Povežite se s nama

Sport

Nema Eura bez Goričana: Trojica na konačnom popisu izbornika Skočića!

U Rumunjskoj i Gruziji, od 21. lipnja do 8. srpnja, igrat će se Europsko prvenstvo za U-21 reprezentacije, a hrvatski dres nosit će i trojica igrača HNK Gorice – Krešo Krizmanić, Jurica Pršir i Toni Fruk. Sretno, dečki!

Objavljeno

na

U četvrtak poslijepodne Željko Sopić okupit će igrače HNK Gorice na početku priprema za novu sezonu, cijelih 17 dana nakon što je spušten zastor na prošlu, a u iščekivanju novog početka stigle su – sjajne vijesti! I konačna potvrda da najmanje trojica igrača iz lanjskog rostera neće biti na prvom okupljanju, i to s jako dobrim razlogom, bez potrebe za ispričnicom…

Jurica Pršir, Toni Fruk i Krešimir Krizmanić, naime, bit će dio hrvatske reprezentacije na Europskom prvenstvu U-21, koje će se igrati od 21. lipnja do 8. srpnja u Rumunjskoj i Gruziji! Veliki je to kompliment za cijeli klub, za sve one koji su na bilo koji način doprinijeli tome da se ovakvo nešto ponovno dogodi, ali prije svega je to veliko priznanje ovoj trojici mladih, talentiranih i kvalitetnih igrača. Dobili su priliku da se na velikoj sceni potvrde, dokažu i pokažu, a sad je sve na njima.

Prije dvije godine, na posljednjem Euru za ovaj uzrast, Gorica je također imala trojicu svojih igrača, pri čemu se jedno ime ponavlja. Tad su u sastavu izbornika Igora Bišćana svoje mjesto pronašli Hrvoje Babec, Dario Špikić i Krešo Krizmanić, koji je tu i dvije godine poslije, zajedno s Obrežaninom Prširom i Našičaninom Frukom. Koji je, nažalost, prema svemu sudeći, svoje u goričkom dresu već odigrao, budući da je posljednje dvije sezone odradio u Velikoj Gorici kao posuđeni igrač talijanske Fiorentine, budući da interesa za njega ima sa svih meridijana…

Izbornik je novi, iskusni Dragan Skočić zamijenio je Igora Bišćana nakon preuzimanja klupe Dinama, ali i dvije godine poslije brojka je ostala ista. Iako su na inicijalnom popisu bili “samo” Fruk i Pršir, iako je Krizmanić u postsezonu krenuo u kadru U-20 reprezentacije, izbornik je i njega odlučio prvo priključiti pripremama, a zatim i uvrstiti na svoj konačni popis, na kojem je cijeli niz sjajnih igrača.

Pravo nastupa za ovu selekciju imaju i A reprezentativci poput Joška Gvardiola, Josipa Šutala i Josipa Stanišića, da nije bilo ozljede bio bi tu i Luka Sučić, no i bez svih njih Hrvatska će imati sastav s kojim će se imati pravo nadati velikom rezultatu. Prije dvije godine prvi put su naši klinci uspjeli proći skupinu, da bi ih u četvrtfinalu nakon produžetaka izbacila Španjolska, a cilj će i ovoga puta biti najmanje jednak. Proći skupinu, pa pokušati otići što dalje.ž

Ako je ikako moguće, sve do Olimpijskih igara u Parizu 2024. godine, na kojima će nastup izboriti tri najbolje momčadi na turniru. Bude li i Francuska u polufinalu, to će značiti da će svi ostali sudionici također na Igre, budući da Francuzi kao domaćini svoje mjesto već imaju.

– Vjerujem da možemo to ostvariti, i bez igrača iz A reprezentacije imamo zaista dobru momčad i moramo vjerovati da je to moguće – kaže Jurica Pršir u iščekivanju odlaska prema Rumunjskoj.

Hrvatska će u toj zemlji, točnije u Bukureštu, odigrati sve tri svoje utakmice u skupini, počevši od Ukrajine 21. lipnja, preko Španjolske 24. lipnja, sve do domaćina Rumunjske 27. lipnja. Finale je na rasporedu točno dva tjedna uoči početka nove sezone HNL-a, što će značiti da će eventualni uspjeh reprezentacije bitno utjecati na planove trenera Sopića, no to je u ovim trenucima ipak manje važno.

Sport

FOTO – Petak kad je otiš’o Zigi

Objavljeno

na

Objavio/la

Neki petki prođu kao i svaki drugi, a neki ostanu zapisani za sva vremena. Ovaj će u Mraclinu ostati upamćen kao petak kad je otišo Zigi i oprostio se od aktivnog igranja nogometa.

Igor Hajduk – Zigi, legenda turopoljskog nogometa, odigrao je svoju posljednju službenu utakmicu. Posljednji put istrčao na travnjak u dresu NK Mraclin i posljednji put osjetio onu posebnu emociju ponosa i ljubavi koju samo nogomet može dati. A onda je napravio ono po čemu ćemo ga pamtiti. Zabio je drugi gol Mraclina u konačnici rezultata 2:5.

Još jedan. Posljednji u službenoj utakmici, jedan od nekoliko stotina koje je kroz godine u karijeri pospremio u mreže diljem Hrvatske i Turopolja. Kao da je sudbina htjela da se krug zatvori baš onako kako i treba – s loptom u golu i osmijehom na licu. Teško je u nekoliko rečenica opisati sve ono što je Zigi značio Mraclinu, suigračima, navijačima i nogometu ovoga kraja. Nisu to samo golovi, pobjede i utakmice. To su godine odricanja, prijateljstva, zajedništva i ljubavi prema klubu i nogometu koju ne možeš izmjeriti statistikom. Na rastanku nije nedostajalo ni emocija – uz pljesak suigrača, navijača i prijatelja, potekla je i poneka suza iz njegovog oka, stiglo je i slatko iznenađenje – torta „By Viki”, koju je pripremila Viktorija, kao još jedan mali znak zahvalnosti za sve što je Zigi dao klubu i nogometu.

Zato ova fotoreportaža nije samo priča o jednoj utakmici protiv Rugvice. Ovo je uspomena na dan kada je završilo jedno veliko nogometno poglavlje.

Na petak kad je otiš’o Zigi.

*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Moja županija’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom.

 

Nastavite čitati

Sport

FOTO Odbojkaška proljetna liga – drugo okupljanje održano u Glini

Objavljeno

na

Objavio/la

Drugo okupljanje Odbojkaške proljetne lige za mlađe kadetkinje održano je u Glini, u nedjelju, 31. svibnja 2026. godine. Ovo je već peta godina održavanja ove lige, koja ima međužupanijski značaj, a zamišljena je kao razvojna liga za mlađe odbojkašice.

Glina, 31.05.2026. Odbojkaška proljetna liga – 2. okupljanje. Foto: Liga

Kroz natjecanje i druženja stječu se nova prijateljstva, izgrađuje s timski duh i upoznaju se drugi gradovi, a ujedno se razvija i odbojkaški sport.

Glina, 31.05.2026. Odbojkaška proljetna liga – 2. okupljanje. Foto: Liga

Ove godine u Ligi sudjeluje osam klubova sa 10 ekipa: OK Sunja, OK Petrinja, OK Velika Gorica, OK Kutina, OK Glina, HAOK Dubrava, OK Kelteks Karlovac, OK Feniks Sesvete, OK Velika Gorica 2 i OK Kutina 2.

Glina, 31.05.2026. Odbojkaška proljetna liga – 2. okupljanje. Foto: Liga

Glina, 31.05.2026. Odbojkaška proljetna liga – 2. okupljanje. Foto: Liga

Slijedeće 3. završno okupljanje na programu je u nedjelju, 14. lipnja 2026. godine u Velikoj Gorici, u Gradskoj sportskoj dvorani. Početak natjecanja je u 09 sati.

Galerija fotografija

Odbojkaška proljetna liga 2026., 2. okupljanje

REZULTATI  05.kolo: OK Kelteks – OK Sunja 2:0 (25:19, 25:12), OK Kutina 1 – OK Velika Gorica 2 0:2 (18:25, 21:25), OK Kutina 2 – OK Velika Gorica 0:2 (15:25, 20:25), OK Feniks – OK Glina 2:1 (25:5, 17:25, 15:11), OK Petrinja – HAOK Dubrava 0:2 (24:26, 16:25).

06.kolo: OK Kelteks – OK Velika Gorica 2 2:1 (25:10, 21:25, 15:11), OK Sunja – OK Velika Gorica 1 0:2 (15:25, 23:25), OK Kutina 1 – OK Glina 2:1 (25:18, 20:25, 15:10), OK Kutina 2 – HAOK Dubrava 0:2 (8:25, 9:25), OK Feniks – OK Petrinja 0:2 (22:25, 12:25).

07.kolo: OK Kelteks – OK Velika Gorica 1 2:0 (25:21, 25:13), OK Velika Gorica 2 – OK Glina 0:2 (23:25, 18:25), OK Sunja – HAOK Dubrava 0:2 (20:25, 25:27), OK Kutina 1 – OK Petrinja 0:2 (14:25, 14:25), OK Kutina 2 – OK Feniks 2:0 (25:17, 25:15).

Poredak: 1. HAOK Dubrava (7 7 0 14:0 14), 2. OK Kelteks (7 7 0 14:1 14), 3. OK Velika Gorica 1 (7 6 1 12:2 12), 4. OK Sunja (7 4 3 8:8 8), 5. OK Petrinja (7 3 4 7:8 6), 6. OK Feniks Sesvete (7 3 4 6:10 6), 7. OK OK Kutina 2 (7 2 5 4:10 4), 8. OK Velika Gorica 2 (7 1 6 4:12 2), 9. OK Glina (7 1 6 4:12 2), 10. OK Kutina 1 (7 1 6 3:13 2).

Nastavite čitati

Sport

FOTO NK Mladost Buzin pobjednik Memorijalnog turnira Franjo Milanščak ”Gira” u Novom Čiču

Objavljeno

na

Objavio/la

Memorijalni turnir Franjo Milanščak ”Gira” u organizaciji Nogometnog kluba Dinamo Hidrel i obitelji Milanščak odigran je jučer (četvrtak, 04.06.2026.) u Novom Čiču. Na turniru mlađih pionira, godište 2013. i mlađi, sudjelovalo je sedam klubova od osam prijavljenih (izostao je NK Stupnik).

Novo Čiče, 04.06.2026. Memorijalni turnir Franjo Milanščak ”Gira”. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Novo Čiče, 04.06.2026. Memorijalni turnir Franjo Milanščak ”Gira”. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Novo Čiče, 04.06.2026. Memorijalni turnir Franjo Milanščak ”Gira”. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Klubovi su se u prednatjecanju natjecali u dvije skupine, a utakmice u trajanju 1×30 minuta odnosno 2×15 minuta sudili su mladi suci Janko Čančar i Gabrijel Čolić.

Novo Čiče, 04.06.2026. Memorijalni turnir Franjo Milanščak ”Gira”. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Novo Čiče, 04.06.2026. Memorijalni turnir Franjo Milanščak ”Gira”. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Novo Čiče, 04.06.2026. Memorijalni turnir Franjo Milanščak ”Gira”. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Najbolji igrač: Teo Kralj (Mladost Buzin). Najbolji vratar: Matej Đurašković (HAŠK). Najbolji strijelac: David Medarić (Ban Jelačić).

Novo Čiče, 04.06.2026. Memorijalni turnir Franjo Milanščak ”Gira”. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Novo Čiče, 04.06.2026. Memorijalni turnir Franjo Milanščak ”Gira”. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Novo Čiče, 04.06.2026. Memorijalni turnir Franjo Milanščak ”Gira”. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Novo Čiče, 04.06.2026. Memorijalni turnir Franjo Milanščak ”Gira”. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Dream team: Matej Đurašković, Teo Kralj, David Medarić; Tomo Hrstić, Leon Trumbetaš (oba Velika Mlaka), Noa Harambašić, Jakov Gršetić (oba Ban Jelačić), Vigo Devčić, Tomo Šimun Mamić (oba HAŠK), Aleks Anđelić i Stjepan Antunović (oba Mladost Buzin).

Galerija fotografija

Memorijalni turnir Franjo Milanščak ”Gira” 2026

Finale  HAŠK 1903 (Zagreb) – NK Mladost Buzin 1:1 , 2:4 (11m)

Konačni poredak: 1. NK Mladost Buzin, 2. HAŠK 1903, 3. NK Ban Jelačić (Vukovina), 4. NK Velika Mlaka.

Novo Čiče. Stadion: ŠRC Novo Čiče. Gledatelja: 200. Četvrtak, 04.06.2026., 09 do 20 sati. Suci: Janko Čančar i Gabrijel Čolić.

Grupa A  NK Ban Jelačić (Vukovina) – NK Gradići 5:1, HAŠK 1903 (ZG) – NK Polet (Buševec) 1:0, NK Jelačić – HAŠK 0:1, NK Polet – NK Gradići 4:2, NK Gradići – HAŠK 0:2, NK Polet – NK Ban Jelačić 1:3.

Poredak: 1 HAŠK 1903 (3 3 0 0 4:0 9), 2. Ban Jelačić (3 2 0 1 8:3 6), 3. Polet (3 1 0 2 5:5 3), 4. Gradići (3 0 0 3 3:11 0).

Grupa B  NK Mladost Buzin – NK Vatrogasac (Kobilić) 3:0, NK Velika Mlaka – NK Stupnik 3:0, NK Mladost Buzin – NK Velika Mlaka 1:0, NK Stupnik – NK Vatrogasac 0:3, NK Vatrogasac – NK Velika Mlaka 0:3, NK Stupnik – NK Mladost Buzin 0:3.

Poredak: 1. Mladost Buzin (3 3 0 0 7:0 9), 2. Velika Mlaka (3 2 0 1 6:1 6), 3. Vatrogasac (3 1 0 2 3:6 3), 4. Stupnik (3 0 0 3 0:9).

Polufinale  HAŠK – Velika Mlaka 2:0, Ban Jelačić – Mladost Buzin 1:2.  Za 3. mjesto: Velika Mlaka – Ban Jelačić 0:3 (11m).

Nastavite čitati

Sport

FOTO Efektna pobjeda Turopoljca protiv Sutle-Laduč

Objavljeno

na

Objavio/la

Turopoljac je u 33. kolu Premier lige pobijedio drugoplasiranu momčad lige Sutla-Laduč rezultatom 2:0 golovima kapetana Tomislava Horvata i Petra Krasnića.

Kuče, 03.06.2026. Premier liga-33.kolo: NK Turopoljac – NK Sutla-Laduč 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 03.06.2026. Premier liga-33.kolo: NK Turopoljac – NK Sutla-Laduč 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmica je od početka bila otvorena, ali završnica i jednih i drugih bila je neprecizna tako da pogodaka u prvom poluvremenu nije bilo. Nakon odmora domaći su ulaskom Damira Bogovića dodatno ojačali sredinu terena i diktirali događanja na terenu.

Kuče, 03.06.2026. Premier liga-33.kolo: NK Turopoljac – NK Sutla-Laduč 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 03.06.2026. Premier liga-33.kolo: NK Turopoljac – NK Sutla-Laduč 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sredinom drugog poluvremena u 67. minuti Turopoljac je došao u vodstvo pogotkom Horvata, koji je s desne strane kaznenog prostora pogodio suprotne rašlje. Potvrda odlične igre, s malonogometnim minijaturama Marka Preradovića i prodorima neuhvatljivog Filipa Sarafa, bio je gol Krasnića za 2:0, igrača koji je ušao na teren tek nekoliko minuta prije toga. Bio je to efektan završetak u posljednjoj domaćoj utakmici u sezoni koja završava slijedećeg vikenda.

Kuče, 03.06.2026. Premier liga-33.kolo: NK Turopoljac – NK Sutla-Laduč 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 03.06.2026. Premier liga-33.kolo: NK Turopoljac – NK Sutla-Laduč 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 03.06.2026. Premier liga-33.kolo: NK Turopoljac – NK Sutla-Laduč 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 03.06.2026. Premier liga-33.kolo: NK Turopoljac – NK Sutla-Laduč 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopoljac (33 13 7 13 56:61 46) je s 46 bodova na 8. mjestu prvenstvene ljestvice, a Sutla-Laduč (33 21 4 8 86:58 66) je sa 66 bodova na 2. mjestu.

Galerija fotografija

Premier liga NSZŽ 2025./2026., 33.kolo

NK Turopoljac – NK Sutla-Laduč 2:0 (0:0)

Kuče. Stadion: ŠRC Kuče. Gledatelja: 50. Srijeda, 03.06.2026., 18 sati. Sudac: Fran Jelečki. Pomoćni suci: Tihana Jagodić i Ivan Rešetar (svi Samobor). Delegat: Saša Kunić (Obrezina). Strijelci: 1:0 – Horvat (??), 2:0 – Krasnić (??).

TUROPOLJAC: Buđak, Domić, Perić, Blažičko, Gogić, Horvat (cap.), F.Saraf, Jandriš, Čurek, Milić, Preradović. Trener: Romano Župetić.

SUTLA-LADUČ: Lukić, Regović, Šikoronja, Pavlečić, Kostanjski, Radovanić, Štok (cap.), Rendić, Bajs, Hanžek, Držić. Trener: Milan Marinić.

Nastavite čitati

Sport

Velika Gorica dobila i drugi košarkaški klub: Na odrastanje u Velgor!

Pokrenuta je seniorska momčad KK Velgora, kluba koji je dosad radio isključivo s mlađim kategorijama, a ona će biti sastavljena od mladih igrača KK Gorice, koji rade prvi iskorak u seniorsku košarku

Objavljeno

na

Objavio/la

U košarkaškom klubu Gorica vlada mir. Analiza prošle sezone je odrađena, pouke su izvučene, dobre i loše stvari identificirane, a tijekom ljeta će dolaziti vijesti o eventualnim odlascima i dolascima. Neće se ni ove sezone divljati, financijska opterećenja iz prošlosti i dalje se moraju pokrivati iz mjeseca u mjesec, što ostavlja malo prostora za osnaživanje momčadi, što će reći da ambicija ni u sezoni pred nama neće biti, kako se to lijepo kaže, napadati prvu ligu.

U njoj je Gorici mjesto, ali zasad to nije realna priča i zato fokus ostaje na razvoju mladih igrača. Domaćih mladih igrača, ako je ikako moguće. Neki juniori su priliku već dobivali, neki će je dobivati, a neki su mladi domaći igrači u međuvremenu – odustali od košarke. Krug se vrti, stižu neki novi klinci, stiže generacija koja će imati za nijansu ili dvije kvalitetniji razvojni put.

Naime, u seniorski sustav natjecanja ušao je KK Velgor, klub koji je posljednjih godina prepoznat po kvalitetnom radu s mladima, kao zanimljiva akademija, koja je posljednjih godina uspješno surađuje s KK Goricom u radu s djecom. Sad će surađivati i kroz seniorsku košarku, jer plan je da Velgor bude razvojna momčad Gorice, u kojoj će igrati izlazni juniori, klinci 2007. godište, ali i aktualni juniori, kao i najtalentiraniji kadeti.

Svi će oni, uz povremenu pomoć nekog od igrača iz prve momčadi, svoj talent tesati u četvrtom, najnižem rangu, u društvu klubova kao što su Dugo Selo, Sisak, Petrinja, Ogulin… Bit će to ovim mladim igračima prvi sudar sa seniorskom košarkom, a to će sigurno biti podražaj koji će im pomoći u želji da ozbiljno konkuriraju i za prvu momčad, koja se natječe dva ranga više.

Dobra ideja, neka takvi budu i rezultati…

Nastavite čitati

Reporter 460 - 28.05.2026.

Facebook

Izdvojeno