Nehaj namučio Goricu pa “popio” sedam komada u tropskim uvjetima

Nogometaši Gorice pobijedili su Nehaj u Senju 7-3 u 1/16 finala Kupa Hrvatske. Lovrić i Mitrović zabijali su po dvaput, Matar i Pršir po jedanput, a domaćin je zabio i jedan autogol

Sunce je udaralo svom snagom, temperatura u zraku preko 30, no dojam je govorio da je 50… Teren nešto manji od onoga na što su nogometaši Gorice naviknuti, ali cijelo okruženje na stadionu NK Nehaja u Senju definitivno spada u kategoriju nogometne romantike. Tribinice blizu terena, okruženog sa zgradama sa svih strana, u podnožju kule Nehaj, simbola ovoga grada, pa još i glasni domaći navijači, samoprozvani Garage Boysi, koji su pripremili i petarde, i baklje, ali prije svega glasove.

U takvom je okruženju, u takvoj atmosferi, HNK Gorica tražila prolazak do osmine finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa, a pristup kojim se dočekalo ovu utakmicu govorio je da opuštanja nema. Gorička ekspedicija na put je otišla dan ranije, u stručnom stožeru bili su upoznati s prednostima i manama protivnika, upozoravali su na moguće neugodnosti, no one su se u prvih 36 minuta svejedno događale.

Gorica je povela već u 9. minuti, nakon što je Kristijan Lovrić perfektno izveo slobodnjak s 22-23 metra po sredini gola, međutim domaćin je odgovorio već dvije minute poslije. Napadač Lucijan Tomac s lijeve se strane sjurio prema golu Dominika Kotarskog i poslao loptu iza njegovih leđa iz situacije “jedan na jedan”. Već minutu potom serija golova je nastavljena, ovoga puta Jurica Pršir je potegnuo s 20-ak metara i lijepo pogodio uz golmanovu lijevu stativu.

I tu su se stvari nakratko smirile, Gorica je pokušavala povećati svoju prednost, no dogodilo se upravo suprotno. Motivirani Nehaj nastavio je kažnjavati sve pogreške Gorice i u 28. minuti Matej Prizmić je primio loptu na desnoj strani šesnaesterca, namjestio se na lijevu nogu i naciljao suprotni kut goričkoga gola. Nije se veselje domaćih navijača još pošteno ni smirilo, a Lucijan Tomac je u 36. minuti izazvao potpuni delirij na tribinama. Ozlijeđeni Matthew Steenvoorden, koji je zbog problema s vratom zamijenjen samo koji trenutak kasnije, pogriješio je u dodavanju, a Tomac se sjurio prema golu, zaobišao Kotarskog i doveo Nehaj u vodstvo, koje je domaćin zadržao do poluvremena.

U nastavak je trener Krunoslav Rendulić krenuo s dvije promjene, Josip Mitrović i Martin Šroler zamijenili su Matiju Dvornekovića i Anthonya Kalika, a jedan odo igrača s klupe brzo je vratio stvari na početak. Lovrić je iz slobodnjaka u 47. minuti nabacio, a glavom je loptu u mrežu proslijedio Josip Mitrović, koji je bio aktivno uključen i u gol za preokret. Igrala se 54. minuta kad je centaršut s lijeve strane došao do njega, branič je pokušao izbiti loptu, no pogodio je svog suigrača Davida Svasta, od kojeg je otišla u gol za goričkih 4-3.

I dugo se, predugo čekao gol koji je riješio sve dvojbe, iako je bilo potpuno jasno kako je domaća momčad fizički u velikom padu. Trenutak odluke dogodio se u 78. minuti, kad je Cheick Keita izborio jedanaesterac, jednako kao i u petak protiv Hrvatskog dragovoljca, a loptu je uzeo Kristijan Lovrić, također jednako kao i u petak… Srećom, ovoga puta ishod je bio bolji, Lovrić je bio siguran za 5-3 i preostalo je tu prednost sačuvati do kraja.

Goričani su je, međutim, još malo povećali. Josip Mitrović je na Lovrićevu asistenciju u 82. minuti iz blizine i drugi put upisao svoje ime na listu strijelaca, a posao je dovršio Matar Dieye u pretposljednjoj minuti regularnog dijela. Nakon što je sudac Vidulin označio kraj utakmice, krenuli su pozdravi između igrača, na kraju obostrano zadovoljnih, a na svoje su došli i lokalni klinci, koji su pošteno “opelješili” igrač Gorice kad je riječ o dresovima, majicama, klupskim rekvizitima…

Novi izazov na redu je već u nedjelju, kad Gorica u 9. kolu HT Prve lige gostuje kod Osijeka, koji će svoju utakmicu 1/16 finala Kupa protiv Bednje odigrati u srijedu.

NEHAJ – GORICA 3-7
SENJ Stadion Nehaj. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar). Pomoćnici: Luka Pajić (Rijeka) i Diego Biljuh (Marčana). Četvrti sudac: Mateo Čalić (Marčana).
STRIJELCI: 0-1 Lovrić (9), 1-1 Tomac (11), 1-2 Pršir (12), 2-2 Prizmić (28), 3-2 Tomac (36), 3-3 Mitrović (47), 3-4 Svast (54-ag), 3-5 Lovrić (78-11m), 3-6 Mitrović (82), 3-7 Matar (89)
NEHAJ: Herman – Pejanović, Ćaćić, Filipović, Svast (od 57. Papić) – T. Lagumdžija, Ratković (od 46. L. Hodak) – Prizmić (od 83. Dabac), D. Lagumdžija (od 67. M. Hodak), Buqaj (od 46. Brnja) – Tomac. Trener Miralem Hasanbegović
GORICA: Kotarski – Doka, Marjanović, Steenvoorden (od 40. Jovičić), Keita – Junior, Pršir (od 67. Babec) – Dvorneković (od 46. Šroler), Kalik (od 46. Mitrović), Lovrić (od 84. Benito) – Matar. Trener Krunoslav Rendulić.
ŽUTI KARTONI: T. Lagumdžija, Pejanović (Nehaj), Pršir, Lovrić (Gorica)

Ekipa Taekwondo kluba Velika Gorica osvojila 10 medalja

Na natjecanju je nastupilo ukupno 320 natjecatelja, od kojih je 11 Goričana…

Članovi Taekwondo kluba Velika Gorica nastupili su za vikend na međunarodnom turniru Susedgrad Sokol pokal. U sportskoj dvorani Sutinska vrela nastupilo 320 natjecatelja iz Hrvatske, Slovenije i BiH, a goričke boje branilo je 11 natjecatelja.

– Osvojili smo 10 medalja od kojih su 2 zlata, 4 srebra i 4 bronce. Ovo je ujedno bio i drugi kriterijski turnir za juniorsko Europsko prvenstvo. Naše dvije sportašice Ema Kućiš i Sara Habijančić u svojim konkurencijama osvojile su srebro i broncu. Sara je izgubila u polufinala od protivnice koja je na kraju i osvojila turnir te s tim porazom na žalost više ne konkurira za Europsko prvenstvo dok je Ema s porazom u finalu još u „igri“ za odlazak na prvenstvo, a koje će probati izboriti na zadnjem kriterijskom turniru u Listopadu mjesecu – rekli su nam iz kluba.

A dobre rezultate ostvario je i drugi dio ekipe koji je nastupio u kadetskoj i mlađe kadetskoj konkurenciji. Zlato su osvojile Lejla Lea Kajfeš i Marinela Bašković dok su srebrni bili Jana Gavrilov, Jan Becić i Lucijan Kompes. Broncu su osvojile Katarina Bačurin, Dora Habijančić i Nika Bukovac.
Čestitamo!

Autor

21.09.2021. Velika Gorica. Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica 2021./2022. nastavljena je utakmicama 04. kola odigranim 17. (petak) i 20. (ponedjeljak) rujna 2021. godine. Mraclin je pobijedio u Gradićima (3:1) i tako zabilježio četvrtu pobjedu u nizu za ostanak na 1. mjestu.

Vodeću momčad na rastojanju od dva boda prate Gorica i Lomnica, VG Boysi su na 4. mjestu. Prve poraze potpisali su Klas i Kurilovec, a prve pobjede zabilježili su Lukavec (1:0 u Hruševcu) i Lekenik (6:0!! u Vukovini).

Liga veterana Nogometnog saveza Velika Gorica 2021./2022., 04. kolo

Rezultati 04. kola (17./20.09.2021.): Vatrogasac (Kobilić) – Lomnica (Donja Lomnica) 0:2, VG Boys – Kurilovec 5:1, Ban Jelačić (Vukovina) – Lekenik 0:6, Hruševec (Donji Hruševec) – Lukavec 0:1, Dinamo (Novo Čiče) – Buna (Mala Buna) 2:2, Gradići – Mraclin 1:3, Mladost (Obrezina) – Mlaka (Velika Mlaka) 2:1, Gorica – Klas (Mičevec) 4:2.

Redoslijed: 1. Mraclin 12 (4 4 0 0 11:3), 2. Gorica 10 (4 3 1 0 22:6), 3. Lomnica 10 (4 3 1 0 10:4), 4. VG Boys 8 (4 2 2 0 13:7), 5. Klas 7 (4 2 1 1 9:7), 6. Kurilovec 7 (4 2 1 1 7:7), 7. Mladost 7 (4 2 1 1 6:6), 8. Mlaka 6 (4 2 0 2 12:6), 9. Dinamo 5 (4 1 2 1 8:7), 10. Lukavec 5 (4 1 2 1 4:6), 11. Lekenik 4 (4 1 1 2 11:9), 12. Buna 4 (4 1 1 2 6:6), 13. Ban Jelačić 4 (4 1 1 2 2:11), 14. Gradići 0 (4 0 0 4 3:15), 15. Vatrogasac 0 (4 0 0 4 2:14), 16. Hruševec 0 (4 0 0 4 2:14).

Autor

18.09.2021. Krapina. Kadeti ŠK Polet plasirali se u Prvu kadetsku ligu. Polet I. Foto: ŠK Polet

Pobjedom u 2. kadetskoj ligi regije Centar kadeti Šahovskog kluba Polet (Buševec) plasirali su se u Prvu kadetsku ligu. Posljednje kolo 2. lige u kojoj se natjecalo 18 ekipa odigrano je prošle subote (18. rujna 2021.) u Krapini. Polet je u ovom natjecanju išao ‘na sigurno’, jer je u natjecanju imao tri ekipe. Plan je bio da prva ekipa izbori ulazak u viši rang, a optimizam se temeljio na činjenici da je Polet bio prvi nositelj.

18.09.2021. Krapina. Kadeti ŠK Polet plasirali se u Prvu kadetsku ligu. Foto: ŠK Polet

Iako je pozicija favorita ponekad nezahvalna i pokaže se kao opterećenje, plan je uvjerljivo realiziran i Polet I. je u 9 kola zabilježio 9 pobjeda! Drugoplasiranu ekipu ostavili su iza sebe na razmaku od 5 bodova. Pobjednička ekipa Polet I. igrala je u sastavu: Fran Rautner (8 bodova iz 9 partija), Nikola Kos (6.5/9), Marta Trgovac (5/6), Domagoj Dolibašić (7.5/9) i Jan Dolački (3/3).

18.09.2021. Krapina. Kadeti ŠK Polet plasirali se u Prvu kadetsku ligu. Pobjednički sastav i Bruno Kos, predsjednik kluba. Foto: ŠK Polet

Polet II. plasirao se na 7. mjesto u sastavu: Horvat Ivan (3.5/8), Vito Jurić (6/9), Dominik Đurašin (4/9), Mihael Matković (5/6) i Maja Kos (2.5/4). Polet III. završio je na 14. mjestu: Gabrijel Šoštarić (1.5/6), Jakov Hranj (2/5), Stjepan Horvačić (4.5/9), Tomislav Šestok (7/9), Sara Horvačić (1/5) i Larisa Živčec (1/2).