Povežite se s nama

Obrazovanje

Naših prvih 50! Krenuli s glazbenim tečajem i tri nastavnika, danas su među vodećim hrvatskim ustanovama

‘Jedan se krug zatvorio. Novi se otvaraju iz godine u godinu’, poručuju iz Umjetničke škole Franje Lučića, a povodom te značajne obljetnice popričali smo s ravnateljem tog, nedvojbeno velikogoričkog, ako ne i hrvatskog,  Juilliarda!

Objavljeno

na

Ove godine u našem gradu obilježavamo i prvih pola stoljeća jedinstvene umjetničke škole u HrvatskojUmjetničke škole Franje Lučića. Povodom 50 godina škole održana je i velika slavljenička priredba, uoči rođendana najvećeg kompozitora s ovih prostora čije ime i nosi. Publici je predstavljena sva raskoš talenata učenika ove škole. Nastupili su solisti, glazbeni orkestri i plesači, a u njihovom zajedničkom nastupu čuli smo skladbe čiji su autori sami učenici, inspirirani Lučićevim djelima. No pred publikom je još niz koncerata za završetak školske godine, među njima i već tradicionalni koncert nastavnika, a očekuje se i nastup nekih bivših učenika ove jedinstvene umjetničke škole u Hrvatskoj.

Foto: Zajednički nastup učenika UŠ F.Lučića povodom 50 rođendana škole/David Jolić/26.3.2024, Dvorana Gorica

Škola nosi ime najvećeg kompozitora s ovih područja, velikog orguljaša, te istaknutog teoretičara glazbe, koji je bio i dekan Muzičke akademije u Zagrebu, a bio je i turopoljski župan. Upravo su Lučićeva i simfonija Dore Pejačević zabilježene kao prve u opusima hrvatskih skladatelja. Značajna kulturna ličnost čiji je utjecaj zabilježen i van granica Hrvatske. Očito se njegov utjecaj već 50 godina širi i na one koji pod okriljem Lučićeva imena u toj školi stvaraju prekrasne glazbene i plesne priče.

Foto: Borut Vidošević, ravnatelj Umjetničke škole Franje Lučića/G.Kiš, Cityportal.hr

S ravnateljem UŠ Franje Lučića, Borutom Vidoševićem, popričali smo o najznačajnijim događajima tijekom ‘prvih 50’, specifičnostima njihove škole, ali i samih učenika i nastavnika, te onome što si žele za budućnost škole i novih generacija mladih umjetnika.

– Pola stoljeća je sigurno jedan respektabilan period i naša škola je u tom razdoblju narasla od vrlo skromnih i malih početaka do jedne vrlo respektabilne ustanove na razini Hrvatske. Počeli smo u sklopu nekadašnjeg Narodnog sveučilišta, nekom vrstom tečajnog nastavnog programa, a osnovna glazbena škola je osnovana 1973. godine u doba kad je Gorica bila prigradsko zagrebačko naselje. Počeli smo s tri nastavnika, klavir, gitara i violina i 20-tak učenika. U devedesetima smo se odvojili od tada Pučkog učilišta Velika Gorica. U dvijetisućitima smo otvorili i srednjoškolski glazbeni program, osnovnoškolski program suvremenog plesa i na koncu 2003. godine i srednjoškolski program. Danas smo osnovna i srednja glazbena i plesna škola, imamo blizu 70-tak nastavnika i više od pet stotina učenika, njih oko 350 samo u glazbenom dijelu škole – ističe ravnatelj.

Foto: Na hodnicima ove škole uvijek ćete naći nekoga, ali nikada nećete čuti ciku i vrisku za vrijeme odmora, jer kod njih školsko zvono – ne zvoni!/G.Kiš, Cityportal.hr

Većina učenika je iz goričkog kraja, svakodnevno ju pohađaju i djeca iz Pokupskog i Kravarskog, no pojedini učenici dolaze i iz Zagreba. To je škola koja se po mnogočemu razlikuje od redovnih.

Nemamo školsko zvono, no ono kod nas ni ne može postojati, jer je nastava u glazbenom dijelu većinom individualna, traje po 30 minuta, raspored se drugačije slaže. Kod nas ćete na školskim hodnicima uvijek naći nekoga, jer čekaju početak svog sata, ali nikad nećete doživjeti onu ciku i vrisku koja se proširi drugim školama za vrijeme odmora. Kod nas je to potpuno drugačije.

Foto: UŠ F.Lučića/G.Kiš, Cityportal.hr

Naša škola nije obavezna, kod nas djeca dolaze zato jer su ili osobno zainteresirana ili ih roditelji potiču da sami otkriju neki talent. No, vrlo brzo se pokaže tko je za redovito pohađanje. Drugačiji je profil učenika, a i sam proces nastave je drugačiji, pa i tamo gdje je nastava grupna, što su gotovo svi na plesnom odjelu, to su vrlo aktivni procesi, puno se fizički radi, nema tu prostora za ‘zabušavanje’ – ističe.

Foto: U školi se održavaju i brojna natjecanja/G.Kiš, Cityportal.hr

Foto: Ravnatelj Vidošević i muzikologinja Irena Paulus, nastavnica povijesti glazbe/G.Kiš, Cityportal.hr

U svakom slučaju, čini se kako je kod njih neupitna velika ustrajnost i motiviranost samih učenika, kojima je uz redovito školovanje ovo vlastiti izbor.

– Glazbenici vremenski u početku ne provode toliko vremena u nastavi, sve do srednje škole gdje se to ipak pojača. No, svakodnevno kod kuće vježbaju na svojim instrumentima. Kod plesača se radi u plesnim dvoranama, pa je njihova nastava intenzivnija – kaže ravnatelj.

Ova škola je i jedan od nositelja kulturnog života grada – koncerti njenih polaznika, koji su već obilježje Dvorane Galženica, kao i plesne predstava u Dvorani Gorica, integralni su dio kulturnih zbivanja Velike Gorice. Umjetnička škola Franje Lučića član je Hrvatskog društva glazbenih i plesnih pedagoga i udruge plesača DACI, a redoviti je sudionik regionalnih i državnih natjecanja. I Lučićevi učenici redovito osvajaju prestižne nagrade na brojnim državnim i međunarodnim natjecanjima.

Foto: Trubač Stefan Gjorgiev/UŠ F.Lučića

No, ovog puta ravnatelj je istaknuo akciju koja je upravo u tijeku, kako bi se jednom njihovom sjajnom mladom glazbeniku omogućilo sudjelovanje na prestižnom natjecanju u Americi.

– Izdvojio bih našeg mladog trubača, Stefana Gjorgieva, koji se putem snimke plasirao na finale natjecanja u SAD-u za koje je u tijeku donatorska kampanja kako bi se financirao njegov put i boravak tamo, jer ni njegovi roditelji, ni mi kao škola to, nažalost, nismo u mogućnosti. Radi se o vrlo bitnom natjecanjuu sklopu Međunarodne trubačke konferencije, žiri sa svih krajeva svijeta, nadam se da će akcija biti uspješna kako bi Stefan i uživo sudjelovao. Natjecanje je u svibnju, pa do tada traje i akcija prikupljanja sredstava, pa pozivam i ovim putem sve koji mogu da se uključe – poručuje ravnatelj.

Što se tiče financiranja, najveći trošak, poput plaća i materijalnih troškova, snosi država, a obzirom na specifičnosti njihovog nastavnog procesa i ekstra troškove zbog obnavljanja fonda instrumenata, te opremanja plesnih dvorana u tome sudjeluju i roditelji učenika.

Foto: Plesna dvorana, UŠ F.Lučića/G.Kiš, Cityportal.hr

Foto: Umjetnička škola Franje Lučića

No, pred njima je još jedan puno veći izazov, koji se samo nadovezao na već dugogodišnji problem nedostatka prostora.

– Najavljena reforma obrazovanja, u smislu provođenja cjelodnevne nastave, donosi nam veliki izazov. Naime, u sklopu EU fondova koje su za tu namjenu, nema sredstava koja bi bila predviđena za umjetničke škole. Mi svi radimo u dvosmjenskom sustavu, radimo i subotom. U gradu iznajmljujemo neke prostore, jedan smo od Grada dobili na besplatno korištenje. U jednosmjenskom sustavu nam treba barem dva i pol puta veći prostor, gotovo pa trostruki da bismo mogli organizirati nastavu – ističe ravnatelj.

Stoga je ono što si za budućnost najviše žele– nova zgrada. Ili barem za početak, vlastita dvorana za nastupe.

– Sami ne možemo ostvariti takva sredstva, a naši osnivači, Grad Velika Gorica, već duže vrijeme s nama razgovaraju na tu temu, no zasad nema konkretnih rješenja. Gorica u ovom trenutku nema pravu koncertnu dvoranu, jedina veća je Dvorana Gorica u Pučkom učilištu, dok naši plesači uopće ne mogu nastupati u Dvorani Galženica, to je za njih jednostavno premali prostor.

Foto: UŠ F.Lučića/G.Kiš, Cityportal.hr

Foto: Plesni odjel brojem učenika raste iz godine u godinu, no ne i broj dvorana za nastavu, UŠ F.Lučića/G.Kiš, Cityportal.hr

Foto: Plesni odjel, Umjetnička škola Franje Lučića-nastup u Dvorani Gorica

Za organizaciju nastave plesa bi nam trebalo pet dvorana, sad ih imamo tri, svlačionice su zapravo pregrađeni hodnik, tako da nam je dosta veliki problem nedostatak prostora. U doba kad smo se selili u ovu zgradu sve je bilo optimalno. No, od tada je prošlo 20 godina, mi smo jako narasli. Najveći problem je što nemam vlastitu dvoranu. Naći slobodne termine u Dvorani Gorica je dosta teško, kolikogod nam iz Pučkog učilišta izlazili u susret, puno je tamo i drugih programa, pa i kino. Jedino rješenje vidimo u izgradnji nove dvorane, a optimalno bi bilo kada bi to bilo u novoj zgradi Umjetničke škole – rekao nam je završno Borut Vidošević, ravnatelj Umjetničke škole  Franje Lučića.

Foto: Školska spremačica Snežana Sučec i ravnatelj Borut Vidošević/G.Kiš,

Od skromnih početaka do danas, Umjetnička škola Franje Lučića doista je prošla dug put, ali i ostvarila izuzetne rezultate. Neki od bivših učenika vratili su se nakon daljnjeg obrazovanja kako bi kao nastavnici radili na mjestu gdje je započelo njihovo glazbeno ili plesno obrazovanje.

‘Jedan se krug zatvorio. Novi se otvaraju iz godine u godinu’, poruka je koja vas dočekuje i na mrežnim stranica nedvojbeno velikogoričkog, ako ne i hrvatskog  Juilliarda – Umjetničke škole Franje Lučića.

Foto: Jedan od brojnih nastupa učenika u Dvorani Galženica/ UŠ F.Lučića

Foto: Umjetnička škola Franje Lučića

Foto: Umjetnička škola Franje Lučića

Foto: Umjetnička škola Franje Lučića

Foto: 50 godina Umjetničke škole Franje Lučića

 

 

 

Obrazovanje

Učenici Ekonomske škole na stručnom obrazovanju u Slovačkoj

Objavljeno

na

Objavio/la

Krajem prošlog tjedna 16 učenika Ekonomske škole Velika Gorica u pratnji ravnateljice Vesne Brkljačić i nastavnica Gordane Svekrić i Anite Bilić Brdar otputovali su u Slovačku na stručnu izobrazbu u okviru programa Europske unije Erasmus+.

Slovačka, studeni 2024. Ekonomska škola – Erasmus+ projekt. Foto: EŠVG

Ekonomskoj školi odobren je ove godine Erasmus plus projekt u području strukovnog obrazovanja pod nazivom Društveno poduzetništvo u turizmu: Inovativni pristupi za društveno odgovorno ponašanje. Učenici trećih i četvrtih razreda stručnu praksu će obavljati radnim danima kod partnera Keto s.r.o., u mjestu Tatranska Lomnica.

Slovačka, studeni 2024. Ekonomska škola – Erasmus+ projekt. Foto: EŠVG

Vikendom su predviđeni kulturno-povijesni obilasci. Učenici su najprije posjetili glavni grad Slovačke, Bratislavu, a zadnji vikend, prije dolaska u Veliku Goricu, posjetit će i Budimpeštu. Ukupna mobilnost traje 16 dana. Učenike prate i pomažu im nastavnici iz Ekonomske škole Velika Gorica.

Slovačka, studeni 2024. Ekonomska škola – Erasmus+ projekt. Foto: EŠVG

Cijeli projekt sufinancira Europska komisija, a odobrila ga je Agencija za mobilnost i programe EU iz čega su pokriveni troškovi: pripreme, prijevoza, smještaja, prehrane, organizacije praktične nastave, osiguranja i kulturoloških aktivnosti. (text i foto: Anita Bilić Brdar)

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Obrazovanje

FOTO ‘Dragi učitelji, vi ste arhitekti budućnosti za mnoge generacije’

Gradonačelnik Krešimir Ačkar na svečanom prijemu ugostio je velikogoričke učiteljice i učitelje koji su ove godine otišli u zasluženu mirovinu

Objavljeno

na

Jedanaest velikogoričkih prosvjetnih radnika ove je godine otišlo u zasluženu mirovinu. Kako bi im zahvalio za dugogodišnji predani rad u odgoju i obrazovanju novih generacija, gradonačelnik Krešimir Ačkar u četvrtak je održao svečani prijem za učitelje i učiteljice.

– Ono što sve vi prošli u jednom radnom vijeku veliko je bogatstvo i iskustvo, ali tu je posebno važno biti svjestan koliko ste vi generacija odgojili, koliko ljudi oblikovali. Vi ste arhitekti budućnosti jedne generacije koju ste dobili u ruke. Možda se neće svi od njih sjećati vaših riječi, onoga što ste im poručivali, što ste ih naučili, ali svakako će kod vaših učenika ostati onaj pozitivan osjećaj koji su imali nakon što ste ih vi učili i usmjeravali – rekao je gradonačelnik Ačkar, čestitajući svojim gošćama i gostima.

To su Vildana Vogrinc, Marica Kupina, Jasminka Tihi Stepanić, Darija Kotrman, Petar Zadro, Nevenka Bartulović, Nedica Fiolić, Slavica Dujmović, Gordana Filipović Čamak, Goga Gerhandinger Šipek i Dubravka Cundeković.

– Nema se što puno govoriti o životu prosvjetara, gradonačelnik je sve rekao! Potpisujem sve što je izgovorio, a ja bih o tome mogao pričati mjesec dana. To je težak, borben posao, ne može se baš raditi na “ho-ruk” – rekao je učitelj Petar Zadro.

Nastavite čitati

Kultura

FOTO Festival kulturne baštine i tradicije. Memorijalni centar Nikola Tesla – Smiljan

Objavljeno

na

Objavio/la

Festival kulturne baštine i tradicije u Ličko- senjskoj županiji održan je 12.10.2024. godine u organizaciji tvrtke Shapeit iz Zagreba (vlasnica Jadranka Šepek), a sudionici popularne manifestacije iz Zagrebačke županije (Velika Gorica, Samobor, Zaprešić, Dugo Selo, Sesvete, Vrbovec) i Grada Zagreba posjetili su i Memorijalni centar Nikola Tesla Smiljan.

Gospić, listopad 2024. Memorijalni centar Nikole Tesle. Foto: Ognjen Karabegović.

Gospić, listopad 2024. Memorijalni centar Nikole Tesle. Foto: Ognjen Karabegović

Nakon dolaska u Grad Gospić prvo su razgledali spomenik Nikoli Tesli, koji je podignut ispred Kulturno informativnog centra Gospić. Zatim su se prema programu  uputili u Smiljan, rodno mjesto Nikole Tesle, jednog od najutjecajnijih znanstvenika u povijesti (Tesla je rođen 10. srpnja 1856. godine).

Gospić, listopad 2024. Memorijalni centar Nikole Tesle. Foto: Ognjen Karabegović

Gospić, listopad 2024. Memorijalni centar Nikole Tesle. Foto: Ognjen Karabegović

U rodnoj kući Nikole Tesle smješten je centar koji se sastoji od muzeja, knjižnice, dvorane i istraživačkog centra. U muzeju se čuvaju različiti artefakti vezani uz Teslin život i rad uključujući njegovu originalnu laboratorijsku opremu, osobne predmete, fotografije i dokumente.

Gospić, listopad 2024. Memorijalni centar Nikole Tesle. Foto: Ognjen Karabegović

Gospić, listopad 2024. Memorijalni centar Nikole Tesle. Foto: Ognjen Karabegović

”Memorijalni centar „Nikola Tesla“ je multidisciplinarna institucija koja objedinjuje znanost, umjetnost i turizam. Nalazi se u Smiljanu, a pod upravom je Muzeja Like Gospić. Otvoren je 10. srpnja 2006. godine povodom obilježavanja 150 godina rođenja Nikole Tesle. Memorijalni centar je zamišljen kao okupljalište za razne korisnike: djecu predškolskog uzrasta, školsku djecu, studente, umirovljenike, turiste, mjesno stanovništvo, Tesline obožavatelje, umjetnike itd.” (Wikipedija)

Gospić, listopad 2024. Memorijalni centar Nikole Tesle. Foto: Ognjen Karabegović

Gospić, listopad 2024. Memorijalni centar Nikole Tesle. Foto: Ognjen Karabegović

Spomen područje Nikole Tesle je 2005. registrirano kao kulturno dobro i upisano u Registar kulturnih dobara Republike Hrvatske. Predsjedništvo Hrvatskog sabora, na prijedlog Vlade Republike Hrvatske, proglasilo je 2006. Teslinom godinom. Obnovljena rodna kuća, novi muzejski postav u njoj, okruženje i prateći eksterijerni spomenici te novoizgrađeni objekti čine sadašnji Memorijalni centar „Nikola Tesla” Smiljan.

Gospić, listopad 2024. Memorijalni centar Nikole Tesle. Foto: Ognjen Karabegović

Gospić, listopad 2024. Memorijalni centar Nikole Tesle. Foto: Ognjen Karabegović

Nakon skoro dva sata razgledavanja Memorijalnog centra, puni dojmova sudionici festivala uputili su se u restoran Prašina vlasnika Jure Mataija u Gospiću. Dočekala ih je zamjenica župana Ličko-senjske županije Jasna Orešković Brkljačić. Pozdravila je sve ispred županije te upoznala sudionike festivala sa vrlo bogatom kulturnom baštinom Ličko-senjske županije.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Obrazovanje

FOTO Gimnazijalci i gimnazijalke pobjednici gradskog natjecanja srednjih škola u šahu

Objavljeno

na

Objavio/la

Gradsko natjecanje u šahu za mladiće i djevojke srednjih škola Grada Velike Gorice u organizaciji Srednje strukovne škole održano je danas (srijeda, 16. listopada 2024.). U muškoj konkurenciji sudjelovale su sve četiri velikogoričke škole: Gimnazija, Ekonomska škola, Srednja strukovna škola i Zrakoplovna tehnička škola Rudolfa Perešina, a u konkurenciji djevojaka natjecale su se  Gimnazija, Ekonomska i Strukovna.

Velika Gorica, 16.10.2024. Natjecanje srednjih škola u šahu. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 16.10.2024. Natjecanje srednjih škola u šahu. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ekipno natjecanje igrano je na 4 ploče, trajanje mečeva bilo je 15 minuta po igraču. Za korektnost natjecanja skrbilo se natjecateljsko povjerenstvo: Siniša Rajšić – predsjednik i organizator natjecanja, Bruno Kos – glavni sudac, Gordan Polan, Kristijan Ban, Nenad Mudrinić i Tomislav Škrinjarić (članovi).

Velika Gorica, 16.10.2024. Natjecanje srednjih škola u šahu. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 16.10.2024. Natjecanje srednjih škola u šahu. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 16.10.2024. Natjecanje srednjih škola u šahu. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 16.10.2024. Natjecanje srednjih škola u šahu. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Pobjedničke ekipe Gimnazije plasirale su se na Županijsko natjecanje srednjih škola u šahu. Tri prvoplasirane ekipe nagrađene su prigodnim medaljama.

Galerija fotografija

Gradsko natjecanje srednjih škola u šahu 2024./2025.

REZULTATI  Mladići – redoslijed: 1. Gimnazija Velika Gorica, 2. Zrakoplovna tehnička škola Rudolfa Perešina, 3. Srednja strukovna škola Velika Gorica, 4. Ekonomska škola Velika Gorica.

Gimnazija (pobjednički sastav): Nikola Kos, Emanuel Hlap, Šimun Lučić, Jan Kajganić i Andrija Eterović. Voditelj: Gordan Polan, prof. savjetnik.

Djevojke – redoslijed: 1. Gimnazija Velika Gorica, 2. Ekonomska škola Velika Gorica, 3. Srednja strukovna škola Velika Gorica.

Gimnazija (pobjednička ekipa): Hana Biloglav, Ema Saletović, Pia Teskera, Buga Berger i Gabriela Kokorović. Voditelj: Gordan Polan, prof. savjetnik.

Nastavite čitati

Obrazovanje

U čast učiteljicama: ‘Vi ste ponos grada, vi gradite budućnost Velike Gorice!’

Gradonačelnik Krešimir Ačkar primio je u Gradskoj upravi osam nagrađenih velikogoričkih učiteljica i profesorica, koje su svoje nagrade primile iz ruku akademika Željka Reinera, potpredsjednika Hrvatskog sabora

Objavljeno

na

U konkurenciji je bilo čak 513 odgojno-obrazovnih djelatnica iz cijele Hrvatske, a najboljima je proglašeno čak osam učiteljica s našeg područja: Karmela Boc i Tihana Strmo iz ZTŠ Rudolfa Perešina, Valentina Japec i Vesna Stipić iz OŠ Nikole Hribara, Dalia Kager iz OŠ Eugena Kvaternika, Kristina Lučić iz Gimnazije Velika Gorica, Renata Kolarec i Anastazija Komljenović iz OŠ Slavka Kolara iz Kravarskog. Bio je to, naravno, dovoljno dobar razlog da gradonačelnik Krešimir Ačkar sve njih okupi na prijemu u gradskoj upravi.

– U ovom vremenu velikih izazova za obrazovanje podrška lokalne zajednice i državnog vrha od ključne je važnosti za nas učitelje. Mi ne pišemo samo prošlost i sadašnjost, mi stvaramo budućnost ovoga grada i ove zemlje. U tom kontekstu, želim vam od srca zahvaliti što ste nas pozvali na ovaj prijem. To daje snage da nastavimo dalje, da bude što bolji, jači i kvalitetniji ljudi, i da stvaramo istu takvu budućnost – u ime nagrađenih istaknula je Anastazija Komljenović.

Na prijem ih je pozvao njihov nekadašnji kolega, jer i gradonačelnik je svojevremeno bio učitelj.

– Nama u Velikoj Gorici obrazovanje je jako bitno, to je resor u koji odlazi trećina gradskog proračuna, ali uzalud bi bila sva ulaganja da nema ljudi poput ovih osam učiteljica. One su najbolje u konkurenciji 513 učitelja s područja cijele Hrvatske i zato se uvijek odlično osjećam među vama. Vrati me to u vremena kad sam i sam bio profesor, odnosno učitelj, prvo u osnovnoj, a zatim i srednjoj školi. To su prekrasna vremena, ali znam i cijeniti koliko je to zahtjevan i izazovan posao, pogotovo s novim vremenima i generacijama. Samo vi i vaše obitelji znate koliko ulažete u taj posao u svakom smislu, koliko on zna biti i emocionalno iscrpljujući. Oni koji to nisu prošli teško mogu to razumjeti – rekao je gradonačelnik i dodao:

– Vi ste ponos Velike Gorice. Vi ne odgajate samo um, nego i srce. I veliki Aristotel rekao je da odgoj samoga uma, bez odgoja srca, ni nije odgoj. Vi odrađujete predivan životni poziv, za dobrobit svih naših sljedećih generacija, ali i budućnosti našega grada. Ostanite kakve jeste, ponosni smo što imamo ljude poput vas u našoj sredini!

Nagrade u učiteljice primile iz ruku visokoga gosta.

– Pripremili smo malo iznenađenje ove godine, pa će vam nagrade uručiti potpredsjednik Sabora, akademik Željko Reiner, kojem zahvaljujem što je izdvojio vrijeme i pridružio nam se – najavio je akademika Reinera gradonačelnik.

– Velika mi je čast i zadovoljstvo biti ovdje s vama, sudjelovati pri dodjeli ovih skromnih priznanja za vaš veliki trud i veliki uspjeh. U takvoj konkurenciji nije lako biti najbolji, a vi ste najbolji zbog toga što ste požrtvovni, zbog toga što ste posvetili život, pa čak i privatni, onome što radite. Vi zapravo formirate našu budućnost. Ta djeca, ti mladi ljudi, bit će onakvi kako budu odgojeni, što će se očitovati u tome kakav će imati odnos prema životu, prema drugima. Kakvi budu oni, takav će biti i ovaj grad, ali i cijela država – rekao je Reiner i nastavio:

– Uvijek sam se divio učiteljima, jer taj posao je nevjerojatno važan. Opterećeni brigama i svakodnevnim životom, ni sami učitelji vjerojatno nisu svjesni koliko je važno sve što radite za našu zajednicu. Nekoliko godina i sam sam radio u školi, uz svoj liječnički posao uspio sam dobiti uvid u težinu i ozbiljnost onoga što učitelji rade.

Nastavite čitati

Reporter 442 - 24.10.2024.

Facebook

Izdvojeno

Sva prava pridržana © 2022 e-Radio d.o.o.