Povežite se s nama

Sport

Nije Brad, ali je Pitt! U Goricu došao najmlađi strijelac u povijesti lige…

Trener Matej Mišković okupio je rukometaše Gorice u ponedjeljak na prvom treningu na pripremama za novu sezonu. Pojavilo se čak pet novih lica, među njima i dvojica mladih igrača, koji su došli naknadno…

Objavljeno

na

Odmor je bio dug i temeljit, a tišina koja je vladala bila je – potpuna. Još tamo od kraja svibnja, kad su kao nova pojačanja HRK Gorice predstavljeni vanjski igrači Marko Karaula i Andro Lopac te lijevo krilo Bruno Mlakar, iz kluba vijesti nije bilo. Stvari su se pripremale u tišini, jer aktivnosti je definitivno bilo na svim razinama, a od ovog ponedjeljka krenulo se s radom.

Odmor je, dakle, gotov, pripreme za novu sezonu otvorene su posljednjeg ponedjeljka u srpnju, a na njima se nisu pojavila trojica, nego petorica novih igrača. Iskusni Karaula je stigao iz Austrije, Andro Lopac iz Ruda, a Bruno Mlakar iz Moslavine, da bi sljedeća dva nova igrača stigla iz Metalca, odnosno Dubrave. Luka Bakula je mladi reprezentativac, osvajač mediteranskog zlata u generaciji s Markom Grubišićem, svojim novim suigračem, a Lucas Pitt, koji je stigao iz Dubrave, posebno je zanimljiva priča…

Mladom Zagrepčaninu tek je 16 godina, slovi za jednog od najtalentiranijih mladih rukometaša u Hrvatskoj, i ispadanjem Dubrave iz lige morao je pronaći novu sredinu. Pronašao ju je u Gorici, kojoj potencijalno može donijeti jako puno. I trenutačno, jer riječ je o igraču koji seniorski rukomet igra već dvije godine, a pogotovo u budućnosti. Pod uvjetom da ostane zdrav, jer dosad su ozljede znale remetiti njegov razvojni put, možemo se samo nadati da toga u budućnosti neće biti. Riječ je, inače, o dečku koji je upisan u povijesti kao najmlađi strijelac u povijesti prvog ranga hrvatskog rukometa, kao 14-godišnjak.

Što se odlazaka tiče, lista je ostala na ona dva odavno poznata imena: Jakov Dujić nastavlja karijeru u Francuskoj, na iznimno visokoj razini rukometa, dok je Juro Čakarić pronašao angažman u Švicarskoj. Svi ostali igrači iz prošle sezone i dalje su u kadru, na čelu s vječnim kapetanom Hrvojem Cekovićem.

Svima njima upravljat će, kako kaže predsjednik Neven Karas, “jedan od dva najbolja trenera u Hrvatskoj”. Jedan od te dvojice je, naslućujemo, Andrija Nikolić, a drugi trener Gorice Matej Mišković.

– Pred nama je skoro sedam tjedana priprema. Želimo se u miru što bolje i kvalitetnije pripremiti, međusobno se upoznati i uigrati, kako bi bili što spremniji za početak nove sezone. Ciljevi su isti kao i svake sezone, letvicu moramo podići, jer Liga za ostanak nije nas zadovoljila, bez obzira na to što smo igrali završnicu Kupa. Definitivno, sami ćemo si nametnuti određenu vrstu pritiska i ganjati tu Ligu za prvaka, a naravno želimo ponoviti i uspjeh iz Kupa – rekao je trener Mišković.

Igrače čeka ozbiljan program, radit će se i po dvaput dnevno, a igrat će se i pripremne utakmice. Prva je na redu protiv Dugog Sela, novaka u ligi, zatim će protivnici biti Karlovac i Izviđač, a igrat će se i mini turnir na kojem se sudjelovati Ivanić i Osijek. U sve to smjestit će se i utakmica pretkola Kupa protiv Rugvice.

Sport

Mraclin bez sreće i treći put – Zelina odnijela bodove

Objavljeno

na

Objavio/la

Mraclin je doživio i treći poraz u nizu. Nakon promjene trenera (Sabljak umjesto Marinića) momčad je pokazala veću borbenost, ali nedostajala je realizacija. Zelina je znala iskoristiti rani poklon domaće obrane i odnijeti puni plijen. Završilo je 0:1, a jedini pogodak postigao je Alen Bubnjar već u 10. minuti susreta. Bio je to pogodak iz ničega, klasičan “poklon” obrane, koji je Zelini donio prednost, a na kraju i sva tri boda. Inicijativa je uistinu bila na strani Mraclina, gledatelji su vidjeli nekoliko dobrih pokušaja, ali nedostajalo je mirnoće i prave završnice u šesnaestercu. Zelina je prijetila tek sporadično iz kontri, no to im je bilo dovoljno da odnesu vrijedna tri boda.

IV. NL SREDIŠTE ZAGREB – B , 3. kolo

MRACLIN – ZELINA 0:1

SRC Nova graba. Gledatelja 100.
Sudac: Kos (Petrinja). Pomoćnici: Lalić i Faletar.

STRIJELAC: 0:1 – Bubnjar (10).

MRACLIN: Matejčić (od 46. Zagorac), Đurašić (od 46. Marjanović), Strunje, J. Domitrović, B. Dandić (od 77. M. Paradžik), Ivanković, Borovac, Kaurin, Matić, Tokić (od 77. Smajić), Hajduk (od 88. Jančić). Trener: Saša Sabljak.

ZELINA: Brlek, Vlajsović, Stanojević, Bubnjar, Haramina, Bebić (od 63. Grabovac), Baričević, Blažeković, Radešić, Karamatić, Meter. Trener: -.

Nastavite čitati

Sport

Velikogoričanka Nelli Komljenović osvojila zlato i broncu u finalu Erste Plave Lige

Atletičarka Maraton kluba Velika Gorica donijela je 42 boda ekipi Zagreba.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Maraton klub Velika Gorica/FB

Na finalu Erste Plave Lige održanom u Varaždinu, ekipa Zagreba osvojila je prvo mjesto s ukupno 861 bodom, a značajan doprinos pobjedi dala je i Nelli Komljenović iz Maraton kluba Velika Gorica. Mlada atletičarka stigla je do zlatne medalje u skoku u dalj (3,67 m) te brončane medalje na 60 metara (9,67 s), čime je osigurala 42 boda za svoju ekipu.

Drugo mjesto ekipno zauzeo je Varaždin sa 756 bodova, dok je treće pripalo Rijeci sa 719 bodova. Samo natjecanje okupilo je više od 3.000 mladih atletičara iz 11 hrvatskih gradova.

“Posebno vrijedi istaknuti da je Nelli, unatoč ozljedi i brojnim otežavajućim okolnostima pokazala veliku hrabrost, borbenost i sportski duh”, poručuju iz Maraton kluba Velika Gorica.

Čestitke Nelli na osvojenim medaljama i na sportskom duhu kojim je predstavljala svoj klub i grad.

Nastavite čitati

Sport

Košarkaši krenuli s dva trijumfa: ‘Dobro je, tako se gradi pobjednički DNK…’

Košarkaši Gorice odradili su prve dvije utakmice u pripremnom razdoblju, oba puta protivnici su bili klubovi iz istoga ranga, oba puta Goričani su gostovali i oba puta su – pobijedili. A to nije nimalo nevažno…

Objavljeno

na

Nakon što su odradili prvi tjedan priprema, košarkaši Gorice krenuli su i s odigravanjem prijateljskih utakmica. Prvi protivnik je u dvorani Boško Božić Pepsi, odnosno u Trnskom, bio KK Zagreb, klub koji se također natječe u drugom rangu hrvatske košarke.

Trener Damir Miljković, koji je upravo u Trnskom gradio svoju uspješnu igračku karijeru, ali u dresu onog Pepsijevog Zagreba, tom je prilikom u sastavu imao 13 igrača. Svi su dobili priliku, svatko je odigrao dio minutaže, a na kraju je Gorica pobijedila 85-82.

– Za prvu utakmicu, ovo je bilo i više nego korektno. Bilo je dobrih, ali i lošijih stvari, no sve u svemu sam zadovoljan – istaknuo je trener Miljković nakon uvodne pobjede.

Tri dana poslije Goričani su odigrali i drugu utakmicu, opet protiv kluba koji se natječe u njihovu rangu, opet u Novom Zagrebu. Ovoga puta dvoranu u Trnskom zamijenio je obližnji trening centar KK Cedevite Junior na Velesajmu, u sklopu kojeg funkcionira i KK Mladost, druga momčad “vitamina”.

Bila je to kudikamo drukčija utakmica, igralo se na puno manji broj poena, ali ishod je bio identičan, Gorica je opet došla do pobjede. Ovoga puta završilo je 62-56 za Goričane, koji su u drugom poluvremenu bili sjajni u defenzivnom dijelu, primivši ukupno samo 26 koševa za 20 minuta.

– Najbitnija je pobjeda, jer tako gradimo pobjednički DNK i stvaramo dobru atmosferu, što je ključno. Dečki su umorni i to se vidjelo, budući da dobro i jako naporno radimo – rekao je trener Damir Miljković.

U ovoj su utakmici u sastavu bili Mašić, Miloloža, Validžić, Pavlic, Šutalo, Turić, Dramalija, Kuzmić, Gruja, Ninić i Ivanković, a taj bi kadar u razdoblju do početka prvenstva mogao doživjeti i još poneku promjenu.

Nastavite čitati

Sport

Taekwondo klub Velika Gorica okupio 90 sportaša na kampu u Termama Tuhelj! Slijede upisi novih članova

Tradicionalni kamp okupio je sportaše iz šest klubova, a klub otvara vrata novim članovima.

Objavljeno

na

Objavio/la

Taekwondo klub Velika Gorica i ove je godine održao tradicionalni Ljetni kamp u Termama Tuhelj, od 31. kolovoza do 5. rujna. Riječ je o 14. izdanju kampa koji je ovoga puta organiziran na razini Zagrebačke županije, uz sudjelovanje pet partnerskih klubova. Motiv+ (Sveta Nedelja), Zaprešić, Dugo Selo, Rugvica i Mladost (Luka).

U kampu je boravilo ukupno 90 sportaša i sportašica te osam trenera, a samo iz velikogoričkog kluba sudjelovalo je 30 članova. Cilj kampa bio je kvalitetna priprema za nadolazeći nastavak sezone. Osim treninga, sudionici su imali priliku uživati u kupanju, spuštanju niz tobogane te različitim slobodnim aktivnostima i druženju.

Klub sada poziva nove članove, vrtićku i školsku djecu, da se pridruže treninzima.

Od 8. do 30. rujna organiziraju se “Dani otvorenih vrata” s besplatnim treninzima u dvorani kluba na adresi Pleška 46. Treninzi za taekwondo vrtić održavat će se ponedjeljkom, srijedom i petkom od 18:15 do 19:00 sati, a za školsku djecu od 19:00 do 20:30 sati.

Taekwondo klub Velika Gorica naglašava kako djeca imaju priliku trenirati uz licencirane trenere u jednom od najtrofejnijih borilačkih sportova u Hrvatskoj, koji ujedno ima i status olimpijskog sporta. Za sve zainteresirane omogućen je i online upis putem službene web stranice kluba www.tkd-velikagorica.hr.

Nastavite čitati

Sport

Nedjelja s dva lokalna derbija, u Buni bijesni na suce koji – psuju navijače?!

Pred nama je četvrto kolo Premier lige Zagrebačke županije, šestog ranga natjecanja, u kojem je čak osam naših klubova – dva su na vrhu tablice, četiri će igrati lokalne derbije, a u jednom su ljutiti zbog minulih iskustava…

Objavljeno

na

Objavio/la

Počelo je žestoko u najvišem rangu županijskog nogomet, u Premier ligi, u kojoj su odigrana već tri kola. Ubačeno je tako u “ritmu Lige prvaka” i jedno kolo u tjednu, a upravo je ta srijeda donijela žestoku reakciju iz NK Bune. Nakon pobjede u gostima kod Sutle-Laduč u prvome kolu, u sljedeća dva Buna je doživjela poraze, prvo doma od Dubrave Vrbovečke, a zatim i u gostima kod Vatrogasca u Zdencima.

Završilo je 2-0 u Zdencima, a o svemu viđenom iz Bune su imali potrebu ponešto i reći na svojim društvenim mrežama.

“Ono na što su nas upozoravali, dogodilo se. Poraz u Zdencima, uz malo je reći očajno suđenje sudačke trojke Tomica Solenički (glavni sudac), Martin Štulec i Ivan Batušić (pomoćnici). Domaćini su svoje pogotke zabili iz dva dosuđena penala u 55. i 94. minuti. Uz to, dobili smo dva crvena kartona i šest žutih, a domaći niti jedan jedini karton.

Svaki malo opasniji napad rezultirao je podignutom zastavicom “gospode” u narančastom. Zanimljivo je spomenuti i komunikaciju glavnog suca Tomice Soleničkog sa našim navijačima nakon prvog gola, citirat ćemo ga: “NAPUŠITE SE KU*CA”. Svaka čast, kako i priliči jednom takvom sucu. Rezime: u prva tri kola, 16 žutih i dva crvena kartona. Zašto? I mi se pitamo…”

Novu priliku za nove bodove Buna će imati u nedjelju od 17 sati na svom travnjaku, na kojem će gostovati Klas iz Mičevca. Bit će to početak serije lokalnih derbija za Bunu, jer nakon Klasa slijede okršaji s Lomnicom i Gradićima, pri čemu će biti zanimljivo vidjeti i hoće li netko reagirati na ono što muči Brežane. I, ako hoće, na koji će način reagirati…

Što se tablice tiče, na njom dva vodeća mjesta drže Lukavec i Turopoljac, koji imaju po sedam bodova iz prva tri kola, Ban Jelačić skupio ih je pet, jedan više od Poleta, dok su na tri boda iz tri kola, osim Bune, još i Lomnica te Klas. Gradići zasad nemaju bodova, prijelaz iz višeg ranga ne prolazi osobito, ali svi ovi naši predstavnici već ovog vikenda imaju novu šansu da poprave svoj bodovni konto.

U subotu će tako Lukavec od 17 sati ugostiti Slogu iz Križa, a Ban Jelačić će u istom terminu u Vukovini igrati protiv Zrinskog iz Farkaševca. U nedjelju Lomnica gostuje kod Save iz Drenja Brdovečkog, a u nedjelju će gostovati i Polet, i to kod Strmeca u Bedenici. Uz Bunu i Klas, lokalni derbi će u nedjelju od 17 sati igrati i Turopoljac i Gradići.

SUBOTA, 17 sati:

Lukavec – Sloga Križ

Ban Jelačić – Zrinski

NEDJELJA, 17 sati:

Sava DB – Lomnica

Turopoljac – Gradići

Strmec – Polet

Buna – Klas

Standings provided by Sofascore

Nastavite čitati

Reporter 452 - 28.08.2025.

Facebook

Izdvojeno