo glatko dobilo 71:58. Gorica je u susretu za 3. mjesto pobijedila Iliriju (Ljubljana, SLO).

Velika Gorica, 21.12.2025. Memorijalni košarkaški turnir Silvija Jenkača. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.12.2025. Memorijalni košarkaški turnir Silvija Jenkača. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Tri prvoplasirane ekipe nagrađene su peharima, a dodijeljene su i pojedinačne nagrade. Najbolji stijelac: Filip Kšan (KK Đakovo). Najbolja petorka: Filip Kšan, Luka Unterajner (oba KK Đakovo), Niko Terek, Patrik Ostoja (oba KK Varaždin) i Roko Vladislavić (KK Gorica). MVP: Filip Kšan (KK Đakovo).

Galerija fotografija

Memorijalni turnir Silvije Jenkač Jenki

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Nedjelja, 21.12.2025.

Finale  KK Đakovo – KK Varaždin 71:58 (21:9, 22:11, 11:21, 17:17). Za 3. mjesto: KK Gorica – KK Ilirija (Slovenija).

Subota, 20.12.2025. Rezultati: KK Gorica – KK Sisak 72:29, KK Velgor – KK Varaždin 23:86, KK Sisak – KK Ilirija 31:93, KK Varaždin – KK Đakovo 53:63, KK Gorica – KK Ilirija 54:55, KK Velgor – KK Đakovo 28:68.

Nastavite čitati

Moja županija

VIDEO Prva dama županijskog rukometa: ‘Novca nema, ali ima fanatizma!’

U novoj epizodi serijala “Sport Zagrebačke županije” u goste nam je stigla Daniela Horvat, nova predsjednica Rukometnog saveza Zagrebačke županije. Prvi joj je plan, kaže, obići sve klubove iz Saveza…

Objavljeno

na

Objavio/la

U sportu se ponekad – valjda je zato i toliko zanimljiv – događaju određeni paradoksi. Na terenu, unutar jedne utakmice, ali i puno šire. Recimo, unutar jednog sustava. Takav primjer stiže iz svijeta županijskog rukometa, u kojem je trenutak naizgled fenomenalan: imamo tri muška kluba u Premijer ligi, u najvišem rangu su i rukometašice Dugog Sela, jako lijepu priču grade rukometašice Ivanića i Udarnika…

A sve to događa se – e, tu je paradoks – u uvjetima koji su daleko od idealnih. Dobro, tu svaka sredina ima i neku svoju priču, svoje probleme i zadovoljstva, prednosti i nedostatke, ali nema tog predstavnika nekog od naših rukometnih klubova koji će ustvrditi da rukometu cvatu ruže.

Problemi su, naravno, u prvom redu financijske prirode, jer novca nikad dosta, javljaju se u nekim sredinama i ozbiljni problemi s infrastrukturom, s terminima za trening, s trenerima… Sve su to stavke koje se neće tako lako promijeniti, pogotovo se to neće dogoditi preko noći, ali barem se u međuvremenu imamo za što držati po pitanju rezultata.

U tim i takvim okolnostima došlo je početkom prosinca i do promjene na čelu Rukometnog saveza Zagrebačke županije. Daniela Horvat iz ŽRK Zaprešića naslijedila je na funkciji predsjednice Miroslava Ivića. Izborna skupština održana je u Velikoj Gorici, na Udarniku, a jutro poslije predsjednica Horvat sjela je na naš kauč u sklopu serijala “Sport Zagrebačke županije”.

– Sve je prošlo u mirnim tonovima, što se zapravo i očekivalo budući da su u pripremi kandidature uz mene stala 24 od ukupno 28 klubova. Samim time, bilo je za očekivati da će biti onako kako je bilo, veselo i ugodno – kaže prva dama županijskog rukometa i nastavlja:

– Mi iz svijeta rukometa raštrkani smo na sve strane, nismo svi ni baš toliko blizu, tako da bude jako zanimljivo kad se ovako nađemo. To je jedna dobra, motivirajuća ekipa, ljudi svih starosnih dobi, a pazimo i da imamo podjednako žena i muškaraca. Kad krene diskusija, bude to jako zanimljivo.

Rukometna djelatnica iz Zaprešića koja je bila dopredsjednica županijskog saveza u posljednja dva mandata, mama jedne zagrižene rukometašice, preko koje se i uključila u svijetu rukometa, ima veliku podršku, a prvi plan joj je obići svih 28 članova županijskog saveza. Svjesna je itekako da su to ljudi koji zaslužuju pozornost, jer rade u uvjetima koji su daleko od idealnih.

– Da, situacija je takva da u rukometu apsolutno nema dovoljno novca čak ni za minimalno ozbiljno funkcioniranje. Velika većina mojih kolega su volonteri, entuzijasti, zaljubljenici u rukomet, pomalo i fanatici – kaže, između ostaloga, nova predsjednika županijskog rukometnog saveza Daniela Horvat.

Nastavite čitati

Sport

Bravo za Turopoljsko srce! Najbolju ekipu ove je godine složio gazda Krmpa

Osmo izdanje malonogometnog turnira u sklopu humanitarne akcije “Turopoljsko srce” otišlo je u ruke VG Sport Caffea, koji je pod Panadićevim balonom u finalu savladao Caffe bar Alkar. Pehar je predao poseban gost…

Objavljeno

na

Objavio/la

Lijepo, ugodno, veselo, ali i kompetitivno bilo je ove subote pod Panadićevim balonom na ulazu u Rakarje. Bio je to dan rezerviran za humanost, plemenitost i dobrotu, ali i za jako dobar mali nogomet, jer do svog osmog izdanja došao je humanitarni projekt “Turopoljsko srce”. Donatorska večer ove godine nije prošla po zacrtanom planu, aukcija dresova na društvenim mrežama udruge traje i dalje, a turnir je prošao – fenomenalno.

Sve je krenulo već u ranim jutarnjim satima, prve dvije skupine svoj su posao odradile već do ručka, a preostale dvije nakon njega. Potrajalo je druženje kod Panadića cijeli dan, tribine su praktički cijelo vrijeme bile pune ili gotovo pune, a u borbu za plasman na kraju su stigle četiri momčadi koje su osvojile svoje skupine. Koncept je poznat i uhodan, svoje momčadi organizirali su gorički kafići, pa tu uz ozbiljnu dozu humanosti postoji i itekako ozbiljna doza prestiža.

Na kraju su najviše pokazali dečki koje je okupio gazda Krmpa, pa su nastupali pod nazivom “VG Sport Caffe”. Nimalo slučajno, ta je momčad puna igrača NK Kurilovca, koji su pokazali da im dimenzije terena nisu posebno važne. Na onom velikom su ispisali povijest još tamo početkom studenog, a sad su uspjeli i razveseliti gazdu i na umjetnoj travi, na malom nogometu.

Učinili su to pobjedom u finalu protiv Caffe bara Alkar, koji je također okupio vrlo zanimljivo društvo u svom rosteru, pa je finale bilo za prste polizati. Pobjedu su dečki iz VG Sport Caffea proslavili burno i emotivno, a emocije su prštale i pri dodjeli pehara, za što je zadužen bio poseban gost. Taj zadatak, naime, pripao je Ivanu Šćepini…

U utakmici za treće mjesto Caffe bar VAR bio je bolji od Caffe bara Barbara, čime se Pevecova ekipa domogla “bronce”, dok se Matićeva družina morala zadovoljiti “drvenom medaljom”. I naravno da su se zadovoljili, jer ovdje je ipak rezultat i konačni plasman u drugom planu. Bio i ostao. Svi zajedno napravili su dobro djelo, okupili grad u predblagdansko vrijeme i ponudili novu potvrdu veličine svega onoga što rade organizatori ovog projekta.

Podijeli su organizatori na kraju i individualne nagrade, pa je tako trofej za najboljega igrača otišao u ruke Florijana Rakovića iz VG Sport Caffe, a nagradu za najboljega golmana dobio je njegov suigrač Leon Išek. Obojica su, naravno, igrači NK Kurilovca… Najbolji strijelac turnira bio je Luka Peruzović, koji je branio boje domaćina turnira, odnosno Panadić Sporta.

Kad je i to odrađeno, ostalo je još jedino razmijeniti dojmove, opustiti se nakon dobro obavljenog posla i napraviti prvi korak u poznatom smjeru: “Vidimo se i sljedeće godine!”

Nastavite čitati

Sport

VIDEO Ante opet trpa: Nije zabio dva mjeseca, pa je zabio – dva puta!

Hrvatski reprezentativac i ponos Cibljanice iza sebe je ostavio fenomenalan tjedan. U srijedu je zabio u pobjedi njegove Osasune u Kupu, a u subotu je s dva komada sredio Alaves. Prvi gol je impresivan…

Objavljeno

na

Objavio/la

Nismo na takvo što naviknuti posljednjih sezona, ali iza Velikogoričanina Ante Budimira ostao je mali golgeterski post. On se odnosi samo na prvenstvene utakmice, u kojima je Ante “mirovao” još od 26. listopada i poraza njegove Osasune od Celte Vigo (3-2), u kojem je zabio oba gola svoje momčadi. Na prve sljedeće golove u La Ligi trebalo je pričekati gotovo dva mjeseca, sve do ove subote.

U grad je stigao Alaves, veliki brat naše Istre 1961, a Ante nije imao milosti. Opet je zabio dvaput, svoj peti i šesti prvenstveni gol u ovoj sezoni, pri čemu je onaj prvi bio fenomenalan. Pravi golgeterski, za golmana neobranjiv i neuhvatljiv. Pogodio je u 72. minuti, u trenutku kad je i dalje bilo 0-0, da bi devet minuta kasnije zabio i drugi put, ovom prilikom iz penala. Priču je zaključio i konačnih 3-0 postavio Raul Garcia u trećoj minuti nadoknade…

Ako malo proširimo perspektivu, vidjet ćemo da post nije trajao baš toliko dugo, ali i da je tjedan koji je ostao iza nas bio fenomenalan za našeg Antu. Naime, Budimir je u međuvremenu zabio i dva gola u Kupu Kralja, prvi u utakmici nakon Celte, a drugi tri dana prije Alavesa. U srijedu je bio strijelac jednoga gola u pobjedi 4-2 protiv Huesce, što jasno ukazuje na činjenicu da forma raste. I da se Ante vraća dobrim starim navikama.

I da ćemo, naravno, svi mi s još većim zadovoljstvom pratiti što dečko sa Cibljanice radi u dalekoj Pamploni.

Foto: Osasuna FC/Facebook

Nastavite čitati

Sport

Rujevica za kraj: Nekad crne mačke, danas u pokušaju da stane crni niz

Nogometaši Gorice u nedjelju od 17.45 sati gostuju kod Rijeke u posljednjoj utakmici SuperSport HNL-a za ovu godinu. Goričani će biti bez suspendiranog Perića, ali imaju plan kako pokušati parirati aktualnom prvaku

Objavljeno

na

Objavio/la

Travanj je 2023. godine, trener Gorice je Željko Sopić, a trener Rijeke Sergej Jakirović. Gorici je utakmica izuzetno važna u borbi za ostanak, a junak pobjede je Kristian Fućak. Posljednje pobjede Gorice protiv Rijeke do dana današnjeg…

U sljedećih devet međusobnih susreta Gorica je uspjela izvući još samo jedan jedini bod?! Tih 0-0 bilježimo prvoga dana ožujka ove godine, u preostalih osam utakmica kao pobjednik je izlazila Rijeka, zaključno s onim goričkim ogledom s početka listopada.

U potrazi za posljednjom pobjedom Goricu u Rijeci, na stadionu na Rujevici, moramo zagrabiti još dalje u prošlost i vratiti se sve do 11. prosinca 2021. godine. Kristijan Lovrić i Younes Delfi bili su strijelci u pobjedi 2-1, u kojoj je pogodio i Josip Drmić, crveni karton dobio Prince Ampem, a za Goricu je u 90. minuti ušao – Niko Janković!

Eto, toliko je to davno bilo… Toliko davno da se nitko živ u to doba nije čudio što je Gorica dobila utakmicu na Rujevici, jer tih je godina “ponos grada” na Kvarneru dobio nadimak “crna mačka”. Unatoč onom povijesnom porazu u zadnjem kolu sezone 2020/21., porazu koji je “ukrao” izlazak u Europu, priliku koja se nikad više ni izbliza nije ukazala, tih je godina Gorica voljela gostovati u Rijeci, igrati protiv Rijeke, smjenjivati trenere Rijeke…

Danas to, shvatili ste već, više nije tako. Ni izbliza. Goričani su znali u ovom crnom nizu biti blizu, gubiti nezasluženo, ali gubili su redovito. Prošle sezone tri od četiri puta, sezonu ranije sva četiri puta. Trend je to koji bi svakako valjalo promijeniti, ako je ikako moguće.

– Kao i svaki tjedan, momci su stvarno dobro radili posljednjih dana – kaže trener Gorice Mario Carević najavljujući novi pokušaj.

I novu priliku. Dogodit će se to u posljednjoj utakmici SuperSport HNL-a ove kalendarske godine, u posljednjoj utakmici posljednjega kola. Prvi sučev zvižduk prolomit će se riječkim zrakom u 17.45 sati, nakon čega će uslijediti 90 minuta namijenjenih za zatvaranje jednog poglavlja.

– Da, došla je i ta zadnja utakmica, koja zna biti škakljiva što se tiče fokusa, ali držali smo tenziju tijekom tjedna i nadam se da ćemo odigrati dobru utakmicu protiv odličnog suparnika. Vidjeli smo da su Riječani i prošli u europsko proljeće nakon 45 godina, i na tome im čestitam, zbilja velika stvar. Dobra su i ozbiljna momčad, ali unatoč tome ja vjerujem u svoje momke. Budemo li na svom nivou, možemo nešto uzeti – optimističan je Carević.

Nije to česta pojava, ali za posljednje kolo polusezone na raspolaganju će imati gotovo kompletan kadar. Nedostajat će jedino Stefan Perić, koji je u Osijeku zaslužio crveni karton i tako tjedan dana ranije od suigrača završio svoju jesen.

– Perića nema zbog suspenzije, a ostalo je sve u redu. Kao i sve ostale momčadi, imamo manjih problemčića, ali u konačnici bi svi trebali biti spremni – govori Carević na temu zdravstvenog stanja igračkoga kadra.

U riječkom kadru, s druge strane, ponovno će biti bivši Goričani, to je već standardna pojava, pa će trebati pripaziti, između ostalih, i na Tonija Fruka, i na Niku Jankovića, i na Antu Mateja Jurića… Naravno, to je samo fragment potencijalnih opasnosti koje prijete.

– Dolaskom novog trenera Rijeka je napravila ogroman iskorak. I na početku sezonu imali su tu kvalitetu, isti je to roster, ali naravno da su se neki igrači nakon osvajanja duple krune nadali transferima, bili i izvan fokusa, što je i normalan slijed događaja. Međutim, sad su se stvarno digli, i rezultatski i samom izvedbom. Igraju dosta dobar nogomet, dosta agresivan, puno toga svodi se na dobivanje duela i tranziciju. Morat ćemo biti na top nivou, koncentrirani do kraja i vjerovati da možemo nešto napraviti – ponudio je recept za uspjeh Carević.

Trebat će taj recept i provesti u djelo, to je puno teži dio posla, ali motiv će nedvojbeno biti ogroman. Uostalom, nekim će igračima ovo vjerojatno biti i posljednja utakmica u goričkom dresu, a jako dobro zvuči i mogućnost da se eventualnom pobjedom preskoči Rijeku i krene na zimski predah kao šesta momčad prvenstva. Neka tako i bude, baš kao nekad…

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno