Povežite se s nama

Vijesti

Nije sve tako crno na liniji 268, noćas vozač spasio sovu!

Sova se oporavlja u Dumovcu.

Objavljeno

na

Kad se govori o javnom prijevozu, a pogotovo liniji 268 Glavni kolodvor-Velika Gorica tu baš nema nekih lijepih riječi. Same kritike, pa čak i naziv “linija iz pakla”. Kao i uvijek postoje iznimke, pa se jedna takva kako prenosi HRT- Radio Sljeme na svom Facebooku dogodila sinoć.

-Vozač ZET-ovog busa završavao je šihtu u jedan iza ponoći i vozio iz Velike Gorice na Glavni. Vidio je ozlijeđenu sovu jastrebaču na Holjevčevoj, zaustavio bus i spasio je s ceste!Sova se oporavlja u Dumovcu!

-Svoju priču o neobičnoj noćnoj vožnji ZET-om dobila je ova sova jastrebača! Na Aveniji Većeslava Holjevca ležala je s ozlijeđenim krilom. Iako su vozača minute dijelile od odlaska kući, odlučio je pomoći sovi. Podigao ju je s kolnika i nježno stavio kraj svojeg sjedala. Sovica se tu ugnijezdila i odatle ga zahvalno promatrala. Vozač nas je nazvao i pričekao naš dolazak. Ništa mu nije bilo teško. Hvala mu! Tako se vole životinje!Daljnju skrb o sovi preuzimaju kolege iz oporavilišta za divlje životinje Zoološkog vrta grada Zagreba-kažu iz azila Dumovec.

Bravo za vozača! Prekrasan je ovo početak adventskog razdoblja, i primjer kakvi ljudi trebamo biti.

Sport

Fuji judaši briljirali u Kranjskoj Gori, osvojili osam medalja

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Judo klub osoba s invaliditetom "Fuji"/FB

Osam natjecatelja Judo kluba osoba s invaliditetom „Fuji” proteklog je vikenda nastupilo na međunarodnom Adapted Judo Tournamentu 2026 u Kranjskoj Gori, odakle se vraćaju s ukupno osam medalja, četiri zlatne, dvije srebrne i dvije brončane.

Turnir je okupio judaše iz osam država.

Najuspješniji među „Fuji” natjecateljima bili su Leon Vlašić, Dorotea Margetić, Ivano Rajković i Toni Pemper, koji su osvojili zlato. Srebrne medalje pripale su Mileni Vujević i Sari Pereković, dok su broncu osvojili Gabrijela Briševac i Tvrtko Matanović.

Nastavite čitati

Vijesti

Vegasice otvaraju ljetni cheerleading kamp – treninzi kreću u lipnju

Objavljeno

na

Objavio/la

Ljetni cheerleading kamp održat će se od 15. do 19. lipnja, svakog dana od 8 do 14 sati u Gradskoj sportskoj dvorani Rakarje, a organizira ga Cheerleading klub Vegasice. Program je osmišljen tako da sudionici tijekom pet dana kombiniraju učenje osnovnih cheerleading vještina, vježbanje te edukativne i zabavne sadržaje.

Uz sportski dio, polaznicima su osigurani i dodatni sadržaji pa je u cijenu kampa uključena edukacija, majica kampa, dnevni obrok i napitak te diploma o završenom kampu.

Broj mjesta je ograničen, a prijave su otvorene do popunjenja kapaciteta. Zainteresirani se mogu prijaviti ili zatražiti dodatne informacije na broj 097 914 8067.

Nastavite čitati

Kultura

Helena Kantarević osvojila prvu nagradu u Celju – nova međunarodna nagrada za učenicu Umjetničke škole Franje Lučića

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Umjetnička škola Franje Lučića/FB

Učenica roga Helena Kantarević iz Umjetničke škole Franje Lučića osvojila je prvu nagradu na 7. Međunarodnom natjecanju CELEIA 2026., koje je održano u Celju u Sloveniji, u nedjelju 19. travnja.

Kantarević je pritom zauzela drugo mjesto s 96,67 bodova, nastupivši uz klavirsku pratnju Mirele Mihajlović, profesorice klavira.

Uspjeh u Celju nastavak je iznimno aktivnog i uspješnog tjedna za mladu glazbenicu. Samo nekoliko dana ranije, 16. travnja, Helena Kantarević postala je državna prvakinja u Zagrebu, dok se 17. travnja predstavila i na događanju “Dan roga” na Muzičkoj akademiji u Zagrebu.

Nastavite čitati

Crna kronika

Noćna vožnja bez vozačke dozvole – policija zaustavila 24-godišnjakinju, sud izrekao 30 dana zatvora uvjetno

Objavljeno

na

Objavio/la

U četvrtak, 24. travnja, oko 1:50 sati u Velikoj Gorici, policija je zaustavila 24-godišnju vozačicu koja je upravljala osobnim automobilom zagrebačkih registarskih oznaka u Ulici Matice hrvatske. Nadzorom je utvrđeno da nikada nije položila vozački ispit te da nema pravo upravljati vozilom bilo koje kategorije.

Vozačica je na mjestu događaja uhićena te je uz optužni prijedlog dovedena na nadležni prekršajni sud.

Policija je u postupku predložila kaznu zatvora u trajanju od 30 dana te zabranu upravljanja vozilima B kategorije na šest mjeseci. Sud je na kraju 24-godišnjakinju proglasio krivom i izrekao joj kaznu zatvora od 30 dana, uvjetno na rok kušnje od 12 mjeseci.

Nastavite čitati

Sport

AK Turopolje trčao na sve strane – vikend za pamćenje od Zagorja do Vipave

Velikogorički trkači bili su među najbrojnijima na utrci “Z brega na breg”, a vikend su zaokružili nastupima u Sloveniji i na cestovnim utrkama u Čakovcu.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Atletski klub Turopolje/FB

Atletski klub Turopolje imao je izuzetno aktivan vikend na nekoliko frontova, od zagorskih brežuljaka do Vipavske doline i Čakovca.

Najveći ekipni rezultat stigao je u subotu iz Desinića, gdje je održana trail utrka “Z brega na breg”, treće kolo KontinenTrail lige, a Turopoljci su se kući vratili s novim peharom. Na utrci je nastupilo više od dvadeset članova kluba, raspoređenih na tri staze, a najbrojniji su bili na srednjoj dionici od 17 kilometara s 720 metara elevacije, gdje je trčalo čak 19 natjecatelja i natjecateljica. U ekipnom poretku AK Turopolje Team 1 osvojio je drugo mjesto.

U pojedinačnim nastupima najbliže postolju bili su Filip Gršić i Jasna Mikulić, koji su na 17-kilometarskoj stazi završili na četvrtom mjestu u svojim kategorijama. Na istoj stazi Kruno Štriga bio je peti, a Darko Radić šesti. Na duljoj stazi od 25 kilometara s 1150 metara elevacije, Sanja Đapić Štriga osvojila je peto mjesto.

Dok je dio ekipe trčao Zagorjem, Goran Siuc predstavljao je klub na prestižnoj slovenskoj utrci Ultra trail Vipava valley, gdje je završio zahtjevnu dionicu Gladiator 60K (63 kilometra, 2700 metara elevacije). Stazu je istrčao za nešto više od 10 i pol sati i uspješno završio utrku.

Sportski vikend nastavljen je i u nedjelju na asfaltu u Čakovcu. Josip Martinović nastupio je na Polumaratonu Zrinskih, koji se boduje za Hrvatsku atletsku cestovnu ligu, te s vremenom 1:29:34 osvojio 36. mjesto ukupno i peto mjesto u kategoriji M45.

Na istom događaju nastupili su i turopoljski vatrogasci Kristijan Mačković-Micek i Nedjeljko Babić na utrci vatrogasaca (5,5 kilometara), koja se boduje za Vatrogasnu trkačku ligu. Babić je osvojio drugo mjesto u kategoriji M55, a Mačković treće mjesto u kategoriji M35.

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno