Povežite se s nama

Sport

Nesreće i bizarnosti odvele do borbe za ostanak: ‘Kao da netko ima voodoo lutkicu…’

Nogometašice Gorice u prvom dijelu svoje prve prvoligaške sezone borile su se za ulazak u Ligu za prvaka, a onda su krenule nesreće i nevjerojatni pehovi. Deset igračica je otpalo iz raznih razloga i sad preostaje pokušati izboriti ostanak…

Objavljeno

na

Jedna nevjerojatna sezona nogometašica Gorice, sezona s najmanje dva lica, polako ulazi u svoju završnicu, a bizarnosti uporno ne prestaju. U prvom dijelu prvenstva u kojem je ostalo odigrati još jedno kolo, u nedjelju protiv zagrebačkog Agrama, Goričanke su bile u ozbiljnoj borbi za mjesto među prve četiri ekipe prvenstva. Najljepša priča sezone, ugodno iznenađenje iz Velike Gorice… Tako su nekako u to vrijeme u svijetu ženskog nogometa opisivali ŽNK Goricu.

A onda su stvari počele kretati naopako…

– Prvo se, krajem listopada, na akciji reprezentacije teško ozlijedila Lucija Vunić, najveće ovosezonsko pojačanje. Pukli su joj križni ligamenti i sezona je za nju završila. Nakon toga, tijekom zimske stanke, od nogometa se oprostila Lucija Borovac, koja se odlučila posvetiti obvezama na fakultetu. Malo potom Anu Pavičić je napala nekakva bakterija u koljenu, zbog koje je također morala završiti sezonu. Zbog privatnih razloga nakon toga je odustala i Izabela Van Ass, još jedna bitna igračica, iz prvih 11 – nabraja trener Stefan Rajić, koji je već u tim trenucima postao svjestan da će drugi dio sezone biti puno teži nego prvi.

Iako, problemi su tek počeli.

– Sljedeća je nastradala Nika Tokić. I njoj su otišli križni ligamenti i tko zna kad će se vratiti. Najveći udarac do tad tek je slijedio, jer na jednoj utakmici kapetanica i najbolja igračica Perica Cicijelj nezgodno je pala na lakat, da bi joj ustanovili puknuće, zbog kojega je upitna možda i za prvi dio sljedeće sezone. Nakon toga, naša Kanađanka Vanessa Hansen odlučila je prihvatiti posao u domovini i vratila se u Kanadu. Malo zatim, dogodilo se i treće puknuće prednjih križnih ligamenata u sezoni, do daljnjeg je otpala i Helena Štimac – dalje nabraja niz nesreća trener Rajić, uz onaj reklami dodatak “ali to nije sve…”

– Valentina Vinetić otpala nam je zbog ozljede zgloba, liječnici su joj odmah rekli da će morati pauzirati najmanje dva mjeseca, čime je postala već deveta igračica na koju ne možemo računati. I onda, da zaokružimo na deset, ove nedjelje na operaciji slijepog crijeva završi Katarina Đukić, što znači da ni nje nema do početka sljedeće sezone.

I to je, konačno, kraj crnog niza. Nevjerojatnog, nezamislivog, zastrašujućeg…

– Gledajući početak sezone, od prvih 15 igračica u rotaciji, ostala nam je golmanica i tri igračice. Nevjerojatno. Baš smo pričali da sve ovo izgleda kao da postoji nekakva voodoo lutkica s kojom se netko grubo šali… Ostalo nas je ukupno 17, u što brojim i tri kadetkinje, koje su tu da popune broj, pri čemu je praktički nemoguće povezati bilo koju od tih ozljeda, odnosno situacija, nema tu nekog zajedničkog povoda i objašnjenja – govori Stefi Rajić.

U cijelom tom procesu, logično, i rezultat je patio, pa je Gorica od kandidata za Ligu za prvaka pala na pretposljednje mjesto i završila u kvalifikacijama za ostanak u ligi. Zadarski Donat već se oprostio od prvoligaškog društva, a Gorica će u njemu pokušati ostati u dvije utakmice protiv Koprivnice.

– Gledali smo ih i mogu vam reći da sam i dalje optimističan. Ne bude li nekakvih novih nesreća ili ozljeda, vjerujem da smo bolji od Koprivnice i da ćemo ostati u ligi. Imamo dobru ekipu oko terena, svi se jako trude i pokazuju da im je stalno, a u takvom okruženju je i lakše pronalaziti optimizam i motiv da se gura dalje – kaže trener Rajić.

Nakon što u nedjelju odrade zadnju utakmicu prvenstva, “izmasakrirane” Goričanke u srijedu će igrati prvu utakmicu kvalifikacija s Koprivnicom, a u sljedeću nedjelju na rasporedu je – polufinale kupa! To je relikt onog prvog dijela sezone, one potpuno drukčije situacije i puno jače ekipe od ove aktualne, ali jasno je da su šanse u ogledu s Dinamom i manje od minimalnih. I da će fokus biti na prvoj i drugoj utakmici s Koprivnicom, koja će se igrati tjedan dana nakon polufinala kupa.

Sezona će tako potrajati praktički sve do kalendarskog početka ljeta, a ostaje samo nadati se da će završiti happy endom. I da će se u Velikoj Gorici i dalje igrati prvoligaški ženski nogomet. Uz puno, puno više sreće, jer manje sreće nego ove sezone, realno, ni ne možeš imati…

Sport

Gorica u Puli: Dosta je priča o suđenju, ajmo malo na pobjede…

Nogometaši Gorice u subotu od 15 sati gostuju kod Istre 1961 na pulskoj Aldo Drosini. Neće biti Ognjena Bakića, upitna su još dva igrača, ali dobra je vijest da je u kadru opet kapetan Jurica Pršir

Objavljeno

na

Objavio/la

Gorica je u petak otputovala u Pulu, u subotu od 15 sati naši će nogometaši odmjeriti snage s domaćom Istrom 1961, a prva i osnovna želja zvuči ovako: neka se ne ponovi sve što se događalo u posljednje dvije utakmice! Nakon gostujućeg poraza kod Lokomotive pričalo se praktički isključivo u suđenju, a nešto slično događalo se i nakon remija (0-0) s Vukovarom u prošlom kolu. I zato bi bilo sjajno da ovoga puta nogomet bude u prvom planu. I da se Gorici vrati sve što joj je oduzeto…

– Nadam se da ćemo biti na našem najboljem mogućem nivou, da možemo izvući pozitivan rezultat. Znamo da nas čeka stvarno dobra Istra, s odličnim pojedincima, pogotovo u prednjoj liniji. Ako budemo pravi, prije svega defenzivno stabilni, ako ne budemo ništa poklanjali, sigurno ćemo kreirati prilike – rekao je trener Carević u najavi ogleda s Puljanima.

U kadar se nakon odrađene “žutice” vraća kapetan Jurica Pršir, najveće je to moguće pojačanje u ovim trenucima, ali “žutica” je i ovoga puta napadala.

Carević je dodao da vjeruje u svoju momčad unatoč određenim kadrovskim problemima.

– Bakić je suspendiran zbog četiri žuta kartona, a imamo i dvije ozljede, pa su dvojica igrača upitna. Ostali su na raspolaganju i vjerujem da možemo odigrati dobru utakmicu – rekao je Carević pa se okrenuo Istri.

– Sigurno su bolji doma nego u gostima, to je činjenica. U analizi smo se više bazirali na njihove domaće utakmice. Uz sav respekt njima, fokusirani smo prije svega na svoju organizaciju igre i stvari koje moramo popraviti – naglasio je Carević.

Slično razmišlja i Marijan Čabraja, nesuđeni strijelac protiv Vukovara. Zabio je sjajan gol, koji je vrlo vjerojatno morao biti priznat, ali nije se dogodilo.

– To je bila specifična utakmica zbog terena i vjetra, ali sigurno je da smo poboljšali defenzivu u drugom dijelu sezone. Prema naprijed moramo stvarati još više šansi i češće dolaziti u kazneni prostor. Oni su ekipa s baš dobrim pojedincima. Uvijek netko iskoči i napravi razliku, zato moramo biti oprezni i čvrsti u obrani te čekati svoje prilike – rekao je ove sezone sjajni Čabraja.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Učenice Gimnazije pobjednice gradskog natjecanja srednjih škola u košarci

Objavljeno

na

Objavio/la

Gradsko natjecanje školskih sportskih društava (ŠSD) srednjih škola u košarci za djevojke u organizaciji Gimnazije Velika Gorica održano je prije dva dana (srijeda, 18.02.2026.) u dvorani Srednje strukovne škole.

Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Za naslov najboljeg natjecala su se samo dva ŠSD-a: ŠSD GVG (Gimnazija, voditelj Gordan Polan, prof. viši savjetnik) i ŠSD Gorek (Ekonomska škola, voditeljica Ana Tihi Prajdić, prof.).

Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmica je odigrana u trajanju 4×5 minuta, sudio je Ivan Crnković. Djevojke iz Gimnazije bile su bolje i pobijedile su rezultatom 27:19. Odlučujuća je bila prva četvrtina koju su gimnazijalke dobile s 10:0.

Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Obje ekipe nagrađene su odgovarajućim medaljama, a pobjednice su se plasirale na županijsko natjecanje u košarci.

Galerija fotografija

Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za djevojke 2025./2026.

ŠSD GVG – ŠSD Gorek 27:19

GVG: Borna Benković, Antea Meštrović, Ema Duspara, Nika Jukić, Nika Krišto, Ana Mirenić, Magdalena Dalić, Lucija Drezga, Ema Rogić, Lana Buhin, Lana Derbuc, Nika Baričić. Voditelj: Gordan Polan, prof.

Nastavite čitati

Sport

ŽRK Udarnik dobio 145 tisuća eura iz EU fonda za projekt „Rukom podrške za Rukomet“

Velikogorički klub pokreće dvogodišnji projekt kojim će omogućiti uključivanje djece i mladih iz ranjivih skupina u organizirane sportske aktivnosti.

Objavljeno

na

Objavio/la

ŽRK Udarnik Velika Gorica osigurao je bespovratna sredstva za provedbu projekta „Rukom podrške za Rukomet“. Projekt je odobren na natječaju ESF+, trajat će od 10. veljače 2026. do 10. veljače 2028. godine, a ukupna mu je vrijednost 148.257,50 eura, od čega je 145.292,35 eura osigurano kroz bespovratna sredstva.

Projekt predviđa besplatno sudjelovanje u programima rukometa za djecu i mlade u riziku od socijalne isključenosti, djecu s teškoćama u razvoju, mlade s invaliditetom te djecu i mlade iz jednoroditeljskih i višečlanih obitelji. Cilj je potaknuti njihovo uključivanje u sport, razvijati socijalne i motoričke vještine, jačati samopouzdanje i timski duh te im pružiti kontinuiranu podršku kroz strukturirane sportske aktivnosti.

Partner na projektu je Hrvatski rukometni klub Gorica Velika Gorica.

Dokumentacija za prijavu dostupna je ovdje. Prijave se zaprimaju prema redoslijedu te ih se može poslati na [email protected]

“Ovo je potvrda da se trud, godine rada, odricanja, volontiranja i ljubavi prema rukometu isplate. Ovo je naša prilika da svakom djetetu damo šansu. Da netko dobije svoj prvi trening. Svoj prvi osjećaj pripadnosti. Hvala svima koji su vjerovali u nas. Ovo je tek početak naše nove priče”, poručuju iz kluba.

Nastavite čitati

Sport

Dramatično finale, povijesna pobjeda: I cure iz Šćitarjeva najbolje u odbojci

Odbojkašice OŠ Šćitarjeva prvi put su postale prvakinje grada, a to tog su uspjeha došle na natjecanju na koje je sudjelovalo osam ekipa iz velikogoričkih osnovnih škola

Objavljeno

na

Velikogorička Gradska sportska dvorana ugostila je ovogodišnje gradsko natjecanje u odbojci za djevojčice iz sedmih i osmih razreda naših osnovnih škola, na kojem se pojavilo čak osam naših škola. Zavidna je to brojka, ali i pokazatelj da u Velikoj Gorici ima zaista značajan broj mladih odbojkašica, raspoređenih u praktički sve naše škole, na čemu treba zahvaliti i naših odbojkaškim klubovima…

Dakle, osam ekipa ovoga je puta podijeljeno u dvije skupine, a zbog većeg broja utakmica određeno je kako će pobjednice svake od skupina u finalu odlučivati o prvaku grada. U skupini A tako su završile OŠ Eugena Kumičića, OŠ Novo Čiče, OŠ Velika Mlaka i OŠ Nikole Hribara. U toj su se konkurenciji najboljima pokazale djevojke iz Kumičića, koje su na taj način vratile uspomene na nekadašnju poveznicu te škole i ženske odbojke, jer upravo se iz Kumičića rodila ona slavna i čuvena generacija Azene.

U skupinu B smjestile su se OŠ Šćitarjevo, OŠ Slavka Kolara iz Kravarskog, OŠ Eugena Kvaternika i OŠ Vukovina. S obzirom na sve što znamo o odbojci u Šćitarjevu, i nije preveliko iznenađenje što je u ovom društvu do plasmana u finale došla upravo ova ekipa, pod vodstvom profesora Matije Ribića. Prošlih godina to se u većoj mjeri odnosilo na odbojkaše, ali sad se očito nešto slično događa s odbojkašicama.

Finale je, nakon cijelog tog uvodnog djela, bilo fenomenalno. Uzbudljivo, napeto, kvalitetno, u tri dramatična seta, da bi na kraju za nijansu sretnije i spretnije bile učenice iz OŠ Šćitarjevo. Bila je to prva titula prvaka grada za odbojkašice iz ove škole, pa je i slavlje nakon pobjede 2-1 u setovima bilo emotivno i razigrano.

Prvakinje grada, odnosno predstavnice Velike Gorice na županijskom natjecanju, sljedeće su djevojke:
Lana Špiljar, Lorena Jozić, Iva Marić, Dorotea Vukadin, Magdalena Sviličić, Nikolina Križić, Mia Križić, Marija Malec, Lana Caganić, Iva Caganić, Katja Bedeković i Tea Polančec.

Nastavite čitati

HOTNEWS

FOTO Učenici Ekonomske škole Velika Gorica pobjednici Županijskog natjecanja u futsalu

Objavljeno

na

Objavio/la

Županijsko natjecanje Školskih sportskih društava (ŠSD) srednjih škola Zagrebačke županije u futsalu za mladiće u organizaciji Ekonomske škole Velika Gorica održano je jučer (četvrtak, 19. veljače 2026.) u Sportskoj dvorani Srednje strukovne škole Velika Gorica i Gradskoj sportskoj dvorani u Velikoj Gorici.

Velika Gorica, 19.02.2026. ŽŽupanijsko natjecanje srednjih škola u futsalu za mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 19.02.2026. ŽŽupanijsko natjecanje srednjih škola u futsalu za mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 19.02.2026. ŽŽupanijsko natjecanje srednjih škola u futsalu za mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Natjecalo se osam Društava: ŠSD Martin (Srednja škola Dugo Selo), ŠSD Mladen Dananić (SŠ Dragutina Stražimira, Sveti Ivan Zelina), ŠSD Jastreb (SŠ Jastrebarsko), ŠSD Mladost (SŠ Ivan Švear, Ivanić Grad), ŠSD Sokol (SŠ Vrbovec), ŠSD Samoborec (Ekonomska, trgovačka i ugostiteljska škola, Samobor), ŠSD Ban (SŠ Zaprešić) i ŠSD Gorek (Ekonomska škola Velika Gorica).

Velika Gorica, 19.02.2026. ŽŽupanijsko natjecanje srednjih škola u futsalu za mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 19.02.2026. ŽŽupanijsko natjecanje srednjih škola u futsalu za mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 19.02.2026. ŽŽupanijsko natjecanje srednjih škola u futsalu za mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ekipe su bile podijeljene u dvije skupine: A – ŠSD Samoborec, SŠD Gorek, ŠSD Mladen Dananić, ŠSD Ban; B – ŠSD Jastreb, ŠSD Mladost, ŠSD Martin, ŠSD Sokol. U svakoj skupini odigrano je 6 međusobnih utakmica, a trajanje utakmice 2×15 minuta. Odigrano je ukupno 14 utakmica. Drugoplasirani u skupinama odigrali su susret za 3. mjesto, a u finalu su igrali pobjednici skupina.

Velika Gorica, 19.02.2026. ŽŽupanijsko natjecanje srednjih škola u futsalu za mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 19.02.2026. ŽŽupanijsko natjecanje srednjih škola u futsalu za mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 19.02.2026. ŽŽupanijsko natjecanje srednjih škola u futsalu za mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Finalni susret bolje su otvorili mladići iz Jastrebarskog i u 3. minuti pogotkom Dominika Matića došli u vodstvo. Ipak, bolju igru su igrači Ekonomske škole realizirali s dva gola u završnici prvog poluvremena. Junak preokreta s dva pogotka bio je Filip Ferenček.

Velika Gorica, 19.02.2026. ŽŽupanijsko natjecanje srednjih škola u futsalu za mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 19.02.2026. ŽŽupanijsko natjecanje srednjih škola u futsalu za mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 19.02.2026. ŽŽupanijsko natjecanje srednjih škola u futsalu za mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 19.02.2026. ŽŽupanijsko natjecanje srednjih škola u futsalu za mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 19.02.2026. ŽŽupanijsko natjecanje srednjih škola u futsalu za mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Tri prvoplasirana Društva nagrađena su peharima i medaljama, a pobjednik se plasirao na Državno natjecanje u futsalu za mladiće.

Galerija fotografija

Županijsko natjecanje srednjih škola u futsalu za mladiće 2025./2026.

POREDAK (u skupinama) Skupina A: 1. ŠSD Gorek, 2. ŠSD Ban, 3. ŠSD Samoborec, 4. ŠSD Mladen Dananić. Skupina B: 1. ŠSD Jastreb, 2. ŠSD Martin, 3. ŠSD Mladost, 4. ŠSD Sokol.

Finale: ŠSD Gorek – ŠSD Jastreb 2:1 (Filip Ferenček 2 / Dominik Matić). Utakmica za 3. mjesto: ŠSD Ban – ŠSD Martin 8:0.

KONAČNI POREDAK 1. mjesto: ŠSD Gorek, 2. mjesto: ŠSD Jastreb, 3. mjesto: ŠSD Ban, 4. mjesto: ŠSD Martin.

ŠSD Gorek: Luka Klafurić, Luka Barišić, Noa Petrović, Niko Herak, Ivan Maljković, Jakov Mihael Bagarić, Sebastijan Munđer, Dario Župetić, Jurica Trčak, Filip Lučić, Filip Ferenček. Voditelj: Kristijan Ban, prof.

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno